Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

petra1303
15. sep 2011

@renata09 Dakujem si velmi zlata, ze budes na mna mysliet...a ako si spokojna s farbou? mojmu manzelovi sa velmi poci ale ja neviem ci chcem tu kralovsku modru...ja by som skor cierny...

renata09
15. sep 2011

@lenkatomo Neviem povedať,aký je rozdiel medzi starými a novými modelmi.Snáď v popruhoch.Ja mám asi model 2009 a popruhy sa upínaju len po bokoch čiže sú 2 bodové,na novších modeloch je to vraj už 5 bodové upínanie.A niekde kočky písali,že aj materiál je iný.No naozaj neviem posúdiť.No pridám sa k ostatným kočkám ktoré sú spokojné a poviem Ti,že je to super kočík.Odporúčam ho. 🙂

petra1303
15. sep 2011

Viete mi poradit na brio go sa da nakliknut vajicko maxi cosi???

renata09
15. sep 2011

@ketimiki skúšala si dať dole látku zo striešky?Lebo mne to nejde.Je to tam prišité,a to som si chcela spraviť stih,že si ju doma ušijem.Látku ešte nemám,chcela som to najprv pomerať aby som vedela,koľko potrebujem materiálu.A aký materiál ideš použiť na podložku? Bude obojstranná?

renata09
15. sep 2011

@petra1303 Je to atramentová modrá.V lete to bude chcieť troška oživiť doplnkami,ale aj takto je pekná.Mne sa páči hnedá,no vyhrala cena.Teraz sú tie modré v akcii.Kočík v tejto farbe ľahko nenájdeš,a aj v tom je v výnimočny.
Niekedy dávno som tiež chcela kočík v čiernej farbe,no manželovy sa nepáčil,a teraz už ani mne nejak nejde táto farba na chuť. 🙂Prvý som mala modrý,svetlejší od tohto,druhý zelený a teraz opäť modrý.Nikdy by som si tieto farby nevybrala,no okolnosti to tak zariadili a som spokojná.Ani raz ma nezamrzelo,že sú to tieto farby.

nat28
15. sep 2011

@ketimiki super, dakujem za info 😉

pallacinka
15. sep 2011

@petra1303 Na Maxi cosi sa daju dokupit adaptery, no stoja okolo 60 Eur co sa mi zda dost prehnana cena za 2 kusky plastu (na Stokke co je este drahsi kocik stoja adaptery okolo 35). Neviem vsak ci pasuju na vsetky Bria alebo iba na 2011, my ich nemame.

miska1981
15. sep 2011

ahojte zienky, pridam moju story s briom 🙂

ked sa mala narodila mala som 3-kombinaciu brio go. vanicka uzasna, velka, vozila som ju v nej do 8 mesiaca aj s fusakom. potom sme presli na sportovu cast a ta sa mi zdala pre nesediace dieta nie moc dobra, kedze mne mala sama zacala sediet neskor. a nepacilo sa mi este, ze nozicky idu bud moc do hora, alebo dole, proste nie su zarovno s chrbatikom.
tak som predala celu 3-komb. a kupila golfky na leto bgb bee asi ked malá mala rok.
teraz som opat hladala nejaky sportak uz na zimu....kupila som slalom, perfektny kocik, len moc siroky a mala sa mi v nom smykala kedze ona je s tych drobnejsich.
po dvoch dnoch mi ho v obchode vymenili za novy sportak...a vybrala som si opat brio 😅 vyskusala som vela sportakom, ale ani jeden nejazdi tak lahko a nie je ani obrovsky a teraz mi vyhovuje uplne najviac. mala v kociku uz nespava, pekne si tam sedka, kolieska su uzasne a ide najlahsie oproti ostatnym...pre mna vyhral aj nad najdrahsimi znackami 😉
ale stale si myslim, ze je to najlepsi sportak uz pre vacsie dietatko ked uz samo sedka....a este jedno negativum...na ciernom viediet kazdu spinku a zle sa cisti ten potah aspon na 2010 bolo vsetko vidiet, som zvedava na tento novy potah, aj ked velky rozdiel teda nevidim 😒
podlozky mam do neho, pasuju tam super, este si idem objednat organizer brio a striesku s madlom tu zlatu.

kedze uz mam 2011 nanoznik bol v cene, ale mam este aj ten univerzalny skoro novy od emitexu, ten na brio pasuje super a je este lepsi podla mna ako origos, to je len kusok tenkej latky. ak chce niekto mam ho v inzeratoch.

