Aký kočík máme kúpiť? Poraďte nám

lubka9763
14. jan 2018

Ahojte baby, prosím o radu, aký kočík kúpiť? Som s toho už zúfalá😩 dakujem

maminka1986
14. jan 2018

Zalezi ci chces pohodlný pre dueta ak áno tak nafukovacie kolesa velja vanicka retro styl ja som mala a spokojnosť velka
Horšie sa skladal do auta ale ak nechodis na aute casto tak super
Na trhu je plno znaciek a zavisi aj do akej ceny...mnohe si potrpi na znacku a ukazuju sa...takze je to na tebe

lubka9763
autor
14. jan 2018

@maminka1986
Ďakujem ti pekne za radu😀určite aby bol pohodlný a cestujem vedčšinou autom a k tomu potrebujem aby bol aj do terénu...

jance333
14. jan 2018

premysli si svoje poziadavky a hod ich tu. skor ti niekto poradi. ja som chcela velku vanicku (polohovaciu), nafukovacie kolesa, dobre odpruzeny a kupila som roan maritu, bazarovu, ale takmer novu. do terenu je super, malej sa pohodlne lezi, uz aj polosedi, ale na skladanie do auta je to nic moc (ja chodim vacsinou pesi), kociar taham na 1.posch., je dost tazky, ale vdaka tym kolesam to ide, tiez kolesa predne su pevne, nie otacave, ale take som chcela a tym padom je to manevrovanie s kociarom obtiaznejsie, jednou rukou sa s nim manipuluje tazko (na druhej strane, uz som zhodila 5kg od porodu 😂 )

lubka9763
autor
14. jan 2018

@jance333 😂😂a dakujem

lus2909
14. jan 2018

@lubka9763 ziadny polsky tazky tank si nekupuj natrapis sa aj ponadavas, je vela dobrych znaciek chce to viac kriterii odpruzeny,nafuky,otocny atd

martinoocka
14. jan 2018

Ja som skúsila 6 kociarov a keby si mám vybrať jeden taký najuniverzalnejsi tak Britax go ( idealne go big). Priestranný pre dieťa , ľahko a dobre skladny, dobre sa ovláda, veľké kolesá, odpružený, velikánsky nákupný košík, strecha s clonou, športiak ide do úplného ľahu....

bayuska
14. jan 2018
zklackova
14. jan 2018

Bexa Royal pre nas 1

jeennyv
15. jan 2018

@lubka9763 musis si ujasnit priority a vase osobne podmienky vo vybere...za mna..ste v dome ci byte, ak v byte tak vytah je, nie je ? Nakupy, lekar...presuny.. a hlavne mas ho kde nechat, byt, kocikaren? Lebo vlacit tazky kociar po schodoch, ci tlacit pred sebou 20kg karu je o nervy, lebo kocik je nielen jeho vaha, ale plus babo, taska, nejaky nakup...optimalna vaha samotneho kocika a je do 12-13kg, ale mas aj 10kg..pises, ze mate auto, tak aj velkost kufra zohrava rolu...moja suseda nadava stale ked sklada kocik do auta, musi odmontovat aj kolesa, aby sa vosiel..kludne vsetko pozvazuj a premysli si, co vlastne potrebujes...

dzukeles
15. jan 2018

Britax ;)

dai
15. jan 2018

Tie podmienky musis dat🙂 inak tu budes mat zachvilu vymenovanych milion kocikov co ti moc nepomoze - ujasni si kolko chces do toho investovat , ci ma byt ten kocik novy pri tej investicii, ako ho budes pouzivat v akom terene ; aky he velky kufor tvojho auta, ake funkcionality, doplnky ocakavas etc.😉

blanarovae
15. jan 2018

@lubka9763 ak mozem poradit tak si kupte najorv len vanicku a samozrejme vajicko....to je v podstate jedno ake...aj z druhej ruky....a potom investujte do kvalitneho sportaka....

blanarovae
15. jan 2018

Peg perego sportak trojkolka

roxy2015
15. jan 2018

@lubka9763 najprv si stanov požiadavky. Hlavne cenu. Ja by som sa veľmi tu na mamičky nespoliehala. Ako nič v zlom, ale samozrejme, že každá bude chváliť ten svoj. A ešte jedna dôležitá vec. Maminka, ktorá mala 1 kocik nebude vedieť porovnať. Je tu kupec kocikovych maniačok, ktoré mali aj 20 kocikov. To už je iné a od takej Maminy by som si dala poradiť. Ja som mala asi 25. Ak chceš, napíš mi.

lus2909
15. jan 2018

Ja man 16

dai
15. jan 2018

@roxy2015 uprimne🙂 podla mna si si aj ty az tak svoje poziadavky nevedela zadefinovat ked si potrebovala 25 kocikov🙂 ja som mala zatial 3 pri 2och detoch, teraz pre 3tie mam 3ti a vsetky mi dokknale vyhovovali - ale hladala som dlho a nemala som financny strop...

