Zažili ste už spánkovú paralýzu?

megleka
3. jan 2024

Zažili ste už spankovu paralyzu?
Ako sa prejavila u vás?
Mali ste aj halucinácie?
Opakuje sa?

barbora0308
3. jan 2024

@megleka Mavala som obdobie (cca. v 18-tich), ked sa mi to castejsie opakovalo. Snivalo sa mi, ze spim...resp. vedela som ze spim a lezim v posteli a nieco v podobe bielej hmly najprv nadomnou iba poletovalo a nasledne voslo do izby mojej mami a potom tiez do sestrinej, kde spali...ja som chcela kricat a vstat, ale nedalo sa mi. Velmi traumatizujuce zazitky, nikdy na to nezabudnem. Stalo sa mi to asi 3x a vzdy ten isty sen...raz ma pri tomto sne nasla mama ako placem splhajuc sa pri obrubniku svojej izby. Nasledne sa to chvalabohu uz nikdy neopakovalo. Ako male dieta som bola tiez velmi casto namesacna, vzdy sa mi snivalo, ze ma niekde zatvorili a ja neviem vyjst...tak som vsade buchala na okna, dvere a pod. rodicia si to so mnou uzili teda 😁. Ale nic z tychto veci sa u mna uz roky chvalabohu neopakuje, dokonca sa uz ani nepamatam, kedy som mala naposledy nejaku nocnu moru 🤞.

megleka
autor
3. jan 2024

@barbora0308 akoze take blbosti že dačo ma naháňa a neviem zakričať je časté
Ale v noci som mala asi takú tu riadnu…zaspavala som na chrbte čo malo a proste som vedela že ktosi akokeby bol pri mne vnímala som že je pc zapnutý aj všetko naokolo…a zrazu ako keby ma niečo na posteli posúvalo ako keby ma niečo posunulu do polky postele a nohy sa mi dotýkali steny a potom že mi ich rôzne dvíhali do vzduchu…plus nejaké hlasy a čosi take viem že som sa v duchu začala modliť 😀…ešte teraz mi behá z toho mraz na chrbte…a tým že sa mi to stalo takto riadne prvý krát a samozrejme je normálne že som z toho vystrašená ako každý normálny človek tak ma to zaujíma ako to mali a majú ostatní ľudia

kakakina
3. jan 2024

Raz asi pred 10 rokmi,a neopakovalo sa to.Bola som v tom čase v emočnom rozpoložení .

babababka
3. jan 2024

Raz sa mi stalo.Krátko potom,ako mi zomrel syn.Nechcela som tomu uveriť,som bola úplne na dne.V noci som spala na chrbte,nemohla som sa pohnúť.A uverila som,že je mŕtvy.Nemala som z toho žiadnu traumu,nebála som sa,nebojím sa.Neviem povedať,či to bola halucinácia alebo nie,odvtedy je všeličo inak.

kavenkaa
3. jan 2024

Mávala som ju “pravidelne” zhruba rok, keď som mala emočne ťažšie obdobie. Potom už len sporadicky, naposledy možno pred 5 rokmi. Neviem, či to má súvis, ale prestalo to, keď som si zlepšila životosprávu - kvalitný matrac, dostatočný čas spánku, pravidelný pitný režim, schudla som.. Halucinácie som nemala, len zlý sen a potom nemožnosť sa pohnúť, zakričať. Žiadne čierne postavy, ktorá ma dusia, chválabohu.

marca12
3. jan 2024

@megleka Ja ich mavam pomerne casto. Naposledy s takými halucinaciami,ze som sa normalne v tom cudnom stave modlila k Bohu,nech nezomieram,ze ja chcem zit. Co ja sa teda nemodlievam. Mavam rozne bud nadomnou niekto sedi a skrti ma,vidis tmavu hrozostrasnu postavu na tebe,ale nevies sa pohnut. A rozne cudne javy sa deju. Naposledy som mala taku,ze uz som si myslela,ze som prebudena,ked zrazu som padala z vysky. Potom som sa prebudila a isla zatriast muzom na posteli,ked som zase zacala padat a lietat akoby z vysky. Az na nejaky 4ty krat sa mi podarilo prebudit sa. To bolo asi najhorsie,co som zazila. Ked sa ti to stane,len musis ostat v klude lezat a cakat.

gabika0825
3. jan 2024

@megleka moja dobrá kamarátka týmto trpela, objavilo sa jej to po náročnom obdobi čo sa týka psychiky, keď vyriešila psych. Problémy tak jej táto vec zmizla.

domka222
3. jan 2024

Áno mala spolu s halucináciami

annazozelenehodomu1
3. jan 2024

@megleka Myslím, že je potrebné začať sa úprimne modliť svätý ruženec ... a prosiť Boha aby vám pomohol a ukázal čo treba urobiť aby to prestalo

kubkovamama
3. jan 2024

@megleka občas sa mi to deje,keď zaspím na chrbte.Vacsinou sú to rovnaké 2 sny,padam chrbtom dole alebo sa topim v ľadovej vode v tme.Uvedomujem si pri tom,že som asi v posteli a nie je to reálne,ale nedokážem sa prebrať a pohnúť.Neodpozorovala som v akých situáciach,možno kedysi keď bolo nejaké stresujúce obdobie,ale deje sa mi to aj keď som úplne v pohode,tak neviem.Nie je to až tak často aby ma to znepokojovalo

kikuska872
3. jan 2024

Mala som to vyše pol roka. Hrozný zážitok, manžel vravel že som zo spánku kričala no ka si nič nepamätám ( okrem hrozného pocitu strachu a že sa nedokážem hýbať) síce ma na druhý deň dosť bolelo hrdlo. Chudák manžel, spomínal že takt krik ešte nepočul.

Tieto nazvem to "stavy" sa mi začali objavovať rok po nastavovaní ku svokrovcom, zmizlo mi to keď sme sa presťahovali do svojho 🏠. Predpokladám že sa mi to stávalo kôli môjmu psych. stavu, necítila som sa u nich dobre + svokrine správanie a moja tichá a nekonfliktná povaha ( všetko som dusila v sebe) . Od kedy sme sami ( je tomu uz 3r) ani raz sa mi to neopakovalo 🙏🙏

megleka
autor
3. jan 2024

Nemôžem povedať že by to bolo so psychikou keďže neviem nemám nejaké problémy teraz nepociťujem žeby ma niečo ťažilo nad niečim sa extrémne trápila
To že odniekiaľ padám to sa mi stáva pomerne často ale toto bolo fuh take iné fakt desivé …viem te toto kedysi dávno mávala aj kamoska keď mala problémy že sa jej to skoro každú noc opakovalo…
Ale tiež som niekde ešte čítala že sa to môže kazdmeu aspoň raz stať bez ohľadu na okolnosti tak dúfam že som len tento prípad 😀..

megleka
autor
3. jan 2024

Paradox je že ja hlavne na boku spím a na boku zaspavam a teraz po fakt dlhej dobe že som na chrbte bola a hneď och..som povedala že už v živote tak nebudem ani len na gauci ležať 😀