Mačička pre 11 ročnú dcéru

esstetika
29. aug 2016

Dcérka veľmi chce mačičku. Čo myslíte? Ja s mačkami problém nemám, mám ich rada. Dcéra bude mať 11 rokov, a je dosť zodpovedná aby sa o ňu postarala. Chce zvieratko ktoré je prítulné, múdre a hravé. Myslím, že si vybrala správne 🙂. Ak máte na to názor?

esstetika
autor
29. aug 2016

*aký

anjelicek26
29. aug 2016

@esstetika mame dvoch kocurov, pre deti je to to spravne zviera... chodia von, ked sa im chce, su samostatni, napriek tomu su aj dost doma, nechaju sa maznat, neflakaju sa kade tade (vykastrovani obaja), vela spia a zeru... flegmatizmus najvacsi... ked je toho na nich moc, proste sa oprsknu a zdrhnu... Okrem krmenia a macacieho zachodu s tym nie je ziadna robota, macaci zachod mame take bielo-modre kristaliky, necitit to absolutne. Ockovat, odcervovat, obojok proti blcham, to mas samozrejmost, ale to je ako s kazdym zvieratom. Predrazuje sa to cez prazdniny kvoli macaciemu hotelu, macku len tak nezbalis a nevezmes ku pribuzenstvu ako psa... ine minusy ma ani nenapadaju... nezabudat, ze macka zije v pohode 14 a viac rokov...

esstetika
autor
29. aug 2016

@anjelicek26 ďakujem, pomohlo🙂 chcem sa ešte opýtať, niekedy bývajú s kastraciou komplikacie, vy ste nejaké mali? Samozrejme, dam vykastrovať tak či onak len chcem byt pripravena. A ešte keď ste si ich zobrali domov ako boli starí?

anjelicek26
29. aug 2016

@esstetika macicku je komplikovane vykastrovat, u chalanov je to skutocne raz-dva. Mali asi tri mesiace, ked sme ich brali, takze trosku vacsi, ale kedze sme mali deti doma, nechcela som, aby ich zaslapili 😀 Sli sme po jedneho, vratili sme sa s doma, macky je lepsie mat vo dvojici no... v tom ma pravdu... aj ked jeden spi pod postelou dcere a druhy synovi, aj ked su to bratia, moc sa nemusia 😀

broc
29. aug 2016

My mame macku a kocura (obaja su kastrovani) a rocnu dcerku 🙂. Macky su super spolocnici. Nasi von vobec nechodia (byvame v byte), su ockovani a pravidelne odcervovani. Mat zviera je sice zavazok, ale aj tak by som to nemenila. Super je, ze sa vasa dcera moze s macickou hrat - nasi kedze nechodia von potrebuju aj nejaku zabavku. Macky su naozaj skoro bezudrzbove - len cistit zachodik, krmit a menit vodu, vklude vydrzia cely den same.
@esstetika

jajka257
30. aug 2016

@esstetika aj my mame macicku. Nemenila by som. Je naucena na zachodik, vydrzi sama, ked sme v skole a yento rok bola s nami aj na dovolenke. Uplna pohoda.

mima86
30. aug 2016

Ja by spm este doplnila k predchadzajucim bodom o starostlivosti o macku, pretoze je to dlhodoby zavazok a je dobre byt pripraveny na vsetko, aby ste si to poriadne premysleli. Som chovatelka a vela ludi sa ma pyta, ci macky plznu a skriabu. ANO macky plznu a skriabu. Jednoducho, nech sa budete snazit akokolvek, na chlpy v domacnosti si budete musiet zvyknut. Treba sa pripravit na to, ze niektore veci jednoducho casom znicia (gauc, zaclony a pod... ) my malemu nekupujeme nic nafukovacie ani textilne hracky v podobe nap. Detskeho stanu (skusali sme, znicili ho 🙂 ) a to nehovorim o tom, ze macky vsade lozia a sem tam nieco zhodia a rozbiju. Hlavne pri malych maciatkach treba ratat s tym, ze budu divokejsie, starsie macky zvyknu byt pokojnejsie.Vyhoda je, ze ich mozeme pokojne cez vikend nechat same. Ak ideme na dlhsie len niekoho poprosime, aby ich obcas isiel nakrmit a vycistit wc. Ja by som vsak napriek vsetkemu tiez nemenila 🙂

dominini
30. aug 2016

mne osobne macky nevadia ak su vonku a tak, ale domov ako maznacika by som.si ju v zivote nezaopatrila. Macky roznasaju vselijake choroby, chlpy su vsade a taktiez mi je neprijemne ked sa olizuju vsade tade ... :-/

bugatka6
30. aug 2016

My mame doma kocura a čakam babo.Planujeme aby spolu vyrastali.Chcem aby moje deti boli zvyknute na zvierata cim sa zlepsuje aj imunita a niesu precitlivele ako deti,ktore neprichadzaju s ničim "špinavym" do kontaktu.Nepočuvajte že mačky su špinave a chore! Mačka je jedno z najčistejšich zvierat.a čo sa týka chorob ak sa onich starate a pravidelne ošetrujete u veterinara nič nehrozi!!!Je to super a nenaročny spoločnik...Mame mačičku z utulku a su neuveritelne vdačne a pritulne.odporučam z utulku zobrat.

