Sú to genitálne bradavice?

alicamax
18. jan 2012

Mam 23 rokov a terajsi priatel je mojim jedinym sexualnym partnerom. Ona vsak uz mal predo mnou jedno dievca. Asi pred pol rokom som si objavila tesne pod klitorisom dva male vyrastky. Nieco ako stopky, ale bez hlaviciek, maju telovu farbu. Najprv som tomu nevenovala vacsiu pozornost, ale teraz, ked si o tom zistujem viac, citam, ze moze kludne ist o genitalny herpes. Priatel o tom nechce ani len pocut, vraj jeho byvala aj on su maximalne v poriadku a ak aj cosi mam, privodila som si to sama... 😢 Idem ku gynekologicke koncom januara, ale neprestajne o tom premyslam. Myslite si, ze moze ist o genitalne bradavice?

sharmana
18. jan 2012

@alicamax môže, treba ísť ku kožnej lekárke, nech to potvrdí, alebo vyvráti, prípadne ku gynekologovi a ten ťa pošle ku kožnej...
ak sú to genitálne bradavice, tak ti ich kožná lekárka jednoducho zamrazí a po niekolkých sedeniach to zmizne...
genitálne bradavice sa môžu objaviť aj preto, že si sa pri holení porezala a vytvorí sa ti infekcia, dalším holením si môžeš bradavice ešte aj rozšíriť, takže pozor na to...
priateľa zbytočne neobviňuj, nedá sa presne určiť, prečo sa ti bradavice objavili...
bradavice sa môžu objaviť aj počas tehotenstva, kedy je telo viac prekrvené a rýchlejšie sa šíria a rastú...

alicamax
autor
18. jan 2012

@sharmana dakujem za odpoved, samozrejme chystam sa ku gynekologicke. Som si ista, ze tehotna nie som, ani som sa neporezala pri holeni. Takze jedina moznost bol priatel. Ale samozrejme, nemozem ho obvinovat, to nie...len viem, aku minulost ma za sebou dievca, s ktorym spaval predo mnou. Dakujem, ze si odpisala na moju otazku 🙂

gabikatn
25. feb 2012

Ahoj. Chcem sa spytat ci sa genitalne bradavice prenasaju iba pohlavnym stykom alebo sa daju schytat aj nejako inac.....dakujem

sisaha
25. feb 2012

@gabikatn HPV a genitálne bradavice sa zvyčajne prenášajú priamym kontaktom z kože na kožu počas vaginálneho, análneho alebo orálneho pohlavného styku z infikovaného partnera.