Kočík Teutonia Cosmo

veva82
31. mar 2012

Ahojte žienky mám na vás jednu otázočku i keď už táto diskusia tu je no pre mňa je stará.Máte niektorá kočík Teutonia Cosmo a ako ste s ním spokojná????Ja mám Maxi Cosi Mura 3 no idem ho predať,nevyhovuje mi športová časť.Keď bol malý v zime vo vaničke bola to paráda prespinkal mi aj 4 hodniny no ako som vymenila kočík Britax športový prestal mi spávať.Spinká maximálne pol hodinu a je uplakaný,nervozny no nevie tam zaspať,takže tiež sa ide predať.Je Teutonia odpružená,vhodná aj do ľahkého terénu?nemám možnosť ju odtestovať,skúšala som 3kolku a tá bola super(má ju kamoška) no ja trojkolku nechcem už.Lebo dcérka pár krát skoro malého vykotila z Mury.A ani nafukovacie kolieska nemusím,mám šťastie na defekty.Ďakujem za každú radu a názor

tilly
31. mar 2012

@z.u.z.k.a. uplne suhlasim

babymarket_sk
31. mar 2012

@tilly
@z.u.z.k.a.
...tak to som si vás dve zmýlila, to ma mrzí...
...nikto tu nemá záujem niečo vyzdvihovať ani haniť...ideálne je, ak pred kúpou zbehne mamička do predajne a sama si kočík vyskúša...dnes sme mali v predajni mamičku, ktorá mala teutoniu i hartan a pochvalovala si teutoniu...sú mamičky, ktorým vyhovuje viac hartan a sú mamičky, ktoré doslovne milujú stokke a taktiež ho máme radi aj my, ale bohužiaľ nie každej mamičke vyhovuje...nie je však správne tvrdiť, že to čo vyhovovalo vám, bude aj iným...každý má právo vybrať si...mojimi rukami už prešlo veľa kočíkov a Be You je jednoznačne môj favorit i keď stokke má tiež svoje plusy...to je na dlho...

tilly
31. mar 2012

@babymarket_sk jasneee, kazda chceme nieco ine... mne sa napr. spominany stokke velmi paci, ale teda nechcela by som ho, nema niektore pre mna zakladne veci... teutoniu by som uz tiez nechcela, myslim, ze su lepsie kociky a teda jednoznacne by som nechcela mat do troch rokov dietata jeden alebo dva kociky... 😀 😀 to by bola nudaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

moje najlepsie kociky su jednoznacne gesslein F2, q buzz, hartany a pre vacsie deti baby jogger ci uz elite na horsie cesty alebo mini do nakupakov a do auta...
netvrdim, ze teutonka je zla, ale za tie prachy malo ponuka

kazdopadne si to treba odskusat, idealne aj v praxi, nie len v obchode 😉

z.u.z.k.a.
31. mar 2012

@babymarket_sk samozrejme, preto som napisala aj minusy ,aby bolo rozhodovanie objektivnejsie , kedze v predajni sa o minusoch daneho kocika nehovori 😉 teda aspon mne o nich nebolo povedane a pri ostatnych kocikoch na ktore som sa spytala ich bola hrrrba 😉

babymarket_sk
31. mar 2012

@tilly
treba mrknúť na to Be you, možno zmeníš názor 😉
Stokke je vynikajúci pre refluxné a plačlivé detičky...nuž len teba bývať v oblasti s dobrými chodníkmi 😉

ešte zaujímavý bude nový easywalker...skladný a so všetkými štyrmi odpruženými kolesami, máličko podobý bugaboo...

boska79
31. mar 2012

@babymarket_sk uz som ho videla, vyzera divne... ten novy easywalker...

bebel
31. mar 2012

@veva82 Ja by som si teutonku nekúpila, majú ju 3 kamošky (fun, spirit a cosmo), v rámci zvedavosti som si ich skúsila potlačiť. A čo tak casualplay kudu 4 😎 ...od mája sa bude predávať. 😝
Je perfektne odpružený, dieťa otočené tvárou k sebe/ od seba, má madlo a polohuje sa do rovna, nemá korýtkový sed a je relatívne ľahký.

