Hľadám športový kočík pre dievčatko

petra_linda
30. apr 2021

Ahojte idem si po radu. Hľadám športový kočík pre dievčatko.
-nech je tak trochu vhodný do mierneho terénu
-aby sa dal polohovať do úplného ľahu
-niečo kvalitnejšie
-kľudne nejaká dizajnovka
Značky napríklad bugaboo, cybex, stokke, joolz atď... Prípadne možno aj značka ktorú nepoznám.
Kočíky typu britax nie, to sa nám vôbec nepáči.
Najlepšie ak máte osobne skúsenosti to mi pri rozhodovaní najviac pomôže.
Cenu nemám stanovenú takže beriem všetky rady.
Momentálne máme Mima xari 3g.
(foto ilustračná).
Ďakujem všetkým za rady. Pekný deň

ewelinka21
1. máj 2021

Dobry den, tiez hladam sportovy kocik, ale pre chlapceka. Mojou podmienkou bolo presne to iste, co mate vy, akurat ja som chcela aby są sedacia sportova cast dala otocit aj v smere aj v protismere jazdy. Pisala som tu do skupiny kocikovo a najviac sa mne osobne pozdaval cybex balios s alebo cybex talos...a dost sa tam sklonoval aj joolz hub.
buduci tyzden si ich idem pochytat do predajni. akurat rozmyślam, ze ci kupit novy alebo aj ojazdeny. Financie nie su problem, ale ked tie kociky dovyuzivame tak ich nemam ani len komu posunut, doma mi budu zavadzat a na bazare je tolko novych kocikov po jednom dietati ze predávat ich budem sto rokov.

danusskaaa
1. máj 2021

@ewelinka21 za mňa naj bugaboo bee6... aj cybex Mios je fajn ale u nás sa viac vyuzil bee (mala som vsak bee3 a bee6 je teraz najnovší). A tieto kočíky sa aj dobre predávajú ďalej...

kubkovamama
1. máj 2021

@petra_linda Mutsy Nio.Za mňa super.Ale máme ešte Britax Go Next,lebo dcéra rastie do mega rozmerov.Inak by som zostala pri Mutsy

elementissa
1. máj 2021

@petra_linda napis do kocikovej poradne, oni ti daju objektivnejsi náhľad, lebo bežní ľudia majú jeden/dva kočíky a nevedia porovnať všetky značky

ewelinka21
1. máj 2021

@elementissa ahoj ja som pisała do kocikovej poradne uz pred tyzdnom a neodpisali mi, preto som pisala do kocikovo. asi nefunguju... :/

elementissa
1. máj 2021

@ewelinka21 jaaaj... Ešte počkaj, viem ze z poradni odpovedajú tak do 2 týždňov

petra_linda
autor
1. máj 2021

@danusskaaa áno bee6 som pozerala, ten sa mi veľmi páči len my sme z manželom obaja dosť vysoký, teda hlavne manžel nemá ďaleko od 2 metrov tak neviem ci by pri nás nevyzeral dosť komicky. Už mima čo máme pri nás vyzerá ako hračkarsky kočík. No budem mu určite dávať šancu.

petra_linda
autor
1. máj 2021

@kubkovamama musty kočíky ani nepoznám skúsim pozrieť. britax ma sestra, mne osobne sa tie kočíky moc nepáčia ale je to ako tank s tým človek prejde všetko 😊

petra_linda
autor
1. máj 2021

@ewelinka21 áno cybex sú vraj naozaj aj veľmi kvalitné, väčšinou som na ne počula len dobre recenzie preto sú zatiaľ u nás doma najviac skloňovane.
Inak to je dobrý postreh ci nový alebo jazdený lebo niektoré mamičky sa naozaj o kočíky starajú pripadne striedajú s inými. My plánujeme aj druhé bábo a ako sa poznám tak by som zas chcela iný. Asi najskôr vyberieme a potom možno dám šancu aj jazdenému ak bude dobra ponuka.
Len pre info aj máte vybratu konkrétnu predajňu kde majú väčší výber značiek na jednom mieste?

ewelinka21
1. máj 2021

prave sa rozhodujem, ze ci novy alebo z druhej ruky po max jednom babatku. a neviem sa rozhodnut :D pretoze ako som tak orientacne pozerala bazare, tak tych kocikov na predaj je milion a niektore inzeraty su ozaj x mesiacov stare, cize tym mamickam sa to ani nepredava...
som z BA, tu prichadza do uvahy predajne Brendon, predeti.sk, vandastore, lulubee, este na Dulovom namesti je obchod s kocikmi...Babymarket je super a Babyland

@petra_linda

danusskaaa
2. máj 2021

@petra_linda bee ma výšku mandla pre rodica nastavitelnú a teda dost vysoko ide. Avsak sedák dieťaťa je nižšie (aby si aj samo vedelo nastupit a vystúpiť z kočíka). Mios je sedacka vyssie, ale madlo rodica nizsie. Easywalker Harvey je vyšší ale to je mohutnejší kočík, tie predtým skor také golfky