Otočné kolečká na kočíku. Áno alebo nie?

biba
8. jan 2007

Ahoj mamicky, chcela by som Vas poprosiť o vaš názor. S manželom sme vyberali kočik, chodili sme po obchodoch a manžel povedal, že kočik by nemal mať otočne koleso, nie to ešte kolesá, že sa to kazí alebo časom hrkoce. Ale ja si myslím, že s takým kočíkom je jednoduchšia manipulácia. Ja by som veľmi chcela trojkolku. Prosím, mamičky, ktoré máte skúsemosti o váš názor. Dakujeem 🙂

tilly
8. jan 2007

jednoznačne s otočným predným kolesom

lenus
8. jan 2007

my sme tiez vyberali iba s otocnymi prednymi kolieskami, je to neporovnatelne lahsia manipulacia (v malych vchodoch panelakov, kde kazdy centimeter je dobry by sme sa napr. my bez otocnych prednych neviem ako trepali do vytahu). Trojkolky myslim to predne otocne koliesko maju vsetky.

catherine214
8. jan 2007

Otocne koleso musi byt, bez toho je tazka manipulacia

biba
autor
8. jan 2007

No ale co hovorite na to, že možu pukať a neskôr hrkotať. Ako je to s kvalitou????

ramzesa
8. jan 2007

My mame otocne kolieska, ale len na stvorkolke (su len o nieco vacsie ako na bugine). Vyhoda je, ze sa s nim lahucko manipuluje aj s jednou rukou (v druhej drzim starsieho). A aj to pchanie sa do vytahu je s nim super, nemusim ho skladat. Ale trojkolka by urcite mala mat otocne predne. Bez otocneho to musi byt riadne na nervy. Nase kolecka este drzia a kociar uz ma viac ako rok a to je jeden z lacnejsich, ale trosku sa nam rozchodilo pruzenie, cize ak predok zdvyhnem, tak mi to pri polozeni trosku hrkne. V zime su taketo kolecka na figu ak napadne sneh. Ak nie je udupany alebo je odmäk a clapkanica, tak sa s tym kociarom neda nikam ist. Rozhodne na zimu velke tucne kolesa.

ikke
8. jan 2007

biba, zober manzela na nakup do nejakeho obchodaku, zadrhni vsetky styri kolieska nakupneho voziku nejakym kolikom a naloz mu vozik uplne plny. prechadzajte sa hlavne medzi regalmi, vela zabacajte a nakoniec sa ho spytaj, ako sa mu "soferuje" takyto vozik. 😉

emjee
8. jan 2007

ikke 😀 😀 😀 😀 😀

tilly
8. jan 2007

biba nebudú hrkať, o nič viac ako neotočné... veď potom by hrkali všetky buginy a šporťáky

ikke, super nápad 😀

ikke
8. jan 2007

ja som nedavno "soferovala" synovca asi tri hodiny v trojkolke bez otocneho kolieska a bolo to dost o nervy. co zatacka, to nadvihnutie prednej casti kocika. ako ked sme v detstve kocikovali babiky v tych hrackarskych 😝

ena
8. jan 2007

biba: my mame trojkolku quinny s otocnym kolesom a ja som spokojna, dobre sa s nim manipuluje, vdaka otocnemu kolesu sa s kocikom natrepem aj do maleho vytahu, aj v autobuse sa mi lepsie manipuluje s kocikom, hlavne, ked je tam este dalsi kocik a potrebujeme sa tam zmestit 🙂 A na kociku sa da predne koleso aj zaaretovat, takze ak chces, mas ho tocne, ak nie, je napevno.
A ako ikke spominala, tak behat pomedzi regaly je tiez urcite jendoduchsie s otocnymi kolesami.. Okrem quinny mame aj buginnu chicco a tam mam vacsinou tiez kolesa odaretovane aby sa otacali.mne osobne sa kocik tak ovela lahsie ovlada.

