Ako vyriešiť polohovanie nožičiek u GreenTom Upp Classic?

molnmon
4. sep 2019

Ahojte,

prosím riešila ste niektorá polohovanie nožičiek u kočíka GreenTom? My sme takmer rozhodnutí, že si ho kúpime, ale to polohovanie nám chýba. Tak sa chcem poradiť, či sa to dá riešiť a ako? Ďakujem

ladyblcha
4. sep 2019

@molnmon objednala som u nellytex na fb

molnmon
autor
4. sep 2019

@ladyblcha dakujem =) ... A s kočíkom si spokojná?

ladyblcha
4. sep 2019

@molnmon urcite ano, ohrial sa na moje zvyky neznycajne dlho u nas 😅 tusim skoro rok uz ho mam, ale mam ho viacmenej v aute na cesty, nakupy a do mhd. Mala som cca 20kocikov za 3roky, najdlhsie bol u nas gt a stokke xplory 🙂 ale ten je zase len na uspavanie doma alebo na terase.

molnmon
autor
4. sep 2019

@ladyblcha fuha - 20 kočíkov? :D A ja sa trápim, že máme 2 športiaky a dala som preč golfky, namiesto ktorých chcem práve ten GreenTom :D ..... ináč mala si aj Britax? Máme Go Big a neviem si predstaviť lepší kočík, no ale je ťažký, tak aj dačo lahšie nám treba....

ladyblcha
4. sep 2019

A prt, teraz mi napadlo, ze najdlhsie bol elodie details golfac, tej bol moj naj
Pri gt nevesaj na rucku tasku, hlavne teda v pozicii na spanie (lah), lebo ma tendenciu sa prevratit, preto sa davaju dole na tie haciky na konstrukcii tasky, s nimi je to ok. Shopperka je lepsia ako diaperka, ta je sice tiez super, ale stale ju treba dat dole, ked z nej daco chces vybrat, kedze je prelozena. Do shopperky das aj vyberies zvacsa bez toho, ze ju treba zvesit.

ladyblcha
4. sep 2019

@molnmon ten som nemala, lebo dizajnovo sa mi nepaci, ale viem ze britax go next a go big patria k spickam v jazdnych vlaatnostiach aj v kosiku dole. Ozaj asi lepsi nenajdes, len mne sa dizajnovo na nich nepaci konstrukcia a rucka 😊

molnmon
autor
4. sep 2019

@ladyblcha Jasné, to ma len tak napadlo, že pri takom počtu kočíkov si asi nenatrafila na ten správny...alebo až neskoro :D Ináč ďakujem za tipy ku gt .... počítam s tým, že k tak lahkému kočíku sa nehodí ťažká taška na rúčku. Žial aj ten košík je menší, ale ináč som nenašla iný, čo by nám v tejto kategórii vyhovoval. Ešte som rozmýšlala nad Mutsy Nexo, ale je malý....treba nám čo najvatší kočík. A ako je to s miernym terénom? Dá sa s gt? Jasné, že nie do hor, ale tak ono aj mesto je často terén :D .... A možem sa ešte opýtať, čo bolo také skvelé na elodie kočíku? Ja som mala za to, že to je len designovka...prišiel mi zbytočne ťažký a navyše rozpojená rúčka mi na golfáčoch vadí, lebo sa nedá ovladať jednou rukou. Ale možno sa mýlim...

