Mačka a tehotenstvo

nazornatest
25. apr 2023

Ahojte mám doma mačku už niekoľko rokov no a teraz som otehotnela a neviem čo mám čakať… mačička je prítulná a mám pocit že vedela že som tehotna ešte skôr ako ja 😁 spáva mi na bruchu už daku dobu..lenže som sa Dočítala že mačky sú na začiatku tehotenstva prítulné a potom už vo vyšších mesiacoch nie že to vraj mačkám vadí a neviem čo mám očakávať aby mi dako neublížila že by mi škrabla brucho alebo tak … máte s tým niekto skúsenosť ?

wishes
25. apr 2023

su to nezmysly 🙂 hlavne ju odcervi a pokial mozes, tak sa vyhybaj cisteniu macacieho wc kvoli moznej taxmoplazmoze 🙂

colsami
25. apr 2023

Toxoplazmozu dostanes skor pri krajani suroveho masa bez rukavic, ako z niekolkorocnej domacej macky.
A k zvysku sa ani zbytocne nevyjadrujem, su to nezmysly. 🙂

floki1994
25. apr 2023

@nazornatest ale prosim ta..sama si svoje domace zvieratko hadam najlepsie poznas 🙂 sestra ma macku a cele tehu a aj potom bola uplne v pohode ...ako bolo spominane vyssie odcervit a pozor na hygienu kvoli toxoplazmoze ale tu si mozno uz aj prekonala..uvidis podla krvnych testov mne povedala ze som ju uz mala davnejsie na zaklade krvi a ani neviem kedy

h2
25. apr 2023

@nazornatest Nič ti neurobí, neboj. Máš ju už roky, ste na seba zvyknuté. Určite by ťa neškrabala bez príčiny.

queeninthenorth
25. apr 2023

@nazornatest absolútne nič nerieš, ten môj vydriduch spal pri mne celé tehotenstvo a aj teraz sa ho nemôžem zbaviť, žiješ a nou celé roky, nemáš sa čoho bat…a ak by ťa poškriabala aj na bruchu je to skrabanec ako každý iný 😅

bibinka1984
25. apr 2023

Mne spávala mačka na brušku ešte v ôsmom mesiaci 😉
Treba ju pravidelne odčervovať,ale to predpokladám robí každý ,kto chová doma mačky.
Tie mačacie wc..tomu sa vyhni ak sa dá.
A inak keď sa malý narodil,mačka naopak akoby povahovo pookriala.
Dokonca chodí spávať k synovi na postel 🙂

nazornatest
autor
25. apr 2023

Ďakujem 😊

stvura
25. apr 2023

@nazornatest moja macka spi s najmensim, taky ma k nemu vztah 🙂....ja mam inac protilatky proti toxo ktoru som bez ujmy prekonala ako dieta - paradoxne nie od zvierat ani zo suroveho masa ale z neumyteho ovocia 🙂

mima1608
25. apr 2023

My máme mačku 5 rokov. Nepozorujem nejaké zmeny odkedy som tehotná. Akurát ako ženy hovoria som nechala čistenie toalety výlučne na manžela 😂

avakona
25. apr 2023

@nazornatest mam 2 kocurov a som tehotná - nechovaju sa inak ako zvyčajne, záchod cistim, test na toxoplazmozu negatívny. Ak sú mačky len doma a sú odcervovane, nie je sa čoho báť

mima1608
25. apr 2023

@avakona tak ono tu toxoplazmozu môže človek dostať aj zo surového mäsa (stačí keď ho pripravuje) alebo aj zo zle umytého ovocia/zeleniny. Mne test na toxoplazmozu robila moja gyn 3krat (v každom trimestri) a vždy bol negatívny. Ja to skôr nečistím preto, že aj ten záchod je ťažší a tie vrecia s pieskom sú 10 litrové, tak to nechcem dvíhať 😂🙈

tara42
25. apr 2023

Ja som zobrala macku z ulice v auguste a v októbri som otehotnela. Nic sa nezmenilo, macka normálna cely čas, len muž čistil celé moje tehotenstvo jej WC. 🙂

anavixy
2. máj 2023

Moja macka tiez neriesila ci som tehotna alebo nie, neriesila ani babatko, riesi az teraz ked za nou beha a macka uteka pred nou 😄 ked dieta spi, tak sa k nej macka tuli, inak ignor. Ked je macka len vnuri a nekrmis ju surovym masom, tak mozes hovienka aj rukami vyberat a nenakazis sa nicim. A keby ti aj hned to brucho skriabala, co sa stane? K maternici sa nepreskriabe, neboj 😀

gabishek
31. júl 2023

@wishes toxoplazmozu macka, ktora je drzana len v byte, odcervovana a ockovana bude mat tazko. Sama mat macicku, som v 15.tt a vobec take veci neriesim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre