Vysadenie železa na predpis a občasnée užívanie po menštruácii

kukypink988
24. mar 2022

Ahojte idem si ku vám pre radu…minuly týždeň v piatok som bola na hematologi kde mi doktorka brala krv skrz vstrebavanie železa ktoré som užívala od minulého roka konkrétne novembra…užívala som už 2 balenie a výsledky Dobre…vraj mi už nič nechýba a nemusím už železo užívať pravidelne len po menstruaci tak si idem ku vám pre rady ako ste ho užívali vy či počas menštruácie alebo až po menstruaci…doktorka mi hovorila že ho mám užívať po menstruaci 5 dni 1-0-1 lenže ja som jej povedala že mám strach že keď ho prestanem užívať tak zasa budem mat malo železa tak mi povedala že mám užívať po menstruaci 10 dni teda keď mám strach…menštruáciu mám pravidelnú a silnú len prvé 3 a potom už slabšiu..ak máte nejaké radi ako je najlepšie to užívať budem rada ďakujem

kukypink988
autor
24. mar 2022

@kukypink988 inak vôbec neviem prečo mi napisala 1-0-1 keď som od novembra užívala železo raz denne každý den a nemám úplne v pláne užívať 2 tabletky denne aby sa nestalo že budem mat prebytok

basska_b
24. mar 2022

@kukypink988 Vies co, je to len doplnok stravy, cize ci to budes uzivat 5 alebo 10 dni, ci 1 tabletku alebo 2, neurobis chybu. Daj si 2 hodiny odstup od mliecnych vyrobkov

kukypink988
autor
24. mar 2022

@basska_b akože odstup si dávam samozrejme len ako hovorím je to železo na predpis nie obyčajne bez predpisu preto chcem ísť na to opatrne a nemať prebytok 🙂

monkasponka
24. mar 2022

@kukypink988 ja si dam ( ak nezabudnem) par dni pre menzesom po jednej tbl...niekedy jednu , niekedy dve ( ako za deň). A obcas si dam vitaminy ktore uz obsahuju zelezo ( par krat do mesiaca) .ked sa hladina zeleza vyrovna nie je potrebne take množvo už uživat...okrem toho fe na predpis som prestala uživat, nerobilo dobre na zaludok, mam rozne ine druhy.

petamich
25. mar 2022

najlepsie je to uzivat tak ako ti povedala tvoja lekarka a nie zeny z MK, ktore mohli mat uplne iny problem, hodnoty a anamnezu 🤷‍♀️