Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

ichbinich
1. feb 2012

@zdenocka: Ja mam tiez Emitex, pripinam ho okolo tych putiek, cez ktore idu tie pasy, ktorymi sa nastavuje opierka chrbta. Tie sponky na nanozniku su na gumicke, dociahne to v pohode. Prevleciem jednu gumicku cez putko a zacvaknem. Tak potom mozem otacat a skladat sedacku aj s nanoznikom. Prvy krat som to pripla o konstrukciu, ale tym padom som nemohla otacat sedacku.
Ja mam Emitex Univerzal DeLuxe, podla potreby mozem vyklopit este kus latky do vysky pred tvar, alebo ten kusok sklopim a babo vidi bez problemov vonku.

alena191
1. feb 2012

Veľmi sa mi páči tento kočík len by som Vás chcela poprosiť o radu ohľadom športového kočíka nevadí že nejde polohovať uplne do ľahu - je vhodný aj pre menšie dieťa? My čakáme až na konci leta a neviem či vanička je dosť veľká aj na fusak a 5 mesačné dieťa. Poraďte prosím inak sa mi kočík veľmi veľmi páči.

salomuska
1. feb 2012

@alena191 urcite je dostatocne velka, skor je to jedna z tych vacsich vaniciek na trhu. my sme presli na sportak v 6,5 mesiaci z ineho dovodu, nie ze by sme sa tam uz nezmestili - chodim kazdy den po starsiu dceru do skolky, a vacsinou mi v tom case nespi. takze ked bola nalezato, uz sa tam nudila. taketo vacsie babetka uz radi hladia do sveta 🙂. co sa tyka spanku, nebol problem s polohovanim...nebola sice uplne v lahu, ale co take sportaky - korytka? tie maju ovela vacsi sklon.

duplicka
1. feb 2012

@sevzuz hodila som do fotobloku tak skus kuk 😉 😉
@pallacinka mam tam ten fusak micralite,ale v plusku 😉 😉 😉 v briu som nenasla

duplicka
1. feb 2012

tak to je v navode,ale nemam ho este nahodeny, kociarik je len v krabici a teda neskusala som nanoznik

zdenocka
1. feb 2012

@sevzuz, dakujem za odpoved. Vcera som presne nato pozerala, na tu cas pri strieske, jedine tam sa to da prichytit, len som mala trosku obavy, aby mu tam nefukalo, ale prikrijem to strieskou 🙂 . Ako Ti sedi ten Emitex? Nie je prilis sustiakovy? Ja som si dala usit zatepleny, teraz v tych mrazoch vyuzijem neskutocne, len mam trosku obavy, aby nebol prilis sustiakovy a leskly, kedze Brio ma taky matnejsi potah.
No aj ked bude, nevadi, hlavne, ze splni ucel 🙂 .
@ichbinich, aj tento sposob ma napadol, ale bala som sa o tie popruhy, ci by to neovplivnilo ich ucel. Ale ked pises, ze to tak mas, tak urcite ked dojde nanoznik vyskusam aj tento sposob, vdaka 🙂 .
@alena191, ja uz v sportovej casti vozim cca 5 mesacneho synceka, nechcelo sa mu lezat, ked bol hore, a ked bol vo vanicke nic nevidel, cize som v jednej ruke drzala jeho, a v druhej tlacila kociar, inak bol velky krik, tak sme zvolili toto riesenie. Ono je to skoro do lahu, mne vobec neprekaza, ze to nie je uplne v leze. Chrbtova cas je dlha, chrbatik je na rovnom a nozicky su uz na sedacej casti. Dietatko v nom aj tak nie je cely den, a ked moze byt aj v tych vajickach, nevidim ziadny problem, aby nemohlo byt takto polohovane v kociariku 🙂 .