https://www.youtube.com/watch?v=RJCZtuqi9fA
babymarket_sk
31. mar 2012

@z.u.z.k.a.
čo iným prekáža - napríklad korýtková vanička, iným vyhovuje...pre niekoho je priorita rovná plocha na ležanie...ideálny kočík zatiaľ neexistuje 😉

tilly
31. mar 2012

@babymarket_sk tak na ten novy easywalker som zvedava... kazdopadne my sme uz skoncili s kocikmi, teda kym nebude dalsie babo, ale to neplanujeme 😀 😀 skoncili sme pri bj elite 😵

babymarket_sk
31. mar 2012

@bebel
uvidíme, čo to urobí, keďže mi to prišlo v ruke labilné, ale možno zdanie klame 😉

tilly
31. mar 2012

mne napr. korytkove sedenie tak do dvoch rokov velmi vyhovovalo... hlavne buzz to ma super poriesene s tou pamatovou penou, pre male dietatko uplne idealne, tak isto to ma tusim stokke.... ale vela mamin na to nadava, podla mna v tom dieta nemali... ja som tomu tiez neverila, kym som si maleho asi 4mesacneho do buzzu nedala v obchode... hned som vedela, ze to chcem

babymarket_sk
31. mar 2012

@tilly
no veď to...niektorým deťom to vyhovuje a tiež názor, že je to nepohodlné nie je myslím správny, nakoľko deti by to dali najavo 😝

zuzana581
31. mar 2012

@veva82 ja absolútne nesúhlasím s podaktorými názormi tu, ale dobre, veď 100 ludí, 100 chutí.
Ja osobne som cosmo milovala. Ťažký bol podla mňa tak, ako každý iný kočík v rovnakej kategorii. Malý mi nikdy nepadal na stranu a velmi sa mu v ňom páčilo. Spával mi v ňom aj cez tri hodiny. Strieška, ani celkovo sedenie mi neprišlo vôbec malé. Prikladám aj foto mojej 5 ročnej dcéry, ktorá ho musela samozrejme vyskúšať, keď nám prišiel 😀 a aj pri svojich 110 centimetroch sa doňho vošla iba s jemným prikrčením. Krásne sa riadil, aj jednou rukov. Nevrzgal, nehrkotal, mohla som chodiť aj v meste po zámockej dlažbe. Normálne mi bolo lúto, keď som ho predávala. Malý mal dva roky a my sme sa sťahovali. A preto som ho predala aj pod cenu, lebo mi to súrilo. V novom byte máme malú chodbičku a nechcela som mať kočík v obývačke, tak som ho predala, ale malý v ňom mal tolko miesta, že by mu jednoznačne vydržal aj do troch rokov. Ja na teutonku nedám dopustiť. Jediné minus, ktoré by som mohla povedať a aj to v prípade, že by som mala auto, čo nemám, by bolo, že kočík nemá poistku pri zložení. Nedá sa zakliknúť, aby sa nerozchádzal, keď je zložený a nakladanie do auta bolo také občas nepohodlné, ale keďže sme autom chodili iba keď bol muž doma, tak to robil on. S teutoniou mám najazdené naozaj vela za tie dva roky a myslím, že by si bola určite spokojná.

z.u.z.k.a.
31. mar 2012

@tilly suhlasim presne ako pises, pokial som tam babo nepolozila,tak som bola skepticka.... korytkove polohovanie som pouzivala do roka, dieta mi prevazne spavalo v postielke a potom sme kupili dalsi kocik.
Mame neo a je to moja velka srdcovka, dokonca som si ho nechala pre druhe mimi a kupim si opat iba nejaky pekny sikovny golfacik, lahucky, skladny.

