Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

lovesista
9. sep 2011

@chovancova27 ahoj, velmi pekne dakujem za fotky 🙂 si strasne zlata 😉
da sa povedat ze som na 90% rozhodnuta pre Brio, uz vahame len nad farbou
mimochodom tvoj nick mi je velmi sympaticky, ja som bola za slobodna chovancova 😉

@beruskanula ano, este sme rozmyslali nad Mutsy transporter.. hlboka vanicka je sirsia o 2cm

turistka
13. sep 2011

ahojte vedeli by ste mi prosim poradit, vzhladom k tomu, ze u nas si nemam kde tento kocik pozriet. niekde som citala, ze su v nom integrovane popruhy, ci take nieco, co to znamena? a da sa tam upevnit aj normalny fusak s 5 bodovym bezpecnostným upevnením? 😉

nat28
14. sep 2011

ahojte, viete mi povedat ci ma tento kocik nafukovacie kolesa? Dakujem.

beruskanula
14. sep 2011

@nat28 : nafukovaci nema 🙂

nat28
14. sep 2011

@beruskanula juj to fakt? ☹ A ako sa s nim chodi napr po snehu, kedze nema nafukovacie?

beruskanula
14. sep 2011

@nat28 : uplne paradne, urcite ti pisnou i jiny holky majitelky Bria.. fakt super se s nim jezdi na snehu, pisku, kaminkach... ja bych treba nafukovaci kolecka nechtela... kamosky porad pichaj, t ja resit nemusim 😀 🙂

dokonce jsem v zime projela i na chodniku, kde nebylo prohrnuto🙂, fakt maximalni spokojenost...pro nas idelani kocarek se vsim vsudy 🙂

nat28
14. sep 2011

@beruskanula tak to si ma potesila, lebo mi vela ludi odporucalo nafukovacie prave preto, vraj sa s nimi vyrazne lepsie chodi po zlom terene, ako napr sneh a kamienky. Nuz ale ja sa aj tak musim drzat dlzky vanicky, to je pre mna zaklad,vraj brio ma jednu z najdlhsich vaniciek. 🙂 A co sa tyka sportovej casti, ked napr prsi, je dieta dostatocne schovane pod strieskou, teda aspon hlavicka? Ze ci je ta strieska dostatocne velka?

beruskanula
14. sep 2011

@nat28 asi tak, my kdyz poridili Brio, dost lidi okolo nas nam dalo prednasku, jak se nam s nim bude jezdit blbe akdesi cosi 😝 😀 ze nemame nafukovaci kolecka, ty predni jsou dost maly apod... a hazeli jsme to za hlavu, pze to vetsinou kecaly maminky, co mely jiny kocarky 😝

fakt jsme spokojeni, Brio si nechame i pro druhe ditko, az nekdy bude 🙂

pod striskou je dite schovane dost, Brio ma velkou strisku a kdyz prsi, das plastenku 🙂

renata09
14. sep 2011

Dnes mi prišiel kočík a hneď sme ho skúsili v teréne.Naschvál som šla nie po klasickom chodníku ale po vychodenom chodníčku,kde boli nerovnosti,ako tráva,kamene a hlina.Milo ma prekvapilo ako sa s ním ľahko jazdí. 😉
Pre mňa jediná nevýhoda je,že nemôžem s ním vojsť v pohode do výťahu.Dali nám doň harmonikové dvere a tým zúžili priestor asi o 10cm.Nasilu áno,ale neviem ako dlho to budem znášať.
Inak dcéra doň sadla a už nechcela z neho von.Zahlásila,že pre bábätko bude jej starý.Tento kočík sme kupovali pre druhé dieťa,ktoré je ešte na ceste.Je to môj tretí kočík a musím povedať,že sa s ním jazdí najľahšie.
Skúšala som kočík aj s nafukovacími kolesami,ktorý má známa a nemám pocit,žeby v tom bol nejaký rozdiel.Aj s jedným a j s druhým kočíkom som prešla v pohode ten istý terén.Je to dobre odpružený kočík.
Je to však iba prvý deň čo ho mám.Čas ukáže jeho prednosti a nedostatky.Skôr to budú drobnosti,ktoré niekomu vadia a inému nie.Napr.že sa nedá do úplneho ľahu.Tiež písali,že je to 5 bodové zapínanie a ja som našla len popruhy uchytené na dvoch bodoch.Mne to nevadí,dcerka to nepotrebuje,ju by to iba hnevalo.
No mohol by mi to niekto vysvetliť,ako to je s tými popruhami 2 a 5 bodovými.Ja som si objednala modrý so šedou konštrukciou,ktorý je teraz v akcii. 🙂

