Kočík Teutonia Cosmo

veva82
31. mar 2012

Ahojte žienky mám na vás jednu otázočku i keď už táto diskusia tu je no pre mňa je stará.Máte niektorá kočík Teutonia Cosmo a ako ste s ním spokojná????Ja mám Maxi Cosi Mura 3 no idem ho predať,nevyhovuje mi športová časť.Keď bol malý v zime vo vaničke bola to paráda prespinkal mi aj 4 hodniny no ako som vymenila kočík Britax športový prestal mi spávať.Spinká maximálne pol hodinu a je uplakaný,nervozny no nevie tam zaspať,takže tiež sa ide predať.Je Teutonia odpružená,vhodná aj do ľahkého terénu?nemám možnosť ju odtestovať,skúšala som 3kolku a tá bola super(má ju kamoška) no ja trojkolku nechcem už.Lebo dcérka pár krát skoro malého vykotila z Mury.A ani nafukovacie kolieska nemusím,mám šťastie na defekty.Ďakujem za každú radu a názor

lodgermaniacka
1. apr 2012

@babymarket_sk a teda velmi sa ospravedlnujem za tie mínusy, ktore som pri tak drahom kočíku ako je teutonia našla, a dovolila som si ich sem napísať, kým u vas človek nakupuje je všetko ok, ked príde problem potom už netreba jednať slušne so zakazníkom..moja osobna skusenosť s BM 😉

mirka285
1. apr 2012

@veva82 vies co,ved si kup to cosmo,na bazare ho kupis za par supov a uvidis ako ti bude vyhovovat...ja by som ho nechcela ani keby mi ho dal niekto zadarmo,Teutonka bola fajn ale len s hlbokou korbou ako sportovy kocik bol strasny,mal viac minusov ako plusov..

mirka285
1. apr 2012

@lodgermaniacka maximalny suhlas,ked som chcela na karticku Babymarketu,ktoru som od nich dostala uplatnit zlavu,pozerali a mna akoby som spadla z mesiaca...nechapem aco tie karticky davaju 😠

lodgermaniacka
1. apr 2012

@mirka285 keby som si ho kupila na bazare za 300 eur tak by som z neho bola za ten peniaz nadšena, ale nezodpoveda tej cene kolko stojí, to je asi všetko čím by som sem do tejto temy prispela, pokial nebudem musieť reagovať na utoky 🙂

babymarket_sk
1. apr 2012

@lodgermaniacka
Netusim o co ide, mozeme prediskutovat cez IP
@mirka285
Pri vydavani karticky je zakaznik oboznameny ako funguje...

Ani sa necudujem konkurencii, preco sa tu schovava pod vymyslenymi nickmi 🙂...
Ideme uz mimo temu...

Hold, odzneli tu prispevky spokojnych majiteliek Cosma...tie nemaju dovod "zavadzat"... 😉

lodgermaniacka
1. apr 2012

@babymarket_sk aha..takže ked píšeme mínusy sme konkurencia, že? 😎 neboj, tonko si ma už dal preverovať, kedže mal rovnaky nazor, cez IP som si s nim prediskutovala dosť, nech sa pači, nech si ma admin preverí, len kvoli tomu, že si človek dovoli napísať negativa je konkurencia 😀 prosím zmente nazov temy teutonia cosmo-len Pozitíva 😉 😉 😉

hoota
1. apr 2012

@veva82 ahoj, ja mam teutoniu. sice nie cosmo, ale trojkolku spirit S3, ale je to velmi podobne cosmu, akurat ze na troch kolesach. a nedam na nu dopustit, podla mna najlepsi kocik. predtym som mala peg-perego a nikdy viac. ale samozrejme zalezi od toho ake ma kto kriteria. mne teutonia 100% vyhovuje. osobne poznam viacero mamiciek, ktore maju cosmo a tiez sa nestazovali a nevymienali ho za iny kocik 🙂

