Tinnitus. Ako sa s ním dá žiť?

egyptanka
14. mar 2008

Ahojte,
pred par dnami mi diagnostikovali tinnitus a tym sposobene piskanie v oboch usiach. Dnes ma prepustili z nemocnice po infuznej liecbe, absolovovala som vyse 10 infuzii a beriem Tobekan 40 mg a Agapurin SR 400. Mam ovsem dojem, ze liecba nezabrala a piskanie je intezivnejsie. Viete mi povedat ako sa s tinitom da zit, pripadne obmedzit to nechutne piskanie?
Robim ako telefonistka a toto mi dvakrat nepridava k 100% vykonnosti v praci.
Dakujem za pomoc, vsetky rady privitam ...

0918055523
6. feb 2017

Dobry den prosim vas da sa aj ambulantne chodit na infuzie ci len na hospitalizaciu nemate s tym niektora skusenost? dakujem

czechzuzanaba
6. feb 2017

@0918055523 ja jsem se v Ruzinove ptala, ci to nejde ambulantne, rekli mi, ze ne. DOkonce i ten den, co daji treba rano infuzi, se neda jit domu, az dalsi den. Ale to rekli me, mozna tobe povi neco jineho, vis jak to chodi 🙂

jankafranka
7. feb 2017

@bedocka pomohol ti ten elixir??? Dakujem

zuzinabila
8. feb 2017

@lucylka25 vsade sa pise,ze homeopatia je sarlatanstvo:}ludom asi pomaha tak ako placebo..

lucylka25
8. feb 2017

@zuzinabila to hovote tým, ktorých sa pomocou homeopatie vyliečili z diagnóz, s ktorými im klasická medicína nevedela pomôcť. Napríklad s tinitusom. Myslím, že im je úplne jedno, že sa o tom píše, že je to sarlatanstvo, alebo placebo. Ja osobne som už videla toľko zlepšení a vyliečení po homeopatii, že na ňu nedám dopustit.

zuzinabila
8. feb 2017

@lucylka25 ved sa vyliecili prave preto,ze to posobi ako placebo a psychika ma velku moc:}

lucylka25
8. feb 2017

@zuzinabila to si ja vôbec nemyslím, lebo homeopaticky sa pekne liečia aj malé detičky a zvieratá a ti nevedia nič o placebe ;) Ono je to však úplne jedno či to niekto nazýva placebo, homeopaticky liek, atd. dôležité je, že sú ľudia po homeopatikách zdraví. Myslím, že človeku, ktorý sa chce vyliečiť je úplne jedno ako sa to vola, nazyva, hlavne že je zdravý.

zuzinabila
8. feb 2017

@lucylka25 no nebudem sa dalej natahovat,to by sme mohli donekonecna:}viaceri farmaceuti mi viac krat spominali,ze aj na farmaceutickej fakulte sa profesori z homeopatik smeju ...ja som presvedcena o tom,homeopatia ako taka je isty druh filozofie a Vy verite zas niecomu inemu

jana444
3. mar 2017

@lucylka25 Ahoj potrebujem poradiť mám tinitus - momentálny stav strašne silný viete mi dať kontakt na doktora v okolí mesta Šaľa. Veľmi by ste mi pomohli.

lucylka25
3. mar 2017

@jana444 skúste tu: www.komorahomeopatov.sk Zoznam homeopatov. Ja pracujem až v BA.

jana444
5. mar 2017

Ahojte, pripájam sa aj ja do tejto skupiny. Mám tinitus už 20 rokov, prvé mesiace boli veľmi ťažké pokým som sa s tým naučila žiť. Na začiatku som sa liečila ale len veľmi krátko. Potom som na to zanevrela, nakoľko sme sa s mm snažili o bábo, čas letel a ubehlo tak 15 rokov kým sa nám to všetko podarilo. Neliečila som sa, sluch sa mi zhoršoval, až som to dotiahla do groteskových situácií. Konečne som si povedala, že dosť, nechcem riešiť bábo, ktoré mám, stavbu domu, potom zariaďovanie, úpravy okolia. Konečne som sa odhodlala s tým niečo robiť. K lekárovi zatiaľ nechcem ísť, trochu sa hanbím že potrebujem aj načúvací strojček mám dobrú prácu medzi ľudmi. Preto by som Vás chcela poprosiť, ktoré máte tinitus a obojstrannú nedoslýchavosť, ako s tým bojujete, čo Vám najviac zaberá... aké vitamíny (osvedčené ) rady, bylinky. Viem, že každí sme iní a každému zaberie niečo iné. Strašne sa chcem zbaviť toho otravného tinitusu a zlepšiť si sluch pokiaľ sa to bude dať. Ďakujem.