renata09
14. sep 2011

@ketimiki Chcem sa opýtať,či si mala v cene kočíka aj nejaké dolnky,ako pršiplašť,tašku a pod.Lebo ja nie.dík

sashabb
14. sep 2011

@renata09 momentálne sa vypredávajú staré kolekcie kde boli popruhy a nie 5-bodové pásy. Žiaľ predajcovia sami mýlia kolokcie a napr. kolekciu 2009 vydávajú za kolekciu 2010

renata09
14. sep 2011

@sashabb A je nejaký rozdiel medzi kolekciou 2009 a 2010 okrem tých popruhov?

sashabb
14. sep 2011

@renata09 iny rozdiel by tam byť nemal

home1
14. sep 2011

Baby čo máte brio go-športová časť ide pekne do lahu alebo je tam take "korýtkové" sedenie ako v mnohych šporťakoch?

pallacinka
14. sep 2011

@renata09 Super, ze si spokojna, aj ked s tym vytahom verim, ze je to problem, u nas sa zmesti len tak tak 🙂 Vzdy musim davat rucku uplne hore, to usetri par cm.

pallacinka
14. sep 2011

@home1 Korytkove sedenie nema, no nejde ani velmi do lahu. My mame aj kocik s korytkovym sedenim a s nim teraz chodim radsej, lebo mala nam este sama sediet nevie a v Briu pada do strany.

home1
14. sep 2011

@pallacinka no lebo my mame korytkove sedenie akoby..neni tam rovno-zadoček ma nižšie a nožičky vyššie....to sa mi mo nepozdava 😒 chcela by som niečo kde je to inak riešene-no takych šporťakov je malo peknych...skoro všetko su tie "korýtkove"...sa mi zdalo že brio to ma lepšie riešene-viem že uuuplna rovina sa neda dať..len ma zaujmalo či sa tam babo vyspinka pekne 😉

sevzuz
14. sep 2011

@home1 nas "maly" ma uz dva roky a v pohode ked treba sa tam vyspi aj tri hodinky 😵

pallacinka
14. sep 2011

@home1 Aha, uz chapem, tak v Briu to tak nie je, moze mat nozky spustene dolu ked spinka. Nam teraz prave Brio az tak nevyhovuje, lepsie by bolo, keby sa dal viac sklopit do lahu, no z toho hadam vyrastieme 🙂

lenkatomo
14. sep 2011

mamicky, uvazujem o kupe sportovej casti, no je asi necele tri roky stara, su tam nejake velke nevyhody oproti novemu modelu? je pravda, ze sa neda dat do uplneho sedu, ale dietatko tam je tak v polosede?

ked nejde to uplneho lahu, to az tak nevadi....no neviem sa rozhodnut, ci ho mam vziat

velmi velmi pekne vopred dakujem za odpovede vsetkym 🙂 😵
@pallacinka
@sashabb
@renata09

ketimiki
15. sep 2011

@renata09 nemala som doplnky,vcera som si akurat bola kupit tasku ku kociaru,taku ciernu,tiez ich znacka,je v akcii z 83eur na 33eur.Plastenku mam este z ineho kociara a nanoznik si kupim neskor asi univerzalny od Emitexu. Vlozky si idem teraz sit sama,uz mam kupene latky aj tensi molitan. 🙂

