Prenášajú sa genitálne bradavice iba stykom?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

pred rokom mi doktorka našla jednu bradavicu v intímnej oblasti a odstránila ju. S priateľom som 5 rokov a on predo mnou nikoho nemal a nechce sa mi veriť, že by ma podviedol. Ja som pred ním mala 1 partnera (pre, ktorého som tiež bola jeho prvá). Nikdy som ani jedného nepodviedla.

Je možné dostať tieto bradavice iba pohlavným stykom?

Mohla som niečo chytiť na kúpalisku, vo wellnesse, saune alebo podobne?

Po asi pol roku od odstránenia sa mi objavila jedna, ktorú som si odstránila doma.

Doktorka mi nerobila testy, ani ma neliečila.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemuselo ísť o anogenitálnu bradavicu - condylomata accuminata, ktorého pôvodcom je HPV vírus prenášaný pohlavným stykom. Mohlo ísť o jednoduchý kožný výrastok.

Sama si ich ale doma nikdy neodstraňujte. Pokiaľ by išlo o anogenitálnu bradavicu, ktorá by trochu krvácala, rozniesli by ste si ju.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník