Je na Slovensku kočík s vnútornou dĺžkou vaničky aspoň 100 cm?

jessica1996
22. apr 2015

Naozaj si ho mám dať doviezť zo zahraničia lebo na slovensku nerozmýšlajú tí výrobcovia kočíkov ? však malá mi bude mať polroka a už ju tam nevpracem ...strašne malé kočíky .. ešte som teda nenašla žiadny väčší preto sa pýtam viete o takom kočíkom ?

bonaqa2013
22. apr 2015

@jessica1996 a načo ti je také veľké hovado. ja som mala normálny hlboký kočík - bežný typ, a potom asi vo veku 8 mesiacov dieťa išlo do buginy. A hlboký mi bol už tak akurát na ďalšie deti.

janickacrazy
22. apr 2015

@jessica1996 100cm? A čo budeš rodiť obra? Moj malý má 4 roky a má teraz 105cm, takže nechápem, načo ti je taká obrovanička. Ja som mala kočík z Poľska, tie majú veľké vaničky, malý sa mi tam v pohode zmestil ako 10mesačný aj s fusakom, ale aj tak tam už nechcel byť, takže už v 6.mes. sme prešli na športovú verziu. Prípadne si pozri také tie retro kočíky, tie mávajú tiež vačšie vaničky. Ja som tú našu teda nemerala, ale určite nemala 100cm, možno tak 85cm.

sendy182
22. apr 2015

@jessica1996 ja som mala Steggi lux a bola som spokojna🙂 ....pozeraj na to kedy sa ti dietatko narodi.....mne v zime tak som ho v pohode vyuzila aj s fusakom🙂 ....teraz mas viac moznosti....

lubiduch
22. apr 2015

a potom to budes vlacit do schodov a nadavat naco ti je take velke hovado 🙂 lebo okolo pol roka sa ti tak ci tak bude dieta nudit a bude chciet uz trosku podvihnute pozerat a teda maminy prejdu do sportiakov.
u nas to bolo obdobne, vo vanicke bol do decembra (bol junovy) a zmestil sa mi tam aj s fusakom a potom som vymenila za sportak ktory sa dal dat do uplneho lahu takze pohoda....
btw teraz zijem mimo SVK a tu vanicku pouziva malokto

arwen88
22. apr 2015

ja som mala Roan Marita, velka vanicka, mala mala pol roka ked mrzlo a v pohode sa zmestila a j s fusakom a dekou a este mala dost miesta

arwen88
22. apr 2015

a da sa vanicka dat aj do sedu, tak ked uz nechcela spat v kociku ale este nemohla sediet v sportaku, tak mohla chvilku sediet aj vo vanicke

jessica1996
autor
22. apr 2015

No tak díky teda baby, nad tým som nerozmýšlala že by tam neskor už dieťa ani nechcelo vlastne byť. tak máte asi pravdu 🙂

mojmacik
22. apr 2015

ja som mala Firstwheels a to hned trojmo 🙂 a to su teda jedny z najvacsich vaniciek 80x39x25cm (dxsxh)...a ked sme presli na sportove verzie okolo 9 mes. tak aj tak im boli este velkeeee a kopec priestoru

martina2001
22. apr 2015

ja som mala pri oboch Cam a vanička mala dákych 82cm

emiluska_
22. apr 2015

Ja mam CAM kocik a malu som vo vanicke vozila 10 mesiacov ,teraz ma 11,takze sme tam boli celu zimu. Fusak,spanielska deka, ked bola kosa tak aj overal a vmestili sme sa v pohode. Tato vanicka je jedna z najvacsich na trhu. Ja mam doma aj prutenu Demu spred 17-tich rokov a je sice trosku sirsia ale dlzkou je porovnatelna s vanickou CAM. Kocik lahky,skladny,priestorny - ja som bola spokojna.

originaltea
22. apr 2015

my sme mali tiež Roan Martia a malá v nej bola do 9tich mesiacov aj s fusakom a bola by aj dlhšie len už chcela všetko vidieť 😀 a to nebola žiaden drobec mala vtedy cez 9kg.

ppavlinaa
22. apr 2015

My sme museli mojej stvormesacnej dcerke dat pred tyzdnom sportiak,lebo strasne place vo vanicke a chce pozerat naokolo.radsej kup taky sportiak,ktory sa da polohovat do uplneho lahu a to vyuzijes viacej🙂

katy1979
22. apr 2015

Za tyzden mas termin. Takze vo vanicke budes vozit dieta a maximslne deku. Polrocne dieta ma cca 68cm. Staci uplne bezna vanicka. Naco taka krava.
Sportaky sa daju vacsinou sklopit uplne na lezato a su pevne. Takze dieta moze ist do sportiaka skor a nie az ked zacne sediet. Takze ak vyrastie z vanicky sup s nou do sportaka. A je jedno ci bude mat 5 mesiacov ci 8.

