Vyšetrenie u lekára, keď dojčím novorodenca

30. júl 2023

Nemáte skúsenosť, či má obvodný lekár vyšetrí prednostne, keď dojčim novorodenca? Minulý týždeň som mala horúčky, dobrala som ATB a zas mám horúčky 39.

patka06
30. júl 2023

To záleží od lekára, resp. sestričky, či ťa vezme prednostne
Skús si tam ráno zavolať a dohodnúť sa, kedy máš prísť

stellarstar
30. júl 2023

My tvojho dr nepoznáme jedine že tam ráno zavoláš

zuzana76
30. júl 2023

@autor zavolaj a dohodni sa na case, myslim, ze by to nemusel byt problem, okrem toho ides s horuckou - akutny stav

autor
30. júl 2023

Skúsim samozrejme zavolať ale chcem ísť skoro ráno nech mi vezme aj krv. Čiže netuším či sa dovolam. Chápem, že nepoznáte moju dr ale či neplatí také nepísané pravidlo 😀

patka06
30. júl 2023

Všeobecne žiadne také pravidlo nie je, v pondelok ráno je najviac pacientov, väčšinou sa berie podľa poradia ako prišli.

jazula
30. júl 2023

No…len sa zamýšľam, ako vie, že dojčíš novorodenca 🙂. Moj obvoďák ani nevedel, že som bola tehotná, už vôbec nie, či dojčím.. Zaklopala by som ráno sestričke, že muž stráži novorodenca, či by vedela tipnúť koľko to bude trvať, aby si mu vedela povedať. Ak sa tomu dá vyhnúť, bábo by som so sebou nebrala. Ak je sestrička normálna, rovno ťa vezme.

ivangeline
30. júl 2023

...u nas sa objednava aj na krv...a hej vzali ma skor.

autor
30. júl 2023

@patka06 veď práve zajtra to bude ako štvrtok v Kauflande 😀 súboj dôchodcov.
@jazula ja zaklopem samozrejme, len reku či náhodou sa to tak nerobí nech sa pripravím na všetko
Ale budem bojovať nech to je či najrýchlejšie.ani mlieko neviem odsať nakoľko po horúčke mi klesla tvorba.
@ivangeline chápem ale neviem či pred 7 sa dovolam a určite ako odomknú čakáreň sa nahrnu ľudia.

iwesska
30. júl 2023

Ja ked som mala 39 a strasne som kaslala a mala doma novorodenca,na chodbe bolo predomnou asi 13 ludi, tak ked som davala karticku sestricke,som jej povedala,ze idem rovno z porodnice a mam taketo tazkosti. Za chvilu otvorila dvere,zavolala ma a ostatnym povedala "Pardon,ale mam tu mamicku v sestonedeli s horuckami". Ostatni ma skoro zozrali,ale nejak ma to netrapilo😂

patka06
30. júl 2023

Nešla by som hneď ráno, radšej najprv zavolať a dohodnúť sa, aby si tam nestrávila celé doobedie

abab
30. júl 2023

Mohla by ťa vziať prednostne, ale mne lekár povedal že pri teplote 39 dojčiť nemám. Aj na to sa spýtaj.

beata_k
30. júl 2023

@abab A preco nie? Ved dojceny novorodenec nevie pit z flase.

abab
30. júl 2023

@beata_k moj z fľaše vedel. Asi aby nedostal infekciu z mmlieka.

autor
30. júl 2023

@abab toto je našťastie už vyvrateny mýtus.praveze sa odporúča, dieťatko má v mlieku protilátky a nie je možné aby sa do mlieka dostal infekt.

autor
30. júl 2023

@beata_k a hlavne nemá co. Nenechám ju hladnu predsa.do rána

beata_k
30. júl 2023

Ved toto mi prislo cudne. Co to dieta ma jest? Dojcene deti zvacsa nevedia pit z flase.

maryetta
30. júl 2023

Ine ti nie je nic? Kolko si po porode? Ako dlho mas teploty?

mamina7070
30. júl 2023

a kolko mas po porode ? je jasna pricina horucok ? mozno je lepsie ist ku gynekologovi ak neni jasny dovod horucok a kto ti predpisal prve atb ?

ankare
30. júl 2023

Ráno si zavolaj vopred, aby vedel. Skoré uzdravenie!

autor
30. júl 2023

@maryetta
@mamina7070
Ahojte som rada za túto otazku. 5 týždňov som po pôrode akútna sekcia.Vtedy prvu chorobu som mala zahnisane hrdlo , 100% angína, domáci CRP test pozitívny, teploty do 39. Bola som na gynekologickom urgente, maternica je čistá. Antibiotiká mi dala doktorka po telefóne zabrali po druhej tabletke. 5 dnove. V piatok som dobrala. Dobre mi bolo tento týždeň do stredy a v stredu nádcha, potom suchý kašeľ včera ma chytilo hrdlo a dnes ráno som vstala úplne ako keby zdravá a na obed mi vystrelili tieto horúčky. Dala som si flector a čakám či klesne.

maryetta
30. júl 2023

Kludne mozes aj paralen ak nahodou. Prsniky ok? Ja som mala zapal kedy mi takto vystrelili teploty. Ci “len” to hrdlo?

autor
30. júl 2023

@maryetta aj prsníky sú ok, práveže nič ma nebolí a keď ma bolelo hrdlo tak som teploty nemala. Zvláštne. Až po odznení všetkých príznakov choroby naskočili horúčky. Inak čítala som na fóre diskusiu o nejakej sarlachovej angíne, tiež sa ľudia sťažovali že sa mi vrátila 2 alebo aj 3x. Lenže problém je že mám alergiu na penicilín a kopu iných ATB plus dojčim čiže som obmedzena v liečbe. Ja si myslím že mám v tele nejaké zápalové ložisko. Akože úprimne veľmi sa už bojím ale psychika je veľmi mocná tak sa snažím myslieť pozitívne.

maryetta
30. júl 2023

My sme mali doma sarlachovu anginu. A veru muza skolila na 2tyzdne. Aj svokru a to brali atb cely cas. Svokru hrdlo bolelo este dalsie dva tyzdne 🙈

mamina7070
30. júl 2023

asi by som nosila rusko (ak by to bola streptokokova angina pre istotu) pri kojeni atd, nechod tam hned rano cakat áe zavolaj tam napis mail dohodni si nech ti spravi aj vyter rovno
plus odober si ranny ranny moc na otestovanie dohodni sa s lekarkou kedy mas prist asi by som sla pred obedom resp okolo 11:00

juliet86
30. júl 2023

a covid test si si nerobila?

juliet86
30. júl 2023

prajem skore uzdravenie a vela stastis u lekara... ono fajn ze maternica je cjsta ale ak mas pocit loziska mozno by som sa hlasila opatm jedna vec je kusok placenty druha jmvec je ak tam zabudnu nieco ine
.. snad nie..

euka210
30. júl 2023

s horuckou 39 by mohli zobrat prednostne aj ked nemas novorodenca