Je vhodné voziť trojročné dieťa v kočíku?
Ahojte aký máte názor že sa trojročné dieťa vozí v kočíku?beriem to skôr že ideme na kermas a skôr dávam do kočíka aby sa mu niečo nestalo ale niektorý mi hovoria že už je veľký že nech idem bez kočíka aký máte vy názor mamičky?
Syn bude mať 4r za mesiac kočik berieme vždy na celodenný výlet a ked ideme na dovolenku
nakolko v ňom cez deň spi
čo hovoria druhý ma nezaujíma lebo ony moje dieťa nosiť na rukách nebudú
Rob tak, aby ste ty a dieťa boli spokojní, ostatné mamičky nech robia tak isto.
Moj bude mať 2 roky a už kočík obmedzujem
Kermas neviem čo to je ale asi výlet,to berieme ale neviem povedať ci v 4 rokoch skôr neuprednostnim prisposobenie programu ako ťahať niekde kočík
Čo je kermas? Keď to tvoje dieťa potrebuje ostatných ľudí môžeš mať vieš kde.
Moj bude mať 2 roky a už kočík obmedzujem
Kermas neviem čo to je ale asi výlet,to berieme ale neviem povedať ci v 4 rokoch skôr neuprednostnim prisposobenie programu ako ťahať niekde kočík
@anonym_28caf2
@anonym_autor kermas sú hody
@anonym_28caf2
@anonym_autor kermas sú hody
@anonym_autor tak sama vieš prečo berieš kočík...ono je to skôr kôli tebe ako kvôli dieťaťu, lebo 3 ročný už musí chodiť aj dlšie trasy po svojich....
@anonym_autor moja od 1,5 roka nechcela byť v kočíku, takže asi neporadím. Na hody by som kočík nebrala, to už koľko vydrží toľko vydrží a idete domov, zas to nie je taká jedinečná udalosť čo ste ešte nezažili alebo nikdy viac nebudete môcť zažiť, aby vás to mrzelo.
Na dovolenke to chápem, tam ľudia majú zvyčajne iný režim, dieťa v kočíku aj pospí.
Ale vo všeobecnosti ti to môže byť jedno čo si o tom kto myslí, je to vaša vec.
jednoznacne s kocikom, ak mu je to prijemne a pohodlne....nech si to aj uzijete...ved aj vacsie deti byvaju unavene, a po pol- celodennej akcii necudo, len si nemaju kde oddychnut...
Od 2 rokov sme nemali kočík už ani doma, neviem si predstaviť 3 ročné v kočíku. Za mňa to už vhodné nie je.
@anonym_autor moji ako škôlkari v kočíku neboli, ale ja som s nimi veľa chodila, boli zvyknuti. Sestra malú vozila dobreze nie ešte aj do školy v kočíku (toto už som trošku prehnala, pre nechápave)… ale oni sú taká pohodlná rodina, radšej autom všade, tak ani deti veľa pešo nechodili… je to na tebe, urob si, ako to vyhovuje tebe.
@anonym_autor ak je dieťa zvyknuté spať v kočíku a budete na dlhom výlete, tak kľudne zober, ja som vozila dlho, mňa to bavilo a vždy som odviezla aj odrážadlo a kopu iných potrebných vecí 😁
Mam 2,5 rocnu a planujem este vziat v lete na vylety....
nie že nie je vhodné ale je šibnuté voziť 3r v kočíku 🙈😂 3r je už škôlkar. my sme mali v 2,5r v lete na dovolenke pri mori ale skôr zo zvyku než že sme ho používali. 3r je už veľký, režim treba upraviť pre 3r a nie 3r vláčiť v kočíku
Moja ma 4 a pol a vozi sa v kociku aj do/zo skolky, kedze ju mame trosku dalej ako vo vedlajsej ulici....ani by mi nenapadlo zistovat u druhych ci je to vhodne, co si kto mysli alebo nemysli mi je uplne jedno
Mam deti s trojrocnym rozdielom. A veru ked malo mensie necely rok, tak sa na celodnovom vylete obcas v kociku povozilo starsie dieta. Mladsie do nosica (i tak tam spalo najradsej), starsie (3+) do kocika a mohli sme rychlejsie prejst dajme tomu nezaujimavy usek cesty, alebo preklenut obednajsiu unavu. Preco nie?
Nie je dieťa ako dieťa, naše prvé v 2 rokoch prešlo akúkoľvek potrebnú vzdialenosť bez problémov, druhé bude mať 4 roky a väčšia vzdialenosť je problém. Majú rovnakých rodičov, rovnakú výchovu. Takže niekomu sa ľahko mudruje...