mirka285
1. apr 2012

@lodgermaniacka presne tak!kupila som viac kocikov,ktore neboli podla predstav,ale Teutonka jednoznacne vedie v pomere cena/kvalita..predavala som je za 300 eur a aj to som mala problem sa jej zbavit 😝

lodgermaniacka
1. apr 2012

@babymarket_sk poznam sa osobne s bebel, tak ako aj vy dve, kludne sa môžeš spytať aj jej či mam kočíkovy obchod 😉 🙂

mirka285
1. apr 2012

@babymarket_sk ano presne tak,bola som oboznamena,ze pri kupe akychkolvek doplnkov na Teutoniu si mozem uplatnit zlavu...a ked som si ju chcela uplatnit,najprv ste neboli ochotni mi ju dat a po mojich argumentoch ste mi povedali,ze fajn date mi ju teda,ale musim platit v hotovosti...vedeli ste,ze hotovost nemam a platim kartou 😠

babymarket_sk
1. apr 2012

@lodgermaniacka
Naozaj netusim o co ide...
@mirka285
Pri kazdom kociku sa najde 95 spokojnych a 5 nespokojnych...viď vyššie...

Navrhujem "mier" a poďme variť nedeľný obed 😉

boska79
1. apr 2012

no ked da niekto za kocik 1000€..a ma ju ledva predat za 300...tak to si ho radsej necha a chvali do nebies.. lebo moc toho nevyskusal. ziaden kocik nieje idealny... zalezi ako mu vieme tolerovat nedostatky a sa prisposobit a co od neho cakat/necakat.to ako s chlapom. 🙂))

ale buchat sa tu do prs za teutoniu a nebrat do uvahy, ze vela ludi ma s nou negativne skusenosti, pritom chcu v dobrom poradit...a dotycnej usetrit vyhodene €..

ved ano, predajcovi je to jedno.

mirka285
1. apr 2012

@babymarket_sk vies co,mne sa vas pristup v predajni nepaci,to,ze Teutonka nevyhovovala mojim predstavam,to beriem,ale to ako sa chovate k zakaznikom je nauvazenie ☹ idem ja kadernicke,obed vari manzel,pekny den

babymarket_sk
1. apr 2012

@boska79
Mala si teutoniu? Resp. ktore kociky mas odskusane?

@lodgermaniacka
Naozaj netusim o co ide, kludne cez IP

babymarket_sk
1. apr 2012

@mirka285
Robí tam kopec ľudí...nedá sa hádzať všetkých do jedného vreca...existuje mail a tam je možné si veci vydiskutovať, sťažovať sa a nájsť riešenie...
Peknú nedeľu 😉...

lodgermaniacka
1. apr 2012

@babymarket_sk už to mam prediskutovane s tonkom, peknú nedelu aj Tebe 😉 ja tiež nevarím

babymarket_sk
1. apr 2012

@lodgermaniacka
Tak potom sa to už nedozviem o čo išlo...

Nuž vidím, že dnes som asi jediná, ktorá sa chystá variť 😉 ...

babymarket_sk
1. apr 2012

@boska79
Aj Stokke je kočík, ktorý má svojich nadšencov (som nim aj ja), ale má aj odporcov, zvacsa tych, co ho videli len na ulici alebo v obchode...je len male percento tych, ktorí kocik vlastnili a nesplnil ich ocakavania...

boska79
1. apr 2012

@babymarket_sk teutoniu som mala. viem o com pisem.

stokke som nemala...ale ked bude dalsie dieta, bude aj stokke... k stokke som sa nevyjadrovala, tak neviem preco sem pleties stokke.

babymarket_sk
1. apr 2012

@boska79
Bez komentara...kto chce pochopí...

babymarket_sk
1. apr 2012

@veva82
Z nevinnej diskusie pomaly hadka... Mas tu spokojných i nespokojnych... Je to uz len na tebe, co vyberies 😉....

