Správanie sa lekárky

nika11103
2. dec 2020

Ahojte baby, chápem, že lekári majú toto veľa obdivujem cely zdravotnícky personál . Chcem sa však opýtať na vás názor, či sa doktorka zachovala správne . Dnes som sla mojej obvodnej s veľkou bolesťou na ľavej strane podbrušku . Zobrala mi krv a moc výsledky budú zajzta . Poslala má s bolesťou gynekológovi a chirurgovi. Moj gynekológ dnes neordinuje, išla som teda chirurgovi, ktorý má urgentne poslal na ultrazvuk. Vraj Ruzinov alebo Kramare (som z Ba), vsade mi však povedali, že termíny majú tak v januári, aj keď mám žiadanou na ultrazvuk a zrejme môžem mat žlčníkove kamene alebo v žiadanke je spomínam obličková kolika. No k veci do jednej z ordinacii sa doovlala, sestrička povedala že má zoberú teda veľmi neochotne ale že keď je to urgentne nech prídem. Keď som dorazila, po veľmi namáhavej ceste a v bolestiach sa zvijajuca, doktorka má poslala preč nech si idem vecer na pohotovosť, citujem : ja neviem čo mám robiť sú tu objednaní pacienti . ... ako ja som sa v živote nepredbehla nikam žiadna protekcia take slova nepoznám vsade si poctivo odtrpim vysedim počkám alw toto je hrozná bolesť nemôžem sedieť nemôžem pracovať. Je mi jednoducho zle som biela ako stena je to na mne vidieť ale výsledky z krvi až zajtra , a vsade má na ultrazvuk odmietli. Na pohotovosť ísť nechcem pretože tam sú isto ľudia ktorí trpia viac ako ja ..

bykaterina
2. dec 2020

@nika11103 jednoznacne chod na pohotovost moze to byt mílion veci aj na gyndu vecer zabehni na pohotovost... mozes mat slepak, mimomaternicove atd... tam je milion veci co moze sposobit ze skoncis aj na operacke ... niej cas na hrdinstva

bluebriggs
2. dec 2020

Urcite chod na pohotovost

bluebriggs
2. dec 2020

Na pohotovosti ta sice mozu sprdnut, ze preco ides ak ta to boli uz od rana, ale ty im das argument ze ta nemal kto zobrat/ nechceli zorbat

bagre
2. dec 2020

pohotovosť... o dôvod viac, že sa nevieš dostať niekam kde by ti spravili sono. Že ti vzala doktorka krv je dobre, ale ak sa aj zápal zistí, budú potrebovať vedieť čo presne to je. Môže byť potrebný chir.zásah...
Ja som šla s podozrením na žlčníkové kamene /po pár záchvatoch/ a vyšetrili ma na chire napriek tomu, že lekár v piatky bežne neberie /za smiešnych 5 e/. Ale nie som z BA...

nika11103
autor
2. dec 2020

Ďakujem určite nie hrdinstva len má to strašne zamrzelo ako má tam odbili, sestrička povedala dojdite , doktorka má poslala preč aj keď videla, že mi nie je dobre . Ja som. Ozaj bieda jak stena . Aj to mám smolu že moj gynekológ dnes neordinuje, jednoducho mám doktora ktorý stredu nemá ordinácny deň, takze nemá ani zástup . Dá sa to vydržať tie bolesti keď ležím ale je mi zle celkovo aj fyzicky stále unavená ....

zuzanka.zuzu
2. dec 2020

@nika11103 jednoznačne pohotovosť! prepáč, ale ozaj sú tam objednaní pacienti, ktorí v bolestiach a strachu na ten UZV čakali 2-3 týždne - pričom KAŽDY z nich je urgentný (lebo na "bežné" sa dostaneš tak o 2-3 mesiace a nie týždne)... a áno, nevyšetria ťa kým ťa doslova nešľahne - a práve na tieto prípady je tá pohotovosť

bagre
2. dec 2020

ako ak aj vydržíš do zajtra, tak gynekológ bude riešiť len z gyn.stránky a keby to bolo niečo iné tak potom čo spravíš?

nika11103
autor
2. dec 2020

@zuzanka.zuzu oki no boli tam predo mnou traja ľudia z toho dve panie okolo 60tky klabosili úplne v pohode a jedna cca 40 ročná tam vbehla jak tornádo a vyslovene sa predbehla ešte aj pred tie panie ... išlo len o to že som sa tam doplazila lebo som volala a že má teda zoberú, a keď som došla má otočili .

katulienkax
2. dec 2020

@bluebriggs na pohotovosti sprdnu skoro vzdy lebo ich akoze otravujes, ale jednym uchom dnu druhym vom, mozno je lepsie ist na pohotovost priamo v nemocke, tam maju pristroje

zuzanka.zuzu
2. dec 2020

@nika11103 ty neposudzuj ostatných. jedna z tých 60r mohla mať akurát po onko napríklad. takto to v nemocniciach proste funguje. na uzv sa čaká, nie si boris kollár, sorry, čakáš ako ostatní v bolestiach

nika11103
autor
2. dec 2020

@zuzanka.zuzu
V poriadku, nemali mi povedať dojdite, mohla som byt radšej doma. Lebo som neprišla len tak, zavolala som si. Počkám v pohode

anita6666
2. dec 2020

Hlavne,že slohy zvladas písať v tých ukrutných bolestiach

basska_b
2. dec 2020

@nika11103 Sestrička povedala, že zoberú. Doktorka už mala iný názor. Inak je to typické nervózne správanie ženy, ktorá ma veľa roboty. Na pohotovosti ťa neodmietnu vyšetriť, kamarátka mala presne takto isto, normálny lekár sa s ňou nechcel zaoberať, tiež išla na pohotovosť, mala kamene.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
2. dec 2020

