Užívanie antidepresív

mattina8991
19. okt 2023

Ahojte, rozhodla som sa po dlhej dobe že začnem užívať AD, mám escitalopram - Eliceu a k nej som dostala neurol 0,25. Zaujíma ma od tých čo máte skúsenosti s užívaním antidepresív, či sú naozaj tie počiatočné stavy také strašné a či sa niekomu začal zlepšovať stav po dvoch týždňoch. Aj keď viem, že nástup účinku môže trvať až mesiac. Veľmi sa bojím mám malé dieťa. Za všetky odpovede budem vďačná ❤️

martin6990
21. okt 2023

@mattina8991 a ako sa po Elicei cítiš?mne bolo hrozne ale teraz je to už o dosť lepšie len treba vydržať.To Trittico je fajn mne dosť pomohlo aj keď nespím celú noc ale aspoň tých 5-6 hodin pospím,oproti tomu že som nespal vôbec.

mattina8991
autor
21. okt 2023

@martin6990 vieš čo no mám zvýšené uzkosti, taký nepokoj pociťujem ale inak sa to dá, uvidíme čo spraví keď si nasadím plnú dávku. Dúfam, že sa to bude dať zvládnuť. Ale tak ako píšeš treba vydržať len.

martin6990
21. okt 2023

@mattina8991 áno ja to mám tiež,preto máš ten Neurol aby si sa uvoľnila,ja mám takú slabosť hlavne v nohách,chodím ako srnka 🙈 tiež čakám kedy to prejde

mimka1402
21. okt 2023

@mattina8991 kvôli tomu že môže Ad na začiatku spôsobovať úzkosti apod sa berie na 2 týždne aspoň neurol atď. Vôbec nerieš o závislosti. Tá vzniká skôr po 4+ týždňoch. Ak si uvedomuješ, že beries len na začiatku pri liečbe je to okay. Ja som už viackrát brala aj dlhšie a nič mi nie je. Lebo som potom lieky dobrala a nebrala to ako "vezmem aby mi bolo lepšie" vtedy vzniká závislosť. Ak Ad záberu tak neurol nebude potrebný 🙂 Proste to musí niečo na začiatku tlmit negatívne účinky Ad. Posluchaj lekárku. 0,25 je úplne slaba a bezpečná dávka. Neboj sa. 🙏🏻

mattina8991
autor
21. okt 2023

@martin6990 a ešte ake vedľajšie účinky máš ? 😊

rikarika
21. okt 2023

@zuzanockamt neurol urcite nie je droga. Po smrti manzela som ho brala cca 40 dni denne. Potom som prestala z jedneho dna na druhy a ziadnu zavislost som si nevybudovala.

zuzanockamt
21. okt 2023

@rikarika Ja mám s blízkym príbuzným iné skúsenosti - dlhoročné užívanie, aj 15 tbl denne. Neprajem nikomu zažiť niečo takéto. Absťáky, atď. Je to droga, naštudovať si niečo o tom, závislosť je porovnateľná s heroínom. Nikdy by som niečo také do úst nedala.

mirina13
16. dec 2023

@mattina8991 ahoj ako sa máš pomohlo ti to? Ja dnes treti deň čo som začala užívať escilopram a mám malé dieta 2 roky tak sa aj obavám či to mám jesť ako sa máš ty

mattina8991
autor
16. dec 2023

@mirina13 ahoj, ja mám pól ročnú dcérku a stav mám lepší ako pred liekmi 😊