Spánková paralýza

kikuskaa11
29. aug 2016

Prosím vás ako sa dá zbaviiť alebo vyhnúť spánkovej paralýze ? mávam ju dosť často

kikuskaa11
autor
29. aug 2016

mávam ju dosť často už neviem ako ju mám zastaviť ani nič ☹

mirkafu
29. aug 2016

@kikuskaa11 v duchu sa pomodli !! Mne to vždy pomohlo a inak ja neverím ze je to choroba .. Neviem ako ty či si už počula co to znamená

kikuskaa11
autor
29. aug 2016

@mirkafu nie je to choroba ale teraz to mávam každú druhú noc a neviem ako sa dá tomu vyhnúť

mirkafu
29. aug 2016

@kikuskaa11 a vies vlastne prečo sa ti to deje ?? A co to je ??

lucialau
29. aug 2016

Dobrý film o spánkovej paralyze (the nightmare) a ani jeden zúčastnený si nemyslí, že je to choroba. Ako píše
@mirkafu.

lilyianka
29. aug 2016

@kikuskaa11 nemas stres alebo nemas malo spanku? mne sa to stavalo vtedy,sice som to zazila len dva ci trikrat,ale dakujem stacilo

mirkafu
29. aug 2016
mirkafu
29. aug 2016

@kikuskaa11 tak ako ti vravím vždy sa v duchu pomodli ked sa ti to stane .. Ja by som sa asi pomodlila aj pred spaním určite ti to pomôže ked sa úprimne pomodlis a poprosis boha nech všetky zle sily odídu pretože tu nemajú co hľadať

tomikejt
29. aug 2016

Ja bojujem so spankovou paralyzou uz asi 13 rokov. Niekedy aj polroka nic, niekedy aj kazdu druhu noc.. Ja som si uz zvykla. Nic ine mi neostava.

mirkafu
29. aug 2016

@kikuskaa11 mne sa To nestalo už 10 rokov a hlavne po tom co sme sa presťahovali !! A potom raz v nemocnici ... Ver mi urob to a uvidis

sonapindjakova
29. aug 2016

aj mne sa to raz stalo a tiez mi pomohla modlitba, @mirkafu ti radi dobre

mirkafu
29. aug 2016

@kikuskaa11 možno na take veci neveríš ale je to tak a to niesom katolícka nechodila som nikdy do kostola dokonca niesom ani pokrstena ale jedna staršia pani ma o týchto veciach presvedčila ... Teda nejaké tie veci som už aj zažila takze verím ze jedine takto si môžeš pomôct

papricka33
29. aug 2016

@kikuskaa11 ja som o tom donedávna netušila že niečo také existuje. Raz som sa s tym na nejakom fóre stretla tak som si vyhľadala kadejaké info. no, nezávidím nikomu, kto tým trpí. Stretla som sa so všeobecnými radami, všetky boli zamerané na relaxáciu, meditacne techniky a na to, aby dbal človek na prísny režim. Večer nejedol nič ťažké, nacvičil, ak tak len uvolnovacie cvičenia, autogenny tréning... Ale súhlasím aj s babami, modlitba ešte nikomu neuškodila. Mne to pomohlo s inými vecami. Skús sa venovať modlitbe ruženca, vždy pred spaním. 😉 Lepsie antidepresíva a sedatíva nepoznám 😉

pes123456
29. aug 2016

@mirkafu vieš vôbec čo je to spánková paralýza? vieš prečo vzniká a čo sa deje s telom? nemá to nič so zlými duchmi

mirkafu
29. aug 2016

@pes123456 áno viem co to je z vedeckého hľadiska ale môj názor to nezmení mam s tým vlastne skúsenosti a mne modlitby pomohli

papricka33
29. aug 2016

Copy&paste 🙂 "stačí dodržiavať spánkovú hygienu a problémy odznejú samy. „Spánková hygiena znamená, že si neľahnete do postele o tretej nadránom a spíte len dve hodiny s tým, že cez víkend to doženiete, ale spíte tak dlho, ako sa patrí. Keď je telo unavené, počúvnite ho namiesto toho, aby ste do seba liali energetické nápoje. Pred spaním sa vyhýbajte aj ťažkým jedlám a alkoholu."

janka54321
29. aug 2016

Ja to mavam hadam odjakziva a tiez som mavala obdobia, ked som to nemala aj rok a zrazu prislo obdobie, ze som to mala kazdu druhu noc...a podla mna je zato moze stres a hlavne nedostatok spanku...odkedy mam dieta (18.mesacne), tak toho spanku je pomenej a veru mavam to velmi, velmi casto...skus viac spavat a celkovo menej napatia a stresu

janka54321
29. aug 2016

A urcite zatym nesiu ziadny duchovia a ani nic podobne...takze modlitba ta toho nezbavi, ako radia vyssie...

babatkoo
29. aug 2016

Fuuuu toto som mala pred par rokmi aj ja. Pocit ze sa dusim, nemozem sa nadychnut ani pohnut. Mala som to zo stresu. Tuzba po dietati, potrat, praca... preslo to same ani neviem ako. Myslim ze som brala Deprim prirodne tablektky 2 tyzdne a pocas spanku som mala v usiach sluchadla a pocuvala rozpravky z mobilu ;) pomohlo

ali08
29. aug 2016

Ja som ti nikdy nemala ale manžel to par x zažil.tiez mu pomohla modlitba a zase on my povedal si v minulom živote niečo urobila a teraz sa ti to vracia.manzel mal také stavy akoby mal otvorené oči,kričal ale pritom ho nikto z nás nepočul,niečo mu sedelo na prsiach a nemohol sa pohnúť a ani dýchať.v duchu povedal viers z modlitby a prešlo to

orsi_h
29. aug 2016

Z vedeckeho hladiska sa to preco deje?

