Sú PCR testy zdarma?

smolinka024
23. dec 2020

Dobrý deň, prosím vás ako to je s pcr testami. Už sú zdarma či ešte nie? Nikde neviem nájsť info. Viem, že po odporúčaní doktorom mali byť zdarma, ale čo ak vás doktor neodporuči? A hlavne teraz keď si pozitívne osoby sami budú ,nahlasovať, osoby s ktorými boli v kontakte... Ale napr čo vtedy, ak vas taká osoba ,nenahlási, ale vy chcete ísť na test.

mogaa
23. dec 2020

@smolinka024 pre registrácii musíš uviesť meno s kým poiztívnym si bola v blízkom kontakte, oni si to veria a vtedy ho máš zdarma.....ak si nebola s nikým v blízkom kontakte tak iba ako samoplatca......ale antigénový test máš výsledok za 20minut a len na termín PCR testu čakáš aj 5 dní + následne ešte čakáš na výsledok.....

simca06022011
23. dec 2020

Treba sa objednat covid stranku, vypisu sa tam infosky, kontakty ... a poslu termin, alebo neposlu... zatial som neplatila nikdy. Bola som aj ked som nebola v kontakte samzrejme.
V sukromnych labakoch a neviem kde vsade sa PCR plati, ak sa tam clovek sam objedna...

rachel36a
23. dec 2020

Ak je dôvod na testovanie tak sa neplati ani neplatilo...a nemusí ta registrovat lekar, mozes sa zaregistrovat sama cez stranku korona.gov...platj sa len v sukromnych laboratoriach

smolinka024
autor
23. dec 2020

@mogaa ja som si robila atg aj doma sama (s negat. Výsledkom) a som aj objednaná na atg (rozdávali casenky tam kde som bola)... Len ma zaujimalo ako to je s tými pcr testami...ďakujem za info