mamulienka30
22. apr 2015

@jessica1996 100cm maju 2,5 rocne deti najskor, na co chces taku vanicku????? Nechapem 😀 Pod 75cm ano to je malo, ale tvoje dieta je letne, tam ide dieta + decka a nic viac, neviem, co riesis...

tortelinka
22. apr 2015

@jessica1996 môj syn má 94 cm a 3,5 roka 😀 , veru neviem čo by robil v tej vaničke..mladší má cca 70 cm a 6 mesiacov, je v športiaku na ležato, lebo vo vaničke sa zlostil, keď nič nevidel

siska53
22. apr 2015

@jessica1996 a to ju mas taku dlhu dcerku?? Moji sa zmestili s fusakom aj v roku do kocika... Dlzka vanicky sice nebola 100cm,ale cca 80cm (nepamatam si,musela by som to merat), ale v roku akurat syn zacal vyrastat zo 74cm oblecka a prechadzali sme na 80tku... A viem,ze sa tam zmestil uplne v pohode (dcerka bola o kusok mensia).
A aj neskor,hocikedy,ked bolo chladnejsie,som nasadila vrchny kryt a zo sportiaka bol opat hlboky kocik. 🙂 a to uz mal dokonca cez rok..

Ale vsimla som si,ze tie moderne kociky maju kratku vanicku, ja som stavila na staru dobru klasiku a bola som maxispokojna a nic nemusela riesit.

Takze klasicke kociky (retro?) maju dost dlhe vanicky.

siska53
22. apr 2015

@jessica1996 a este.. Ako pei Roan marite,tak i pri mojom,Inglesine magnum sa dala zdvihnut opierka.. Cize ak bolo treba,len som vyvysila.. Ked boli vacsi,dala do uplneho sedu alebo ked zahajkali,tak do uplneho lahu...

mimik79
22. apr 2015

@jessica1996 je to naozaj zbytocne riesit taku dlhu vanicku, my mame Brio Go a vanicka ma vyse 80 cm a maleho som tam vozila do cca 8 mesiacov ale nie preto ze by sa tam nezmestil, bola mu este dobra ale preto ze uz potreboval mat vyhlad a nie lezat a kukat hore🙂 tvoje bude mat v zime 7-8 mesiacov, tak mozno to bude prave take obdobie ze este sa s fusakom zmesti aj do vanicky a potom uz prejdes na sportovy, skor ries to ci ten sportiak sa bude dat pekne sklopit co najviac do lahu a nech ma dlhu striesku...

cecilh
27. apr 2015

Ja by som radila bumbleride. Sportova cast ma az 110cm _ lozna plocha. Vanicka neviem. Ale mne sa vsetky zdaju male.

trepacik
28. jan 2017

@martina2001 prosim vas ktory typ cam ste to mali?dakujem

maminecka2
28. jan 2017

Ahoj, ja mam vanicku cca 76 cm a uplne v pohode, chalani sli okolo 5-6 mesiacov do leta a zacali sa mi tam zdvihat, tak museli ist do sportaku s popruhmi. A teraz babika ma 9 mes. a este je vo vanicke lebo ked je v overale a vo fusaku tak nema moznost cestovat. A zmesti sa tam v pohode. Inak moje deti si velmi radi vykladali nohy hore na okraj vanicky, takze aj keby bola mensia nevadilo by im to. Dokonca ten takmer 3 rocny v nej este kolkokrat spal ked sme niekde boli v case jeho spania- poskladany a spokojny, a mala v satke alebo nosici 😀 Skor pozri nech nie je uplne uzka, nech sa vie pretocit, pohnut.

katka708
28. jan 2017

aj ja som hľadala čo najdlhšiu vaničku, kúpila som euro cart passo s dlžkou 82cm ale bolo mi to nanič. Syn bol drobný ale v 4-5mesiacoch začal robiť brušáky hučal ako siréna zakaždým vo vaničke. V 5 mesiacoch sa už vedel chytiť jednou rukou boku a snažil sa doslova vypadnúť z kočíka von tak musel ísť do športového. Inak by mu ten hlboký kočík bol v kľude dobrý do roka.

martina2001
28. jan 2017

@trepacik pri dcere tento https://www.modrykonik.sk/market/kociky/lyh9in/... , pri synovi tu uz typ nie je

trepacik
28. jan 2017

@martina2001 dakujem pekne za info aj ked nevyzera ze by dno vanicky malo 82cm.mozem sa spytat v kt.roku bol taky kocik?🙂lebo s kamaratkou mame tiez cam a dno ma 75cm,su z roku 2013 😉

martina2001
28. jan 2017

@trepacik bol to model 2010

danii2
28. jan 2017

Britax go next 84 cm dlha vanicka,myslim,ze najdlhsia na trhu.

janas17
28. jan 2017

Stokke crusi ma skoro 100cm

janas17
28. jan 2017

Aj ked teraz si nie som istá - všade píšu ze 80 ale mne sa zda ze ma viac, len teraz neviem odmerať lebo ke v aute. Ale pripadne ak by bolo treba premeriam zajtra.