Sú moje hladiny cukru v krvi v poriadku?

30. aug 2022

Ahojte
Chcem sa spýtať či je toto v poriadku..

Hladina cukru v krvi ráno o 8:00 nalačno 3,56
Po dvoch hodinách o 10:00 3,80

Medzi tým som raňajkovala okolo 9

Moja sestrička sa len pousmiala a povedala že mám jesť viac sladkého ale doktorka ma ale vystrašila a chce robiť ďalšie vyšetrenia záťažový test s glukozou a poslať ma na diabetologiu

Ešte spomeniem že kojim a test na cukor počas tehotenstva som mala ok. Jediný môj problém je že bývam často hladná najmä v noci

loginexistuje
30. aug 2022

hodnoty glykemie mas v ramci normy pre zdraveho cloveka

simca06022011
30. aug 2022

mas nejake ine problemy? hodnoty su podla mna ok, ale teda nie som lekar.

Mozno cez den menej jes a potom si hladna v noci :D si to odsleduj, ja si dam mini ranajky obed len tak tak nieco.. a potom na mna pride v noci taky hlad ze koniec,v lete je to este horsie

pribinak
30. aug 2022

Dosť nízke. Čo si jedla?

dilino
30. aug 2022

No máš nízky cukor normálny je u zdravého 3,3 až 5,6

autor
30. aug 2022

@pribinak myslíš v ten deň medzi tými odbermi? Len pečivo šunka, syr a nesladeny čaj

pribinak
30. aug 2022

Aké pečivo?

autor
30. aug 2022

@pribinak obyčajné rožky

pribinak
30. aug 2022

Tak to je dosť nízke po najedeni. Mala by di byt trošičku vyššie

Nebýva ti zle? Nie si slabá?

autor
30. aug 2022

@pribinak zle mi nebýva.. a slabá no ako sa to vezme malé dieťa, únava, málo spánku takže občas asi aj áno.. ja som počas tehotenstva mala tem problém že som dňom aj nocou musela jesť každé dve hodiny v noci som byvala velmi hladná aj hodinu po nájedeni.. ale vtedy keď som bola ma tom zaťažovom teste mala som tok.. teraz som to spomenula doktorke nedávno že opäť cítim často hlad tak mi spravila ten glykemický profil vyšlo mi to takto tak zajtra mi zase budú robiť ten test

pribinak
30. aug 2022

Veľa zdravia želám

brembo
30. aug 2022

tie hodnoty nemáš až tak zlé,na lačno je to uplne v poriadku. Možno by si mohla do jedálnička zaradit trošku viac cukru.

derdia
30. aug 2022

Norma je od 4 do 5.5.
Ak mas pod 4 tiez to nie je v poriadku.skus jest castejsie ale napr celorznny chlieb nie rychle sacharidy.

derdia
30. aug 2022

Napis kolko si mala. Na lacno a kolko 2 hodiny po jedle.

autor
30. aug 2022

@derdia však som napísala na lačno 3,56 a po dvoch hodinách 3,80 ale s tým že to nebolo dve hodiny po jedle ale iba hodinu.. lebo o 8 mi brali prvý krát kym som prišla domov najedla sa bolo aj po 9 a o 10 mi brali druhý krát.. takže možno aj tým to je.. alebo tým že stravujem sa ozaj katastrofálne... Nejem často a pomenej ale iba tak 2-3 krát a do prasknutia.. pri malom sa mi niekedy nedá buď sa vyhladujem a najem sa poriadne až keď muž pride z práce alebo sa prvý krát najem na obed 😔😔😔

derdia
30. aug 2022

Tak to je tak spravene ze uplne o nicom. Taka krivka. A mas malo, mas rychle spalovanie, a rychlyetabolizmus. Treba zaradit sacharid, ktorw ta nasytia na dlhsiu dobu.

autor
30. aug 2022

@derdia spaľovanie mám teda veľmi rýchle to je pravda, niekedy zjem rovnaké porcie ako muž a ja som za dve hodiny zas hladná

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
30. aug 2022

az pod 3,3 je hypoglykemia ty mas hodnoty v norme rychle spalovanie zle stravovanie a dojcenie
treba upravit zivotospravu jest pravidelne vyvazenu stravu a v pravidelnych intervaloch ak dojcis tak min 5-6 krat denne

autor
30. aug 2022

@loginexistuje ďakujem veľmi pekne 🙂 musím veru začať so sebou čosi robiť ja jem tak 2-3 krát denne aj to sa nechám vyhladovať a až potom sa najem nárazovo :(

bugajova
1. apr 2024

Dobry den prosim vas ako ste dopadli mam rovnaky problem