Aký kočík pre dieťa staršie ako 3 roky?

shia
19. nov 2015

Dobrý deň, prosím o radu vo výbere kočíka pre dieťa staršie ako 3 roky (väčšie ako 100cm). Dcérka samozrejme chodí sama úplneveľké vzdialenosti, ide len o potrebu oddýchnutia/pospatia si počas dovoleniek a výletov, náš športový z trojkombinácie jej je krátky čo sa dĺžky týka, inak bol super - prosím o radu najlepšie kočíka štvorkolky s nafukovacími kolesami, čo najväčší, najdlhší, polohovateľný, skladný na cestovanie atď. Ďakujem.
Btw - v pbchode mi bol doporučený BRITAX B-AGILE 4 PLUS + , takže prípadne skúsenosti s týmto, ďakujem moc

mamjka
19. nov 2015

@shia Concord Fusion športiak je geniálny moja má 116cm a v pohodke sa doň natiahne celá nemá zohnutú hlavičku nohy nemá celé na tom polohovateľnom už ale neťahá ich po zemi malý má 102cm a v pohodke sa zmestí celý

evittam
19. nov 2015

@shia No na toto mám len jednu odpoveď - neviem si predstaviť, že potrebujem kočík pre zdravé vyše trojročné dieťa - a to naozaj nemyslím v zlom - na čo?!

shia
autor
19. nov 2015

@evittam skúste si ešte raz prečítať moju otázku, a nájdete tam aj svoju odpoveď ;) ..." Dcérka samozrejme chodí sama úplneveľké vzdialenosti, ide len o potrebu oddýchnutia/pospatia si počas dovoleniek a výletov,..."

worker_falcon
19. nov 2015

@shia no žiadnu odpoveď som tam nenašiel... má nejaké postihnutie? To by všetko vysvetľovalo. ale potreba oddychu, bla bla bla...

evittam
19. nov 2015

@shia Ja som to čítala dobre, ak chceš aby si viac než 3-ročné dieťa pospalo počas dovolenky alebo výletu, tak to zariadiš inak - neviem si vôbec predstaviť, že niekam na výlete budem so sebou ťahať ešte aj kočík - ale každý to berie inak. 😉 Napr. na výlete do hôr stačí obyčajný nosič a ak bude dieťa unavené tak ho v ňom odnesiem a aj zaspí ak bude chcieť a nie, že budem zbytočne kupovať kočík 3-ročnému "capartovi".....

prasiatko30
19. nov 2015

Ja by sok v tom veku a len na obcasne dovolenkove vozenie kupila uz len nejaky lacny golfac spratny a taky aby sa dal dat do lahu - ako taky vozik aby sa do neho pohodlne vosla uz asi tazko najdes a ja neviem ako ty ale ja si pamatam ze v tom veku som uz tazku opqchu nechcela vlacit aj to dieta uz vazi viacej a este to aj prevazat v lietadle alebo v aute - lahky golfac to isti

shia
autor
19. nov 2015

@evittam ja sa ti taký kočík nesnažím predať, aby si ma musela presviedčať že ty ho nechceš ;) Ale ak nechceš, samozrejme si ho nekúpim ;) 😀

prasiatko30
19. nov 2015

Inak na tury a na niektore vylety po pamiatkch by som tiez asi skor brala nosic ako kocik - taka alhambra s kocikom je ako za trest

katkasofi
19. nov 2015

Baby jogger elite... Ten je do 35 kg..

wawel
19. nov 2015

@shia Trojkolka Bumbleride Indie. Ľahký, stabilný a v pohode skladateľný. Skvelý kočík, bola som s ním naozaj spokojná 🙂

shia
autor
19. nov 2015

@worker_falcon Vivat ľudia čo nemajú čo robiť tak píšu brebty na veci, na ktoré sa ich nik nepýtal...typ kočíka ste mi neporadili, tak viac s vami nemám o čom diskutovať. Dovi dopo

shia
autor
19. nov 2015

@prasiatko30 ďakujem, turisticky nosič máme, Deuter Kid Comfort III, veľmi chválim, prejdené Vys.Tatry a Alpy s ním, teraz hľadám niečo do mesta 🙂 ale ďakujem pekne za tip ;)

worker_falcon
19. nov 2015

@shia vivat ľudia, čo pre 3-ročné dieťa potrebujú kočík...