a otazocka...paci sa mi ten lesky ruzovy fusak brio....kto ho ma je dost velky aj pre rok a pol stare dieta? je dost velky a hruby?
a original plastenku brio na sportak mate niekto? aka je? da sa dat aj ked je kocik v lahu ci len v sede a pasuje ked je na oboch smeroch otoceny?

ufff...to bola story 😅

martuska75
15. sep 2011

@home1 Malá ten kočík úúúplne zbožňuje. Podľa mňa sa oproti iným kočíkom da dať skoro do lehu. Ale zase my sme ho začali používať cca v 7 mesiacoch. Malá je tam super vylebedená a bez problémov ňom spinká. Dokonca už som mala pocit že už jej v ňom neskôr bolo pohodlnejšie ako v hlbokom.

martuska75
15. sep 2011

@lenkatomo neviem či je tam nejaký rozdiel ale ja mám 2011 a tá ide do sedu podľa mňa teda dosť na kolmo.

ketimiki
15. sep 2011

@renata09 ahoj,este nie,niekde som vsak citala,ze to nejde tak jednoducho,tak uvidim.Len tak co som rychlo pozrela je ta predna cast,kde je aj sietka pripevnena suchym zipsom k tomu zvysku,tak uvidim,ci to dokazem vyzliect. Aj ja som uz iuvazovala,ze si urobim este jednu striesku,aj kvoli tomu,aby som si tuto setrila,tie mam tu krasnu modru.🙂) A podlozky idem robit obojstranne,zatial bavlna a potom urobim na jesen take s flisom.

ichbinich
15. sep 2011

@miska1981:
Fusak je taky velky ako sportova cast, teda ked sa ti zmesti dieta do sportovej casti, tak aj do fusaku 😉
Ja mam Shiny, som spokojna, vyzera tensi, ale je super teplunky. Kedze mas aj Emitex nanoznik, tak s tou kombinaciou prezijes aj poriadnu kosu 😀
Ja mam original plastenku, je stavana tak, ze sa da pouzit aj na sklopenu opierku, teda dizajneri mysleli 😉
Ja mam modru, zaspini sa akurat od piskot a ineho jedla. A najlepsie sa cisti tzv. zazracnou handrickou, teda mikrovlaknovou handrickou, dobre vyzmykanou. Pretriet a hotovo, kocik jak novy, a to mi jedava v kociari pravidelne...
A vitaj zase medzi Briackami 😀

miska1981
15. sep 2011

@ichbinich dakujem za odpoved, len pre istotu nech neobjednam inu, mas tuto?:
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...
tak ten fusak hovoris, ze je teply...to je dobre, lebo sa nezda, ale tak budem kombinovat s lodgerom, ten sa mi tiez nezdal teply a je 😉
ved toho sa bojim, ze my v kociku jeme pravidelne, pecivo, chrumky, vyzivky a potom to vyzera, hlavne od tych chrumiek to nejde dole a to madlo potom....

a nemate niekto uz ten organizer cierny 2011 na brio, velmi ho chcem 😎
a tu zlatu alebo striebornu striesku ma niekto, zaujima ma material a ci su v skutocnosti pekne a nie nejake gycove 😉

lenkatomo
15. sep 2011

@renata09 moc moc vam dakujem 🙂 😵 😉

lenkatomo
15. sep 2011

@martuska75 moc diky 🙂 😉 😵

lenkatomo
15. sep 2011

@pallacinka moc moc dakujem 🙂

martuska75
15. sep 2011

@lenkatomo inak ak by si potrebovala mozem ti to cvaknut. 😉

ichbinich
15. sep 2011

@miska1981:
Ano, moja plastenka vyzera tak isto.
Tie chrumky stvrdnu poriadne, to hej 😉 Ja tie velke kusky odlupujem nechtom a potom pretriem tou handrickou. A madlo sa da dat dole a oprat samostatne alebo sa daju kupit aj obliecky na madlo (na mmb siju sikovne panie podlozky a aj obliecky na madla, prelistuj dozadu tu v diskusii, davali sa tu kontakty). Niektore kociare mavaju dokonca igelitove potahy na madle...
Ja som s fusakom spokojna, je to skoro spacak, kedze ma neprefukatelnu vrchnu latku. A vzdy mozes pridat este aj nanoznik.

martuska75
16. sep 2011

@lenkatomo Súšala som ti hodiť fotku do ip ale nejde mi to. Či sa ti oplatí jazdený ťažko povedať - neviem v ako je stave a tak. Ja som tiež hľadala najprv jazdený, ale za ceny 350-400€ som si rovno kúpila za 500€ nový 😖 Ale za lepšiu cenu by som tiež váhala.
Ale kočík je to super, aj do koča aj do voza by som to nazvala - behám s ním bez problémov po dome a je super spratný zároveň zmákne aj našu štrkovú cestu (skoro 100 metrov do kopca) a to som myslela že zvládne len tank. Fotku dávam tú čo som robila s podložkou ale je na nej vidno koľko ide do sedu.

