Kočík pre bábo narodené v novembri

matusamajka
31. júl 2015

Ahojte premyslam nad kocikom...no neviem aky by bol ten spravny...zaujimala by ma velkost vanicky aka by mala byt kedze babo by sa malo narodit v novembri a aj vaha kocika aby nebol velmi tazky? Viete mi poradit neaky idealny a samozrejme za dobru cenu? Alebo sa oplati vrazit peniaze do kvalitneho kocika? Dakujem

reni1512
31. júl 2015

@matusamajka Ja ti odporucam nas, lebo som bola nadmieru spokojna Cam dinamico, velka vanicka (mala v nej bola do 9 mesiaca), polohuje sa, potom ma zospodu dva uchyty, mozes ich vysunut polozit na zem a hojdat babatko, tie novsie maju na streche aj sietku, staci vytiahnut a pripnut gombikom. Sportiak je neskutocne pohodlny, velky, lahky, dobre sa sklada, vynikajuco sa ovlada, rucka nie je z klasickej peny co sa olupuje, ale speci pena, pouzivala som ho denno denne ziadne poskodenie, kolesa su vzadu nafukovacie, vpredu klasika, aretuju sa, taska, plastenka ktore sedi na obe casti, nanozniky...Vajicko do 13kg s vyberatelnou vlozkou.Pre mna top kocik aj ked ho kupis tu na bazariku, je ich tu vela v takych smiesnych cenach a ledva pouzivanych ze nechapem. Polsky kupis v tej istej cene novy ale neporovnatelne..(ak chces lacnejsie kupit) Novy ta vyjde cez 600e.

ludinka
31. júl 2015

@matusamajka ja sa tiez priklanam k nazoru ze je lepsie kupit znackovy kocik z bazaru ako novy polsky, velku vanicku maju aj inglesiny
a dlzka vanicky ma byt minimalne 85 cm aby sa ti tam voslo aj vacsie 6-7 mesacne babo, a na zimu je dolezia aj sirka koli fusaku, najlepsie mas ist do nejakej velkej predajne kde si tie kociky mozes postavit k sebe a porovnat...

moni244
31. júl 2015

@matusamajka ja som kupovala cez bazár, takmer nepoužitý, za pár eur a bol Poľský a bol úplne super, veľká vanička, košík, ja som bola spokojná, nechápem tie reči, že Poľský nie, jaj predsudky, treba len značkové a čo najdrahšie kupovať mám pocit

sasa1983
31. júl 2015

Len nie daky polsky. Ak chces aj taky akoby terennejsi,tak Concord, napr Travel neo (ci ako sa vola), mame a spokojnost. Edko sa narodil v novembri. Ak chces viac mestsky,elegos a snaozaj velkou vanickou,tak Inglesina..

sasa1983
31. júl 2015

Podla mna kvalitny kocik, moze byt ulahcenie zivota,lebo ja som chcela daky,s ktorym by som nemala problem chodit po roznych terenoch a to s hrkalkami ide tazsie. Netreba daky super imigovy,ale tak kvalita nieco stoji...mas to cca na 1-1,5roka,kazdodenne,to nie je malo

nicolle21
31. júl 2015

urcite skor ako na velkost vanicky pozerat na gumy,podvozok a celkovo vahu konstrukcie,kde sa bude jazdit,ci sa bude niekam vynasat,jednoduchost ovladania a pod. .. aj vanicka je dolezita,ale nam (a vela mojim kamoskam) sa stalo,ze dieta proste lezat nechcelo,vozilo sa prve 3 mesiace a potom ako bolo aktivnejsie a zvedavejsie,v kociku revalo.. nas zachranil az sportak,ked mal maly 7mes a vedel uz sam sediet..
a tiez som za kvalitny (najlepsie nieco nemecke,tie talianske a spanielske cam,jane a pod mavaju niektore plastove loziska na kolesach) z bazaru a nie lacny novy polsky odpad

bajana
31. júl 2015

@moni244 presne tak...a keby tak bolo známe, koľko tých značkových kocikov sa vyrába v Poľsku....napr. Xlander. Na ten mi švagriná prisahala 😉

moni244
31. júl 2015

@bajana ja sa už len na tom smejem, keď napíšu, len nie poľský 😀 😀 😀 😀 tak musia sa ukázať, že majú top značku, čo na to povedia susedia, že majú nejaký poľský shit

tortelinka
31. júl 2015

@matusamajka ja by som moc neriešila vaničku, veď v zime tam bude úplne malé bábo, tak snáď vojde do každej vaničky, iné je, ak chceš voziť 6-7 mesačné vo vaničke

gapre
31. júl 2015

Aj ja som si myslela ,ze potrebujem velku vanicku.Tiez mam zimne dieta.Vobec neries vanicku,ale sportovu cast.Vanicku pouzijes max do 8 mesiaca,ale sportak mas na dlhsie.Vyberat tak aby sa dalo dieta do sportaku aj ako 2 rocny,mozno aj 3 rocny,ked sa bude chciet vozit.Ja som vanicku pouzivala 5 mes.Nechcela tam byt.Sportovu cast som neviem preco ani neriesila,ale vyborne sadla aj ta.Poznam vela mamiciek ktore rozmyslali ako ja a po pol roku dietata kupovali novy kocik,pretoze sportak bol maly.