renata09
1. feb 2012

ahojte briačky.Mám starší model bria ku ktorému nebol nánožník.Momentálne používam vaničku,no keď mi prišiel vozila som v ňom krátku dobu malú.Ja som nánožník použila na športovú časť z vaničky a to tak,že som si kúpila suchý zips,prizipsovala na nánožník a zapínala pod srieškou.Splnilo to svoj účel a hlavne je to vo farbe kočíka.Možno to niektorej z vás pomôže.Prajem pekný deň

ichbinich
1. feb 2012

@zdenocka: Neviem, ako tie ostatne Emitex, ale moj Deluxe je zatepleny, mne sa praveze origos zdal tenucky. Ten Emitex ma povrchovo upravenu latku, ze ked trosku snezi, netreba ani prsiplast, ten sneh zmeties rukou dole, nepremoci nanoznik. Ale prat sa da 😉
Ja som kupila sivy nanoznik ku modremu Briu, lebo tu modru by som aj tak nikdy netrafila, tak radsej i nu farbu. Aj fusak mam ten Shiny strieborny, tak preto.
@renata09: to je genialny napad! 🙂

zdenocka
1. feb 2012

@ichbinich, pozerala som na nete, velmi pekny nanoznik, a ked je aj zatepleny, tak uplne skvely 🙂 . Ja som objednala nieco lacnejsie od jednej pani z mimibazaru, pisu, ze je tiez nepremokavy, tak hadam bude dobre sluzit, lebo my nepouzivame plastenku 😝 .
@renata09, ja to teraz tak robim, ze pouzivam nanoznik z hlbokej casti. Lenze tu chcem predat, tak preto som hladala nieco vhodne 🙂 .

home1
1. feb 2012

@sasena033 ahoj tá farba je nadherna,ja tiež čakám kedy ju dostanu na predajnu aby som si ju pozrela aj naživo 😵 😵 😵 mala si k športovej časti aj nanožnik?

renata09
1. feb 2012

@ichbinich ešte som si vylepšila sedenie aby bolo dieťa viac v sedacej polohe a to tak,že som odpárala na popruhoch záševky,ktoré tomu bránili.Mne to veľmi vadilo a myslím si,že nie len mne 😉

gucci
1. feb 2012

Ahoj holky, nechcete některá koupit minimálně používanou deku Brio ve fialové barvě s černým lemováním?
http://www.detske-kocarky.cz/brio-fleecova-deka...
Je opravdu nádherná, nežmolkovatí, akorát já už jí pro dceru nevyužiji. Kdybyste měla některá zájem, pište mi prosím do IP. Díky a hezký večer 😉

millada
1. feb 2012

@renata09 , a teraz sa ti da dat viac do sedacej polohy po tej uprave pasov?

sasena033
1. feb 2012

@home1 hej mam aj nanoznik 😉 u nas na predajnich sa nedal akuknut nazivo tam maju len v hnedej ostatne su na objednavku...ale riskla som je krasna....nebolo ocom

home1
1. feb 2012

@sasena033 no tu ho maju dostať na buduci tyžden-vraj objednali aj vaničku aj šporťak...tak som zvedava aka je ta farba v skutočnosti 😉 vyzerat krasne ta farba takto na obrazku 😉

sasena033
1. feb 2012

@renata09 ked si to odparala tie nity tak s ato da dat vyssie???a drzi to pekne..nevadi to ked si to odparala,?? 😉 a je teda viac v sede

sasena033
1. feb 2012

@home1 a na bielej alebo ciernej konstrukcii.??.ja som s avobec nevedela rozhodnut obe siu krasne 😉 a cena???ta je aka?? ako stare modely

home1
1. feb 2012

@sasena033 498eur stojí šporťak aj s nanožnikom a na tej bielej konštrukcii ho maju mať 😉 ta sa mi k tejto farbe viac pači