pallacinka
16. sep 2011

@martuska75 Nadherny je vas kocik, tie farby nemaju chybu!

pallacinka
16. sep 2011

Baby, aj ja potrebujem poradit, je nanoznik nevyhnutnost? Mame shiny fusak, nebude nam stacit na zimu iba ten? Na velku zimu mame aj Stokke s winter kit, no ten do snehu je udajne nic moc. Vacsinou ked je velka zima ale sneh nebyva, no neviem.

pallacinka
16. sep 2011

A este jedna otazka, hoci to sem nepatri, no nenasla som inu temu. Chcem malej kupit na Vianoce tento Brio kocik pre babiky, nemate nahodou niektora skusenosti?

martuska75
16. sep 2011

@pallacinka ďakujeme 😉
ad) nánožník - to podľa toho v akej zime chceš kočíkovať 🙂 Ked bude veľmi mrznúť tak s kočíkom aj tak nos nevystrčím. Teda len tak sa pomotáme po dvore a hotovo. Ten origo-nánožník je aj tak relatívne tenký podľa mňa skôr ide o to že neprefúka ako, že zahreje. Ten fusak čo píšeš nemáme, ale vraj je dosť teplý. Ja som kupovala Lodger a ten si tiež baby chvália tak uvidíme v zime.
Ad) kočík - je veľmi chutný, ale nie je to trochu priskoro? Ja by som to odložila tak na budúce vianoce 😉 ak je to pre dcéru.

lenkatomo
16. sep 2011

@martuska75
tak mame ho doma, je super, za dobru cenu myslim, 230 eur, tak dufam, ze budem spokojna 🙂 😉 😵

@pallacinka

monulienkamt
17. sep 2011

ahojte baby, aj mi uz jazdime s briom, som s nim spokojna, ale ked idem po hrbolatejsej ceste, stale sa mi zaaretovava jedno koleso. uz som z toho nestastna, lebo nerobim nic ine iba sa sklanam a napravam to. mali ste s tym niektora problem?

pallacinka
17. sep 2011

@martuska75 Dakujem za nazor, s tym nanoznikom teda pockam, ak zistim, ze nam treba, lahko ho dokupim. Viem, ze na kocik pre malu je este cas, len si robim prieskum trhu a ci ho naozaj objednam uz teraz na Vianoce, netusim (zalezi asi ake ine darceky ma ponapadaju 🙂)

pallacinka
17. sep 2011

@lenkatomo Super, gratulujem, vela stastnych a spokojnych kilometrov 🙂

pallacinka
17. sep 2011

@monulienkamt To je bezny problem po rok 2010, v 2011 kolekcii by sa to uz stavat nemalo. Pomaha na to premazanie vazelinou, mali by ti to aj vyreklamovat a opravit v obchode, kde si ho kupovala.

monulienkamt
18. sep 2011

@pallacinka dik za odpoved 🙂...no dufam, ze pomoze to premazavanie, lebo si neviem predstavit, ako budem posielat kocik na reklamaciu, kedze som ho objednavala cez internet z obchodu z Kosic (ja som z Martina). Mne sa aj zdalo, ze to tu baby spominali, ale nemam teraz cas hladat to spatne ☹

aliceipv
18. sep 2011

@pallacinka : Ahoj, naše starší dcera dostala kočárek k prvním narozeninám, byla to teda jiná značka (Buggy - trojkombinace) a maximálně ho využívá od toho roku až do dneška (a zatím to vypadá,že je nerozbitný). Vozila ho a hrála si s ním hned. Je pravda, že jsme jí museli ze začátku dávat 2 pet lahve 1,5l dolu do košíku aby byl stabilnější,protože jak začínala chodit, tak se kolikrát o něj opřela při nějakém zavrávorání a okamžitě padala i s kočárkem, protože byl lehký, ale ty lahve tenhle problém vyřešily a byl klid. No a dneska jí ho často bere roční brácha, kterému se taky moooc líbí.Kočárky u nás vůbec frčí, je to nejoblíbenější hračka,časem dostala ješte sportovnější verzi kočárku na vycházky venku a golfky pro "dvojčata". Ale každé dítě je jiné, máme známou a u nich je kočárek schovaný v koutě a nikdo si ho nevšimne. A tenhle brio je moc pěkný . Já bych do něj určitě šla.