reni1512
31. júl 2015

@moni244 podla mna tu nikto nepresadzuje drahe znacky 🙂 ... ak by si si vyskusala, tak by si to nenapisala .... ide o tie ,,polske" co su tazke ako kravy, mala som moznost niekolko si ich vyskusat, dokonca bebetto smrdel tak, ze by som ho za mesiac na balkone nevyvetrala... tazka konstrukcia, uuuplne ine materialy, šitie vsetko... je to nadherne viditelne 🙂 Ja som zastanca kvalitneho kocika, nemusi stat vobec 1000e, ale rozdiel tam teda vidno 🙂

magg424
31. júl 2015

ja som mala jane slalom pro , pre mna top kocik, vanicka obrovska, polohovatelne, krasne prepracovana, v sportovej casti sa vyspi aj 3 -4 rocne dieta, pre mna top kocik, stal 800€ ale za 650€ som ho predala , kamoska mala poliaka za 450€, predavala ho po pol roku lebo potrebovala lahsi sportiak, fakt bol tazky ten kociar a ledva ho za 150€ predala , cize ju nakoniec stal viac ako mnA ,, znackovy,, kvalitny kociar ! ja som si z predanej sumy kupula golfacik do auta a retro bike na ktorom sa vozime cele leto 🙂 keby som chcela deti hned po sebe tak ho nepredam ale nechcela som trojkombinaciu opatrovat este 4 roky, jednak stracala na cene a jednak kocik vobec nevyuzivame, len ho teda vozim v aute a vytahujem raz za 1-2 mesiace .

evittam
31. júl 2015

@matusamajka Ahoj, tak môj názor je že je úplne zbytočné kupovať kočíky v cene 400,- Eur a vyššie. Platiš len za značku za nič iné. Ale každý ako chce. Mne po synovi zostal ľahučký športový kočík Baby design sprint - da sa použiť od narodenia. Dcérka sa narodila v decembri-vozila som ju tam ako bábo a stále aj teraz a som maximálne spokojná aj ja aj ona a stál ma 75,- Eur 😉 Je ľahký,spratný,nákup odveziem, dobre sa s ním manipuluje. Mám staršiu verziu od tohto:
http://www.babybabo.sk/babybabo/eshop/19-1-Koci...
A toto je on:
http://www.bangla.pl/zdjecia-baby-design-wozek-...

applede
31. júl 2015

concord fusion....podla mna topka... 🙂 🙂

siska53
31. júl 2015

@matusamajka idealny? To je pre kazdeho daco ine bez ohladu kedy sa babo narodi. Ja som prosto kupovala kocik.
Kupila som si po zvazeni a po mojich skusenostiach s roznymi kocikmi,ktore som kocikovala od 10.r. Svojho zivota Inglesinu magnum. Inglesiny tu uz myslim boli spominane.. Mam marcove deti, obe sa tam zmestili aj s fusakom v zime ked mali 9-12m. Malej prvy rocik koncom marca sme oslavovali na snehu...
Pre mna bola cena za nu prijatelna.
Mne sa s nim super manipulovalo. Akurat moze byt tazsia na nakladanie do auta a zabrat viac miesta v aute.
Ale to som ja neriesila,lebo autom sme chodili maximamne cez vikendy a ro nakladal muz a pri mojej postave je kazdy kocik okrem buginovych pre mna tazky na nakladanie. No na manipulaciu bol pre mna super. Aj to,ze mi najskor sportova a neskor vanicka nezaberali dalsie miesto,lebo vrchny kryt sa uskladni lahko.

