Syndróm bieleho plášťa

9. feb 2021

Dobre ranko modry konik.
Viete mi prosim poradit v mojej situacii. Ide o testovanie covida.
Mam urcenu dg. - syndrom bieleho plasta. Kazde jedno testovanie mi sposobuje hrozne problemy. Vracanie, hnacky, vysoky tlak, bolest hlavy a srdca.
Je mozne mat pri tomto oslobodenie? Vdaka

majkeel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
snazilka_bio_mamka
9. feb 2021

Môžem sa spýtať, kto ti diagnostikoval tento syndrom?

ckatka
9. feb 2021

Jaj ako ti rozumiem....
Ja odpadávam aj pri odbere krvi...už len telefonát s lekárom mi spôsobuje tachykardiu a vyberanie dvoch stehov po znamienku som rozdychavala pol hodinu so slzami v očiach... 🤦‍♀️😂
A chápeš toto? Môj frajer šiel na medicínu....čiže som vydatá za teraz už doktora...A vôbec to nepomohlo 😂😂😂 teda, pomohlo v tom, že 99% situácii riešim s ním a k lekárovi vôbec nejdem. A teda, čo sa dá, liečim si prírodne. Som za tie roky domáci majster v bylinkach/esenciálnych olejoch a domácej liečbe ☺️

Keď už musím k lekárovi (napr tehotenstvo, zubár...) Snažím sa racionálne si zdovodnit co a prečo sa mi ide diať...A naštudovať všetky detaily. A potom sa tváriť, že sa to nedeje mne, že som iba pozorovateľ...

Je fakt, že pôrod (sekcia v spinali, milión odberov, 5 dní v nemocnici...)moje hranice dosť posunul, ale aj tak na to spomínam ako na najhorší fyzický zážitok v mojom živote. Ten malý zázrak je ale taký úžasný, že by som to neváhala zopakovať znova.

A teda - k testovaniu - nič to nie je. Naozaj. Za pár sekúnd si vybavená. Proste si povedz že musíš a vydržíš. Nemáš inú možnosť. Zvládol to môj trojročný syn, zvládneš aj ty. Daj si ráno za jeden a chod 😉

pininka1
9. feb 2021

Ja by som si z toho srandu nerobila, kedze moja suseda pre toto zomrela. Cely zivot nechodila k lekarovi az jej prislo doma zle tak jej sestra zavolala sanitku. V nemocnici jej povedali ze je potrebne ostat na dalsir vysetrnia,ona hotova uplne, dostala sa do takeho stavu ze na druhy den zomrela. Mala 48 rokov. Odporucam autorke dohodnut sa niekde na odberovom mieste s danym lekarom, alebo so svojim obvodnym prist tak aby sa ti mohli dlhsie venovat a nejako to prekonat. Musis si sama povedat ze kvoli testom predsa radsej neumries.

martul
9. feb 2021

@ckatka ono ani frťana si nemôže dať pred testovaním 😁

monismie
9. feb 2021

ako je to tazka situacia a viem si predstavit, ze niektori ludia z toho maju fakt velku a hroznu paniku. no tomu testovaniu sa podla mna neda vyhnut v takomto pripade a fajn by asi bola nejak podpora z blizkeho okolia, ktora by tam s vami na to testovanie isla

panelacikova
9. feb 2021

toto je neuveriteľné...
@pininka1 možno umrela práve preto, že celý život nechodila k lekárom. potom jej zrazu prišlo doma zle (možno dlhé roky zanedbané ochorenie, ktoré nemal kto odhaliť) a bola v takom stave, až umrela.....
a pri všetkej úcte k psychickým chorobám (viem, čo to obnáša), ale ak je to až také, ako uvádza autorka, je to aspoň na čiastočný ID. vybav si ID a nepotrebuješ testovať. budeš sedieť doma a poberať ID.

erickatt
9. feb 2021

@martul preco nie?? Jeden na odvahu

pininka1
9. feb 2021

@panelacikova lenze ona nechodila prave preto ze sa od detstva panicky bala lekarov. Po smrti jej sestre lekar povedal ze to este nezazil, bola uplne zdrava, zle jej prislo asi len z tepla. Dostala infarkt, napriek tomu ze bola chuducka, mala pravidelny pohyb a ziadna choroba srdca sa po pitve nepreukazala. Ono sa lahko hovori ludom ktori nemaju ziadnu uzkost.

panelacikova
9. feb 2021

@pininka1 ja mám úzkostí až až.... nemáš ani predstavu. akurát som tomu nepodľahla natoľko, aby som potrebovala psychológa. ona však očividne potrebovala. kde bolo jej okolie, že to nevideli? rodičia, súrodenci, možno partner....?

ckatka
9. feb 2021

@martul ale môže...ved antigen sa robí z nosa. PCR sa robí z ust

pininka1
9. feb 2021

@panelacikova ona sa nikdy nevidala, zila so sestrou a s jej rodinou, pomahala im, kedze sestra mala 4 deti. Kazdy to akceptoval, ze nechce chodit k lekarovi, ved ked sa citila dobre, naco by tam aj chodila, nemala 70. A v inych veciach nemala problem, chodila pravidelne za dalsou sestrou do anglicka lietadlom a pod. Myslim ze nikto ani netusil ze sa nieco take moze stat, ona bola taka velmi ticha, asi vsetko drzala v sebe. Ja mam dost slusnu klaustrofobiu a ked som isla na MR mozgu bolo to obrovske sebazaprenie, neskutocne zle mi bolo, mala som potom este tri dni taku migrenu ze som myslela ze koniec. Dala som to, ale kebyze mam slabe srdce, tak asi ostanem v tom tunely.

autor
9. feb 2021

@snazilka_bio_mamka kardiolog obvodna a endokrinologia

teleskop
9. feb 2021

je mozne ist psychologovi,,,,

bobix25
9. feb 2021

@ckatka pcr sa robi s nosa a ust

ckatka
11. feb 2021

@bobix25 tak

emmusska
11. feb 2021

Oslobodenie v tejto dobe s tymto problemom podla mna nebude mozne. Ono to chce vo vseobecnosti trening, co sa tyka roznych vysetreni a navstevy lekara. Najlepsie je si vziat so sebou proste neajku blizku osobu ako moralnu podporu