ladyblcha
4. sep 2019

@molnmon podla mna neexistuje dokonaly kocik, na kazdom mi daco vadilo. Aj mutsy nexo som mala, ten siel po mesiaci prec 🤷‍♀️
A s gt teren v pohode, aj kocky, aj udupana cesta, zem udupana, aj bezny mestsjy chodnik popraskany. Mne na gt vadi iba strieska, ze sa neda napolohovat. Bud zhrnuta, alebo roztiahnuta. Nic medzi 🤨 davala som na striesku deku naskladanu do kvazi kocky, aby sa nedala uplne zhrnut, ale nebolo to nikdy ono. Ale parkrat som sa zasekla do jamy, co som napr nezbadala, lebo u nas chodniky katastrofa. Ale to asi vsade, horsie ako cesty. A mala ma gt rada 🙂 a urcite jednou rukou je super lahucky, ovladatelny, to poznam, s golfkami sa to neda, napriek tomu som ED mala radsej, len sa nedala pri nich pit kavicka popri kocikani 😆
Gt ide lahko aj s 15kg deckom 😆 zmesti sa do neho aj moja 3.5r dcera (107cm ma a 16kg), takze na dovolenke sme aj ju povozili, ked pistala ze je unavena, bolo mi lahsie ju nechat v kociku ako si nechat vytahat ruku po clenky, co som ju "tahala" za sebou 😆 mensia sla peso alebo na rukach u tatu, predsa len lahsia je.

ladyblcha
4. sep 2019

@molnmon elodie mi vyhovoval, ze bol vysoky, siroky, obrovsky priestor, polohovanie chrbta nie na trapne snurky, +polohovanie noh, ma aj odpruzenie urcite lepsie ako gt, a napr aj ako macleren golfky, co som mala xlr - najvacsie a vraj najlepsie, ale ed boli rovnako velke golfky, ovela krajsie golfky a mne teda vobec nehrkali 😊😊😊 co macleren mi hrkali a siel tusim tiez po mesiaci het. A elodie ma super striesku, aj "s kukatkom" (co mi tiez pri gt chybalo) a nakupny kosik stacil tiez na bezne kocikanie, neprevracal sa ani v lahu s taskou na rucke 😆
Elodie som tento rok darovala kamoske a spolu sme bolo na dovolenke prave, absolutne stale nehrkaju. Az mi clivo za nimi prislo, ozaj som ich lubila velmi. No dalsie uz nekupim, mala chodi do jasli, takze kocikujem ozaj vynimocne, skor len do obchodu alebo na cestovanie mam len kocik. Vcera som kupila cybex balios m, takze gt som dnes prala potahy a pojde dalej aj on 😊 este chcem skusit moon jet r, len dufam ze to necita moj muz, ho klepne 😂😂😂😅🙈

molnmon
autor
4. sep 2019

@ladyblcha dobre, díky ;) .... asi nakoniec vyhrá ten gt.... cenovo by tiež mohol byť lacnejší,ale čo sa dá robiť....snáď využijeme aj pre druhé a oplatí sa to. Ja som sa s golfkami (ale mali sme lacné) zasekávala stále, aj do kolajníc, aj do trávy..... a teraz keď čakáme ďalšie je pre nás to ovládanie jednou rukou priorita.....potešila si ma, že dačo sa s ním dá prejsť a na horší terén máme Britax a na najhorší terén Bertini (Britax by to asi tiež prešiel, ale trocha ho chcem aj šetriť)......ináč pobavila si ma. Dám to prečítať mojmu, lebo on mi vyčíta, že máme vela kočíkov :D Mali sme jeden hlboký, máme doma 2 športiaky, mali sme golfky,ktoré išli preč a miesto ních chcem gt :D :D :D čiže gt má byť 5 kočík a posledný ... ďalší vážne neplánujeme (muž to zakázal a aj myslím, že to už vážne stačí), takže preto velmi pečlivo vyberám :D

ladyblcha
4. sep 2019

@molnmon no lacne golfky maju zvycajne male kolieska a o to horsie. Elodie maji velke, na golfac 😊 podla mna budes spokojna, ak sa ti zadari kupit shopperku originalnu gt, budes mat maximalne vela priestoru, ta shopperka unesie ozaj asi aj kona 🙂

ladyblcha
4. sep 2019

@molnmon a muza pozdrav, povedz mu, ze mu odkazujem ze ma skromnu setrivu zenu, nech si ju vazi. Mohol vyfasovat aj niekoho podobneho ako som ja 😅

molnmon
autor
5. sep 2019

@ladyblcha :D :D :D .... dobre, ešte raz ďakujem za info. PS: No s tým šetrením, je pravda, že ma láka vyskúšať aj daký 3-kolesový, ale to by asi muselo byť 3. dieťatko a za vela rokov, teraz nemám nárok :D :D