matulinuska
31. júl 2015

Ja som vystriedala 3 kociky. Prave si idem kupit 4. Ak ti mozem poradit, co pisali uz baby predo mnou tak nekupuj tie polske trojkombinacie. Ja som kupila s tym ze waw super velka vanicka a velke kolesa na zimu tip top. ALE! som mala a chuda osoba cize tlacit pred sebou 18kg kocik+10kg dieta v nom bol konec. Dostat sa s nim do MHD bola smrt. Po 8 mesiacoch som vymenila za druhy polsky ale len sportiak. Bol o nieco lepsi ale stale to nebolo ono kedze bol tiez z tych tazsich a o to sa tazsie ovladal. Kym som mala jedno dieta ok ale ked uz boli 2 a druhe som drzala za ruku sa zle ovladal. Nakoniec som si kupila Bugaboo. Sice starsi typ ale ten kocik je uzasny. Do vanicky sa mala krasne zmestila aj s fusakom, Skladanie do auta je tiez minutkova zalezitost, kosik pod kocikom je obrovsky. Konstrukcia vazi len 6kg co je v porovnani s prvym 3x menej!Teraz som ho predala a uz mi je smutno ale mam vyhliadnuty druhy tak dufam, ze nesklame. Pozeraj na dlzku vanicky, ovladatelnost a skladnost kocika, vaha kocika je dolezita. Pri sportaku polohovanie chrbatika a noziciek.

zupap
31. júl 2015

Ja odporucam a nedam dopustit na Brio go..top kocik a ze som ich vystriedala neurekom pri trich detoch 🙂 ....moj maly sa tiez narodil v novembri a bol idealny..

inguna
31. júl 2015

ja mám obe deti novembrové. No hlavne nech je veľká vanička, aby Ti tam vošiel fusak a dobré väčšie kolesá, aby sa Ti dobre kočíkovalo, keď je sneh.
V máji som si potom kúpila polohovateľný golfáč, ktorý som využila až do 4 rokov.

nicolle21
31. júl 2015

tie mamicky,co tu obhajuju polske tanky asi v zivote kvalitny kocik nedrzali v rukach,lebo to sa jednoducho neda napisat,ze platis len za znacku a za nic ine.. moja teutonia bola uz po 1 dietati,vozil sa v nej nas a predala som ju dalej pred rokom aj nieco a znova som ju videla v inzerate nedavno.. to je jednoducho neznicitelny kocik.. kamoskine tako bolo po 8 mesiacoch rozvrzgane a rozhegane.. viac k tomu snad netreba a mozu sa aj vsetky montovat v polsku,ale urcite sa tam nevyrabaju!

barny
31. júl 2015

mala som polsky pri prvom, ano neznicetlny, to je pravda, ale ked som isla sama, zlozit ho jednou rukou nehrozilo, bol vysoky ja krpata, takmer som zan nevidela, proste co mal plusov mal aj mega vela minusov, teraz mam o dost drahsi kocik, super skladatelny, neviem si vynachvalit, vanicka je sice mensia, ale mala ma pol roka stale je v nej, beriem ze je februarova a fusak som nepotrebovala od maja ( kedze pocaie bolo ake bolo ), proste treba skusit a kazda mamina sa rozhoden co je lepsie 🙂 po prvom som si povedala lacny polsky kocik nechcem, preto som setrila na lepsi uz skor, ked sme planovali dalsie babo ja som uz po troske setrila 🙂

solarita
31. júl 2015

Ja mám skúsenosť s Chicco Trio Tour 4. V novembri sa narodila naša dcéra, vaničku sme používali do júna - keďže sa dá polohovať z ľahu do mierneho sedu. Potom sme začali používať športovú časť. Kočík má výborné kolesá, v zime sme nemali žiadne problémy. v prvých mesiacoch sme mali fusak lodger bunker denim s ružovou vložkou a pod textilné zapínanie kočíka sa mi zmestila aj deka, keď som potrebovala. Ďalšiu zimu v športovej verzii sme mali Kaiser fusak aj deku avšak zmestil by sa tam aj paplón 😀 . Športová časť tohto kočíka je veľmi priestranná. Dobre sa skladá, my sme ho brali aj na jednu dovolenku letecky. Je stabilný a vobec sa nerozhegal (ako to o niektorých modeloch s malými kolieskami hovoria) Po 1,5 roku sme kúpili golfáč. Ale v zime sme vytiahli zas chicco. 🙂
Doležite je podla mna, aby si kočík videla aj naživo, ja som mala vytypované cez net, ale keď som ich uvidela v predajni, odradila ma veľkosť vaničky. Náš som dovtedy vobec nepoznala a vyhral 🙂

matusamajka
autor
31. júl 2015

Dakujem za Vase nazory urcite si vyberiem ked tak znackovy a ziadne Polske vyrobky.... No premyslam ci si nasporit na novy a znackovy alebo sa oplati kupit o polovicu lacnejsi no uz pouzity ale znackovy?Este by som chcela znacka Peg perego hovori Vam nieco?Dakujem 😕

siska53
31. júl 2015

@matulinuska paneboze a to co si mala za kocik? Ja som tiez mala a chuda a moja trojkombinacia je pre mna stame najlepsia na svete...
A do busu je pre mna vhodna jedine bugina.. A skor moja "magnumka" do busu ako ten nemozny sportiak,ktory este mame ..

