Dor Jan verzus Tako

denula84
8. feb 2013

ahojte kocky.......mate niektora skusenosti s tymito kocikmi? ktory by ste si vybrali? dakujem za vsetky rady a odpovede, pekny den 🙂.

acer11
8. feb 2013

ANI JEDEN 😀

zuzana76
8. feb 2013

uprimne, ani jeden

cuculiatko88
8. feb 2013

my sme si vybrali DORJAN tak hadam budeme spokojni 🙂

denula84
autor
8. feb 2013

faaakt ani jeden 😀?? to su take zle ?

jarmillka
8. feb 2013

@denula84 ja mam Tako a som s ním maximalne spokojna.. Je síce pravda že je tažky, ale ja ho nevynašam, nechavam ho stále v pivnici takže žiadny problem.. Super lahko sa s ním manipuluje..Da sa dat v smere aj v protismere jazdy - čo bolo pre mna doležité. Nemam mu čo vytknut, volila by som ho aj druhý krát 🙂

acer11
8. feb 2013

@denula84 asi budem zbytočne odhovárať keď máte vybraté,ale mne sú tie poľsko-čínske zázraky proti srsti,existuje toľko krásnych kvalitných kočiarov.....

dionyzka
8. feb 2013

pripajam sa k @acer11 - polsko-cinsky zazrak, ktoremu neboli nikde nikdy robene ziadne testy.
... ale uz ak strasne chces radsej TAKO - firma sa zaobera uz dost dlho vyrobou kocikou a svoj sortiment stale obmienaju.

mirreckall
8. feb 2013

@denula84 my máme DorJan a som maximálne spokojná...má polohovateľnú vaničku...čo je pre nás veľký plus, lebo naša malá musí mať vždy hlavičku trošku vyššie a nemusíme stále riešiť, čim ju podložiť ...tá vanička je oproti ostatným kočíkom aj trošku dlhšia...a vyskúšali sme ho na všetkom možnom teréne, od kamienkov, cez les až po snehovú kalamitu 🙂 a my sme si ho vybrali aj kvôli tomu, lebo nám bolo povedané, že nemajú problém s reklamáciami, tým nemyslím, že nás presviedčali, že sa nekazí, ale že dodávateľ hneď vymieňa a nerieši a neháda sa... a už sme si to aj vyskúšali, keď sme došli domov z obchodu, skúšali sme všetko, cvoky, zipsy... jeden cvok sa nám pokazil, neviem, ci bol zlý, alebo my sme boli moc drsný...ale na počkanie nám ho vymenili, bez reptania 🙂 a aj my sme zvažovali Tako Jumper, ale 2 kámošky ma od neho odhovorili, obom im tie kočíky dosť vŕzgali a vraj nákupná taška sa im kazila... my sme v tej našej už viezli aj veľký, resp. ťažší nákup a vydržala 🙂

zivika
8. feb 2013

tiez by som do kocika radsej zainvestovala, moj prvy kocik bol polsky a uprimne, az ked som si kupila kvalitny kocik, zistila som, ake hebedo som mala 😀 teraz to beriem tak, ze kupou kvalitneho kocika vlastne usetrim, pretoze sa potom da v dobrom stave predat 🙂 ale ak si rozhodnuta, alebo si jednoducho drahsi kocik nemozes dovolit, tak si vyber podla toho, ktory sa ti viacej paci dizajnovo 😉

henikav
8. feb 2013

No veru radsej kocik spod ruky, testovany a kvalitny ako tieto dva, aj ked nove, maju ich moje sesternice, a maju s nimi iba problemy, skoncilo sa to tak, ze si nakoniec radsej kupili dalsi kocik

crazybabenka
8. feb 2013

ja mám Tako a som s ním maximálne spokojná a nemenila by som

crazybabenka
8. feb 2013

a ešte som zabudla napísať, že napríklad na našu liptovskú zimu je ideálny.....veľké nafukovacie kolesá ....krásne sa s nimi chodí po snehu...žiaden boj...žiadne zabáranie

sorciera24
8. feb 2013

mala som Dorjan....ziaden problem, maleho som v nom vozila vlastne do 3 rokov.....vhodny na zimu (u nas je snehi vzdy vela), sportak bol taky tazsi,a le nie ako tank a hlavne sa dal otocit v smere i proti smeru ajzdy, co mi velmi vyhovovalo...ja som bola velmi spokojna.....

peggy589
8. feb 2013

mam dorjan a som maximalne spokojna...

veronika1982
8. feb 2013

mam takko a som s nim velmi spokojna..aj dnes na prechadzke po zasnezenych chodnikoch som presla v pohode

mimisk
8. feb 2013

@denula84 pozeram ze ste zo sobotišta ,my mame predajnu v Holíči a mame na predajni obidva kočíky ak by ste ich chcela porovnat v skutočnosti mozete si prist pozriet

bridzit2
8. feb 2013

Citala som vela recenzii na dorjany a boli hodnotene dobre.Aj kamoska je spokojna.Vela penazi das za znacku a nie za kvalitu.To mi povedala predavacka .70%kocikou sa vyraba v polsku,alebo cast znich.Napr.jane,neo nato je taliansky vyrobca a cast s podvosku sa vyraba v polsku.Tak je to len na tebe.