renata09
2. feb 2012

@sasena033 ahoj,ja som tam nemala nity ale bolo to len prešité,tak som to rozpárala.Nijak to to neovplivnilo funkciu kočíka a je viac v sede.Ak sa pozrieš zo zadu na kočík,na popruhy,tak zistíš koľko by sa ešte dal kočík dať do sedu ak by tam neboli v Tvojom prípade nity.Tiež som mala obavy či s tým niečo nepokazím,ale nič sa nestalo. 😉

renata09
2. feb 2012

@renata09 ešte chcem dodať, Aby to pekne sedelo,nánožník dávam popod madlo,takže popruh medzi nožičkami musí ísť dole.Nám to tak vyhovovalo.Malá ten popruh odmietala,lebo popod madlo sama vystupovala z kočíka,takže jej vadil.

renata09
2. feb 2012

@millada áno ide to viac do sedu.Pred úpravou sedacia časť išla na doraz,zopár cm za kovovu konštrukciu,a teraz je málinko pred tou konštrukciou.Neviem či som to dobre opísala. 🙂

ichbinich
2. feb 2012

@renata09:
Tak to mozno risknem aj ja s tym vyparanim... Ja som to videla, ze len to presitie-zhrubnutie je brzda, ktora limituje sklon. Tak sa na to mrknem este raz 😉 Mozno sa na to dam 😉
Ked mam fusak a/alebo nanoznik , tak mam tiez odopnuty ten pas medzi nohami. Akurat ked sa nervaci a hysaci, tak sa vzpiera a potom sa zosuchava dole... Ale to nastasie robi malokedy.

renata09
2. feb 2012

@ichbinich Pozri sa na to a uvidíš či Ti tie cm stoja za to aby to bolo viac v sede.Mne to stálo za to.Pred tým sme používali kočík,ktorý sa dal do úplneho sedu.Malá tam sedela ako na stoličke a zrazu taká zmena.Keď som to šla rozpárať,troška som zvažovala,či niečo nepokazím,ale dlho som neváhala. 🙂

duplicka
2. feb 2012

aj moja kamoska to presne takto mala presite, ja som to robila len tak, ze ked som vytiahla hore ,tak som zvysny potahovy material vytiahla von v zadnej casti, cize vo vnutri to nebolo naskladane,ale z vonkajsej str a aj to vyvysilo opierku 😉 😉 😉

bella22
2. feb 2012

@lilianka1199 s tou podložkou to vypadá bezvadně! Taky máme tuhle metalickou limitku a právě celou dobu zvažuju, jestli jí koupit...Fusak jsem chtěla taky brown metallic, ale nakonec jsem vzala od Emitexu, přišel mi teplejší a líbilo se mi, jak je univerzální. Ale stejně mi ten Brio pořád vrtá hlavou😀...

lilianka1199
2. feb 2012

@bella22 Tak,aj ja som vseliako spekulovala,ale som rada,ze som sa takto rozhodla,lebo je to spolu naozaj pekne a take zaujimave,tak sa vytesujem 🙂

renata09
2. feb 2012

@duplicka áno,aj tak to trošku zdvihne sedenie,tiež som to skúšala,no malá už má 3 roky a keď sa oprela,tak to nedržalo,ale pri menších deťoch to môže pomôc. 😉

kleki
2. feb 2012

tak už taky máme Brio doma 😉 koupili jsme černou korbu a zelený sporťák, ta zelená barva vypadá krásně 🙂

sevzuz
2. feb 2012

@kleki fakt krasna je ta zelena 😉

bosacka
2. feb 2012

@alena191 - co tu uz dlhsie pozeram temu, nikomu tusim zatial nevadilo, ze nejde sportiak do lahu, iba mne to vadi 😉 . drobec mi este stale v kociku hlavne spi, tak ju nechcem davat dosikma... tak my stale pouzivame vanicku, a to mame takmer 10 mesiacov. ked sa zobudi, vacsimou chodime so zdvihnutymi prednymi kolieskami - okrem ineho to prijemne pruzi/hojda. inak je kocik super a som rada ze ho mame 😉