veva82
autor
31. mar 2012

@bebel vyzerá super,len bohvie aká bude cena a ja potrebujem kočík čím najskôr

veva82
autor
31. mar 2012

@zuzana581 ďakujem veľmi krásne a mohla by som ťa porosiť aj nejaké iné foto do IP a ako je to s tou polohovateľnosťou chrbátika,do koľkých polôh sa dala dať?

bebel
31. mar 2012

@babymarket_sk ale skúšala si ho bez dieťaťa, nie?
Ja som naň celkom zvedavá, čo ma prekvapilo, že je dosť drahý....na to, že je to Casualplay. (pre mňa sa rysuje zatiaľ ako optimálna alternatíva k BGb bee+ vhodný aj na zimu) 😝

babymarket_sk
31. mar 2012

@bebel
boli sme v januári v Číne, tak tam som naň mrkla...ale nebolo tam po ruke dieťa 😉 , tak bez...uvidíme po 1/2 roku, dovtedy by sa mali prejaviť chybičky, ak bude ok, tak sa budem tešiť, lebo zatiaľ ma Casualplay-e nepresvedčili.
Na BGb ti nevybrujú kolieska?

zuzana581
31. mar 2012

@veva82 do troch, poloha sedenie, polosed a lah, ale v pohode mi to stačilo. Malý sa tiež nikdy nesťažoval, nebol v ňom nepokojný, ani nepadal na strany. Pošli mi do ip tvoj mail, lebo tam sa foto nedá pridávať a pošlem ti viac foto.

veva82
autor
31. mar 2012

mne sa BGb absolutne nepáči
@babymarket_sk keby ste mali porovnať Maxi Cosi Mura 3,Britax B-smart 4 a Teutonia Cosmo?

bebel
31. mar 2012

@babymarket_sk bee+ už od jesene nemám doma(a mne ani nevybrovali s dieťaťom, len keď by som chcela s prázdnym bežať). Mám teraz doma cameleona a BJ city select tandem, v aute zapp xtra a u svokry Mac techno xt. Uvidíme, veď vieš ako ma kedysi sklamal vintage reverse... 😉

babymarket_sk
31. mar 2012

@veva82
tu si tykáme 😉
Napíšem ti môj pohľad:
Mura sa mi ťažko ovládala, čo mi vadí, tak striška je tenká, poznám však osôbku, ktorej vyhovovala 😉
Smart je na mňa málo odpržený, ale má fajn otočnú sedačku a pomer cena:kvalita je ok
...ešte minulý rok by som si z teutoniek vybrala Cosmo, praktický, zmestí sa aj do malých výťahov, no tak ako som spomenula vyššie moja srdcovka je Be You 😉

veva82
autor
31. mar 2012

@babymarket_sk a ešte sa chcem opátať na Be You,tam sa prehadzuje len rúčka alebo sa dá aj sedačka ? Ten sa mi tiež celkom pozdáva a hlavne na zimu a ak pôjdeme na dovču v piesku sa pôjde lepšie veľkým kolesom ako malým

veva82
autor
31. mar 2012

@babymarket_sk mne nevyhovuje na Mure športová časť,je otrasná no mám ju 😒 a je nespratná do menšieho auta.No v zime mi super vyhovovala hlboká vanička ale už sa tam malý nezmestí.Britax mám kôli romer baby safe sleeper a baby safe vajíčku,kam sa malý stále zmestí preto hladám kompatibilitu s romerom a teutonia sa mi pozdáva najviac so všetkých kočíkov.No Britax je strašne tvrdý na môj vkus no je aj ľahký aj spratný.Pre mňa kočík asi ešte nevyrobili.Aj tá BE YOU sa mi pozdáva,vyzerá ako cosmo len sa prehadzuje rúčka

babymarket_sk
31. mar 2012

@bebel
som nahnevaná na BGB, že tak Slovač podceňujú a nechcú späť na SK trh...mne sa ten kočík vždy páčil, na podobnom princípe - kolieska, preklap. rúčka je tá nová teutonka s novým polohovaním chrbta i nožičiek...
Videla som minule u nás mamičku, ktorej pri bežnej chodzi neskutočne vibrovali (už by som mala ísť spať, aké hrubky vyrábam)
No veď aj mňa sklamala S4 aj vintage 😒 , tak som opatrná....

