Trhanie osmičiek

petranka3
8. jan 2015

Ahojte baby, trhali niekomu z vás už osmičky ale iba z dôvodu aby sa vám nepokazili? Počula som už o zlom prerezávaní sa keď rastú alebo keď bolia ale len tak ked neboli iba majú kaz tak radšej von? Skôr ma zaujíma či to bolí keď máte anestézu. Ďakujem, ospravedlňujem sa za pre niekoho trápnu otázku, ale tie čo máte panický strach zo zubárskeho kresla ako ja, ma isto pochopíte.

Ďakujem 🙂

janickacrazy
8. jan 2015

@petranka3 Ja by som si určite nedala trhat 8ičky preventívne, u niektorých ludí robia problémy, u iných nie. Je to podla mna zbytočné. Mne osmičky vyšli ani neviem ako, vobec ma nič nebolelo, celé roky som nevedela, že ich mám. Minulý rok mi vytrhli jednu osmičku, lebo už sa nedala zachránit, ostatné tri ešte mám a nemám s nimi žiadne problémy a to budem mat už 38 rokov.

natalym
8. jan 2015

Ja mám vytrhané všetky, kvôli kazeniu. Prežila som, nevadí mi to. Ja som ich mala strašne vzadu a úplne neprístupné, mala som nonstop pokazené a doktorka sa spýtala: Vytrheme? Vytrhneme. 🙂

michala.s
8. jan 2015

Ahoj, manzelovi trhali osmicku preventivne. Sam povedal, ze asi najhorsie bolo ked mu umrtvili a jeho naprelo na zvracanie, tak ranajky isli krasne von. Potom mu uz len doktorka osmicku vylupla, lebo bola taka malicka ani ziaden velky koren nemala. Uz na druhy den sa mu dalo bez problemov existovat. Ani rana ho po trhani nejako extra nebolela.
Ja zatial svoje osmicky mam, nemam na nich kazy a tak si ich aj planujem nechat az dokedy nebudu musiet ist von

janka279
8. jan 2015

@petranka3 A mas osmicky v zlej polohe? Ak nie, tak by som ich tiez preventivne netrhala. Ak ti nerobia problemy, nebolia, neprekazaju v ustach, tak nie. Ak je na nich kaz, tak sa daju opravit. Ja mam tiez opravovanu osmicku a fungujem uplne normalne. Preventivne bez dobodu by som si nedala osmicky vytrhnut.

tslobik
8. jan 2015

@petranka3 ja ich mám zaplombované, ale dávam si ich postupne von - už mám vonku dva. Zle sa čistia a sú zbytočné. Môj terajší zubár ich ani neopravuje, rovno trhá. Ja s tým problém nemám a nebolí to. Keď mi rástli spodné vždy som musela brať antibiotiká a chodiť na výmenu vložky každý deň. Horné boli v pohode.

zinica
8. jan 2015

Ahoj, ja som si dávala trhať osmičky - spodné úplne zdravé, ale robili mi problémy - puchli mi z nich uzliny. Bola som na zubnej chirurgii a šla som sa iba objednať, doktorka mi pozrela do úst a na snímok a povedala, že jeden dáme hneď von. Za pár minút som bola von bez zubu. Tiež mám panický strach a počula som toľko hororových príbehov o tom trhaní, že až. Ale obe moje 8mičky šli veľmi rýchlo von, bolelo ma to síce cca 10 dní potom, ale dá sa to prežiť ;). Anestéziu som mala lokálnu a zabrala - iba jeden zo zubov ma bolel pri trhaní, ale to boli sekundy... menej strašné ako vŕtanie..

