Vysoký krvný tlak

saxanita1
30. mar 2015

Ahojte potrebovala by som rady pre mamku ktora ma problemy s vysokym tlakom ma cukrovku a teraz ma problem aj s vysokym tlakom ale stym spodnym vedel by niekto poradit co by mala robit dakujem krasne za kazdu odpoved

janinah
30. mar 2015

nájsť si dobrého internistu a nastaviť liečbu,čoto sa dá spraviť aj stravou,životosprávou,ale lieky sú základ

kaktusik007
30. mar 2015

@saxanita1 brat lieky. nie nadarmo sa vysokemu krvnemu tlaku hovori ze je to tichy zabijak.

natalym
30. mar 2015

@saxanita1 Ja to tak mám. Nič sa nedá robiť, len lieky a životospráva.

blondkvetinka
30. mar 2015

Ahoj, moja mama je tiež srdciarka a lieči sa na vysoky tlak už niekolko rokov. 170/110 boli pre ňu normalne hodnoty. Jedna známa jej poradila piť: vodu + citrón + cesnak. Neviem presný recept ako sa to varí, ale na nete isto nájdeš. Tak to začala užívať, a síce som bola sama skeptická -- tlak je klesol a za posledné dva mesiace je ukážkový. Naposledy keď bola u kardio, tak jej lekár znížil aj dávku liekov, pretože sa zdá že to zabralo. Určite odporúčam vyskúšať.Určite to nemôže uškodiť, maximálne len pomôcť. Držím palce 🙂

natalym
30. mar 2015

@blondkvetinka Tak to vyskúšam.

natalym
30. mar 2015

@saxanita1 MNe doktorka povedala, že spodný tlak je aj zo psychiky. Nemá mama nejaké problémy v tomto smere? Mne idú robiť ešte nejaké vyšetrenia a ja viem, že to mám zo psychiky.

natalym
30. mar 2015

@blondkvetinka Ďakujem pekne.

saxanita1
autor
30. mar 2015

@natalym Ahoj no nieco moze byt aj v tom smere lebo dost sa posledny cas zlosti tak ktovie ci aj preto nie ,

saxanita1
autor
30. mar 2015

@blondkvetinka Ahoj dakujem krasne za radu uz aj jej pisem recept dakujem pekne vyskusame to

saxanita1
autor
30. mar 2015

Dakujem vsetkym za rady strasne si to cenim Dakujem vam 😉

saxanita1
autor
30. mar 2015

@blondkvetinka Chcem sa este spytat na ten citron nakrajat cely citron aj so supkov alebo bez supky dakujem

nutrimas
30. mar 2015

@saxanita1 Pri vysokom tlaku je velmi dobre kardiocvicenie - rychla chodza, bicykel, stepper, stacionar a pod. A okrem spravnej zivotospravy je jeden velmi dobry prirodny pomocnik - CHIA SEMENA. Tieto preukazatelne znizuju krvny tlak a reguluju aj hladinu cukru v krvi. Maju viac pozitivnych ucinkov. Najdete ich v nasej ponuke v PROshope ako aj eshope: https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...

latvia
31. mar 2015

@saxanita1 ked je mama aj diabeticka, osobne by som to nenechavala len na babske recepty ale treba jej upravit lieky, ktore berie. tusis aspon co berie? nazvy, mnozstvo a davkovanie? tvoja mama je dost chory clovek na to, aby to nechala takto. pri cukrovke treba prisne dodrziavat vsetky pokyny lekarov, aj tlak upravovat tak, ako to ma byt. cukrovkari su zvlast nachylny na rozne srdcove problemy a u nich je este problem ten, ze napr. infarkt nemusia pocitovat ako bolest na hrudniku. maju aj poskodene cievy, ktore nereaguju na liecbu bezne ako u zdravsich ludi.nenechavaj ten tlak na samoliecbu

saxanita1
autor
31. mar 2015

@latvia Ahoj mamka berie tabletky neviem ako sa volaju na tlak 3krat denne vsetke tabletky co ma berie pravidelne teraz jej zistili sklerozu multiplex tak je stoho dost hotova vsetko sa na nu len tak vali byvala taka zdrava zena a zrazu sa to otocilo

miskatomy
31. mar 2015

@saxanita1 nech maminka vyskusa te citronovo cesnakovy zazrak je naozaj dobry a tiez by mohla do stravovania pripojit VLOCKY...bud ovsene,celozrnne alebo pohankove ....su vynikajuce,pomahaju privela problemoch a aj pri vysokom tlaku...staci si na nete precitat o nich....

latvia
1. apr 2015

@saxanita1 tak to by som sla na konzultaciu k internistovi alebo kardiologovi, mozno je to len zo stresu a mozno nie