Som unavená

berry11
21. aug 2012

kto mi poradi niečo ako znova dostať energiu? neviem čo sa deje mam 6ročnu dceru a 9mesačnu 🙂 🙂 9 mesačna ma hryzie, šktiabe a kojim ju snaď viac ako keď sa narodila. Všetko som stihala a mala som energiu a počas tehotenstva ani nehovorim. Spim malo to je normalne rano keď vstavam už nevladzem. Nechce sa mi nič. Nemám svokru mama je v zahranniči s deťmi mi nikdy nikto nepomahal, manžel v praci....naviac sa rozhodol že mame medove týždne 🙂 čo by bolo super teda je to super....ale ja uvarim upracem operiem som cele dni s deťmi a som ako zombie, prečo, ja sa chcem znova citiť ako pred tým plná sily

sarinka123
22. aug 2012

@katren preco by to mali riesit na konovi. Tak to ma rozosmialo 🙂 Katren ideees 🙂

nikuska265
22. aug 2012

@katren niekedy stačí,ak sa má človek s kým porozprávať, no nie každý má to šťastie aby mal s kým, aj takto sa "porozprávať" veľakrát dokáže pomôcť, podporiť

paris3
22. aug 2012

@katren a aj keby sa potrebovala vyzalovat, alebo poradit, tak aky s tym mas problem? ved aj na to je diskusia na konikovi, mnohe maminy tu hladaju radu, pomoc, podporu ci len povzbudenie. toho ty ale asi nie si schopna. tak otazka znie, naco diskusie navstevujes ty? podla mna len preto, aby si ostatnym dokazala, aka si ty uzasna a ako vsetko genialne zvladas. staci si pozriet tvoje komenty 😠
a co si ty dokonala, ze mozes hadzat kamenom? nevies aky ma ona zivot, ako ju mozes sudit? to ze ty mas doma pomoc a teda ti nepride take tazke vychovavat deti, ti nedava pravo druhych povazovat za menej schopnych.... a ver mi, ze je velky rozdiel v tom, ake mas doma zazemie a pomoc okolia...
naozaj nerozumiem ludom ako si ty... je to smutne....

katren
22. aug 2012

@paris3 ja nie som uzasna a ani vsetko dokonale nezvladam.....
ja ju nesudim, co som napisala nejaky ortiel ci co???? nikde som nenapisala, ze je menejschopna ako ja alebo ty....
ako ty mna mozes sudit, ked ma nepoznas????robis presne to, co pises.... 😉

katren
22. aug 2012

@riana12 nie, nenapadlo ma to, lebo som tu bola len o stvrtej a az teraz.......ako som to mohla vediet????

beruska24.9.
22. aug 2012

@lia09 - napíši ip, abych neodbočovala od tématu 😉

paris3
22. aug 2012

@katren a teda co si chcela povedat svojim prispevkom? bud teda konkretna a nehraj sa tu so slovickami a neprekrucaj.... a ak mi napises, ze si konkretna a neprekrucas (ine ani neckam 🙂 ), tak sa nemame uz viac o com bavit... len tlachas do blba...

paris3
22. aug 2012

@paris3 beriem spat predchadzajuci prispevok.... precitala som si tvoje nazory a mam predstavu o tvojej osobnosti... tvoj zivot je uzasny, potrebujes si to stale potvrdzovat, tak len tak dalej 😉 tvoje nazory ma zial nezaujimaju, temy do ktorych budes prispievat obidem na kilometre 😀

dusika11
22. aug 2012

@lia09 ano bekomplex sposobi chut do jedla...kedysi sa kvoli priberaniu chodilo na injekcie B12

berry11
autor
23. aug 2012

🙂 🙂 🙂 @katren???,
baby dakujem vam za rady, nebola som tu moja draha katren preto, že u nás nie je obchod a ked potrebujem nakup letum do mesta autom s 2mi deťmi 🙂 medzi tym varim upratujem , upratujem hračky periem žehlim a staram sa o babku. Ja nemam depky typu že ježiš stereotyp...aaa bože na to nemam čas.
@rian12,@lia09,@beruska24.9.@sarinka123,dusika11, @anjelicek26, paris3,@bubelko,@mima4, @lulu 11 všetkym babam ďakujem za rady, určite idem k lekarovi veľmi si to vážim

berry11
autor
23. aug 2012

🙂 🙂 🙂 ešte na upresnenie ako som nad tým premýšlala asi na tak položila ta posledna choroba čo bolo asi týžden,2 dozadu mala som 40 horučky a zimnicu nevyležala som samozrejme a odvtedy sa nemozem dat dokopy...mňa to trapi aj preto že moj manzel je lev ma energie za troch...chodi do prace uprace zahradu dvor preraba a vselico a je do neviem kedy hore a ja s nim.... a pripadam si pri nom ako zombie 🙂 najviac ma trapi prave to že doteraz to tak nebolo prave preto to riešim a som velmi rada ak mi niekto povedal ze mal podobne problemy a ko to riesite vy nad mum energy som premyslala ale femibion mi v tehotenstve nerobil dobre uzivam gravimilkale asi nestaci 🙂) dakujem kocky ste super ku Katrin, asi by si mala sama zalozit nejake forum , ked sa takto prejavuje asi je nedocenena ale ma presne rovnaky problem a niekto sa k nej necitlivo vyjadril alebo jej ubližil...a to je mi luto