biba
autor
9. jan 2007

ikke tak to bolo vazne dobree 😀 Aj keby sme nemali trojkolku, tak asi by som chcela aspon predne kolecka otocne, ale to je to, ze sa bojim, ako sa bude s tym soferovat v zime po snehu ☹ No ale asi sa vyberieme na hlbsi prieskum trhu a necham si poradit od predavaca, aj ked Vase nazory skusenych su uzitocnejsie, ale pozname chlapov .... 😉

ninocka
9. jan 2007

my mame kocik s prednymi kolieckami otocnymi je to super nememila by som to a ked nechcem mat otocne tak to vypnem a dam rezim na rovne

certica
9. jan 2007

my mame tiez - inglesinu s otocnymi prednymi, takze sa otocis jak na pätkorunacke 😀 a tiez sa daju zabloknut na rovne

ramzesa
9. jan 2007

biba, ale s velkymi otocnymi ako su na trojkolke by to malo byt jednoduchsie, mi mame male kolecka a tie sa zabaraju do snehu, prip. capanice a uz s nimi nepohnem. 😠

lianak
9. jan 2007

My máme quinny freestyle štvorkolku s otočnými veľkými kolieskami a je to super, pri zatáčaní vôbec nemusím dvíhať kočík, aj ked je dosť veľký.Mám aj golfáče s otočnými kolieskami, ale lepšie sa manévruje s väčšími kolesami a čím väčšie diaťa, tým to ide ľahšie.Odporúčam.

uska
9. jan 2007

biba,
my sme boli tiez pozerat kociky, zober manzela do apuarku do predajne vedla dracika a tam vam vsetko vysvetlia.predne kolesa musia byt otocne. ena a ty si s trojkolkou spokojna? ja som chcela trojkolku od peg perego g3, to je novy model, videla som aj quinny aj play a zdaju sa mi strasne labilne. mala som v tom aj dieta kamosky a ked sa nahlo,tak som mala pocit ze vypadne. vonku ked ides s trojkolkou na obrubniky tak sa ti nenaklana?

ninocka
9. jan 2007

my mame peg perego a je super

uska
9. jan 2007

ninocka a peg perego aky? mne sa pozdava AT-4,ma take sirsie kolesa,ale otacave.je to sportak, na ktory sa kupi vanicka a autosedacka.

ninocka
9. jan 2007

my mame peg perego centro je perfektny
aj mne sa paci at4 ale moc velke kolesa su na mna vyzera to tak terenne
ja som chcela radsej klasiku

nelika666
9. jan 2007

ale centro nema preklapaciu rukovat.. ci ano? 😕

viamka
9. jan 2007

mame peg perego je fakt super, a otocne su dobre na manipulaciu. ked chces dlheprech. v lese, parku a slovenskych chodnikoch, tak velke kolieska, najlepsie terenak. kocik, co sa kazi a hrkoce? no neviem.... mozno z druhej alebo skor tretej ruky 😉

uska
9. jan 2007

viamka a mas peg perego at4 - to je ten s terennymi kolieskami?

viamka
9. jan 2007

perego sherpa - teren 6 kolecko a golfy pliko3. striedame.

gaboca
9. jan 2007

biba,ja mám chicco ct1,otočná kola a nic nevrže,neskřípe,v poho.jo a dodám,že syn váží 16kg 😀