evittam
19. nov 2015

@shia Ty vôbec čítaš čo píšem?! A si si istá, že vieš o čom píšeš? Ja vôbec netvrdím, že mi chceš niečo predať!!!! Len píšem, že kočík pre vyše 3-ročné dieťa je úplne zbytočný.....a občasný spánok a oddych nie je dôvod na jeho kúpu. Chcela si názor-tak ho máš. Tak mi nepodsúvaj iné vyjadrenia.

nyusika
19. nov 2015

@shia a to kolko dovoleniek planujete ? dve mesacne ?
ja by som uz novy kocik nekupovala, ak, tak nejaky pouzity. ved to mate tak na pol roka, predpokladam.
naozaj si neviem a nechcem predstavit, ako sa zdrave tri a pol a viac rocne dieta vozi v kociku.
ja by som uz vydrzala s tym, co mam, no tak bude mat sl;ecna chvilku nohy v lufte 😀

evittam
19. nov 2015

@nyusika No, asi tak nejak. Starší syn bol v kočíku do 19.mesiacov a dcérka bude mať o necelý mesiac 2 roky a tiež už to vidím "blede" - kočík pôjde niekomu kto ho ešte využije....A neviem si vôbec predstaviť, že by som ho ťahala niekde na dovolenku alebo výlet - na druhej strane ani neviem na čo. 😀 😉

shia
autor
19. nov 2015

@evittam tak, ľudia čo často a veľa cestujú, pochopia moju otázku, ale kebyže som človek zavretý len doma alebo niekde v svojej dedine, ten kočík samozrejme nepotrebujem, ale to takýto ľudia nepochopia. radšej končím debatu, aj ke´D - na pobavenie dobreé 😀 :D 😀

maciatkolulu
19. nov 2015

Nechapem preco sem pridavaju odpovede, kt.nemaju nic spolocne s polozenou otazkou, alebo ja som nepochopila? Myslim, ze sa autorka pytala na znacku kocika a pripadne skusenosti a nie na nazor na pouzivanie kocika pre trojrocne 😀
@evittam ,

@shia pre moju teraz uz 15rocnu prostrednu dceru som mala kocik do 5rokov, teraz je na sportovej osemrocnej skole ;-D , na to, aby si sa vliekla s deckom a vecami a ksichtila sa, ze uz kocik nepotrebujes potrebujes dost sil, rozumna matka natrieska haraburdy do kocika a vyraza do sveta. A nikoho, absolutne nikoho nic do toho nie je preco to riesis tak ako to vyhovuje tebe, tvojej rodine a tvojmu dietatu. Ved ked ostatne matky chcu vliect ruksak, decko atd, kludne mozu. Ja mam dvojrocneho a s radostou mu vyberam dalsi kocik. Tak za 1.na to mam, za 2.mi to robi radost3.ulahcuje zivot. Do orbitu do postrannych kosickov natrieskam aj tazke odrazadlo a vsetko co len chcem, quinnyka mam v aute a urbo mam pre radost ;-D a co? Nejaky problem? Vobec. Ja si momentalne vyberam medzi mamas and papas armadilo xt vs recaro citilife, ale kedze mam moz ost doviezt, tak ma drazdi aj uppababy cruz. Takze kocioovaniu zdar a nevsimaj si priblble komenty, ktore su na smiech. Moja dcera je sportovkyna a vyvazala si zadok naozaj do piatich.

shia
autor
19. nov 2015

@maciatkolulu presne!! dakujem rozumna to zena co chape, co som chcela, presne ste super opisali vsetky dovody, pre ktore kocik chcem, vela cestujeme po velkych mestach, kde si dcerka nema ako inak pospinkat, a do prirody mame turisticky nosic (ktory je mimochdoom super a aj dcerka ho ma velmi rada) mimo tohto mi dcerka vobec nespi cez den od 2 rokov, len neviem ako si niektore dotycne mamy, co sa mudro vyjadrili,predstavuju cely den tahat dieta po velkomeste (a tym nemyslim mesto typu Horna Dolna, ale napr Vieden, Pariz a pod), ocividne to este nezazili, nehovoriac o tych vsetkych sprievodnych veciach, co dieta potrebuje. Dakujem za uzitocne tipy, idem to preskumat ;)

sisika
19. nov 2015

@shia ja mam super skusenost s Phil&Teds.

