Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

saska73
9. sep 2010

@lulii nové poznatky - asi si daj radšej šedú farbu, lebo predsa len na čiernu sa chytá toho viac, odstraňujem tým lepivým válčekom, a čo mi vadí, tak na košíku pod kočárom sú nečistoty vidieť, nakopem si tam občas kamienky a tak - ale možno len neviem chodiť 😀 podložku som si kúpila od Emitexu, jedna strana teplá, druhá chladivá, fusak Lodger tam skvele pasuje podľa mňa dizajnovo. Aj konštrukciu si nedávaj bielu, lebo som si všimla po meste - majú ju špinavú.
S kočárom sme teraz vyšli na Žiarsku chatu, síce po asfaltke takej všelijakej ale predsa je to 1325 m nad morom a na kolieskach to ani nepoznať. Manžel urobil údržbu, niečo tam rozobral a namazal.

saska73
9. sep 2010

Baby poraďte m s bezpečnostnými pásmi prosím. Ked bol malý som ich nedávala, teraz v lete som ich dala a zapínala len okolo pásu, sem tam mu tam navliekla aj rurčičky. Ale neviem, či som dement ale ako to riešiť s fusakom? tie pásy sa nedajú prevliecť cez diery na fusaku, ked je to tak vkuse robené. Kupovali ste si nové pásy a ked áno, tak aké, dajte tip.
Toto je jediná vec s čím som ozaj nespokojná - pásy

saska73
9. sep 2010

@lulii to polohovanie páskom vzadu ide jednoducho, úplný ľah by sa mi hodil, ked ho prebaľujem ale on si tam pekne kľudne spinká aj ked celkom neleží

denis19
9. sep 2010

To s temi pásy není jasné ani mne 🙂 Tak nejsi dement @saska73 🙂
My máme bílou konstrukci a nejak se nám teda nešpiní, asi záleží od taho jak se o to staráš,ale já ji myla asi zatím jen dvakrát a je jako nová stále 🙂

saska73
9. sep 2010

@denis19 pôvodne som tiež chcela bielu konštrukciu ale manžel ma zrušil, tak som si aspoň striebornú striežku a madlo dokúpila 🙂

Už rozmýšľam, že tie pásy nejako prestrihnem alebo kúpim nové, toto tam nie je dobre vymyslené, snáď sa kočky ozvú ako to riešia.

sunset
9. sep 2010

Baby kolko poloh ma chrbatik? Vraj tam nie je uplny sed a ako citam ani lah. Tento kocik je u nas na prvom mieste, ale neviem ci to nebude vadit nasej bambulke ☹

denis19
9. sep 2010

@sunset tak pokud vím, žádný kočárek nemá úplný klasický sed a jen málo má úplný leh, tak v tomto nevidím problém,ikdyž je pravda, jsme zatím jen v hlubokém, tak uvidím coukáže prax 😲 ale trénovali jsme s malou jen po byte a vypadalo to super 😀 a ke spokojenosti 🙂

@saska73 ty stríbrné doplňky jsou moc hezké a také premýšlím nad podložkou...

saska73
9. sep 2010

@sunset - ten úplný sed by si aj tak nevyužívala, to je neprirodzené tak sedieť a keď drobca niečo až tak zaujme, že sa potrebuje po tom obzrieť, chytí sa konštrukcie a posadí - aspoň ho to motivuje. Úplný ľah - neviem posúdiť, prečo ho nespravili, miesta by bolo, vyspí sa ale aj tak

saska73
9. sep 2010

ešte som chcela, že malého som do šporťáku nedávala, kým nedokázal pekne rovno sedieť sám a to bolo až ked mal vyše 6 mesiacov a v hlbokom sa už hneval a zdvíhal

sunset
9. sep 2010

Diky baby, tak dufam ze bude mala spokojna a ze sa tym zaoberam zbytocne, pretoze uz iny kocik sa mi vyberat naozaj nechce 🙂 tento ma podla mna najviac prednosti pre babo aj pre rodicov.

nekla
9. sep 2010

Zdravím všechny "briačky" a chtěla bych poprosit o radu. Vleze se Brio Go do výtahu? Zdál se mi v obchodě takový delší, ale zase si říkám, že když se sklopí to madlo, měl by se do výtahu vejít. A taky jsem v obchodě viděla dva různé typy upevnění těch bezpečnostních pásů. Novější je asi verze volná s uchycením jen ve dvou bodech, mám pravdu? Dík za odpovědi. Jinak je kočárek fakt skvělý a asi do něj jdu 😉 .

ichbinich
9. sep 2010

@sunset: Polohovanie je pasom, teda bez jednotlivych poloh. Proste polohujes ako chces, nema ziadne "skoky". Ked mi maly konecne po hodine prechadzania zaspi, tak mu nevadi, ze nie je v uplnom lahu. Aspon som doteraz nemala ten pocit. A ked je zvedavy, niekedy mu pomozem si lepsie sadnut a on sa potom drzi madla v predu a pozera. Aj ked niekedy mu dam za chrbat deku, aby si mohol relaxovat ale predsa len pozerat, ale to je vynimka, nie pravidlo.