tajomna21
8. feb 2013

@denula84 mam dorjan, som spokojna ... jedina nevyhoda je, ze sa horsie sklada do auta .... inak ziaden problem, ziadna porucha .... oproti väcsine ma aj väcsiu vanicku

denula84
autor
8. feb 2013

dakujem vam za vase nazory 🙂 .....podla mna je zbytocne investovat do drahych kocikov, to som pocula od inych mamiciek a na drahy zbyocne peniaze nemame. kamoska ma dorjan a je s nim spokojna, chcela som vsak pocut aj iny nazor 🙂.

kiakocikovsvet
9. feb 2013

@acer11 aké?
lebo konštrukcie na kočík vyrábajú iba poliaci, číňania a turkci, ďalší výrobcovia si dávajú u nich vyrábať

kiakocikovsvet
9. feb 2013

@denula84 veľká výhoda týchto značiek je že dodávajú aj nahradné diely čo pri iných značkách je veľkým problémom, servisujeme kočíky a viem, že mať nefunkčný kočík to je ako keby ste nemala žiadný

acer11
9. feb 2013

@kiakocikovsvet aké? asi také ako je rozdiel medzi slovenskými a poľskými keksíkmi ...s jedom na potkany 😖 ale to budem zbytočne hovoriť niekomu kto sa živí predajom kočiarov so super servisom 😉

georgia333
9. feb 2013

@acer11 neviem čo si chcela povedať svojimi ironickými pripomienkami ale my sme tu nato aby sme si pomáhali a nie vysmievali sa, ja pracujem na veterine a vôbec to nieje s keksami tak ako píšeš, tak si to naštuduj a tak hodnoť ,neposúvaj tu nespracované informácie, čo sa týka kočíkov každá firma čo ich predáva pozná pôvod výrobku, určite to má lepšie naštudované ako ty

jamimija
9. feb 2013

My sme tiež pozerali Dorjan-nakoniec sme si vybrali Camarelo Q12 Evolution-no a čo že je poľský,my sme s ním maximálne spokojní..super manipulácia aj v snehu,veľká vanička,žiadne vady,paráda..Nech si hovorí kto chce,čo chce..nie je nad osobnú skúsenosť.
Prajem pekný víkend.

barbinka155
9. feb 2013

aj my máme Dorjan, tiež som max. spokojná...hlavne kôli veľkej vaničke. Tiež sme nemali problém s reklamáciou, takže tiež ho odporúčam 🙂

dijefcatko
9. feb 2013

My máme Dorjan, je to super kočík, ale nehodí sa pre každého. Vysvetlím to takto: Ak bývaš v dome a nepotrebuješ ho prenášať do bytu, z výťahu na medziposchodí, skladať často do auta, tak je to jednotka! Tichučký, žiadna hrkotačka ako značkové "nepoľsko-čínske" modely, pre dieťa pohodlný, veľká vaničky, veľký športiak, v pohode sa v ňom vyspí väčšie dieťa. Keby sme mali väčšie auto, iný kočík by mi ani nenapadol. Ale máme Yarisku, takže po roku a pol sme poriešili "športovejší" a skladnejší kočík, nás Dori je požičaný a tiež je s ním spokojnosť. Kamoška má Teutoniu a keď som videla, ako jej to vŕza a hrká, tak som rada za poľské kočíky 😵

rebeka25
9. feb 2013

@kiakocikovsvet - ale to niektorym maminkam nevysvetlite ze vsetko vychadza z jednej (ok 2-3) fabriky, len zalezi kto si potom aku nalepku na to nacapne . Tak ako tu budu tvrdit ze by nikdy nekupili svojmu dietatu tovar v lacnom butiku , ale len v drahom NEXT,HM a pod, a popri tom to tak isto ide z jednej fabriky (ak sa to tak da nazvat) niekde v Indii vid. (vid dokument pekne ale skodlive.)
Nahradne diely na auto... tam kde sa vyrabaju, tak vyrabaju pre VSETKY znacky na svete , a nasledne si na to automobilky vytlacia svoju znacku a samozrejme nacapia svoju cenovku 🙂

dijefcatko
9. feb 2013

@rebeka25 súhlas, tiež som sa veľmi smiala, keď sme kupovali japonskú Toyotu vyrobenú vo Francúzsku 😀 Ako som písala, teraz sme lacný poľský Dorjan vymenili sa buggy od Gessleinu, ktorý stojí nový toľko, čo 3-kombinácia Dorjanu, ale musela som sa zmieriť s hrkotom koliesok, na ktorý som nebola zvyknutá, keďže Dori má nafukovačky. Každý kočík má pre a proti a pri tomto našom "značkovom" druhom mi ešte chýba dobrá strieška, ktorú má Dorjan úplne parádnu 😉

rebeka25
9. feb 2013

@dijefcatko - no u mna nieco podobne prvy som mala Espiro Atlantik komplet asi za 250€ , bola som s nim spokojna, druhy sme kupili Maxi Cosi Mura len sportak za 550€ ,sice pevna konstrukcia, ale napriklad sa cely tak divne kyval ze som mala pocit ze sa uz uz rozpadne(a ta strieska cista katastrofa ale no co uz ) . Suhlasim kazdy kocik ma pre aj proti ja netvrdim ze lacne kociky su super kvalitne a neviem co ale nech mi nikto netvrdi ze tie drahe su lepsie....

kiakocikovsvet
9. feb 2013

@rebeka25 vidno že ste múdra a sčitana žena, mate dobrý prehľad