Zdúrené lymfatické uzliny. Čo s nimi robiť?

eninka27
9. feb 2011

Kočky prosím vás, máte niektorá problém s uzlinami? Začína ma chytať panika, na pravej strane krku som si objavila vyslovene že hrču , bežala som k obvoďáčke , ta mi predpisala Aumgentin 825 mg, s tym ze ak mi to do pondelka nezmizne, tak to bude daluej "riesit" riadne som vystresovana :/ :/ Prosiiim poradte

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sinimini
19. feb 2014

Zdravím ľudkovia poraďte mi prosím, pred vyše týždnom sa mi zväčšila mandla je opuchnutá, netušila som o nej asi tri dni keď som pozrela do hrdla a našla som ju takú + boli tam aj biele fľaky na druhý deň som hneď letela za lekárom ktorý mi predpísal atb- klerimed začala som ich užívať, fľaky zmizli ale mandla je doteraz rovnaká čo su už tomu skoro dva týždne,atb som dobrala minulý štvrtok,nemala som horúčky ani hrdlo ma nebolelo pri prehltaní všetko ok len sem tam ma hlava bolela,dnes je tomu týžden aj pár dní mandla je stále rovnaká nechce odpuchnúť a príšerne ale fakt príšerne ma bolí hlava ako keby ma niečo tlačilo v čele a už mi je z toho do revu, včera som bola za lekárom len mi zobral stery a do Piatku mam čakať a možno mi zas dá atb, ach jaj čo mám robiť poradte :(

kiki68
19. feb 2014

@sinimini mandla neni ulina, takze ak tam boli biele flaky to uz asi zacali byt hnisave capy. Taku mandlu dat prec, neni to v dospelosto na nic dobre.Mozno mas aj dutinu z toho chytenu,ja som to mavala, mam pokoj odvtedy co mi vybrali mandle ako golfove lopticky, boli tam hnisave capy,ale to by bolo len ATB dokolecka. Hlavne,ze v BA na ORL ked to videli sa ma pytali kde som ako dovtedy bola..vraj to vyzeralo priserne. Verim tomu...aj bolelo ,aj cela hlava z toho bolela, ako keby to islo az k uchu a hore.

sinimini
20. feb 2014

@kiki68 pfú ale ja nechcem ju dať preč bojím sa he,ale tie fľaky zmizli už tam nie je nič len mandla stale opuchnutaa....a lekar mi nič take nepovedal, že to treba dať preč

sinimini
20. feb 2014

uvidím čo mi zajtra povie,ale tá bolesť hlavy je príšerná :/

sinimini
20. feb 2014

a mýlila som sa akurat som sa pozrela na to ešte poriadne a su tam dva male flaky pod mandlou...uplne je to hrozne .(

kiki68
20. feb 2014

@sinimini a preco to nechces dat prec? fakt to nema ziadny zmysel to tam udrziavat, ja odkedy mam mandle krcne aj nosnu prec mam svaty pokoj, musim si kdesi zaklopat,ale fakt omnoho lepsie. Predtym som na striedacku brala ATB a to aj v lete,neni nic lepsie nez mat bolesti hlavy,ucha,krku a teplotu k tomu,ked je vonku 30 stupnov. To,ze to sluzi pre obranu organizmu je v dospelosti asi blbost. Mne to robilo len problemy, na oddeleni boli sami ludia tak do 35 rokov s touto diagnozou.

sinimini
21. feb 2014

@kiki68 ja neviem :( dnes je to dva týždne mandla je rovnaká ba naopak je horšie na druhej sa mi urobili zas biele fľaky..ja som už zúfala je mi do revu...:( ja neviem ak to neprejde a ak budem mať s týmto stále problém asi si dám ich von len sa otho bojím :(

sinimini
21. feb 2014

dnes mi prišli výsledky zo sterov,vraj tam nemam ziadneho bacila

babria22
12. júl 2014

dobry vecer ja by som sa chcela poradit .Dcera ma 5 rokov a na lavej strane krku ma 3 hrcki v priemere cca1 cm.Momentalne som v zahranici a doktori povedali ze to ze to z angini lebo sa jej stale vracia..dakujem prosim odpiste mi velmi sa bojim ☹

lwhiterose
12. júl 2014

@babria22 ahoj určite sa o dcérku veľmi bojíš ☹ hlavu hore <3 naozaj to môže mať z angíny, poznám veľa ľudí ktorí mávajú pri angíne hrčky za ušami, na krku, v slabinách...ja som pred pár rokmi mala veľkú hrčku na krku a zistili mi mononukleózu, ale myslím že na to je tvoja dcérka malinká. Robili jej krvný rozbor?

nikisvord
13. júl 2014

@lwhiterose maly mal dva roky ked mal mononukleozu.nevedeli sme o tom.o pol roka som mu nasla na krku pohyblivu hrcku velkosti malej ceresne.na sone mu nasli dalsich jedenast.absolvovali sme vsetky mozne vysetrenia okrem biopsie.zistili mu z testov ze prekonal mononukleozu a uzavreli to ze to mal zvacsene z toho.vela deti ma uzliny z angin,mandli a kadecoho.takze ziadny stres ale pre pokoj dat vysetrit

monamano
21. sep 2014

Zdúrené lymf. uzliny sú aj pri rôznych infekčných ochoreniach - ako toxoplazmoza, ak si náhodou tehotná, alebo plánuješ tehotenstvo, ja by som sa dala určite vyšetriť infektologom - zistia Ti protilátky z krvi.

lienka737
8. dec 2014

@monamano Problém je dopracovať sa k infektológovi. To si mám ísť rovno k obvoďáčke vypýtať výmenný lístok?