zuzana581
1. apr 2012

@boska79 ja som vyskúšala a používala dosť kočíkov, aj drahých, aj lacnejších a teutonia je pre mňa jednoznačne perfektný kočík. Kúpila som ju za 800 (novú) a predala za 350, aj to len preto, že som s predajom ponáhlala. Nevidím v tom nič zlé, predala som ju po viac ako 2 rokoch.
Ste tu myslím tri maminy, ktoré tu teutoniu tak hrozne ohovárate, že mi to príde až divné. Veď ja rozmiem, že nie každému musí všetko vyhovovať, ale veď napíšem svoj názor, že ""pre mňa má také a také minusy a už by som ju nechcela"" a tým to haslo. Váš názor si každý prečíta a nemusíte tu ventilovať vašu averziu. Len rozmýšlam, či to je nenávisť voči tomu kočíku, alebo voči babymarketu 🙂 Hmm? Inak podotýkam, že som môj kočík v BM nekupovala ani tam nepracujem, ani nikoho odtial nepoznám (to len na okraj, ak by mal niekto pocit, že im fandím 🙂

mirka285
1. apr 2012

@zuzana581 vies Zuzi kazdy si obhajuje svoje...niekto s nou spokojni bol,niekto nie...ja som poradila veve nech si kupi jazdenu z bazarika a uvidi ci jej vyhovuje alebo nie...ja jej hlavne neodporucam kupit si novu,lebo v pripade predaja bude na nej velmi stratova 😖

lodgermaniacka
1. apr 2012

@zuzana581 prečítaj si prosím uvodný príspevok a hned pod ním môj prvý dotaz na teutoniu, žiadne uražky na BM tam neboli, len moja osobna skusenosť, so zakladatelkou som myslím jednala slušne, potom začali uražky a admin to premazal, kym som si stihla prečítať o čo sa jednalo, len som zakladatelku poprosila, nech na mna nepoužíva pri každej vete 4 vykričníky 😉
moja averzia ako píšeš vznikla potom ako BM atakoval mna tymto:

babymarket_sk @veva82
pokiaľ si dobre pamätám, tak "lodgermaniacka" má odskúšaný nazvem to "ekonomický" model teutonie - Fun system, ktorý má jediný ocelovú konštukciu, takže jej hodnotenie na Cosmo a ostatné modely je bezpredmetné
"Boom" okolo teutonie ...to ešte len začne ...

neviem kde pani majitelka získala informaciu že som vlastnila "ekonomický" fun, to mi prišlo ako uražka, výsmech z jej strany, do obchodíka som rada chodila, no ked prišiel problem tak už nebola ochota riešiť, to je z mojej strany všetko 🙂

babymarket_sk
1. apr 2012

@lodgermaniacka
Tak ako bolo spomenute neskor, zmylila som si ta s "tilly"....A mrzi ma, ze sa ta tento omyl dotkol...Nebol to umysel a ani by ma nenapadlo niekoho urazat...

Zuzka má pravdu, tu už vobec nejde o teutoniu...
Je smutne kolko nenavisti v mamickach drieme...

lodgermaniacka
1. apr 2012

@babymarket_sk nenávisť len preto lebo mi teutonia nesadla? 😅 žartuješ, že? 😉 trošku viac profesionality a nadhladu neuškodí 😉

babymarket_sk
1. apr 2012

@lodgermaniacka
Prepac uz nebudem reagovat, to sa nebolo o teutonii...kludne si to mozeme prebrat cez IP nakolko si myslim, ze to sem nepatri... 😉
Tu nejde o profesionalitu, ale o slušnosť...

boska79
1. apr 2012

@babymarket_sk praveze to sem patri, lebo Vase vystupovanie ma dokazat, ze vychadzate v ustreti a vazite si kazdeho zakaznika.

veva82
autor
1. apr 2012

Fuuu tak tu sa rozbehla riadna diskusia
@mirka285 ná bazariku som pozerala no nenašla som takú čo by sa mi páčila farba a s hlbokou vaničkou či vajíčkom nepotrebujem.

babymarket_sk
1. apr 2012

@boska79
Toto je tema o teutonii cosmo 😉