liebling98
19. nov 2015

@shia no, tak ja cestujem veľmi veľa po všelijakých výletoch a mám 3 synov. Kočík máme len pre najmenšieho (20 mesiacov), aj to skôr kvôli tomu, aby sme nemuseli zaháňať tri deti. Prostredný má 3r, bez kočíka je od 19 mes. Občas sme potom na výlety brali obyčajný golfač Hauck za 20 €, nepolohovateľný. Keď ho boleli nohy, sadol si, ak chcel, zaspal aj v sede bez problémov.
Čiže moja rada (ako matka troch detí mi to, čo chceš príde ako total zbytočné), kúp ten najlacnejší golfač, vyslovene len na krátky oddych, ak zdriemne, tak aj po sediačky. Trojročné dieťa bez problémov vydrží, zaspí až po výlete v autosedačke, ani nevyjdete z parkoviska.

maciatkolulu
19. nov 2015

@sisika
@shia
presne este phil and teds. Aj ten mi este nedava spavat 😀 a Mountain buggy . Mne maly spava od pol roka iba v kociku. Takze ja hladam velky a priestranny. A niet lepsie ako ked dieta, ked ste mimo, zaspi v kociku a clovek si moze vypit kavu v kľude niekde v kaviarni. Tiez si neviem predstavit ako to niektore riesia. Ale kazdy si robí ako mu vyhovuje. Maly kocik zboznuje a ja dufam, ze mu to vydrzi. Podotykam mame odrazadla, trojkolky vsetkych moznych druhov, prehana sa na nich, ale vzdy s radostou nastupi a ficime nalozeni ako beduini.;-D, ale vobec nefunim, ako poniektore matky, ktore to vleci vsetne dietata , ale tak hlavne, ze uz je velky...

evittam
19. nov 2015

@shia Jááj, tak ty na základe toho, že ja pre moje deti cca od 2 rokov nepotrebujem a ani nechcem kočík dedukuješ, že som niekto čo necestuje a som z lazov?! Tak to sa fakt nemáme o čom baviť. Ty si možno precestovala oveľa menej ako ja s celou mojou rodinou a s lazmi nemám teda vôbec nič spoločné. Som len praktická a moderná matka. Pekný večer želám. A ak si chcela vedieť značku kočíku, ktorý sa ti hodí tak si nemusela zakladať tému ale stačí použiť zdravý rozum a internet. 😉
Keď už dochádzajú argumenty, že na čo kočík pre tak veľké dieťa, tak nastupuje argumentácia typu - "ty si z dediny a nevieš čo nové v meste"?!!!! 😀 😀 😀

loginexistuje
19. nov 2015

@shia ja som vozila do 5 rokov syna v peg perego pliko ale on ma poruchu rastu takze nebol velky nikdy... my sme ho pouzivali najma pri presunoch po lekaroch ... ked sme isli do ineho mesta a po vyletoch ... a potom aj mne to vyhovovalo kedze mam problemy s chrbticou ... a pre mna je nemozne ho poponiest ... pre mna bolo pozitivom ze som ho i priputala a nemohol mi utiect v neznamom prostredi...

syn s pohybom teraz problem vysplha sa na lane az po vrch skace salta a je celkovo dobry v gymnastike ktoru trenuje...
tie komentare co to tu riesia namiesto rady si nevsimaj

shia
autor
19. nov 2015

@liebling98 ďakujem za názor. Len je otázne, aký výlet kto myslí, niekto len výlet na pár hodín po neďalekej ZOO, ale ja mám na mysli celodenné kilometre v nohách po európskych veľkomestách od rána do večera, plus nosiť všetky veci (kvôli ktorým väčšinou berieme kočík, že tam len nahádžeme a tlačíme všetky veci).

shia
autor
19. nov 2015

@loginexistuje ďakujem 🙂

shia
autor
19. nov 2015

ďakujem za všetky nápomocné rozumné rady a názory, ale aj za tie, ktoré nás tu všetkých dobre pobavili a poodhalili inteligenciu pisateľky ;) 😀

maciatkolulu
19. nov 2015

@shia moderne matky podla mna skor pouzivaju kociky.... kebyze najdete nieco dobre, mozete mi kludne dat tip 😉

stellamaris
19. nov 2015

@shia toto riesime aj my,nakolko na jar letime na par dni do Londyna.Syn ma 3,5roka a nechceme,aby nam utekal po Londyne a navyse poobede si potrebuje este pospat.............Terajsi kocik pomaly dosluhuje.takze potrebujeme iny.Ten Britax bol aj nam odporucany a chcem sa pozriet este po inych znackach,lebo do min.25kg sa kociky vyrabaju,iba ponuka je mensia.

slavik
19. nov 2015

moja malá má 3 roky a 3 mesiace a ked sa potrebujem rýchlo presunúť tak ide do kočika. Mame baby jogger city mini GT. Odporúčam všetkymi piatimi. http://www.4mama.sk/baby-jogger/baby-jogger-cit...