Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

sevzuz
15. okt 2012

@mirkap84 ja mam cierno cierne brio a dala som si aj biely fusak s bielou strieskou a teda toti modre🙂 a ty mas aj "obycajnu" ruzovu striesku, lebo to si davala len tu farebnu,nie? tak sp sem aj s ruzovou,rada by som to videla🙂

sevzuz
15. okt 2012

@mirkap84 aaa pardon uz som si to vyhladala spatne tu tvoju farbenu kombinaciu mas to krasne🙂

mirkap84
15. okt 2012

@sevzuz 😅 dakujem
...paci sa mi aj sedy vzor a aj vzor blankytne modrej, ale najviac ma to laka k tyrkys, bude vyrazna 😅
...a kedy to budes mat hotove? Velmi by ma zaujimala ta biela strieska 😕

sevzuz
15. okt 2012

@mirkap84 jaj to este neviem kedy to bude hotove, snad skoro, lebo ja sa stale neico pytam, peniazky som uz poslala tak vlastne ani neviem ci uz zacala robit na tom mojom sete alebo caka co zo mna este vylezie🙂

lenka_21
15. okt 2012

Baby, prave som si vsimla, ze Aladdin ma akciu na Brio - ak by mal niekto zaujem ...

http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

lenka_21
15. okt 2012

@mirkap84 @sevzuz Baby, tak aj ja som si objednala nieco u pani Moniky ... ked pride tak dam foto. Ja som si objednavala nanoznik, podlozky, madla a rukavnik 🙂 🙂 🙂
Chcem sa este opytat na tie striesky ... ja som nad tym rozmyslala, ale neviem ci su tie latky aj slnku odolne ... ak si dobre pamatam original by mal byt UV odolny ...ci?

dyje
15. okt 2012

@ichbinich To jsem si říkala taky, že madelko prostě operu a zbytek otřu, ale když jsem tady někde četla, že třeba na černé je hned vidět všemožný prach, pyl, jemný písek atd., tak mě napadlo, jestli mi třeba nějaká majitelka béžového bria nedá k dobru svou zkušenost typu - béžovou už nikdy, je to strašně náchylná barva na ušpinění...? 😉 Nejpraktičtější je asi ta čokoládově hnědá - má ji kamarádka už 3. rok a nemůže si vynachválit a mně se taky původně líbila nejvíc, ale čím déle o tom přemýšlím, přijde mi hodně tmavá. Proto uvažuji o béžové, ale zase řeším to udržování... Mimčo se nám má narodit v prosinci, tak to už budu muset rozseknout. Takže jsou tu prosím někde majitelky béžového bria, aby se podělily o praktické zkušenosti? 🙂

bosacka
15. okt 2012

@dyje - mam bezove brio (2010) a myslim, ze takej beznej spiny na nom nevidiet viac, ako na inych... nieco som zapatlala od vazeliny ci coho, co muz dal na kolieska a to moc dole neslo 😒 ...bolo to este na vanicke, ktoru som nosila v rukach po schodoch, vzdy skladala a rozkladala kociar, aretovala kolieska... to myslim nie je problem pri beznom pouzivani. co sa ufulalo na sportaku, pekne slo dole vlhkou handrickou (na boku). madlo som oprala a pouzivali sme podlozku.

cherry1981
15. okt 2012

Baby ako sa zapina nanoznik na sportak neviem na to prist 😕 😅

sevzuz
15. okt 2012

@cherry1981 strana 124 ale je dobre si aj par stran precitat lebo za poslednych 6 stran sa to tu pytali uz 3 kocky:-/

mirkap84
16. okt 2012

@lenka_21 Dobre ranko, co sa striesky tyka, latka, ktoru mam na strieske je vodeodolna, UV nie a pravdupovediac som to neriesila 😕 ...skus sa opytat Moniky, mozno by vedela o latke, ktora je aj UV, striesky robi super, sedi to tam paradne 😎

mahulenka87
16. okt 2012

maminky, do koľkých mesiacov ste mali detičky v hlbokej vaničke Brio? Vraj tam dieťa vojde tak do 3-4 mesiacov... 😒 Máte inú skúsenosť?

lenka_21
16. okt 2012

Babyyy, nehnevajte sa na nas ked mame rovnake otazky ... toto forum je super, ale niekedy tu stravim 2 cele dni kym sa preluskam k tomu co potrebujem 😀 😀 😀 Takto ked sa opytam je to rychlejsie 😝

@mirkap84 No zistim ... neviem preco som si myslela, ze origos je UV odolne 😕 😕 😕 Pockam kym mi pridu tie vecicky co som si od Moniky objednala a potom dosetrim na striesky 😀 😀 😀