iveta1970
5. mar 2017

Mne tinnitus začal po pôrode.Prejavoval sa večer a v noci keď bolo ticho.Lekárka mi na to nasadila lieky ktoré nezabrali.Vedela som že to spôsobil hluk a stres po narodení dvojičiek.
Prestalo to len keď išli deti do škôlky a ostalo ticho a už som nemala ani taký stres.Pred pôrodom som pracovala 16 rokov v podniku, kde bol dosť veľký hluk.Vždy po práci som musela na hodinu do knižnice, kde bolo úplné ticho, aby som mohla potom normálne fungovať.
Našla som nejaké info. že v ČR hradia operáciu tinnitusu keď je to vo vysokom štádiu.Nevedia to úplne odstrániť ale utlmiť.V SR to poisť. nehradia.No medzi tým sa mohla situácia aj zmeniť , ja som sa o to zaujímala pred 5 rokmi.Mne už tinnitus prešiel, ale nesmiem navštevovať veľmi hlučné miesta ako sú veľké koncerty a podobne.

jankulina
5. mar 2017

Mne osobne pomáha čínska medicína - tinitus mám rok po zápale. Prvý rok bol hrozný, niekedy neverím ako som to zvládala: tinitus, práca, deti, rodina. Rok som na cordycepse, hericium, reishi, B vitamíny, riasy - postupne kombinujem a radím sa ako to užívať. Vždy si robím kúru a mením prípravky. Skúste si počítať aj týmto smerom možno Vás to osloví.

jana444
8. mar 2017

@iveta1970 @jankulina - ďakujem Vám za Vaše odpovede.

jana444
9. mar 2017

@jankulina Dobrý deň, rozhodla som sa pre čínsku medicínu, tie preparáty si objednávate cez internet, alebo priamo z lekárne. A v akých dávkach ich užívate. Tak ako je predpísané príp. vo väčšom množstve. Vďaka za info,

kaca1985
9. mar 2017

Aj ja mam tinnitus, raz som bola na veľmi hlucnom koncerte a odvtedy ho mam. Doktorka povedala že som bola moc ohlucena. Ale aj povedala že to môže vyvolávať problém s krcnou chrbticou ktorý tiež mam. Ale predtym som to urcite nezaznamenala. Vyhybat sa treba hlučným miestam, žiadne sluchadla do uší a pod. A treba sa s tým naučiť zit. Doktorkine odporúčanie ;)

jankulina
13. mar 2017

@jana444 áno objednávam z global lekárna. užívam tak, že dve tablety ráno cordyceps 5 dní v týždni a potom dva dni pauza. Čo si plánujete kúpiť?

candii
20. mar 2017

Baby a ako vam to zacalo? Ja mam sem tam v noci sumenie .. mam sa obavat tinnitusu?

jankulina
20. mar 2017

@candii choďte radšej na orl, odkonzultujte to tam.

candii
20. mar 2017

@jankulina no jasne ze pojdem .. pravdupovediac som tam bola pre 2 tyzdnami so zapalom. A zrazu mi sem tam v noci zacalo sumiet. Tak sa pytam na skusenost

jankulina
20. mar 2017

@candii ak ste po zápale a máme šumenie určite choďte, neodkladajte to

candii
20. mar 2017

@jankulina dakujem pojdem hned aj dnes ..

lubiss
14. apr 2017

eviem ci je tato tema este aktualna ale mna trapi tinitus asi tyzden....mala som nadchu a po jej vylieceni vsetko ok a 3 dni na to ako uz som bola fit zacalo pistat v uchu...idem sa z toho zblaznit..bola som na orl audio aj tympano je ok...vraj to mam asi z krcnej chrbtice...dali mi rehabilitacie ale strasne sa bojim ze to nepomoze...som z toho skutocne na prasky :(este mi daju asi infuzie co spominal doktor tak neviem...

ivuska027
14. apr 2017

@lubiss držím palce. Ja som absolvovala infuzie, rehabilitáciu a neviem čo ešte. Mne nepomohlo nič. Trvá to už 4,5 roka. Ale poteším ťa, zvyknes si časom. Tak za pol roka zhruba. Dúfam, že to nie je tvoj prípad a liečba pomôže.

lubiss
14. apr 2017

@ivuska027 a piska v jednom ci obidvoch ??? mne v lavom a je to des :/ a napravanie chrbtice si skusala ?

ivuska027
14. apr 2017

@lubiss v oboch stále. A ešte mávam aj také ataky, kedy sa to rozpiska tak, že mi až zle ostane.

iveta1970
14. apr 2017

Napadlo ma ešte , že by mohlo pomôcť akupunktúra alebo akupresúra.Možno niekto vie o niekom kto je v tomto obore dobrý.V Číne a podobných krajinách liečia len týmto spôsobom a úspešne.Myslím, že tie peniaze by stáli za to ticho a kľud v duši.

lubiss
14. apr 2017

@ivuska027 to je hrozne :( ja som z toho na prasky....ja skusim este napravanie chrbtice mojej tete to zabralo.. ty si neskusala ?

iveta1970
14. apr 2017

No ,s chrbticou som tiež mala problémy a začala som chodiť cvičiť.Najviac mi pomohlo dvíhanie malých váh. Začala som 1kg činkami ,potom 2,3,4- už dvíham 8kg činky.Spevní to chrbticu.Dá sa to robiť aj doma.Dosť to pomôže.

ivuska027
14. apr 2017

@lubiss u mňa je to psychickeho rázu. Spusila mi to seria úmrtí a katastrof v rodine. Nepomohlo nič, čo som skúšala, či už invazivne, neinvazivne.