Z čoho pozostáva vstupná lekárska prehliadka do zamestnania?

8. aug 2020

Čaute žienky. Z čoho pozostáva takáto prehliadka? Som bojko, a ešte len vidím biely plášť a už ma trasie... 😬🤷🏽‍♀️ A platí sa za to?

nina255
8. aug 2020

Neplati, to by ti mal platit a zabezpecovat zamestnavatel... a len tam prides vezmu ti krv donesies moč, zmeria tlak popozera popyta sa a da peciatku na papier 🙂

autor
8. aug 2020

@nina255 aha dakujem 🙏🏼 A je to nejaký ich lekár? Alebo to bude robiť môj všeobecný?

jasminet
8. aug 2020

Mne robil môj všeobecný, prehliadku preplatil zamestnavatel

nina255
8. aug 2020

U nas v praci priamo zajednavali aj lekara ku ktoremu som mala ist aj objednali, asi kazdy zamestnavatel to ma inak, treba sa na to spytat

kristiii
8. aug 2020

Čo ti budú robiť záleží od doktora aj od typu práce. Ak máš robiť nočné, robí sa napríklad EKG. Niektorí lekári berú krv, iní nie, niekde treba moč, niekde nie. Vždy asi akurát tak tlak merajú. V bývalej práci zvykla napr. aj zrak a chrbticu kontrolovať, tam bola firemná doktorka, teraz naposledy do novej práce som bola u svojej, tá mi to nerobila. A čo viem, tak niektorí dajú človeku razitko už vo dverách. U firemného doktora býva prehliadka spravidla zdarma, u svojho treba platiť a potom to väčšinou zamestnávateľ preplatí.

janulkama
8. aug 2020

Ja idem v pondelok a mam si pripraviť 20 eur. Opytam sa potom pri podpise, ci mi to preplatia. Budem to vediet v utorok.

caroline_
8. aug 2020

ja som platila vzdy, cca okolo 60E, brali mi krv , moc, robili ekg, poslali ma na rtg pluc,a potom taka bezna kotrola v ambulacii, popozerali ma, zmerali tlak a pytali sa na nejake tazkosti

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. aug 2020

Dakujem kočky 😊 a je možné, že napríklad prehliadku ani nebudu vyžadovať?

autor
8. aug 2020

@caroline_ 60? No to už je dosť teda...

nika82
8. aug 2020

a ak je tam aj hlucnost tak ta poslu na ORL

miriam11
8. aug 2020

Áno platí sa za to. Aj 20 eur. Zober si však blok a ten ti zamestnávateľ preplatí.

pribinak
8. aug 2020

Veď aj kedysi platila 60e, tak zamestnávateľ ti to preplatí

ibrunova
8. aug 2020

A niektorí posielajú aj na gyndu.

20erika07
8. aug 2020

U nas ako aj vstupna ako aj dalsie pravidelne zahrnuju krv, tlak, ekg, eeg, neuro,orl, ocne. Neplatim nic, zabezpecuje zamestnavatel aj datumy casy ku každému dr

lucilaines
8. aug 2020

Zalezi od toho ci ma zamestnavatel zmluvneho lekara alebo nie. Ak ano, pojdes k nemu a neplatis nic, objednaju ta. Ak nie, pojdes k svojmu obvodnemu, blok by ti mal zamestnavatel preplatit. Svojho lekara mavaju vacsinou velke zavody s vela zamestnancami. Nie je mozne, ze nepojdes, vzdy pri nastupe nejaka prehliadka musi byt. Obvodni to povacsine moc neriesia a len supnu razitko a zoberu prachy. Ti zavodni si davaju viac zalezat, ale nic strasne, zalezi od povolania a ci budes v nejakej rozikovej skupine (hluk, prasnost a pod). Osobne som sa nestretla nikdy s tym, ze by sa brala krv, ale mozno niektori to robia. takisto ta nema preco posielat na gynekologiu, to by muselo byt nejake divne povolanie, co s tym suvisi. Pozor este na to, ak si v riziku, moze sa stat, ze tu lekar povie, ze na danu pracu nie si sposobila.

20erika07
8. aug 2020

@lucilaines u nas kazdemu beru krv a nielen pri vstupnej ale aj pri opakovanych a kedysi museli zeny aj na gyndu ale netusim preco, ked som nastupila uz to nebolo chvalabohu 🙂

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubica9414
21. nov 2020

@nina255 co sa skuma v moci, ak sa smiem spytat? Vdaka

loginexistuje
21. nov 2020

@lubica9414 napr tehotenstvo

nina255
21. nov 2020

@lubica9414 iba ci neobsahuje bakterie,cervene a biele krvinky, krystaly,atd... na preventivke URCITE nic ine ako tvrdi tuto niekto nadomnou to co je za blbost ze tehotenstvo ??!

loginexistuje
21. nov 2020

@nina255 to bola ironia 🙂 co sa uz na to dalo odpovedat ine

nina255
21. nov 2020

@loginexistuje ved preto, uz som sa zlakla 😂

loginexistuje
21. nov 2020

@lubica9414 urcite nebudu skumat ci si tehotna ... kym to zamestnavatelovi pisomne neoznamis zakon na teba pohliada ako na netehotnu aj keby si bola v 8 mesiaci
na druhej strane pocas skusobnej doby mozu s tebou ukoncit pracovny pomer (jednostranne bez tvojho suhlasu) aj ked oznamis pisomne ze si tehotna alebo budes na PN

basska_b
21. nov 2020

@lubica9414 Majú na to taký papierik. Netuším, čo všetko tam analyzujú. Mne prišli na to, že tam mam krv, tak sa ma diskrétne pýta, či mam menzes, hovorím áno... vyšlo mi to zrovna v to ráno, keď som tam mala ist. A bol tam chlapik, ktorému tam zistili nejaké drogy, tak bol z toho veľmi nervózny a tvrdil, že jedol makove buchty.

nina255
21. nov 2020

@basska_b na preventivnej prehliadke do zamestnania sa nezistuju drogy v moci 🤦🏻‍♀️

katym77
22. nov 2020

V Anglickú keď som išla do práce tak za chrbtom stála sestra, musela vizuálne potvrdiť že ten moč na WC nevymeniš🙂 inak sa tam ani nič nerobilo.
Teraz som bola na SK a absolvovala som audiometriu a EKG🙂 a prezeral si moju kartu.

jufka
29. jan 2022

Ahojte, pridaj k diskusii aj ja jednu otazku. Ak ma zamestnavatel posle na vstupnu prehliadku a ja idem, strhavaju mi v praci hodiny z mpjich 7 dni urcenych na lekara? Dakujem 🙂

nina255
29. jan 2022

@jufka neviem ako inde ale napr my mame na to priamo vycleneny dovod ze povinne lekarske prehliadky t.j nejde to zo zamestnancovych 7dni co ma narok na lekara ale z ineho 🙂

jufka
30. jan 2022

@nina255 dakujem, vacsinou to vsade tak maju len akosi u nas robia s tym problem a v zakoniku som to presne nenasla definovane :(