Trápia ma časté zápaly močových ciest

shades_of_life
26. máj 2022

Už pár rokov ma trápia zápaly močových ciest, niekoľkokrát do roka. Vždy treba ATB. Teraz naposledy mi ani Biseptol nepomohol. Som už objednaná na urologiu. No zaujímalo by ma, či mi tam vedia zistiť niečo viac o príčine, keď výsledky z odberov od všeobecného sú úplne ok (moč aj krv).

michaelam2
26. máj 2022

@shades_of_life u gynekologa si bola?

mamamasama
26. máj 2022

Zmeniť stravu... Vyradiť cukor a lepok, zaradiť probiotiká...ATB ničia mikroflóru.. preto sú niekedy viac na škodu, ako na úžitok...

falbala132
26. máj 2022

nech ti zoberie krv aj na kandidu, ak nahodou este nie.

stanulienkat
26. máj 2022

Ústna hygiena tvojho partnera pred orálnym sexom, cikať pred sexom aj po sexe. Veľa piť aj 3 4 litre tekutín.

maria123a
26. máj 2022

Ahoj toto som mala aj ja Anna časté zápaly odvtedy mi gynekológ poradiť do zmenil zmeniť životný štýl je s viacej activia jogurtov ovocie zelenina a najmä treba prešetriť aj svojho partnera

shades_of_life
autor
26. máj 2022

@michaelam2 ešte nie veru (tento rok myslím), skočím aj tam.

taktotedanie
26. máj 2022

Spytajte sa na tablety Uro-vaxom, vela gynekologov a urologov to odporuca, sama mam dobru skusenost

xenyja
26. máj 2022

Aj ja som mala tento problém roky rokúce, minimálne raz za dva mesiace som bola na pohotovosti, niekedy častejšie, doktorka len dookola obmienala ATB, na zaciatku som bola aj na urológii, spravili len sono, tam nevideli nič neobvyklé, čiže všetko ok a mohla som ísť..všade mi vraveli len tie isté rady ale nič nepomáhalo, z tých antibiotik už som mala aj nevyliečiteľné mykozy..no proste začarovaný kruh..........pre mňa osobne bol zázrakom z neba wobenzim....hrozne predražené tablety, ani som tomu nejak neverila ale nemala som čo stratiť, a asi po 3-4 mesiacoch užívania som naozaj prestala mať zápaly, bolesti..začala som normálne žiť...od vtedy už je to asi 5 rokov

michaelam2
26. máj 2022

@shades_of_life chod urcite, tam moze byt problem

denise99
26. máj 2022

Skús brať uromax (volnopredajný kvalitný brusnicový produkt 2-3x denne) dlhodobo plus probiotiká, a uroval d manosa aspon na 3 mesiace po vrecúšku, cečko. Poprípade zaradiť tinktúru ako kapucínka alebo zlatobyľ, tiež treba brať dlhšiu dobu. Snažiť sa si vždy držať nohy v teple, kríže... veľa tekutín, obmedziť rafinovaný cukor. Ak by si mala podozrenie na kandidu skús pridať kvalitný oreganový olej na 6 týždňov. Za mňa veľmi dobré skúsenosti.

shades_of_life
autor
26. máj 2022

@mamamasama ten lepok jedine môžem skúsiť. Probiotika beriem probiofix inum (iné nemôžem kvôli laktoze).
@maria123a takže ani jogurty nehrozia kvôli intolerancii.
Väčšinou mávam také tie klasické zápaly aj s pálením a tak... No teraz mam pocit ze len na mechúr mi to sadlo. Stále ho cítim, nonstop behám na WC, ale žiadne pálenie ani krv.
V utorok idem na urologiu, tak snáď budu vedieť pomôcť.

shades_of_life
autor
26. máj 2022

@maria123a a áno aj muža radšej pošlem.

shades_of_life
autor
26. máj 2022

@falbala132 spýtam sa, vďaka.

