icon

Poradíte hlboký kočík s veľkou dlhou vaničkou?

avatar
jargre
16. feb 2014

Ahojte baby.vcera som bola na inchebe koli kociarom,lebo tam bola vystava rodina,ale bieda..boli tam dve firmy Jane a Inglisima. chcem sa vas spytat na tip pre hlboky kociar,ktory ma dlhu vanicku a nema vonkajsiu dkzku 75cm ktora vnutorna sa zuzuje na 70. Fakt neviem ake bude dlhe dieta,ale obidvaja sme dist vysoky a hlavne budeme mat 4-5mesiacov v zimnom obdobi takze potrebujem aby som tam dieta dala aj s fusakom ked budeme mat 5mesiacov. Moja sesternica mala Stoke a v 4 mesiaci maleho tam uz nedala a kupovala si dalsi kociar na zimne obdobie. Poradite mi??? Budem rada. Dakujem

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 24. máj 2026 · 61 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Viaceré modely hlbokých kočíkov majú vnútornú dĺžku vaničky približne 80–85+ cm, konkrétne Maked Lucky 84 cm, Camarello Q12 82–83 cm, Roan Marita ~82 cm a niektoré verzie Dorjan Danny uvádzajú cez 85 cm.
  • Rodičia často uvádzajú, že dieťa sa bežne presúva do športovej časti približne v 5.–6. mesiaci, aj keď niektoré deti ostali vo vaničke až do 9–12 mesiacov.
  • Niektoré vaničky sú schválené na prepravu v aute (uvádza sa Casualplay), a cena používaných 3‑kombinácií môže byť napr. 366 € vrátane poštovného (uvádza sa pri Dorjan Danny).


Najčastejšie otázky

Q: Aká je vnútorná dĺžka vaničky Maked Lucky?
A: Používatelia uvádzajú vnútornú dĺžku Maked Lucky 84 cm.

Q: Ktoré modely majú vaničku dlhú okolo 82–85 cm?
A: Uvedené modely s uvedenými rozmermi sú Camarello Q12 82–83 cm, Cam Cortina 83 cm, Camarelo Malaga 85 cm, Roan Marita ~82 cm a Dorjan Danny s deklarovanou dĺžkou cez 85 cm.

Q: Ktoré vaničky sú schválené na prepravu v aute?
A: Casualplay vanička je spomenutá ako „schválená aj do auta“, a Peg‑Perego korbička Navetta je spomenutá ako možné prevážať v aute.

Q: Kedy deti zvyčajne prestanú používať hlbokú vaničku?
A: Viaceré príspevky uvádzajú, že deti sa bežne presúvajú do športovej časti v 5.–6. mesiaci, hoci niektoré deti sa vozili vo vaničke aj do 9–12 mesiacov alebo výnimočne do ~15 mesiacov.

Q: Ktoré značky/typy sú opakovane odporúčané pre veľkú vaničku?
A: Opakovane odporúčané značky/modely sú Dorjan (Danny, Prestige), Camarello (Q12, Malaga), Roan Marita, Inglesina Magnum, Bebetto (Magnum, Fabio Exclusive), Hartan VIP XL, Jane (Cappazzo/Slalom Pro), Maked Lucky, Bugaboo a Peg‑Perego Navetta.

Q: Koľko stojí používaná 3‑kombinácia Dorjan Danny podľa skúseností z diskusie?
A: Jeden používateľ uviedol cenu 366 € vrátane poštovného za trojkombináciu Dorjan Danny.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Väčšina príspevkov sa zhoduje, že existuje viac modelov s vaničkami vhodnými pre vyššie alebo rýchlo rastúce bábätká (príklady: Maked Lucky 84 cm, Camarello Q12 82–83 cm, Roan Marita ~82 cm, Dorjan Danny >85 cm).
  • Väčšina príspevkov uvádza, že dieťa sa s veľkou pravdepodobnosťou presunie do športovej časti okolo 5.–6. mesiaca.