@nekla: Odmeraj si ten vytah. Kadzy je iny... Ja viem, ze vytah do manzelovej roboty je debilny, a musim tam zaparkovat diagonalne. U svokrovcov sa da normalne vojst, tam sa zmesti aj svagrina s jej kociarom pre dvojicky (vedla seba, EasyWalker). A oba su "obycajne" vytahy pre 3-4 osoby...

Co sa tyka tych pasov, ja som to este s fusakom neskusala, ale tie pasy sa daju uplne odobrat, na boku su pripevnene takymi umelohmotnymi svorkami. Tie asi treba odopnut, dat fusak do kociara a cez diery vo fusaku tie pasy zase pripnut. Ale ako som uz povedala, neskusala som to, este mam len deku...

Ja mam bielu konstrukciu a nespini sa. Alebo uz je tak rovnomerne spinava, ze som si to nevsimla 😀 Ale nie, furt je biela...

Dobre vediet, ze podlozka od Emitexu pasuje, rozmyslala som nad nou. Uz si len vybrat farbu a poslat mamu na nakupy 😉

lulii
10. sep 2010

@saska73 Děkuju za info, mám opravdu pocit, že lepší kočárek (pro mě) není. No budu tu pořád sledovat tuhle diskuzi a pevně doufám, že se nějaká velká chyba neukáže 😉 Už bych tááák chtěla jít si ho objednat 😀
@nekla Já nevím o tom , že by existovaly dvojí uchycení pásů. Není to teda nějaká novinka?

tanaja
10. sep 2010

Ahoj Deni, tak kolieska zatial nevrzgaju, super. som s nim v celku spokojna, mohlo by sa mi s nim aj lahsie jazdit,ale inak v poho. teraz dumam,ze ako na zimu. chcem kupit nanoznik Emitex, alebo radsej nejaky fusak....ale to sa mi zda uz zbytocne pre Kubiho, za chvilu zacne chodit. tie pasy sa nedaju detom dat riadne ked sedia,neviem preco ich dali take kratke, ja maleho zapinam len v pase. zatial mi nevypadol,ale ani nemal taky zamer. 🙂 este sa nehrabe z neho von, je rad ze sedi a pozera na okolie.

nekla
10. sep 2010

@lulii k těm pásům: Ten druhý způsob byl, že pásy byly uchyceny i na zádové opěrce nad rameny, tak jak to má většina kočárků. Chtěla jsem to zjistit od prodavačky, ale zrovna se tam žádná neobtěžovala přijít a malá už protestovala, tak jsme musely z prodejny.. 😒 . Docela by mě zajímalo, který způsob je ten novější, protože ta volná varianta mi přijde trochu nešťastná.

denis19
10. sep 2010

@tanaja nejde mi do hlavy, že máš pocit,že by se s tema kolečkama dalo jezdit i lahšie.....mne to jezdí tak lehko až jsem v šoku!!! Nemáš tam nejaký jiný zádrhel? A úplne to prestalo vrzgať..asi to vlhko venku tomu pomohlo a už se mi to ani jednou neseklo, ty prední kolečka, tak pohodička a dnes jsem teda jezdila jiný cross na sídlišti 🙂

gerlinda
10. sep 2010

zamotám sa medzi vás🙂 mám brio go červenej farby na sivej konštrukcií- nie je na nej vidno špinu🙂 . Momentálne riešim fusak do hlbokej vanicky, chcelo by to niečo tenšie, lodger ma zatial nepresvedčil...Čo ste dali vy?

denis19
10. sep 2010

@gerlinda to reším také,mám univerzální, zatím fusak pujčený,ale mám strach, že se mi tam malá i s fusakem už nevleze 😀 tak si také ráda nechám poradit, pokud neskončíme ve sporťáku.