ketimiki
15. sep 2011

@lenkatomo ahoj,nie neda sa dat uplne do lahu. Aj ja som preto nad tym dost vahala,ci to nebude malemu vadit,na pohlad sa mi zdalo,ze je velmi dvihnuty ten chrbat,ale ked som tam maleho polozila a pozrela som sa nanho,nie je nepohodlne vysoko,mozem teraz povedat,ze tam spi velmi rad,urcite sa mu v nom lezi dobre,povedala by som ze aj mozno je spokojnejsi,ked nie je celkom nalezato,ze trosicku ma aj pri zaspavani vyhlad. Nie je to take klasicke korytkove lezanie,lebo nesklapas celu sedacku,ako je pri niektorych kociaroch,ale iba chrbatik,teda sa uhol sklonu meni,neviem ci to vysvetlujem zrozumitelne. Takze u nas zatial max spokojnost. 🙂

ketimiki
15. sep 2011

@renata09 este k tym popruhom. To 2-bod.upinanie znamena,ze su popruhy prichytene len na bokoch,co mne vyhovuje,lebo maly ma volnost pohybu,nie je "prilepeny" popruhmi k chrbtovej opierke,takze sa moze viac hybat a pritom nehrozi ,ze vypadne. To,ze sa neda prichytit fusak alebo podlozka tymi popruhmi,kedze nejdu od chrbtovej opierky, mi nevadi,nasijem si tam uska hore pod striesku a dam gombicky na fusak aj podlozku hore na okraj a tym si to tam prichytim a myslim,ze to tak bude aj lepsie drzat.

ketimiki
15. sep 2011

@nat28 ,vobec nevadi,ze nie su nafukovacie kolesa,kociar ma tak super vymyslene odpruzenie,ze vobec nemusis uvazovat nas tym,ake su kolesa,da sa normalne hojdat.A k tomu ti odpadne problem s defektom. 🙂 A striesku ma taku dlhu,ze ani slnecnu clonu nepotrebujem,maly je pekne schovany. 🙂

pallacinka
15. sep 2011

@lenkatomo Ahoj, ako som pisala, momentalne nam viac vyhovuje korytkovy kocik, v Briu nam mala este nevie pekne sediet a so spinkanim to je otazne (teraz vseobecne ma problem vonku spinkat, chodim s nou von hned ako sa zobudi a spinka doma). Inac sa s nim ale chodi super, nedala by som ho za nic 🙂 A ci je velky rozdiel medzi starsimi a novym modelom neporadim, hadam budu vediet ine, my mame 2010 a v porovnani s 2011 zasadny rozdiel nie je.

petra1303
15. sep 2011

Ahojte prosim Vas viete mi poradit kde zozeniem bria za naj cenu...chcem trojkombinaciu...V pripade, ze sa da objednat zo zahranicia to tiez nie je pre nas problem...Dakujem...

petra1303
15. sep 2011

@renata09 ahoj prosim ta aku farbu mas? ak by sa ti chcelo mohla by si pridat foto dcerky v kociku? 🙂

lenkatomo
15. sep 2011

@ketimiki
@pallacinka moc vam dakujem, este som chcela vediet s tym sedom, zda sa mi, ze sa to neda dat do uplneho pravouhleho sedu, ci sa mi to zda? moc diky

renata09
15. sep 2011

@petra1303 Mám modrú farbu,ale kedy sa dostanem k foteniu neviem.Do konca týždňa máme samé návštevy ale posnažím sa Ti to poslať čím skôr.

renata09
15. sep 2011

@lenkatomo Do pravouhlého sedu sa to nedá dať,ale to isto nejde na žiadnom kočíku.Mám ešte kočík bumbleride flyer.Dieťa v ňom sedí ako na stoličke,ale ani ten nejde do pravouhlého sedu,to by asi dieťaťu tiež nebolo úplne príjemné..Uvažujem však,že rozpáram v zadu na popruhoch záševky,ktoré bránia bať opierku viac do hora.Dúfam,že tým nič nepokazím. 😉