Kočík Teutonia Cosmo

veva82
31. mar 2012

Ahojte žienky mám na vás jednu otázočku i keď už táto diskusia tu je no pre mňa je stará.Máte niektorá kočík Teutonia Cosmo a ako ste s ním spokojná????Ja mám Maxi Cosi Mura 3 no idem ho predať,nevyhovuje mi športová časť.Keď bol malý v zime vo vaničke bola to paráda prespinkal mi aj 4 hodniny no ako som vymenila kočík Britax športový prestal mi spávať.Spinká maximálne pol hodinu a je uplakaný,nervozny no nevie tam zaspať,takže tiež sa ide predať.Je Teutonia odpružená,vhodná aj do ľahkého terénu?nemám možnosť ju odtestovať,skúšala som 3kolku a tá bola super(má ju kamoška) no ja trojkolku nechcem už.Lebo dcérka pár krát skoro malého vykotila z Mury.A ani nafukovacie kolieska nemusím,mám šťastie na defekty.Ďakujem za každú radu a názor

lodgermaniacka
31. mar 2012

@veva82 aká stará? 😨 😨 😨 😨 ved tam mamičky niekedy denne komunikuju 😕
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/teutonia-k...

pre mna bola teutonia najhorší kočík, ale samozrejme každy ma ine naroky, ťažka, maly padal do strany, a to nebol jediny, dosť mamičiek to potvrdilo, a od roka mala, strieška sa mu šúchalao hlavu, je vzrastovo priemerne dieťa, žiadny obrik, ked som dala madlo a fusak, tak ho tlačilo na nohach

veva82
autor
31. mar 2012

@lodgermaniacka teraz nová,ja si myslím že všetky tieto kočíky sú malé,nie ako tie kedysi.

majka1981
31. mar 2012

ja mam teutoniu cosmo a som spokojna. napriek tomu uz vela s kocikom niesme, uz v nom nespava (lebo mam pracu doma, vyuzijem to doma - ja poriadim, aj si pospim a ked je vyspaty ideme von).
s teutoniou chodim aj po strku a dobre sa mi ide.
no minus dostava odomna zato, ze je dost tazky kocik, ma nizku striesku.

lodgermaniacka
31. mar 2012

@veva82 ani nie, sú kočíky, ktore su aj pre deti do 3r uplne vpohode, napr. PPGT3, baby joger elite, BJ city mini, alebo napr.aj Bugaboo cameleon, to je uplne naj naj naj kočík, ma otočny sed a aj pre velke detičky, lebo nie každa mamička si môže dovoliť v 1r odstviť dieťa od kočíka, niektore musia chodiť do škôl, škôlok pre staršie deti a to sa za ručičku neda, prípadne na dovolenky a tak..mam pocit že ten boom ohladom teutonie už skončil, vyše 1000 eur kočíky sa nedaju na bazare predať za 300eur-moja skusenosť 😉

veva82
autor
31. mar 2012

@lodgermaniacka no mne sa kočíky s korýtkovým sedom nepáčia.Nepochopím ako to mohol niekto schváliť že dieťa leží v sede!!!!! Ja chcem polohovateľnú opierku chrbátika.Bugaboo sa mi absolútne nepáči.Mne sa nejedná o značku ale o komfort kočíka.Aby sa dieťatko mohlo vystrieť,mne by sa tiež nepáčilo keby som mala spať v ľahu no pritom by som vlastne sedela ☹

veva82
autor
31. mar 2012

@majka1981 je ťažší ako mura?Ja mám malého v Britax B-smart,má 7 mesiacov a tiež je skoro po striešku

lodgermaniacka
31. mar 2012

@veva82 tie dalšie 3 čo som napísala korytkove nie su 😉 a ked si myslíš že tvojmu dieťaťu bude super sedieť tak, že pada do strany nech sa pači, načo sa pýtaš na nazor 😎 😉

veva82
autor
31. mar 2012

@lodgermaniacka Perego som chcela no je to 3kolka a o tú nemám záujem no a samozrejme že dieťatko sa nedá otočiť k mamičke.Takže by som naňho nevidela.Baby joger Elite je zas trojkolka a Baby joger city mini to isté a o tie ja nemám záujem nepotrebujem aby mi dcéra vykotila malého z kočíka keď ho bude chcieť tlačiť.A hlavne chcem na malého aj vidieť!!!!

mirka285
31. mar 2012

@veva82 kup si Tako..

veva82
autor
31. mar 2012

Tako??????

lodgermaniacka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veva82
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adelakralova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viki2912
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boska79
31. mar 2012

@adelakralova
@viki2912 preto lebo je to verejna tema...ale ked chcete, kupte si aj tako.
@veva82 dostala si odpoved, teutonia nieje pre vacsie dieta, ak sa Ti nepaci odpoved od niekoho, kto teutoniu aj realne vlastnil, tak si ju kup... su to Tvoje €.

viki2912
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boska79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viki2912
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alabama0011
31. mar 2012