1katkas
8. jan 2015

pre mna je trhanie ovela lepsie ako vrtanie...par pokazenych zubov uz nemam, pichli mi injekciu a nic som necitila.. takze netreba sa bat trhania 🙂

hopeja
8. jan 2015

Ja som bola nedavno a trhali mi dva, absolutne ziadna bolest, ked ti to dobre umrtvi, je to bezbolestne....zavisi aj od zubara a jeho sikovnosti

mimikas
8. jan 2015

Samotne trhanie neboli ak je dobry zubar, boli len led prestane ucinkovat anesteza a ja som bola do tyzdna ok

wolfie
8. jan 2015

@petranka3 zrovna tri dni dozadu mi sklbali dve osmicky naraz 🙂 bolest, kym ucinkovala lokalka, ziadna, ani ked som si myslela, ze mi sanku vylomi 😀, ale teda, ked prestala ucinkovat, dovi, dopo, dopi....odporucam zasobit sa flectorom a nalgesinom, tie su dost silne...ale mozno ta to boliet nebude, uvidis, ja som citlivka, a hlavne uz som vedela, co ma caka

petranka3
autor
8. jan 2015

Ďakujem vám kočky za radu, pevne verím, že to prežijem 😀 😀 🙂

iziska
14. jan 2015

@petranka3 Ahoj, ja som mala nedávno problém zo zubami. Mne totiž jedna osmička robila taký problém, že mi tlačila na nerv a mala som znecitlivenú /zmeravenú ľavú polovicu brady. Poviem Ti, nič moc. Ani sa najesť, nič. Tak som šla tiež na chirurgiu a vybrali mi ju. Myslela som si, že keď mi ju vyberie, tak sa mi to v priebehu dňa upraví a odmeravie 🙂 🙂 , ale nič. Bola som aj na neurológii a tam mi povedala, že som mala poškodený trojklanný nerv a že tá meravosť môže trvať aj 6 týždňov. Takže ešte dodnes nie som z toho celkom fit, ale už je to fajn 🙂

adeala
14. jan 2015

@petranka3 no mne v najbližšej dobe budú vyberať všetky 4 naraz, v celkovej, pretože mi rastú kolmo na zuby a korene mám vrastené do nervových kanálikov a ešte ohnuté nahor.. ak to prežijem, dám vedieť - to si budeš mocť byť istá, že ty to zvládneš. 😀

katulienkax
14. jan 2015

Mne ked trhali hore osmičku mna to nebolelo ani po odznení anestezy nemusela som brat žiadne lieky ale to moze by individuálne dokonca som na druhý den lyžovala 🙂

maja031
14. jan 2015

mne trhali dve osmicky dole, jedna robila problem a druha sa tvarila zeby mohla tak som dala prec aj tu. po inekcijach to bola uplna pohoda, akurat ze sestricka mi drzala hlavu a zubar tahal a tahal a hresil a neslo 😀 jednu mi musel aj vysekavat ale tak isto som necitila absolutne nic. peklo prislo potom 😀 ta jedna co bola v pohode tak o tej o tyzden ani nevedela ze mi ju trhal a ta druha co vysekaval tak asi 3 tyzdne som fungovala iba na ibalgine a aj teraz ju citim pri zmene pocasia a tak. treba si nakupit tie chladiace vankusiky a chladit.
inak keby som si mala dat trhat vsetky 4 tak som asi tyzden PN, drzim palce 🙂 @adeala

adeala
14. jan 2015

@maja031 no mne to budú robiť v celkovej anestéze, pretože by im inak trval jeden zub aj hodinu a pol (vysakávať mi budú všetky a ja sa budem modliť, aby mi pritom nepoškodili trojklanný nerv), takže to vraj nie je úplne reálne. 😅 Úprimne keď som videla to zdesenie v tvári tej chirurgičky, keď sa pozrela na moj rtg, tak mi hneď došlo, že to bude masaker. 😀
A ďakujem. 🙂

natakar
16. jan 2015

ahoj, dnes išlo v dámskom klube na jednotke všetko ohľadne problemov tych osmičiek, tak ak chceš si to pozri, dalo sa poradiť cez net aj priamo s lekarom, ale čo som započula, tak ak ma niekto strach tak to robia aj v celkovej anastéze 😉