@nika11103 predpokladám, že na sestričku si naliehala, tak súhlasila, aby si sa prišla ukázať... vyšetruje lekárka, jej rozhodnutie je smerodajné (rovnako tak na ňu a nie na sestričku by si v prípade zlého vývoja situácie podávala sťažnosť, však?). rozhodla sa ťa neošetriť. nikto nespochybňuje tvoje bolesti. ale už ti bolo poradené - choď na pohotovosť. želám skoré uzdravenie

twinflame
2. dec 2020

@nika11103 radim zavolat si RZP, ak mas velke bolesti.

nika11103
autor
2. dec 2020

@zuzanka.zuzu 🙂 naozaj som na nikoho nenaliehala povedala som že mám v správe urgent ... nič ďakujem za názory veľmi pekne milým ženám ste zlate . Keď to bude nevydržateľné idem na pohotovosť .

pablito555
2. dec 2020

@nika11103 Alebo si zavolaj do doktorpro v Ružinove.
Je to súkromné, máš ziadanku zaplatíš za sono brucha 19,90.
Myslím že ťa zoberú hneď.

nika11103
autor
2. dec 2020

@pablito555 ďakujem si mily, žiaľ , dnes už nemali termín nikde volala som cca o pól desiatej a že sono brucha robia do desiatej

sara07
2. dec 2020

chod na pohotovost , s tým že padaš na hubu a riešiš to cely den ale nikde ta ako urgentunu nechcu zobrat
pod čo spadaju lekári ak napr pod agel alebo podobne tak napíš email že ako si dopadla+ napisala by som aj svojej poistovni, lebo ak bude maler vyžerieš si to ty a zaplati poistovna
ako urgent ta maju brat prednostne ale len málokto to dodržuje

iveta7677
2. dec 2020

@nika11103 neviem odkial ste ale v Nitre je pani doktorka ktora Vas zoberie za 1 den ale robi na priamu platbu.Nie je to velka suma.

deti95060810
2. dec 2020

a prečo si sa neohradila že ti sestrička kázala prísť - aj si prišla v bolestiach , a nakoniec že prečo máš ísť preč....nechala si sa odbiť.. 🙄

luciannka83
2. dec 2020

Taketo situacie ma nasieraju este ich len citam. To clovek umierat moze a ho neoswtria? Ved to bol akut stav ked su bolesti.

tana85
2. dec 2020

jednoznacne pohotovost alebo volat sanitku. mne praskla cysta, nevedela som co to je len odrazu strasna bolest, manzel zavolal sanitku, v nemocnici porobili vysetrenia, aj sono, previezli ma do ruzinova a tam sa mi venovali ako urgentu, bolo to rano okolo 9...taketo situacie su hrozne, ja ti uplne rozumiem. co oni mozu vediet co ti je. odmietnu ta a tebe moze ist o zivot. pred 5 rokmi som prisla s bolestami na urgent, nejak to nebrali uplne vazne, za 2 hodiny som lezala na sale a vytahovali mi liter krvi z brucha co mi praskol vajcovod a krvacala som...

derdia
2. dec 2020

Chod a odvolaj sa, že si bola poslaná z ambulancie, lebo mali veľa ľudí.. Bud milá ale nedaj sa odradiť pretože tá to môže stať život. Pamätaj na seba! A bi za seba... Lebo nik iný sa za teba bit nebude.

mogaa
2. dec 2020

@nika11103 tak pokiaľ máš bolesti ako píšeš, tak doktorka má pravdu v tom že treba na pohotovosť, rovno si ťa nechajú v nemocnici a urobia potrebné vyšetrenia....v opačnom prípade sa všade čaká lebo sú dohodnutý pacienti na daný termín....

mogaa
2. dec 2020

@nika11103 och🙈 - dohodnutí pacienti

mogaa
2. dec 2020

@nika11103 ono tebe by sa tiež nepáčilo keby si čakala 2mesiace na termín a od rána kým sa dostaneš na rad a zrazu doktor vezme neobjednaného pacienta......ak sú bolesti a je to akútne tak sa to rieši spôsobom že na žiadanku lekár napíše akútne......sestra išla s takými bolesťami ku gynekologičke, tiež nevedela čo jej je - rovno ju poslala ležať do nemocky......tam jej porobili všetky vyšetrenia, všetko negatívne a bolesti neskutočné, na infúzkach tam bola 5 dní , že pravdepodobne nejaká viróza, bolelo ju celé podbruško......

princeznasevera
2. dec 2020

@nika11103 ahoj som zdravotna sestra ja ti poradim lrn to ze pokial mas ozaj velke bolesti a mas v sprave urgent necakaj na nic volaj si rychlu. Povedz im ako ti je zle atd. Ked sa ta bude doktor pytat preco si nesla k lekarovi povedz normalne odmietli ta vysetrit a ze na pohotovost si to uz nevydrzala. Zachranka ta vezme do nemocnice a tam ti uz odborne vysetrenia musia spravit. Takze ci uz prides zo zachrankou alebo priamo na pohotovost ta vide na rovnako

princeznasevera
2. dec 2020

@mogaa je rozdiel ked ma napisane akutne a urgentne. Lekarka ju nemala co odmietnut ked ma v papieroch urgent. Chybu spravil lekar nie pacient ani sestra. Ja pred tym nez som nieco slubila som sa dohodla z lekarom