Sporné názory

  • Možnosť A: Uprednostniť nákup čo najväčšej vaničky, ak je predpoklad veľkého dieťaťa (uvádzajú sa modely s 82–85+ cm dĺžkou).
  • Možnosť B: Nekupovať ťažko rozmerný kočík primárne kvôli vaničke, lebo mnohé deti prejdú do športovej časti už v 5.–6. mesiaci (argument proti investícii len do veľkej vaničky).
  • Možnosť A: Bugaboo je „veľký/priestranný“ — tvrdenie používateľov.
  • Možnosť B: Nestor Candida je „najväčšia vanička na trhu“ — tvrdenie používateľov (obidve tvrdenia sú neoverené v diskusii a sú protichodné).


Otvorené otázky

  • Presné vnútorné rozmery vaničiek pre konkrétne modelové ročníky a verzie zostali nezodpovedané.
  • Kompletný zoznam vaničiek skutočne schválených na prepravu v aute (okrem spomenutého Casualplay a Peg‑Perego Navetta) zostáva nejasný.
  • Dostupnosť niektorých značiek/modelov v kamenných predajniach oproti e‑shopom (spomína sa, že Maked je prevažne v e‑shope) nie je úplne zmapovaná.


Spomenuté značky a firmy

Jane, Inglesina, Bugaboo, Concord, Maked, Dorjan, Camarello, Cam, I'coo,Tako Captiva, Bexa, Steggi, Hartan, Roan, Dema, Bebetto, Peg Perego, Silver Cross, X‑lander, Nestor (Nestor Candida), Britax, Casualplay, Verdi, Bambi, Stoke

Spomenuté produkty a metódy

Maked Lucky, Camarello Q12, Cam Cortina,Camarelo Malaga, Dorjan Danny, Dorjan Prestige,Inglesina Magnum,Bebetto Magnum,Bebetto Fabio Exclusive, Roan Marita,Hartan VIP XL,Jane Slalom Pro, Jane Cappazzo, Bugaboo, Peg‑Perego Navetta, Britax B‑smart 4 (rozmery 28–32 cm x 75 cm uvádzané pre vnútornú plochu), Steggi, Steggi Lux,Tako Captiva Mohycan, Nestor Candida, Casualplay (vanička schválená do auta), Concord Proton, Concord Scout

Miesta a osoby

Incheba, Donovaly

avatar
moni244
16. feb 2014

ja ako tu čítam, ja mám divné dieťa, ona už na prelome 5 a 6 mesiaca išla do športového, v hlbokom ani za svet, nepomáhalo ani naklonienie vaničky 😀 to len tak na okraj

avatar
lejlla
16. feb 2014

Jane slalom pro ale tie starsie rocniky 2007,08,09

avatar
ssuekk
16. feb 2014

No ja som mala stegi de luxe,vosiel aj velky fusak z ovcejvlnyale myslim ze ak na letochces tak je jedno aky

avatar
lucinkab
16. feb 2014

stoke sú malé kočíky. My máme inglesina clasica . píšeš o nejakej Inglisime...tak neviem či je to preklep alebo čo 🙂 ale my sme si vybrali z roku 2011, lebo je to väčšia vaničk ako z roku 2013 model. 🙂

avatar
coffea
16. feb 2014

Ahoj ja som mala zimne dieta a hartan ma velke vanicky.

avatar
adka629
16. feb 2014

nestor candida ma najväcsiu vanicku aka je na trhu..aj my ho mame..uz na druhe dietatko..a je stale ako novy..je fantasticky..vysoky..takze sa k nemu nemusite zhynat..priestranna vanicka, dcerka v nej bola az do 8mesiacov a ona je letne dieta..takze cela jesen, zima aj jar.. ma velke kolesa takze pohon 4x4 :D funguje na kazdy teren..je proste uzasny..ma len jednu chybycku..nema sportovu verziu..ale su podobne v 3kombinacii.. 🙂

avatar
hallie
16. feb 2014

My mame Jane, chceli sme ho prave kvoli vanicke, ktora by mala byt najvacsia vo svojej triede - ale pozor, ide o vanicku Capazzo! To bude podla mna ta starsia, ktoru spominaju lajla a ivetlo. Dostali sme ju v trojkombinacii Slalom Pro z kolekcie 2012.