esstetika
autor
30. aug 2016

@mima86 to je v pohode, na chlpy som zvyknuta. Mali sme strašne lznuceho zajaca.🙂

esstetika
autor
30. aug 2016

@bugatka6 som rada že niesi jedna z tých ktorá chce dať mačku preč lebo roznasa toxoplazmozu. Je to blbost. Musela by si doslova zjesť mačací exkrement aby si sa nakazla.

lucia198811
30. aug 2016

macky nie su vhodne pre tehotne zeny!

anjelicek26
30. aug 2016

@esstetika nase kocure znicili toho malo a aj to len prvy rok. Chlpy nebadam,aj tak kvoli deckam fici vysavac aj umyvac dlazky denne a casto nie len raz. Nejaky chlp hore dole..

natuska87
30. aug 2016

@lucia198811 Možno medvede?

natuska87
30. aug 2016

@dominini A to ste este nevideli podaktorych ľudí...To by som za maznáćika nechcela... 😉

jasminet
30. aug 2016

@dominini lebo pes chlpy nepusta a neolizuje sa kade tade...ze? 😀 z kratkosrsteho boxera je chlpov za hodinu tolko co z macky za pol mesiaca...

natuska87
30. aug 2016

@jasminet samozrejme...Aj psík pĺzne a toto a tamto...Ale aký je to priateľ! Či už cica, alebo psík... 🙂A to nehovorím o morálnej a etickej rovine, keď / nielenˇ/ dieťa vyrastá so zvieratkom...

andrejta
30. aug 2016

@lucia198811 mačku chce pre dcéru, nie pre tehotnú ženu, OMG, čítaj 🙄. a keď nikam nechodí, pravidelne je odčervovaná a starajú sa o ňu, tak nie je o čom. to by fakt človek musel zjesť mačacie h...o chorej mačky, aaaach jaj. Hneď takto z rána

lalus
30. aug 2016

vydrží mačiatko aj samé počas dňa, alebo ozaj potrebuje nejakého parťáka na hranie?

V dospelosti predpokladám, že už mu nevadí byť samému....

isabella22
30. aug 2016

My mame doma macicku a nemenila by som za nic na svete. Pocas rizikoveho tehu mi bol verny spolocnik doma na PN a teraz stale chodi pozerat maleho. ☺s cestovanim je to horsie ale ked niekoho poziadame da najest vyberie zachod pohoda☺a to muz nemal rad macky...teraz len ,,CodyCody kde si...kocur"😁

moncici67
30. aug 2016

@esstetika ja mam doma micuchy 3 😀 zacalo to jednou malou Mickou ta mohla mat tak cca 2 mesiace, neviem presne potom k nej pribudol kocur Alex ked uz mala Micka 2 roky a Alex bol tak isto stary a teraz sme adoptovali pred rokom Dejzy 🙂 moju pupkanu tu sme brali ako pol rocnu 🙂 vsetky mam sterilizovane/kastrovane. jasne chlpy vecna tema tie su vsade :D ale tolko lasky co nam davaju je na nezaplatenie 🙂 obcas nieco zhodia (nerozbiju, nemam uz doma veci ktore by rozbili :D ) ale ked sa dojdu mojkat je to uzasne 🙂 ja macicku odporucam jednoznacne 🙂

petuska125
30. aug 2016

Ak do bytu urcite macicku. My máme teraz male babo a krasnu a mudru cicu s nim Skor by som odporucila, ze ak chces aby macicka mala nejake typicke vlastnosti popozeraj si podla plemena. My mame rusku modru a co sa tyka bytu nemame nic doskriabane ani znicene, zaroven ale nie je az taky mojkacik ako ine macicky. O macku sa netreba extremne starat a je to uzasny spolocnik. A nie je riziková ani pre tehotenstvo. Ano macky plznu ale zase zavisi od plemena a stavby srsti kolko. Nasa plzne menej a nesedis v chlpoch. Ja z mojej skusenosti odporucam spis si co od macicky ocakavas a potom si prejdi plemena, ktore ti to budu splnat. To je podla mna dolezite pre obojstrannu spokojnost.ak nechces cistokrvnu niesom ani proti mix macickam, len tam nevies co mozes cakat. Drzim palce. Macicky su magicke

lili2015
30. aug 2016

@esstetika ja mam doma macicky 2 a tiez by som nemenila, podla mna zvieratka k detom patria. Co sa tyka bezudrzbovosoti, tak tam plati to, co pisali vyssie. Ale odporucam, aby si ako rodic ratala s tym, ze dieta sa nebude vediet na 100% o macku postarat, vacsinou to dopadne tak, ze rodic krmi a cisti a dieta sa hra (vlastna skusenost, dosali sme macku s bratom, ked som mala 12 🙂 ).