roxy2015
15. jan 2018

@dai Ja som bola ale s niektorými veľmi spokojna 😊 Ja som mala iba chuť a potrebu skúšať taký a hentaky ktorý sa mi páčil. 😊 S niektorými som sa nechcela ani rozlúčiť, len keď ich bolo doma 5 naraz, tak už som ich nemala kde skladovať.

dai
15. jan 2018

@roxy2015 🙂 tieto uchylky idu mimo mna🙂 ako zo srandy pisem... ja som vzdy rada ze najdem topku co dobre vyzera a vyhovuje mi - potom je to uz len prostriedok, asi ako auto - nie modny doplnok🙂 ale viem ze toto mame kazda inak😉

roxy2015
15. jan 2018

@dai áno presne je to úchylka 😀. No čo, niekto rad lyžuje, ja som sa vyžívala v tomto 😊

rembura
15. jan 2018

musis si napisat na papier, co od kocika pozadujes, skladnost, moznost s nim vybehnut aj do terenu, sklapanie sportovej casi, skladnost kociara.. to ti uda aspon zopar bodov, popri ktorych by sa dalo hladat

lubka9763
autor
15. jan 2018

@jeennyv takze dakujem zavšetky rady a čo sa týka toho vybavenia: rodinný dom, žiadne schody, auto combi.... Kočík by mal byť aj do terénu, najlepšie trojkombinácia, a cenový strop nemám...aby bola hlboká vanička 😀😀😀 a to je asi tak všetko.

lubka9763
autor
15. jan 2018

@roxy2015 kočík trojkombinácia, hlboká vanička a do terénu... inak bývam v dome a auto je combi... dakujem krásne😀

deedol
15. jan 2018

Baby, pridam sa, ak mozem, tiez to teraz riesime, ale este sme neboli pozerat. (Ideme tento alebo buduci tyzden.)

Mam aj kriteria:
- stvorkolka, trojkombinacia (aby sa dalo nakliknut nejake kvalitne vajicko, napr. Romer alebo Cybex – alebo ine dobre, ak poradite)
- teren su sice chodniky, ale dost do kopca, cize by mal byt lahky (a relativne lahko skladatelny, kedze obcas aj do auta pojde)
- vanicka by mala byt dost dlha, aby sa tam zmestil polrocny krpec vo fusaku/deke (termin mam v maji, takze v nej asi bude este zaciatkom buducej zimy)
- sportova cast by sa mala dat aj do uplneho lahu
- kolieska nie plastove, vraj to hrozne hrkoce, gumene nafukovacie mozu mat defekt, ale su vraj lepsie „do terenu“ – je mozny nejaky kompromis?
- prehadzovacia rucka (aby mohlo sediet obratene von aj k nam)
- nie koza a uz vobec nie „ekokoza“
- cenovy strop nemame stanoveny, urcite nie najlacnejsi, ale zas nemusel by to byt ani najdrahsi v obchode, pozerali sme nejake znacky (gesslein, teutonia), ale nevieme, ci sa to za tu cenu oplati

Dakujem za rady🙂

P.S. pre @dai - Ty si co nakoniec kupila?

siska53
15. jan 2018

@lubka9763 ja som mala inglesinu magnum,to je ako roan marita,na ten.sposob.
Ale to musis vediet ty,ake mas kriteria.. Ja som nepotrebivaka kocik davat do auta,raz do tyzdna,ak sa niekam slo,tak to robil muz, mame vytahmalyvsice,preto som potrebovala kocik s ovladatelnou ruckou. Velky kosik.. Neche la som.otocne kolesa,tie mne nevyhovuju vobec.. Takze tym,ze som poznala svoje poziadavky,moja volba bola jasna.

dai
15. jan 2018

@deedol ahoj... ja som pri prvych drobcoch nala gesslein future - mam pocit ale ze sa uz nevyraba - vtedy som ale potrebovala tasku lebo sme byvali na 4tom poschodi bez vytahu - cize som kocik nechavala dole a do bytu babo brala len v autosedacke alebo taske...
Teraz som si kupila cybex priam so sedackou cloud q... zatial som spokojna ale zatial len stoji v obyvacke 🙂 termkn mam tento tyzden😉

deedol
15. jan 2018

@dai Dakujem 🙂 A drzim palce!

dai
15. jan 2018

@deedol dakujem😉

netswan
15. jan 2018

Ja by som sa spýtala na kolieska, v obchode mi odporucili nafukovacie, ale teraz rozmyslan nad gelovymi.

dada200
15. jan 2018

@lubka9763 stokke trailz za mna top kočík a to som ich už zopár vyskúšala.

asia83
15. jan 2018

Určite nie poľský a lacný. Akýkoľvek iný áno. 🙂