tanaja
10. sep 2010

Deni, kamoska ma concord fusion a ten jazdi sam, lahko sa s nim ovlada...akoze na porovnanie,s nim to ide lahsie. ale to len aj vymyslam...oproti inym kocarom,nejakym starym vrakom,nas brio ide sam 🙂

beruskanula
10. sep 2010

mne prijde, ze brio uz lip jezdit nemuze 🙂

denis19
13. sep 2010

@tanaja 🙂 takže, náhodou máme v rodine i nový concord fusion a musím stále tvrdit,že BRIO jezdí lépe, i se lépe otáčí..tak fakt nevím jestli nemáš náhodou nejaký nespecifikovaný problém s kolečkama..protože všichni co se zatím dotkli BRIA byli udiveni jak se lehce s ním manipuluje.....,tak je mi to divné,ale v zásade je jasné,že jezdí sám oproti jiným lodím 😀 😀 hlavne,že jste celkove spokojeni, já si zase stále budu ouvat, že prední klečka mohla být vetší 😀 😀 😀 a co vrzgate či je to už úplne odstraneno?

lulii
13. sep 2010

@denis19 Tak s tím naprosto souhlasím, taky jsem jela s cocncordem fusion a první pocit byl wooow, s tím se jede, ale pak, když jsem vzala do ruky brio, tak je to nesrovnatelné 😉

sunset
13. sep 2010

Baby, tak uz je to doma cierne na bielom 😉 Brio je vazne skvely kocik! uz sa tesim ked ho otestujeme aj vonku.
Co sa tyka pasov, tak my mame verziu ktora je pripevnena aj k opierke a to je asi lepsie, podla mna bezpecnejsie a nemam problem s prevlecenim cez fusak. Iba jedna otazka, nesmyka sa vam fusak dolu, kedze opierka je pevne spojena so strieskou a neda sa cez nu fusak zachytit?
Co sa tyka sedu, ten je v pohode, lah mohol byt aj viac, ale deticky s tym asi problem nemaju ako vravite, to len mozno my riesime.

saska73
14. sep 2010

@tanaja my sme sa na predajni rozhodovali medzi brio - concord fusion - concord neo a BRIO išiel omnoho omnoho ľahšie, sa mi to stále nezdá s tvojimi kolečkami 😖

lulii
14. sep 2010

@saska73 Tak to já měla taky mezi favority Brio, concorda fusion a teutonia cosmo, ale myslím, že Brio je neporovnatelné. No už se těším, až ho budu moct koupit 🙂

lulii
15. sep 2010

Holky, zajímalo by mě, jestli jde odepnout to madlo před dítětem? Nebo jde jen položit dolu?

lubkamik
15. sep 2010

@lulii - ahoj. Ide odopnut aj madlo 🙂
Ja mam Brio kremovu vanicku a hnedy sportak na ciernej konstrukcii. Som s nim strasne spokojna - lahky a super sa manipuluje. S nicim som zatial nemala problem a to sme uz toho nabelhali 😀

lulii
15. sep 2010

@lubkamik Jé, moc ti děkuju za info. A jak se ti polohují zádíčka ve sporťáku, teda jestli ještě nejste v korbičce? Mě tam trošku ty pásky přijdou takový fórový.

lubkamik
16. sep 2010

Uz sme v sportaku - maly je strasne aktivny a vo vanicke uz nechcel lezat 😀 Ja som si na tie pasky celkom zvykla - da sa to dat do takej polohy aku chces. Ide to lahucko. Aj mozem cely sportak otocit v smere jazdy alebo proti smeru - dokonca aj ked tam maly sedi lebo je taky lahky 😉
Len si potom pozri v obchode tie bezpecnostne pasy - su dva druhy. Ja mam take 5-bodove lepsie ale v obchode mali vystavene take jednoduche... 😉
S farbou som tiez spokojna - tmavo hneda sa az tak nespini lebo som pocula ze na ciernu sa chytaju chlpy 😝

tanaja
17. sep 2010

Moja kamoska ma ten concord a jej idu kolieska omnoho lahsie. to uz neriesim. mne sa vlasne nase brio az tak velmi nepaci....to je co?! ale,to ze sa tak super sklada je najvacsia vyhra,teda preto sme si ho kupili. nakolko dost casto chodime autom a ked mam kocik niekde skladat,ked potrebujem rychlo vyskocit s auta,to nie. mali sme taky stary kocar po sestre asi pol roka, ale to bola hroza skladat najpvr konstrukciu a potom pripnut vrchnu cast.... a vecne sa to zasekavalo.