barbie79
30. aug 2016

Mám doma dve macky z chovatelskej stanice, nemenila by som ich, ako chlpy su vsade... a chodia vsade, teda sa tvaria, ze ked som doma, nechodia na kuchynsku linku, ale sem tam sa pozabudnu a idu ju skontrolovat aj predo mnou. a co sa tyka skriabania nabytku a mna - nestalo sa mi, ze by boli dodriapali nieco, alebo mna poskriabali a to ani v ramci hry... maju pazuriky bud zatiahnute, alebo len uuuplne jemnucko skrabnu, odporucam britky. Moje von nechodia.

dominini
30. aug 2016

@jasminet preto ani psa, jedine vonku ako som pisala, v domacnosti by som nechcela 🙂 tot vse 🙂

misulka22
30. aug 2016

My mame doma vsetko mozne a aj macku.nikdy nic

misulka22
30. aug 2016

Neznicila,nerozskrabala.akurat jej prva ruja bola des ale to vyriesi kastracia.mala som ju uz pred tehotenstvom a v pohode.ale inak.ona dceru ignoruje ani nie je moc mazliva.vacsinu dna drichme na akvarku.nevyhoda ze plzne,jaci furt ze chce jest:D a raz ma drapla tak ze mam jazvy na ruke.to bola ale z vacsej casti moja chyba treba ale pocitat aj s tym ze sa moze stat

broc
30. aug 2016

Nasa macka akosi chape, ze Anicka je "este mlada" a toleruje jej veci, ktore by nam nikdy nedovolila. Anicka ma rok, este nedokaze byt tak jemna, ale ked maju toho macky dost, radsej odidu niekam kde na ne nedociahne, nikdy po nej nevyleteli 🙂. Kocurika mame od 12 tyzdnov, kym bol maly bol dost divoky (ako kazde mlada), dokonca nas budil v noci aby sme sa s nim hrali. Teraz ma uz 6 rokov a je kludny, perfektny, viac mojkac. Je to macka europska (teda macka z dvora). Macicku mame posvatnu birmu( biela chlpata dlhosrsta gulka), ma uz 9 rokov, mame ju od jej 3 rokov, je to kludne plemeno, vacsinu dna prespi, miluje teplo, takze v zime spi na radiatore a ked sme my doma spi na nas alebo aspon vedla nas. Co sa chlpov tyka, jasne ze plznu, najma na jar ked menia zimnu srst, treba ich pravidelne cesat a nie je to take zle. A co sa skrabania a nicenia veci tyka, nasi presne vedia kde su skrabadla a ked si chcu brusit drapiky, pouziju ich. Kocur ked chce zaujat mju pozornost, zacne skrabat gauc a vie ze vzdy vystartujem 🙂. Ako som uz pisala su super a nikdy by som ich nemenila.

lucialau
30. aug 2016

Hahahhahaha, že mačky nie sú vhodné pre tehotné. 😂😂😂 no dobre. Odpadnem. Pokiaľ je mačička očkovana, čisto bytová, správne krmená, nejdeme ju zjesť surovú 😂😂 a ani jej exkrementy, nie je riziko žiadneho nakazenia. Bože tieto predsudky. Mám dokonca dve mačky Áno plznu. Hlavne jedna lebo ma drahšie chlpy. Ale druhá je pohoda. Mne nic neponicili. Len kvietky išli prec. Každý deň si ľahnú vedľa mňa a vrnia. Toto sa začalo ako som otehotnela. Ešte som to ja nevedela, ale mačiaky hneď. Moje som dávala sterilizovať V 5-6 mesiacoch laparoskopicky. Večer som ich doviezla. Bolo im zle po narkoze( nevedia sa sami potom zahrievat) spali mi pod perinou. Ráno vstanem A už vyskočené na okne a behali ako divé. 2cm rez takže odporúčam radšej takto pokiaľ to bude mačička.

uglybetty1234
30. aug 2016

Aj my mame dve macicky. Obidve z www.tulavalabka.sk. Su uzasne, mame ich kd babatiek. Kocurik je vacsi lenivec, ale aj obcas vystartuje ak mu uz deti idu na nervy, macicka j super mysiarka a ma tu najuzasnejsiu povahu. Je trochu zvlastna, ale strasny mojkac 🙂 . Behaju aj von aj dnu, ako chcu. Milujeme ich. Mala som ich uz ako tehotna a teraz mame teojmesacne babatko a uplne ho ignoruju.