babymarket_sk
31. mar 2012

@veva82
dá sa preklopiť rúčka a aj športová sedačka...do snehu, piesku a terénu s veľkými kolesami...
z Mury mám podobné pocity....

bebel
31. mar 2012

@babymarket_sk 😀 😀 😀 a ja ich veselo opakujem...sa mi to hneď opticky nezdalo(myslieť dnes už ani nevládzem)-sry dnes mám spánkový deficit...a zas presčasujem...už ledva oči držím otvorené. 😝 Idem do hajan.
Viaceré kamošky mali vibrujúce kolieska, ale pomohli im tie nalepovacie vložky .
S4 aj S6 sú neskutočne veľké, ťažké hebedá... 😝 Aj PP GT3.
Tie Hartany sú fajn, ak niekto inklinuje k takým vizuálne síce nie príliš vábnym, no priestorovo veľkorysým tradičnejším kočíkom.
Inak momentálne som úprimne príjemne prekvapená, že aj BJ city select, napriek tomu, že rozložený pôsobí ako hebedo, je neuveriteľne skladný a ľahký aj na bežné denné skladanie do auta- vo štvrtok som s ním bola so všetkými deťmi v BA.

babymarket_sk
31. mar 2012

@bebel
oni to vibrovanie asi nevedia zatiaľ úplne odstrániť, možno preto sa stiahli z viacerých trhov...počula som, že mali finančné problémy, ale to môže byť len také bla-bla konkurencie...
Podobný názor mám na S4,S6 i GT3, nuž sú však mamičky, ktorým vyhovujú, AT4 bola podobná ako GT3 len ako štvorkolka a v nej naša krpatá spala ako dudok...nuž ale to vykladanie a nakladanie do auta...S4, S6 radšej bez komentára...
Hartany sú na mňa príliž nazvem to - mužský produkt, trošku mi tam chýba taká jemnosť? elegancia? neviem ako to nazvať, ale kvalita je OK.
Tak nabudúce nasmeruj tátoša ku nám, aspoň podučíš našich nováčikov a pozývam na kávu...jaj tu asi nie, tak G3 😉 , aspoň ti porozprávam, aká dobrota to je 😉

minitrouble
1. apr 2012

@babymarket_sk podla mna zamerne zavadzate s virbujucimi kolieskami na bgb, takze aj ked uz malo prispievam tentokrat prispiet musim. Co poznam tak kazdemu tie nalepujuce kruzky pomohli a vibrovanie odstranili a bgb bee+ fungovalo perfektne, podla mna je to idealny kocik a na rozdiel od 100kilovych a nepruznych teotoniek sa lahko ovlada, nechapem ako je mozne ze vam tu dovolia robit takuto reklamu a antireklamu na kociky ktore vy (ne)predavate a zamerne tu zavadzate 🙄 🙄 🙄

babymarket_sk
1. apr 2012

@minitrouble k tomuto nie je velmi co dodat, s bebel sme sa tu o bgb bavili nahodne, pretoze ma osobne skusenosti...
Nemame dovod sa tu skryvat, za vymyslene nick-y,tak ako to robi nasa konkurencia...modry konik vytvoril modrykonik PRO, kde aj profesionáli majú možnosť vyjadriť sa verejne... Okrem toho, ze som nazvem-to profesional a moja praca ma bavi a naplna, som aj dvojnasobna matka, ktora ma uz cosi za sebou a ktoru hneva, ze bgb na Slovensko nechce...Ale toto je uz mimo temu...

lodgermaniacka
1. apr 2012

@babymarket_sk presne tak, fun som nikdy nevlastnila, mala som spirit aj cosmo, kedže spirit bol nestabilný 😉