To isté vyšetrenie u dvoch lekároch

25. jan 2024

Ahojte, je možné ísť jeden mesiac na vyšetrenie na endokrinologiu k jednému lekárovi, druhý mesiac k druhému a potom sa rozhodnúť,u ktorého chcem byť liečená?

stanulienkat
25. jan 2024

@gemerka17 si zo zdravotnictva?? Pretoze na ambulancie chodia kazdy bozi mesiac vypisy z kazdej poistovne a su tam uvedene vykony u pacientov, ktore neuhradily. To, ze to lekar od teba nevymaha, je jeho vec. Ale nesir nepravdy. A nieze kvoli 20e to nebude nikto riesit. Ked lekarovi nezaplatia mesacne takychto "len" 20e, tak ver, ze to ambulacia pociti.

gemerka17
25. jan 2024

@stanulienkat autorka ma výmenný lístok, vyšetrenie bude preplatene, aj krvné testy a detto ak by sa rozhodla ostať u starej lekárky a ide druhy mesiac. Preto je na to ideálna VšZP. Ale aj ostatné poisťovne nemajú šancu sledovať všetko. Čiže áno fakt sa nič nestane ani pacientovi a ani lekárovi.

mamina7070
25. jan 2024

@gemerka17 nepreplatia to a ani krvne testy tak kratko po sebe od endokrinologa (ak nie je rozdiel troch mesiacov tak ich nema ani zmysel robit)
dnes su uz systemy prepojene
netvrd ze lekarovi sa nic nestane a ano poistovne si to sleduju pacienta nemaju ako obmedzit ale lekara ano proste nepreplatia ani vykony ani labaky a ani lieky co predpisal
ak by sa autorka chovala korektne tak ide k novemu lekarovi podstupi vysetrenie a k povodnej pojde najskor o tri az sest mesiacov

ale toto je uplne zbytocna turistika po lekaroch lebo vysledky krvi na prametre od endokrinologa po mesici su zbytocne autorka ma autoimunitny zapal a ten sam o sebe sa len pozoruje

lepsie by urobila keby skusila protizapalovu dietu napr

autor
25. jan 2024

@gemerka17 mám VšZP

taktotedanie
25. jan 2024

Nepreplati mu vysetrenie poistovna
Chod ako samoplatca

bielavila
25. jan 2024

Ja som uz bola viac krat u viacerych dr s rovnakym problemom a nikdy s tym poistovna ani nikto nemal problem, proste ked som mala pocit , ze lekar sa mojmu problemu nevenuje podla mojich predstav a nedal mi liecbu ako by ocakavala isla som proste k inemu, ved hadam nebudem doma chora sediet pre neschopneho lekara, a ano brali mi jeden tyzden odbery a o 2-3 tyzdne zasa odbery u ineho dr aj sono a komplet vysetrenia