bubonic
9. jan 2007

Ja som v nedeľu kúpila v PegPéregu v Auparku štvorkolku Uno, s prednými malými otočnými kolieskami a zadné má väčšie. (relatívne povedané lebo má prehadzovaciu rúčku). tiež som špekulovala nad AT4. predavač mi povedal tak, že AT4 je skôr do terénu a Uno do mesta, AT4 je zložená oveľa väčšia ako Uno, má 15 kg a stojí asi 17 500,- v základnej výbave. Aby som bola presná nie je určená pre novorodenca, na to potrebuješ dokúpiť asi za 6 tisíc vaničku. toľko môj rozhovor s predavačom. samozrejme zabudla som na také čosi ako že AT4 sa prestali vyrábať. samozrejme, náhradné diely sa budú ešte dva roky. a existuje len v troch farbách - modrá, červená a šedočierna. a mne sa strááášne páčila ale nakoniec som sa fakt rozhodla pre to Uno - oranžové. ináč obchod odporúčam biba aj pre teba, tí predavači sú geniálny, najmä ten čo tam bude zajtra a vo štvrtok. 😀 .

uska
9. jan 2007

bubonic,tak at4sa ti paci?mne velmi. to vsetko mi povedal tiez ten predavac s tym,ze mne povedal,ze at4 je aj do mesta ale mozes ist s nim aj na vylet,pripadne do snehu. at4 vazi 14kg, k at4 musis dokupit vanicku za 6tisic a detsku autosedacku za 6 tisic,takze ta kocik stoji cca 30tisic.ten tvoj stal kolko? to ze ho prestali vyrabat povedal aj mne,ale to my az tak nevadi. ja som si dala odlozit sedy, ze mi ho podrzia aj 2mesiace, kym sa nerozodnem.ja som povodne uvazovala nad gt3-

biba
autor
10. jan 2007

No som rada,ze ma aspon dake paky na manzela. Neviem odkial ma tu informaciu, ze otocne kolieska sa kazia a hrkocu, ale ja mu to uz dako vysvetlim 😀 V AuParku som sa bola pozriet v tej predajni vedla dracika. Pozerala som si tam kocik, co mali hned pri vchode, ale aj ked ma ... tak si nespomenim aka to bola znacka. Akurat viem, ze mal tie male otocne koliecka a ked sa zlozil tak nemol velky a je aj dost lahky 🙂

bubonic
10. jan 2007

uska 14 alebo 15 kíl je už jedno, keď môj kočík váži 10. A zložený zaberá cca 2/3 zloženého AT4. A nie je taký robustný, je to vyslovene mestský kočík. Autosedačku som nerátala do ceny, pretože ja ju budem mať z iného zdroja. Ten kočík sa mi páčil ale ten čo mám doma je krajší 😀. A máu prehadzovaciu rúčku čo bola moja podmienka. Čím Ďalej tým viac sa mi páči, najmä keď som s ním skúšala manipulovať a ide to jednoducho nohou, ako mi ukazovali v obchode. No a tá farba, tá je jednoducho super. Ináč samotný kočík stál 10990. Dokúpila som k nemu sieťku proti hmyzu - 200,- a pršiplášť - 300,- a pre kľud môjho svedomia prenosnú tašku, lebo v marci bude trešťať, ktorej keď vyberieš dno tak sa použije na rok ako fusak pre väčšie dieťa (to povedal ujo predavač 😀 ). taška stála 2400,-. Ešte chcem tašku na kočík a tá stojí tiež asi 2400,-. No a mám kočík za 16000,-, a nedostala som sa ani na základnú cenu AT4. Áno kočík je to krásny ale pre mňa jednoducho bol drahý a nepraktický. Skôr totižto pôjdem autom ako do terénu 😀 . uvidíme v zime.

uska
10. jan 2007

bubonic, super ze si mi to napisala,pojdemza ujom v sobotu a este sa popytam. ja tiez chodim kazdy den autom,takze skladnost je pre mna podstatna.kuknem aj to Uno. my rozmyslame, ze ked bude babatko vacsie- tak 2 a pol roka, tak kupime este nejaku skladaciu buginu golface a s tou budeme cestovat.odfot ten tvoj kocik a daj si ho do albumu,ok? 🙂 a kde budes rodit?

biba
autor
10. jan 2007

Kde na nete si mozem pozriet ten at4??? Prism hodte radu, dakujem 🙂