avatar
siska53
16. feb 2014

Suhlasim so sandri,inglesina magnum ma tiez dost priestrannu a dlhu vanicku. Ja som,sice mala deti velkosti 48cm pri narodeni,ale 9m mali v decembri..zmestili sa tam,i s fusakom. A take 9-12 m babo uz ma cca tych 74 cm a priestor tam mali. A vlastne az do oteplenia sme ho pouzivali ako hlboky kocik. Potom sme,len ten navlek dali dole a mali sme sportiak.
je dobre mat typy,no a potom,kuk na vlastne,oci.
P. S., rucka sa da ovladat smerom,hore i dole,takze sme sa,zmestili i do maleho vytahu a kocikovt mohol aj nas vtedy 2-3r. drobec a i moj 180cm vysoky partner.
nehovoriac obtom,ze v zime som,ocenila velke,pneumatikove kolesa a na nakupy zas priestranny kosik. (ja,nesoferujem).

avatar
d_anica
16. feb 2014

My sme mali Bexu a bola som max spokojna. Tiež som vyberala veľkú vaničku, lebo sme čakali valibuka 🙂 zmestil sa aj polročný, ešte s rezervou. Ale ako tu už niektoré baby písali, chtiac nechtiac sme museli v 6 mesiacoch do športiaku, lebo vo vaničke vrešťal, nepomohlo ani naklápanie do polosedu. Rodič mieni, dieťa mení... 🙂

avatar
linibini
16. feb 2014

máme Roan Marita prestige, vanička skutočne veliká, zmestí sa do nej veľký fusak, vnútorné rozmery má 37 na šírku a na dĺžku je to 82 cm, má veľké kolieska, čo je do snehu a na ľad úplne super, je odpružený, rúčka má dve polohy, MM má 190 cm a spokojnosť... V hlbokej vaničke bol synček do pol roka, je veľmi zvedavý, všetko chcel vidieť, hoci sa dá dať do úplného sedu, nepáčilo sa mu tam, tak potom sme používali športovú časť. Poznám maminku,ktorá má ročného syna a stále ho vozí v hlbokej vaničke, keď nespí, dá ho do sedu .... My kočík predávame, lebo drobec by najradšej všade chodil peši,už má 15 mesiacov.)

avatar
simonka3
16. feb 2014

My mame Roan marita,vanicka je velka,aj moja dcera v nej bola pol roka,u potom tam nechcela byt,tak sme v sportovom.Inak s kocikom sme spokojni a aj v zime do snehu je dobry

avatar
zuzulka558
16. feb 2014

my sme mali dorjan,, boli sme spokojni

avatar
pipinka4
16. feb 2014

My mame dorjan danny sport 2013 a patri medzi najviacsie na tehu hlboka vanicka ma cez 85 cm.a aj sportova cast je velika.maximalna spokojnost a aj cena je super aj s postou sme platili 366 eur za samozrejme teojkombinaciu.zatial som nenasla chybu skor spokojnejsia.hlboka cast sa da aj vyklopit na polosed ked je uz babo vacsie a chce sa pozerat.a sportak sa da dat do oboch smwrov jazdy co je velka vyhoda.🙂

avatar
any8558
16. feb 2014

Camarelo malaga, som uplne spokojná, hlboká a dlhá vanička- 85cm, odlahcená konštrukcia, lahká manipulácia, aretizacia koliesok, brzdy, nastavenie rukovete, skladanie uplne jednoduché - len zatiahnete ako u Jane, nafukovacie kolesá....odvetrávanie vaničky, ochrana proti vetru super...dorjan danny sportige som chcela, ale bola som ho pozriet u kamošky a trochu sa mi nepacil tvar - hranatý a to, že na strieške je koženka (podľa mńa môže popraskať), bol o 7kíl ťažší - samozrejme je to asi podľa typu...Camarelo má aj dost daleko od seba predné a zadné kolesá čo je východa, ked cestujete MHD, nastupite, aj ked autobus zastaví dalej od chodnika a da sa ovladat vpohode jednou rukou:🙂)v druhej mam nakup::🙂))som s nim velmi spokojná...a je fakt z tých najvecsích vaničiek...