berry11
autor
23. aug 2012

@blazencova dakujem 🙂

berry11
autor
23. aug 2012

ešte raz ku Katren Tvoja sprava bola zmazana tak vidim iba prvý riadok... ano samozrejme niekto ma aj 2 deti po sebe a niekto viac...niekto ma zdrave deti a niekto nie , vieš?som velmi stastna z moja 2. dcera zdrava je, tak vekove rozdiely medzi detmi si myslim že su nepodstatne, pretoze ty nepoznas moju rodinu, nikdy nie su za tym iba deti, ked sa staras o dalsich ludi je to trochu ine rovnako ak mas mamu sestru niekoho... ja nemam nikoho

janano
23. aug 2012

@berry11 ja som tiez bola strasne unavena pri prvej, a to som sa nestarala o babku ako ty, uff...mne hrozne pomohlo, ked mala nastupila do skolky. A veru, tiez, teraz, ked mala prazdniny, tak to bol zaberak, akurat aj narodene druhe babo, ale nastastie bol pri mne muz, ten mi hrozne pomohol. A k tomu ma este aj seklo, tak sa chudak staral doma o troch 😅 . Mala ti teraz nastupuje do skoly v septembri?

berry11
autor
23. aug 2012

@janano veru mas to perne 🙂 ano nastupuje na 4hodiny chodi ale chodi do mesta co je od nas asi 15km atk aj to je sranda vstanem o pol 6 urobim kavu muzovi potom obleciem a nachystam malu a odvezie ju do skolky, ja uvarim upracem a utekam 2 autom pre nu aj s malou popri tom nakupim vybavim co treba.
veru chudatko ked ta seklo to si neviem prestaviz aj to kojenie ta muselo boliet ale aspon ze pomohol manzel ja by som malu stale mojkala 🙂 a musim aj starsku zarovno mladsou🙂 teraz ked si na materskej tak starsiu das tiez na 4 hodiny alebo moze byt na cely den?

janano
23. aug 2012

@berry11 hej, ona chodi na cely den, len my mame nastastie skolku velmi blizko. My sme to zacali robit tak, ze sa snazime robit jeden velky nakup do tyzdna, vacsinou v sobotu, snazim sa napisat zoznam tak, aby mi to vyslo na cely tyzden. Lebo fakt tie drobne nakupy zaberaju cas 😖 Inac, zehlit som prestala uplne, zehlim fakt len to, co naozaj treba...kosele, bluzky atd. Ale my mame makku vodu, tak sa to da. Snazim sa pradlo pekne zavesit, ono sa to vystre aj samo 🙂 A z upratovania viacmenej vysavam, dlazku zotriem tak raz do tyzdna, ved nie je na nej nakakane 😀 . A hracky, to moc neriesim, nahadzem to do krabic a su upratane 😀 Este mat tak kucharku, ze? To by sa mi siklo 😝

berry11
autor
23. aug 2012

@janano no to mas super moze byt dieta cely den skolke ked si na mateskej? mne hovorili ze nie...neviem fuu no moj muz chce mat tip top vsetko aj ja zehlim co je len treba ale aj tak... asi to bude nejaky vitamin na vine ze som taka mi to pripada ako nizky tlak normalne mdloby divne je to lahla by som si aj na zem len nech lezim chvilu🙂 otrasna som tento tyzden

janano
23. aug 2012

@berry11 no ja zijem v Norsku, tu je to bez problemov, nikto nerozobera, ci je mama doma alebo ci robi. Takze mala je v skolke, to by bolo fakt narocne, keby mala byt so mnou stale doma. Ona je hrozne akcna, lieta, hrozne rada je vonku a pri mne by sa totalne nudila a tazko by sa to s nou vydrzalo. Ja fakt obdivujem zeny, co maju dve a viac deti a su stale s nimi doma. Fakt neviem, ci by som to zvladla, este k tomu sme tu sami, bez rodiny, mame sice znamych, ale tym by sme deti nenechali. A manzel ti pomaha? Ci len chodi do roboty?

berry11
autor
23. aug 2012

@janano 🙂) to by ma nenapadlo ze si tak daleko 🙂 ja si pripadam podobne lebo nemam nikoho na pomoc...ale zvykla som si no manzel on je super aj dobry otec, ale nechat ho sameho s 2 detmi... po pol hodine je k.o. on je zvyknuty kedy chce si ide zapalit robi co chce kedy chce ja robim vsetko ked deti neplacu nekojim atd, on sa nemusi prisposobovat kedy chce si lahne ked niekde chce ist pustim ho hocikde a hocikedy neobmedzujem ho ma vela surodencov atd ale ked mi ma pomoct asi si nnecham chcem mat podla seba napr . sam si urobi jest v kuchyni je bonby omrvinky riady vsetko radsej urobim mu ja.....

