Vyrážky na oku

25. dec 2022

Dobry den krasne vianocne sviatky prajem.. Chcem. Sa spytat nemate niekto skusenost..? Mam na viecku vyrazky najprv som mala 2x jacmen len bodku bielu a rezalo ma oku mala som to na hornom viecku pod mihalnicami.. Preslo to a o nejaky cas sa mi spravila vyrazka na viecku svrbela ja som oko suchala neskor cca 4 5 dni boli 2.. A teraz toto je to ako ekzem. Alebo neviem ale svrbi ma oko a dokonca aj druhe.. kutik oka pouzivala som. Framykoinovu ale nepomohlo 🤷‍♀️ dakujem

autor
25. dec 2022
autor
25. dec 2022
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. dec 2022
majamat
25. dec 2022

framykoin je ATB, to ti nepooze, toto ej skor alergicke, pripadne to moze byt ekzematicke.
teda priklanam sa skor k druhej moznosti. pokozka oka je vlemi jemna a lahko sa vysusi, sucha pokozka reaguje vlemi citlivo.

ja mam momentalne infekciu oci a hoci sa mi zacala len vcera, ale dost sprudka. koza okolo oci sa mi tym prikladanim papierovych vreckoviek velmi osuchala a zacal stipat. dnes som bola na pohotovosti a v lekarni mi odporucili krem na oci Allergika. je dost drahy, ale e dobry. mam ocny gel a je vyborny, ale gel je na presusenu a podrazdenu pokozku malo, musi to byt nieco hutnejsie. tento krem Allergika je prave hutnejsi, nesteka do oci. je fajn. a je prave urceny na problematicku pokozku okol oci.

https://mobilnalekaren.sk/allergika-krem-na-ocn...

majamat
25. dec 2022

samozrejme mozes ist aj na ocne, nech ti poradia,a le ten krem je prave urceny an taketo rpoblemy.

autor
25. dec 2022

@majamat ďakujem skusim 😊😊

taktotedanie
26. dec 2022

@majamat Ano toto je alergia a mozno prave na samotny framykoin, teda by som ho vynechala uplne
Do oci Vividrin ectoin kvapky a ako radia v komente mozte aj alergika krem ake ten je na ocne okolie q nesmie sa dostat do oka, vy to mate velmi blizko kutiku cize len nejakou vatovou tycinkou a len na kozu
Mozno by bolo fajn absolvovat alergologicke vysetrenie kde sa vyluci alebo potvrdi slergia na framykoin ( na dane antibiotikum) alebo mastovy zaklad , ktory je obsiahnuty v masticke aby ste sa do buducna vyhli takymto problemom

autor
26. dec 2022

@taktotedanie no framykoim nepouzivam uz tyzden priblizne mozno aj viac..... Vobec nevirm scoho by som to mohla mat ale mala by som zájsť alergologicke preistotu veru.. Skusim tu masticku najprv dakujem.
.