@veva82 Ahoj, my mame cosmo a sme velmi spokojni. Splna vsetko co sme chceli. Mala ma 12 mesiacov o tyzden a hlavicka jej nenaraza do striesky a ona je o trosku vacsie babo, takze neviem.. Ked nechce spinkat do strany nepada 🙂) pekne rovno sedka, teda, ak ju este nieco nezaujme vonku a nenaklana sa na vsetky strany 🙂)) Prejde aj po strku v pohode.. velmi lahko ovladatelny a vynesiem ho aj po schodoch hore-dole.. Co by ta este zaujimalo?

boska79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viki2912
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boska79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babymarket_sk
31. mar 2012

@veva82
pokiaľ si dobre pamätám, tak "lodgermaniacka" má odskúšaný nazvem to "ekonomický" model teutonie - Fun system, ktorý má jediný ocelovú konštukciu, takže jej hodnotenie na Cosmo a ostatné modely je bezpredmetné 😉
"Boom" okolo teutonie 😀...to ešte len začne 😉...

Ja ti skôr odporúčam nový model Be you je to síce štvorkolka, ale hodnotím na 1.
Pri trojkolkách hlavne pri väčších deťoch treba "šoférovať" oboma rukami 😉 a potom je to ok...

boska79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jasminet
31. mar 2012

@veva82 ja mam teutoniu cosmo, od roku 2009 a doteraz v nej prilezitostne malu vozim... v hlbokej vani alvi set mi vyzdrzala s fusakom 8-9 mesiacov. mala ma 3 roky a 100 cm a strieska jej teda do hlavy nenaraza 😕 😕 😕 ked sa s malou potrebujem niekam dostat peso a rychlo a viem, ze je tam horsi teren, tak teutonia je super. na dovolenky mame v zalohe golfac. teraz cakame druhe babo a teutonku budeme vyuzivat zas... preto sme ju aj za tie prachy kupovali, aby vydrzala pre 2 deti 😉

babymarket_sk
31. mar 2012

@boska79
skús priezrieť iné diskusie...napríklad stokke a podobne 😉... teutonia je kvalitná značka a cena tomu zodpovedá...to ako keby si tvrdil/a, že audi je predražená značka vzhľadom na kvalitu 😉
...nuž žiadne pravidlá neporušujem...a za nikoho sa neskrývam 😉...existuje tu modrykonik PRO...

boska79
31. mar 2012

@babymarket_sk pardon, uz to mozte verejne.

a o tej zodpovedajucej cene pomlcim. kazdy mame neaky nazor. 😉

babymarket_sk
31. mar 2012

@boska79
jasné, každej mamičke vyhovuje niečo iné 😉

z.u.z.k.a.
31. mar 2012

suhlasim ze cena urcite nezodpoveda kvalite... mam okolo seba mamicky ,ktore teutoniu po prechode na sportovu cast predavali, ta je maximalne nevydarena a to vo viacerych smeroch, myslim ze v novej kolekcii je uz nieco vylepsene, ale dakujem neprosim... teutoniu uz v zivote. myslim si len, ze teutonia ma velmi dobry marketing na slovensku, samozrejme nie je to najhorsi kocik na trhu,ale za tu cenu ma chyby, ktore by mat nemal...
sama som bola vzdy proti korytkovym kocikom,pokial som nebola nutena taky kupit kvoli dietatu ,ktore uz v 6 mesiacoch nechcelo lezat,ale sediet ( co ale este dobre nevedelo) a v teutonii to bola teda tragedia, padnute do boku, vykrutene , smyknute dole a podobne... tento problem nemaju maminy, ktore maju deti v sportovom na zimu a deticky im drzi fusak, inak mam dve kamosky ktore prave kvoli tomuto teutoniu pekne krasne predali , kedze polohovanie je nedostatocne, bud uplny sed alebo potom uz dost velky lah, nic medzi...

ja som si teutoniu vybrala na zaklade chvalospevov ktore som si precitala, velmi ma mrzelo, ze sa tam spominane nedostatky nepisali , az neskor, ked som sa zacala aj ja pytat, stazovat, ci je to normalne, tak sa pripojili viacere mamicky, ze maju podobny problem... preto sem pisem aby diskusia bola objektivna, a mamicky ktore sa pre tento kocik rozhodnu budu vediet o tychto nedostatkoch ,pretoze keby som toto vedela ja, kupim si iny kocik bez mihnutia oka.

tilly
31. mar 2012

@babymarket_sk pokial si ja dobre pamatam a asi si pamatam lepsie, tak lodgermaniacka mala cosmo a dva krat spirit a tusim kupovala teutonku aj u Vas... pekne si vazite zakaznikov... 😉
fun system som mala ja (a aj solano), a teda teutoniu uz nikdy, nie ze by to boli zle kociky, su to dobre kociky, ale za tie prachy su ovela lepsie kociky, napr. aj Vami predavany hartan....