janano
23. aug 2012

@berry11 aj ja aj moj muz mame radi poriadok, tiez upratujem ja, uvarim, upracem, vlastne vsetko, co sa tyka domacnosti, od muza to nevyzadujem, predsa len, umyvacku alebo pracku si lepsie nalozim ja ako on 😉... ale na druhej strane ani on neocakava, ze bude vsetko tip-top. On vie, ze pri detoch je vela prace, a nielen praca (varene, upratovanie atd...), ale hlavne sa im treba venovat, to zaberie asi najviac casu 🙂 On vela pracuje, chodi dost neskoro z prace, ale na druhej strane mu nerobi problem sa postarat o deti, teda hlavne o tu starsiu, predsa len kojim, takze mladsiu mu nemozem nechat. Ale ked treba, tak ponosi...to robil aj pri prvej a teraz aj pri druhej... a ked mame navstevu...nejake babo, tak este aj to ponosi 😀 Sa smejem, ze by sa tym mohol zivit.

ponik25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dusika11
23. aug 2012

caute
@berry11 samozrejme choroba sklati.ale dako som sA zacitala do tvojich riadkov..no a naoadlo ma..ze ty tvojho mm veelmi sanujes..daj mu viac priestoru k detom...ja som cely rok vstavala k malym uplne sama..moj to nevladal..ale..[restala som robit nakupy.. 😝 a aj ked sme sa museli uskromnit..hlavne ja v vareni lebo...vysvetlit ako sa kupuje mesko..co je kare a pliecko..na to som nemala sil..ale a tak to stalo za to..a musel chodit zo psami..proste..treba chlapovi viac priesoru aj kuchyni a domacnosti..a to ze ako bol zvyknuty,,,no na to som mojemu povedala...ja som bola zvyknuta ze chodim von s kamoskami..na kavu po obchodakoch a kto sa ma teraz pyta na moje zvyky.proste musime fungovat po novom..a nech sa paci staraj sa,,, 😝 trocha tvrde..ale..zivot je taky

janano
23. aug 2012

@berry11 a este ti poviem, aj ja som mala take obdobie, ze som bola uplne hotova, proste rano som vstala, ako by som celu noc v bani robila 🙄 Tak som proste spala cez den s malou...to este pri prvej. Proste som neupratovala, uvarila som fakt len to najjednoduchsie, resp. velmi rychle jedlo a spala som. Inac sa nedalo. Co z toho, ze je doma vsetko tip-top, ked ti potom z toho ma preskocit? 😉 Musis zapojit viac muza, nech ti pomoze, odbremeni ta, a ty si ziskas chvilku pre seba...a oddychnes si.

berry11
autor
24. aug 2012

@janano super u nas je tatino na roztrhanie co sa tyka jasenia nema konkurenciu 🙂 😀 no co uz nech sa z toho vylizem a bude ok uz mi je trochu lepsie inak aj to teplo robi svoje teraz je tu strasne teplo...deti nespia ani my

berry11
autor
24. aug 2012

@dusika11 😀 😀 😀 nooo mne sa zda ze on robi dost dom je dom...ach jaj keby mam byt je to o inom...on robi aj to co netreba ked som bola v 9. mesiaci.... tak moj muz chytil depku z byvania ze mu ide vsetko na nervy a ze pretapetujem linku kuchynu sme sietkovali klebrovali robil suchane omietky ja som strihala sietky umyvala dlazky prehadzovali sme komplet nabytok u nas aj u babky malovalo sa 🙂) chodili sme von na kupko vela vyletov do noci hore moj porod trval 45minut 😀
a teraz ma zaz take obdobie ze prerobi chodbu nove obklady omietky a vsede nove podlahy a inak nabytok aaaaaa 😝
ale ako sikovny je ja mu zaz nepomaham vonku ani v zahrade ani v zahradke za co mi dakedy daco povie tak mu poviem rada si oddychnem vonku tu mas deti a je ticho 😉
ja nehovorim ze nezajdem na kavu s2 detmi mne to nevadi ani nakupy s2detmi je to vesele ale da sa nefnukam
ale moho by ich dakedy postrazit...ale aj chlapovi treba dat volnost on mi to oplati zaz inde 😉 a veeelmi sa snazi...takze z toho su zaz moje endorfiny ale nemam energiu ved to vzal nejak zhurta ako som pisala na zaciatku 🙂
@dusika11

berry11
autor
24. aug 2012
berry11
autor
24. aug 2012

@katren a ty ma poznas? 🙂

berry11
autor
24. aug 2012

@katren nehcem aby niekto riešil moje problemy, iba aby mi poradili nejake vitamíny ako sa dostat opat tam kde predtym....

sarinka123
24. aug 2012

Len Katren to ponala cele zle, ty si napisala, ako sa citis ty, a ona píše o sebe a svojej rodine.