@dyje Ja mam tu tmavohnedu ... ked to doplnis dobrymi doplnkami tak to nebude az take tmave ... ja mam oranzovu a zltu deku plus je tu zazracna p.Monika, kt ti do toho usije co budes chciet a hned to bude ine Brio ... baby tu maju krasne fotocky 😅 😅 😅

@mahulenka87 Vidis, ja prave zistujem kedy mam prejst na sportak ... ja som sa tiez bala, ze to bude male ked som tu vanicku videla a moj drobcek ma uz 5 mesiacov, 2 tyzdne a este sa tam v pohodke vprace s celym obleckom plus dekou 😀 😀 😀 Podla mna este by sa tam zmestil aj s fusakom v pohodke 😉

Baby, som si ista, ze sa to tu uz pisalo, ale kedy ste asi prechadzali na sportak?

lenka_21
16. okt 2012

@tichackova Ahoj, citala som, ze si zohnala plastenku na sportak ... kde prosim ta? Ja uz na nu cakam od maja a stale nic 😕 😕 😕 Objednala som ju este pri kupe kocika a do dnesneho dna neprisla 😨 😨 😨

zvalka
16. okt 2012

@lenka_21 a chcete original plastenku? ja mam emitex za 10 eur,a krasne sedi aj na hlboky,aj na sportovy....

mirkap84
16. okt 2012

@lenka_21 ...ja som myslela striesku od Moniky, origos strieska je UV odolna........opravte sa ak sa mylim 😕
Moja mala mala 5 a pol mesiaca ked isla do sportiaku, zbavila som sa povodneho kocika a rovno isla do sportoveho Bria a ziadny problem, dokonca si myslim, ze jej viac vyhovuje pololah ako uplny lah, ktory mala vo vanicke 🙂

ichbinich
16. okt 2012

@mahulenka87:
Pokial viem, je Brio vanicka jedna z najvacsich...
@lenka_21:
My sme pouzivali vanicku do 5 mesiacov a 3 tyzdnov z toho dovodu, ze nic nevidel a protestoval. Navyse sme sli na dovolenku a nechceli sme trepat este aj vanicku.
Origos potahy su UV odolne, to sa ti nezdalo 😉 Ale daju sa kupit aj UV odolne latky alebo sa daju impregnovat. Ale ako pise @mirkap84, pani Monika ti urcite najlepsie poradi ohladom latok.

cherry1981
16. okt 2012

@sevzuz vdaka 🙂 idem studovat 🙂

tichackova
16. okt 2012

@mahulenka87 Mě tedy vanička přijde celkem dlouhá, ale strašně úzká...😝
@lenka_21 No já právě taky objednala kočár v lednu a ještě v květnu jsem pláštěnku neměla. Ale teď už naskladnili, jen nevím, jestli zasílají na Slovensko.
http://www.detske-kocarky.cz/doplnky-ke-kocarku...
Ale zkus se jich třeba zeptat, je s nima celkem domluva😉

briga
16. okt 2012

Moc všechny zdravím. Stále rozmýšlím na kočárkem Brio go. Včera jsem si ho byla opět vyzkoušet a chtěla jsem se zeptat majitelek nové kolekce 2012 jaké mají zkušenosti se stálostí barev na korbičce a sporťáku. Ráda bych šla do černé, ale přiznám se, že látka na kočárku mi přišla ne moc kvalitní, hodně slabá. Dále pak po přečtení příspěvků z minulých dvou let bych ráda věděla, zda jsou ještě problémy s předními kolečky. Moc děkuju.

sevzuz
16. okt 2012

@briga no ja mam kolekciu 2012 ciernu na ciernej, ale uz tam bola nova latka, a podla mna je ta latka uplne super, je stalofarebna, parkujem na balkone a uz by bola davno vytahana, aj ked s nim nejdem kazdy den, lebo mam viac kocikov tak tam by sa uz vplyv slniecka prejavil a nic🙂
latka je podla mna lepsia nez na starsich modeloch aj preto som menila hnedu 2009 so starou latkou,ktora je v podstate skoro ako obycajna latka, kdezto tato nova je taka pevna a velmi dobre sa udrzuje, teda podla mna ovela lepsie ako starsie hnede brio.
Problem s prednym kolieckom bohuzial je ale nie je to chyba vyroby ale chyba udrzby, jednoducho aby ti kocik nevrzgal treba obcas kolieska vytiahnut ocistit nejakym servitkom od vsetkeho mazu a necistoty a znova nastriekat, npar. teflonovym sprejom (predavaju v cyklo obchodoch) tiez treba streknut aj do aretacnych prstencov na prednych kolieskach, takuto udrzbu musis dat kazdemu kociku ak nechces aby ti vrzgal🙂