shades_of_life
autor
26. máj 2022

@stanulienkat toto všetko dodržiavam dlhodobo 😔

shades_of_life
autor
26. máj 2022

@taktotedanie opýtam sa, ďakujem 🙂

shades_of_life
autor
26. máj 2022

@xenyja vidíš, to je asi jediné z voľnopredajných, čo som neskúšala ešte. A áno tá cena je vyššia, ale keď má pomôcť, čo narobíš 😑
Akú dávku si brala?

shades_of_life
autor
26. máj 2022

@denise99 vďaka, len toto všetko mam za sebou vyskúšané. Okrem toho oreganoveho oleja.

denise99
26. máj 2022

tak potom ešte pani Karabinošová vie zostaviť sadu tinktúr z púčikov podľa Podhornej protokolu na užívanie na daný roblém, info@evawellness.sk
mobil: 0918 175 735
Napísala som jej email, čo je vo veci a ona mi odporučila tinktúry ktoré brať.

andreaak05
26. máj 2022

@shades_of_life len pozor, ak mas intoleranciu na laktozu, ja mam a ked som brala wobenzym, byvalo mi priserne zle. Je to na zivocisnej baze, obsahuje to laktozu a uzivas toho moc vela denne. Je este to iste len na rastlinnej baze, profizym. Neskusala som ho, ale priatel ho brava, lebo je aj trosku lacnejsi.

xenyja
26. máj 2022

@shades_of_life ten wobenzim, vtedy v letáku odporúčali 6 tabliet 3krat denne, tak som to aj brala, odvtedy však tablety zmenšili a v letáku píšu že treba po 10 tabliet..ale možno by stačilo ak menej

zdenka13
26. máj 2022

@shades_of_life v tele je na to proste vytvorené vhodné vnútorné prostredie, ktoré je tými atb ešte podporované. Akýchkoľvek zápalov sa dá krásne zbaviť systémovou komplexnou očistou tela bylinnými zmesami, ktoré sa jedia a zmenou životosprávy. Ja sa tým zaoberám hlbšie, ak chcete, môžeme o tom porozprávať. 😊

iva4444
26. máj 2022

@shades_of_life urea plazma?chlamýdie?

shades_of_life
autor
27. máj 2022

@andreaak05 Vďaka, dobrá poznámka. Skúsim radšej ten rastlinný najskôr, mám toleranciu 0%, tak by mi to tiež asi problémy robilo.

shades_of_life
autor
27. máj 2022

@iva4444 Fuha snáď nie. Na to robia kde test?

andreaak05
27. máj 2022

@shades_of_life sak si popozeraj radsej na nete aj zlozenie

andreaak05
27. máj 2022

@shades_of_life na gynekologii. Casto si myslime, ze mame zapal mocaku a je to urologickeho charakteru, pritom su to bakterie v posve a je to gynekologickeho charakteru. Tiez mam s tym roky problemy. Zapaly “mocaku”, ale pritom je to gynekologicky problem.

iva4444
27. máj 2022

@shades_of_life aj na urológii.spravia ti aj výter z moc.trubici a zoberú moc na rozbor.

patys123
27. máj 2022

Mozno sa to moze zdat ako blbost, neviem ako to mas ty....ale ja som minule pocuvala podcast doktor ma filipa a tam vraveli, ze ak zeny mavaju opakovane zapaly mocovych ciest velakrat pomoze cikat pod prudom, neodpustat moc pomaly ale pod tlakom sa vycikat a chodit stale.po pohl. styku na wc aby sa z mocovej trubice vyplachli bakterie ktore sa tam dostali pocas styku von.

andreaak05
27. máj 2022

@patys123 nooo, cikat hned po sexe a vzdy sa umyt po sexe, to jasne, to sa musi dodrziavat 🙂

shades_of_life
autor
6. jún 2022

@maria123a
@iva4444
@andreaak05
Tak z výsledkov na urologii my našli nejaku baktériu tuším, dostala som ATB Deoxymykoin (ze Biseptol co som brala na to nezaberá) . Treba aj partnera preliecit, je to prenosné. Len ja blbá som sa nespytala co presne to je co mi nasli, už sa neviem dovolať, a teraz som nervózna 😑