Normalne som mala do 4 rokov. Prve dieta vedelo ist aj marazton, ale ostatne mali svoje medzery a ked mi cesta len k znamym trvala cez 2 hodiny v ramci jednehi mesta a ako bonus naplnenym metrom, kocik bol super. Na kratke, par sto metrove prechadzky som nebrala a ucila po svojich. A hody urcite by som brala. Ja som brala vzdy aj na Oktoberfest kociar- sice trvala prehliadka pri vchode, ale za to pohodlie - moje aj deti to stalo urcite...😎😎😎😎
pokym nie je postihnute dieta alebo matka, nevidim v tom zmysel, ale moj nazor ti moze byt ukradnuty ;)
Nie je dieťa ako dieťa, naše prvé v 2 rokoch prešlo akúkoľvek potrebnú vzdialenosť bez problémov, druhé bude mať 4 roky a väčšia vzdialenosť je problém. Majú rovnakých rodičov, rovnakú výchovu. Takže niekomu sa ľahko mudruje...
@anonym_4ca8c3 prvemu si sa venovala viac preto nemal problem prejst dlhsiu trasu
Ja poznam aj 4rocne v kociku po meste, ale skor asi len kvoli tomu aby mali mhd zadarmo 😄 inak mi to pride uz cudne, lebo deti su potom zvyknute sa vkuse vyvazat, ci kocik, alebo neskor s rodicmi vsade autom a ked maju potom prejst kilometer tak uz budu knurat ako nevlaadzu, ako ich to nebaviii atd atd. Moje deti su zvyknute chodit, v aute sa vozime fakt len ked ideme na vylet, ale po meste na peso.. Najmladsia ma cerstvo 4 roky a uz asi od dvoch je bez kocika..
@zooeynka jeminečko aj do školy budeš nosiť v kočíku ?
@sisska96 to dieťa má 4 roky, z kočíka časom bez problémov vyrastie ( ak teda nie je posihnuté a nie je to zbytočný cicavec, ako sa o postihnutých detoch vyjadrila jedna pani na MK). Škoda že väčšinou dospelí nevyrastú z obmedzenosti, neempatickosti a bohorovnosti, že len ich názor je správny.
Aby sa mu nic nestalo ? Treba vychovavat 🤷🏼♀️
@sisska96 to dieťa má 4 roky, z kočíka časom bez problémov vyrastie ( ak teda nie je posihnuté a nie je to zbytočný cicavec, ako sa o postihnutých detoch vyjadrila jedna pani na MK). Škoda že väčšinou dospelí nevyrastú z obmedzenosti, neempatickosti a bohorovnosti, že len ich názor je správny.
@mirka0677 presne ako pises. Ja som to zazila aj s mojou starsou, snad do 5 rokov sa vozila v kociku lebo proste to bolo jednoduchsie. Ako predskolacka z toho vyrastla a zrazu uz chcela chodit peso, mozno ju motivovalo ze ine deti sa nevozia, proste dozrel cas. A s mladsou to mam tak isto, rano ju nepotrebujem ustvat kym pride do skolky, odvezie sa a vsetci sme spokojni. Spokojne nie su len cudzie zienky, ktore to vidia a nechapu. A vykonstruuju cely koncept ako z takych deti vyrastu lenivci co odmietaju chodit 🙂
Rob ako vieš a ako to ty a tvoje dieťa zvládnete. Čo si kto myslí by som neriešila. Keď je to jednorazová záležitosť, nie je problém. Ak nie až tak jednorazová, vedz, že chôdza je oveľa oveľa zdravšia na rozvoj schopností dieťaťa
Urob tak ako tebe vyhovuje
Dcera mala kocik do skoro 2r, syn ani to nie. Ja osobne si neviem predstavit dat do kocika moje deti ked mali 3r- obaja radi chodili, behali takze by to nehrozilo. A ked zacali chodit som bola rada, ze sa kocika coskoro zbavim 🤣 Kazde dieta je ine a kazda mama je ina- urob si to tak ako to vyhovuje tebe 🙂

Ved to je kazdeho vec, nazor nato nemam ziaden aj keby niekto vozil 10rocne dieta. Ja tiez planujem kocik mat dlhsie, niekedy ideme aj na pol dna prec a tolko 3rocne neuchodi 😀 dalsia vyhoda nakupy aspon nebudem nusiet tahat v rukach. Ale treba s rozumom nech aj dieta chodi na ihrisko alebo kratsie vzdialenosti bez kocika.