papricka33
29. aug 2016

@janka54321 nezbaví, ale v podstate môže pomôcť prekonať tých pár sekúnd paralyzy, bez toho, aby sa k tomu pridruzila panika a následný pocit dusenia. Človek sa chvíľu sústredí na niečo iné, upokojí sa mu tep... 😉

papricka33
29. aug 2016

@orsi_h jednoducho povedané mozog sa zobudí skôr ako telo. Mozog funguje, bdie... ale telo je ešte v stave spánku. Po pár sekundách, max. cca 3 minútach by sa mal synchronizovať. Súčasťou bývaju halucinácie. Vizuálne aj zvukové. Ak človek nezvládne prvý šok a začne panikáriť pridruží sa aj pocit, že sa dusí. Už veľmi dlho sa aj v starsej literatúre objavuje takýto syndróm. Ľudia najčastejšie opisujú pocit, akoby bol niekto s nimi v izbe a sledoval ich. Väčšinou je to muž. V pripade že majú pocit dusenia, predstavujú si starú ženu (niektoré staršie zdroje uvádzajú"čarodejnicu") ako im sedí na prsiach a dusí ich to...

twiggi_veggie
29. aug 2016

Spankova paralyza je normalne medicinsky podlozeny jav, ziadne cary mary :D Jednoducho sa mozog zobudi skor ako telo, jedine co na to pomaha je vytvorit si spankovy rezim (chodievat spat o tej istej hodine, vstavat o tej istej hodine, neprejedat sa pred spanim a.t.d). V podstate je to opak namesacnosti kde je telo hore ale mozog este spi 🙂 ked to uz dojde tak je najlepsie snazit sa rozhybat telo pomaly od koncekov prstov, vtedy to ide najjednoduhsie, len problemom je ze clovek hned zacne panikarit a hybat sa co velmi nejde z coho je este vacsia panika. Ked clovek v klude rozhybava telo od koncekov ide to v pohode. Kedysi som to mavala ale nastastie to uz preslo 🙂

patka24
29. aug 2016

Fuj, nastastie sa mi uz dlhsie tieto stavy vyhybaju. Zacalo mi to prvy krat pred maturitou, z mala spanku a stresov a pokracovalo pri kazdom skuskovom obdobi. Nechutne! Pomohla mi meditacia, alebo ako to nazvat, ale takym sposobom, ze pred spanim som sa uvolnila a snazila si do podvedomia dostat info, ze ak sa mi to stane, tak budem vediet co sa deje. Paralyzy sa este objavovali, ale nakoniec som sa naucila ich identifikovat a cely cas ako som sa nemohla pohnut som si vravela, ze to prejde, len sa musim zobudit, este mi pri tom pomahalo sustredit sa na konceky prstov, vzdy ked sa mi podarilo nimi pohnut, tak to rychlejsie preslo

orsi_h
30. aug 2016

@papricka33 dakujem za vysvetlenie. 🙂

deltaa
30. aug 2016

spankove paralyzy vznikaju z vycerpania hlavne psychickeho ked si neustale v strese alebo ho pravidelne zazivas, ja som ju mavala ked som si hladala robotu. Je to vlastne reakcia organizmu na stres a telo ti tym naznacuje ze nieco nie je v poriadku, zmen to, zbav sa stresu, oddychuj, venuj sa sebe aby si sa prijemne citila aby bolo aj telo spokojne aby sa konecne mohlo v noci regenerovat ....

kikuskaa11
autor
30. aug 2016

dakujem vám všetkkým 😉

bafy123456
9. mar 2017

ahojte viem o com hovorite mna to trapi takmer 12 rokov , dakedy mam pokoj aj pol roka ale tie zaciatky boli hrozne spavala som s krizikom, svatenou vodou na stoliku, videla som 3 muzov ktori stali konca nasej postele, trvalo to chvilku nakoniec som vzdy velmi zakricala a plakala no horor proste noci som sa strasne bala , teda spania, nikto mi neveril ked som to rozpavala, v jednu noc tiez som tak hrozne kricala , stipala som sa ci je to pravda alebo len sen moj muz sa na to zobudil bol otoceny smerom k dveram vzdy sme spavali pri otvorenych dverach koli detom a daj sa mi svete videl to co som ja stale tvrdila po prebehnuti celeho bytu sadol si na postel a pytal si pol deci cely roztraseny co sa deje . Na druhy den sme necakali sli sme za nasim dekanom povedali sme co nas trapi , prisiel vysvetil byt, bol pokoj takmer 2 roky a znovu to zacalo , ale ja som si vsimla kedy sa to deje vzdy ked sa ma udiat daco zle napr . umrtie blizkeho cloveka z rodiny.

liviakarchova15
7. jan 2020

Ahojte, mám problém a už neviem čo s tým neviem či má niekto s týmto skúsenosti ale dúfam že áno
Občas sa mi stáva že večer zaspávam a začne sa mi niečo snívať v jednom okamihu sa z toho pre budím ako keby som upadla do bezvedomia alebo ja neviem jednoducho mierne sa mi točí v hlave zrýchlene dýcham občas počujem nejaký zvuk som z toho vystrašená a neviem či je to druh nejakej paralyzy alebo čo prosím poraďte niekto čo s tým už sa toho vážne bojím
Ďakujem