avatar
kikulienka19
16. feb 2014

Peg perego, korbička Navetta. Dá sa aj prevážať v aute.

avatar
cuculiatko88
16. feb 2014

Máme dorjan prestige butterfly 2013 a vanicka ma okolo.82 cm dĺžku a aj športová časť je veľká narozdiel od inych kocikov,my sme max.spokojni 😉

avatar
alfa8
16. feb 2014

Ja som mala viac kocikov ale taktiez by som odporucala ROAN MARITA vanicka je velka vozila som v nej do 10 mesiacov a je polohovatelna 🙂

avatar
myryjam
16. feb 2014

My mame Britax B - smart 4 s hlbokou vanickou (vodorovna plochu na lezanie, vratane makkeho matraca), malu som nej vozila do 11 mesiacov a to aj teraz v zime s fusakom. Rozmery: 28-32cm x 75cm (to je vnutorna dlzka)

avatar
sandrika1986
17. feb 2014

My sme mali kočík Bambi a bola som s týmto kočíkom veľmi spokojná 🙂

avatar
alena1808
17. feb 2014

X- lander xa

avatar
monaveral
17. feb 2014

Dorjan prestige max. spokojnost, velka vanicka aj s fusakom sme vydrzali 8mesiacov a to mam junove babo 🙂

avatar
brumka
17. feb 2014

hilux anmar je o nieco alebo rovnako ako camarel q12 oba sa su super ,eln camarel mi pride pre vyssie baby

avatar
jarkra
17. feb 2014

My mame tiež Jane s vaničkou Cappazo teda tou väčšou, bola super, dcera je narodena koncom augusta a vydržali sme zimu v pohode, a da sa tam polohovať chrbatik, ak si pozries diskusie k jane slalom pro, urcite tam najdes aj rozmery. Okrem toho je kociar aj lahky a v zime sme sa v pohode brodili snehom aj na donovaloch (minulu zimu 🙂)

avatar
ask
17. feb 2014

Pridavam sa k mamickam maximalne spokojnym s dorjanom. Mame dorjan prestige flover. Velmi pekny, priestranny, pohodlny🙂

avatar
amima
17. feb 2014

co tak cam?

avatar
jul11
17. feb 2014

Roan Marita, cca 80sm dieta s fusakom sa zmesti

avatar
lemurko
17. feb 2014

Skor sa podla mna pozeraj po sportaku, aby sa dal dat aj do lahu a aby potom neostali boky ako keby nekryte. Ak by sa ti nahodou babo do vanicky nevoslo, co si myslim, ze sa pri 90% kocikov nestane, tak nemas problem so sportovym, pretoze ak je kvalitny, bez problemov tam mozes vozit aj mensie dieta. Tiez ked som cakala prveho, tak som vyberala velku vanicku. Nakoniec v nej nechcel byt vobec, ked mal 4,5 mesiaca, koncom novembra sme vanicku odlozili a zacali pouzivat sportak s fusakom a maly bol spokojnejsi. Kym este bol hore, chrbatik som trosku podvihla, ked zaspal, posunula som ho do uplneho lahu. Sportak mal navyse pasy, co mi uz pri polrocnom velmi vyhovovalo.

avatar
lely
17. feb 2014

my mame neonato neosport fit , maximalna spokojnost, priestranna vanicka🙂

avatar
denisafono
17. feb 2014

moj nazor je: samostatny hlboky kocik, nie troj-kombinaciu, napr aj pouzity, vajicko tiez pouzite, okolo 7-8mesiaca zacat pozerat lahky, spratny sportiak. My sme mali tako-captiva 3-komb. Kaja mala v decembri 6mesiacov a to po vianociach bola uz v sportovej casti s fusakom lebo do vanicky sa nezmestila. Tak isto vajicko-sice velke ale ked bola naobliekana v overale tak tam bola ako sardinka. V januari sme uz pouzivali autosedacku Romer 9-18kg polohovatelna aj na spanie. Ked mala 11 mesiacov tak som kupila sportiak Britax B-agile-som max spokoja- velky aj na spanie a lahky rychlo zlozitelny do auta.

avatar
dagii
17. feb 2014

My mame Inglesinu a tiez ma velku vanicku....