mirkap84
16. okt 2012

@briga ...suhlasim s @sevzuz , nove modely maju uzasny material, je mozne zeby si videla minulorocnu kolekciu??? Pretoze napr. v Ziline v jednom obchode mali min. model, v druhom tohtorocny 😕 ...material je pevny, hruby, perfektny na udrzbu! Ja mam tmavomodry, cize tiez tmavy, bol na slniecku uz niekolkokrat a nebol problem, akurat mi vtak os.al striesku, na bledom kociku by to nebolo tak vidiet 😀 😀 😀
...kolieska treba sem tam strieknut a pojdu hladko ako po masle, odporucam presne to co odporucila kolegyna predo mnou, je to lepsie ako "wedecko" a spoje, ktore sa daju pritiahnut sem tam pritiahnes a kocik mas stale ako novy 😎
...ak sa stane, ze si oskres konstrukciu, kupis lak na nechty a pretries bud bielym alebo ciernym lakom 😉

lenka_21
16. okt 2012

@briga Ja mam tmavohnedy, limitku z 2011 a nemam ziadny problem s farbou (a klop, klop) ani s kolieckami. U mna sa prejavil problem s ruckou, praskla mi ta guma co je na nej a tak sa chystam reklamovat. Predajca poskytuje nahradny kocik a tak to na chvilku prezijem 😀 😀 😀 Ja mam moznost teraz tlacit rozne kociky, lebo mam okolo baby s malymi babetkami a podla mna je Brio naozaj najlepsi. Povodne uvazovala aj na Gessleinom (Stokke, Bugaboo som prave zavrhla koli dizajnu - mne sa nepacili a nie som si ista ako budu fungovat v zime na snehu 😕 😕 😕 , ale tie maju velmi nizko vanicky a zo zaciatku som mala problem sa zohynat kedze nie som najmladsia mamicka 😝 😝 😝 Minule som urobila udrzbu kocika a naozaj mi stacila ta handricka co tu baby pisali a hned bol tip-top! 🙂

@zvalka Ja mam nejaku univerzalnu na hlboky diel a to nie bohvieco, ale da sa tym fungovat. V predajni mi radili, ze na hlboku staci akykolvek univerzalny, ale na sportovu doporucuju original. No ak Emitex sedi tak ja rada usetrim 😀 😀 😀

@mirkap84 @ichbinich Dakujem baby, skusim buduci mesiac - to uz bude mat 6 mesiacov (boooooze to straaasne leti 😢 Mne ten pololah nevadi, lebo ja som ho aj tak polohovala kvoli grckaniu. Nooo tak som si dobre pamatala tu striesku, ja byvam na dolniakoch (najteplejsie miesto na Slovensku 😉 a tak urcite chcem nieco UV odolne, lebo to slnko je tu dost silne 😒

briga
16. okt 2012

moc děkuji za vaše odpovědi. 🙂 a návody k údržbě. 🙂 Já jsem chtěla gesslein, ale kvůli ceně a údajnému problému s dodávkami, přemýšlím o Brio. Látku jsem viděla ve dvou obchodech a byla stejná. Tak snad je to nová kolekce. Nabízejí mi akční sadu, ale pouze v hnědé na černé konstrukci. Ostatní kombinace už jsou za normální cenu. ☹

zvalka
16. okt 2012

@lenka_21 no sedi uplne skvelo aj - aj. a bolo to tusim za 10 eur. aj som davala fotky dozadu. len netusim na ktorej strane uz....

zvalka
16. okt 2012

@lenka_21 strana 112 https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/kocik-brio-go-mate-zkusenosti-na-co-si-dat-pozor/ tam je ta uni plastenka aj na sportovej casti, aj na hlbokej. 🙂

vladisvladino
16. okt 2012

Ahoj, Nemate nahodou niekto na predaj ciernu striesku a potah na madlo brio go? Pripadne kontakt na nejaku sikovnu maminu co usije ... Dakujem.

salomuska
16. okt 2012

ja zas zhanam shiny podložku do kočíka, čo by ladila s mojím žltým Briom...nemáte niekto na predaj???

blueberry21
16. okt 2012

Baby urctite sa tu uz o tom pisalo , ale nemam cas citat celu diskusiu , zaujima ma ako sa dietatko vyspi v brio go , je to korytkovy system , alebo sa daju polohovat chrbatik a nozicky? dakujem velmi pekne ..

bosacka
16. okt 2012

@mahulenka87 @lenka_21 my sme boli vo vanicke do 10m, cize celu zimu 😎 (tak ale mam celkom drobca a von sme chodili spavat, takze nepotrebovala vidiet a bola som rada, ze je viac chranena a ze spi na rovnom)