mircalla
31. júl 2015

@reni1512 uplne suhlasim...jedeno polsky som mala...tazky a nekvalitny...nikdy viac

mircalla
31. júl 2015

@moni244 Tu vobec nejde o to, ze musi byt co najdrahsi..mala som aj znackovy aj polsky...kavlita sa neda porovnat.... uz bolo napisane preco nie polsky. pre mna to bolo peklo, po 3 mesiacoch som sa ho s velkou zlavou zbavila

mircalla
31. júl 2015

@sasa1983 omkrnem ten concord...ja som zufala, ze co vybrat - zaciatok novembra. kocik som pouzivala 4,5 roka dozadu, uz su uplne ine modely a nemam prehlad
chcem aby mal vacsiu vanicku, lahko sa skladal a zmestil do auta, dobry do terenu, lahko ovladatelny, nie tazky (!!!), urcite znackovy....ale nebudem kupovat novy ale cez bazar.....nenarocna, ze? mozes mi prosim napisat z vlastnej skusenosti, co ten concord z tohto splna a ci ma nejake nevyhody? predtym som mala jane slalom, spokojna, ale uz chcem nieco ine
@matusamajka ja som pri prvom dietati kupovala vsetko nove...podla mna to je zbytocne, aj tak to predas riadne pod cenu...skus zohnat zachovaly, ale nekupuj na dobierku, vyber je ozaj velky. za dobre ceny...ja radsej kvalitny kocik z druhej ruky ako novy nekvalitny...

nicolle21
31. júl 2015

@matusamajka za mna urcite z bazaru.. akokolvek pohodlna teutonia bola,ked sa maly naucil sediet,menila som za spratny lahucky sportiak.. fakt z pohodlnosti,keby som byvala v dome,ze kocik odparkujem v predsieni a neriesim,asi by som si nechala teutoniu dlhsie..
dnesne kociky su uz vsetky take,ze sa daju cele zvliect a oprat v pracke,takze je potom ako novy.. ale urcite kupovat z bazaru osobne,na dialku bez obhliadky by som to neriskla..

ahojcek
31. júl 2015

Obaja naši chalani sú zimní: november a december. Vozili sa v Jané Slalom: bábätko som mala oblečené asi v body s dlhým rukávom + dupačky + svetrík + asi aj mikinka (toto si už nepamätám, naposledy to bolo pred vyše 4 rokmi 🙂 ) + hrubé ponožky + čipková zavinovačka + tenká a hrubá čiapka + veľká flísová deka + pod ním bola ďalšia prikrívka + navrchu bola zazipsovaná kočíkovská ("zabudovaná") prikrívka a ... keď sme prišli domov, vždy bolo spotené 🙂. Naši chalani boli obaja drobnejší. Mladší bol ako bábätko vonku v hlbokej vaničke iba raz, na druhú prechádzku som ho už zobrala v manduke: nosiť z 3,5-teho poschodia bez výťahu v jednej ruke vaničku s bábätkom a v druhej za ruku fest živé dvojročné dieťa bolo dosť náročné - s mandukou malina 😎 - menší (= mandukový) bol oveľa kľudnejší než starší (kočíkový). Z môjho pohľadu odporúčam manduku a kočík nemusí byť najdrahší 🙂 . Ak kočík: odporúčam, aby sa športová časť dala otočiť tak, aby dieťa videlo na matku.

ahojcek
31. júl 2015

Škoda, že sa nedajú dvakrát opravovať preklepy: prikrívky majú byť prikrývkami 😅 😅 😅 .

mmls
31. júl 2015

ahoj , ja mam Be cool bandit (vid. obr), ultralahucký kocik trojkombinaciu, podvozok ma nejakých 6 kg a vanicka, sportova cast a autosedacka kazde okolo 3 kg, co som velmi ocenila , lebo som nosila kociar s malým na 3 poschodie, kedze nemame vytah. Maly sa narodil velký, 4240 g , ale vanicka nam bola v pohode az do 9-10 mesiaca / je jedna z tych vacsich ) aj ked sportovu cast som pouzivala uz od pol roka, no uspavala som ho casto vo vanicke, nakolko ma naklikavacie vsetky casti, tak nebol problem vymenit. Sportova cast sa da naklikavat v obidvoch smeroch jazdy, co je super na zaciatku, ked dietatko vidi aj teba a nové veci okolo seba 🙂 inak budem ho predavat ak by bol zaujem 🙂