stella299
8. dec 2014

@lienka737 Ahoj, ja som sa k infektológovi dostala asi po 1 a pol mesačnom chodení po doktoroch, odoslal ma tam hematológ, ale ešte pred tým mi aj obvodná odobrala krv na vyšetrenie týchto infekcií, takže možno na to infekčné ani nieje potrebné chodiť, asi iba v tom prípade, ak by ti nejaká infekcie z krvi vyskočila a bolo by ju treba liečiť.

jakral
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaviaren
18. mar 2015

Ahoj,pomáha homeopatikum Lymphomyosot® perorálne kvapky sa používa na stimuláciu vlastných liečivých mechanizmov organizmu pri lymfatizme (neželané správanie sa organizmu voči infekcii), lymfedéme (miazgový opuch) - pooperačnom, prípadne potraumatickom, zníženej odolnosti organizmu, skrofulóze (tuberkulóza krčných miazgových uzlín) a ostatných opuchoch žliaz. Hypertrofia tonzíl (zväčšenie mandlí) a chronická tonzilitída (zápal mandlí). Na odstránenie splodín látkovej premeny z mezenchýmu.

blue99
20. mar 2015
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
ebi88
7. máj 2015

@sinimini kloktat hrdlo, ja mam tiez ten problem uz treti rok, mize to byt aj streptokokom ktory sa prejavi pri znizenej imunite. Ja som brala antibiotika aj lieky na imunitu.. Prestalo ma to bavit no povedala som ze mandle von nedam. Minuly rok som saz takych zahnisanych mandli vyliecila kloktanim a aj pitim silneho vyvaru salvie, kupovala som sypanu .. Na nete si pozri, je ozaj zazracna. Len pit netreba vela. Zalieva sa riadne zovretou vodou a teplyv vyvarom som kloktala...vyliecila som take skarede mandle ze som neverila.. Kazde rano cecko, to ma zachranilo tento rok, ani som nebola chora tuto zimu, zazrak, a s liekov jox do hrdla, na dezinfekciu. Samizrejme ovocie a zmena zivotospravy, mandle su zrkadlom imunity, cerstvy vzduch, sport. A mandle zatial mam 🙂

allforyou
26. máj 2015

ahojte aj mna trapia uzliny , chcela by som sa opytat ci pomaha aj nejaky domaci liek , nieco ine ako ocot ?

veronikaszabova1254
29. mar 2016

Baby prosim vás , mam zapalene uzliny pri pravej strane krku mam aj prievan a boli ma aj ucho a neviem čo s tým ... už to mám od minuleho týždna od pondelka ale tie uzliny mam od soboty ... 3 dni som už nejedla nemôžem ani prehltat ani nič lebo ma to veľmi bolí ... predpísali mi antibiotika a nejak mi to nepomáha ... prosim poradte mi ☹

polenta6
19. dec 2016

ahojte baby ja som tehotnà som v 5.tyzd,a na pravej strane krku màm zdurenu uzlinu boli ma hlava a cely krk aj pri prehltani :( zajtra idem k lekarovi dufam ze sa mi to nezhorsi do ràna :( mala ste niektorà takyto problèm pocas tehotenstva? dakujem

betinkamala
23. feb 2017

ahoj...pod pazuchou mam vyse roka vacsiu hrcku...bola som na biopsii...vraj to nie je zhubne.Potesila som sa.Ale na dalsej kontrole mi povedali...ze to je dost velke...ze lepsie je to vybrat....pretoze po case by sa to mohlo zmenit.Potrebujem poradit...je ozaj lepsie to vybrat??? Je pravda ze casto mam nadchu...kaslem...ale ta hrcka ma neboli,nechudnem...vdaka za akukolvek radu

renatadunkova
19. sep 2017

Ahojte chcem sa opitat moja dcera ma 2.roky som momentalne v zahranici no zistila som ze ma na krku pod bradou zväčšenu uzlinu stale saopakuju po mesiaci telpoti kasel trva to asi tizden bola som pri Dr. no liek ziadny na to nemaju spravili jej ultrazvuk ma to asi velke jak oliva no velmi sa bojim odmieta vsetky tabletky aj syrupi davam jej na teploty cipky a Dr. jej tu uzlinu chcu vybrat ma niekto skusenost poradte mi niejaky domaci liek prosiiiim 😢😢

mihalik
14. okt 2017

Ahojte.aj ja som si vcera nasla na krku hrcku cca do 2cm.na pritla enie zaboli trocha...je na pravej strane v urovni ucha asi skor v tej zadnej casti.....bojim sa...

ebi88
14. okt 2017

@mihalik nemysli na to; ked ti aj zaboli moze to byt aj hnis, tuk vyzrazany... alebo mas nejaky virus. Ja som mala na bruchu, pod pupkom nedavno, skoro som odpadla a zmizlo. Ja by som pockala par dni a led neoride nejaka choroba, myslim bolave hrdlo atd. A hrcka nezmizne tak by som mozno zasla k lekarovi.

luckam77
20. okt 2017

@lias ahoj aj ja som teraz chora....pozeram ze tieto prispevky su stare...ja som chora beriem atb hlavne mam zväčšene uzliny na pravej strane...ked som zdrava stale mi take zväčšene nie az tak ako ked som chora....je to normalne???mozu byť zväčšenej aj kôli tomu ze mam zapalene dasna???dasna mam stale zapalené..

ive56
12. aug 2020

@rolandik ako ste dopadli z uzlinami

ive56
12. aug 2020

@lwhiterose ako zistili mononukleòzuu

ive56
12. aug 2020

@nikisvord zistili to len vtedy keď už ju prekonal?