Potrebujem súrodenecký kočík pri rozdiele 16 mesiacov?

zeytin
30. sep 2011

Ahojte... rozdiel medzi detičkami budeme mať presne 16 mesiacov. Termín mám 1.1. 2012. Chcem sa poradiť, že či budem potrebovať súrodenecký kočík. Ja si myslím že hej, aspoň na nejakých 6 - 8 mesiacov. Eliška predsa len ešte nebude dobre chodiť sama a bude zima. V snehu to bude o to viac komplikované. Pozerala som aj iné možnosti - sajdku z boku kočíka... ale to sa mi nejako nepozdávalo. Nechcem kupovať nový, ale z bazáru, ale aj tak je to dosť peňazí, preto sa chcem poradiť so "skúsenejšími"... Aký máte názor, resp. riešili ste aj vy podobnú situáciu?

albao
15. aug 2013

@zeytin ja som mala rozdiel 23 mesiacov a napokon som sa rozhodla surodenecky kocik ani nekupovat. Naopak, aj ten nas stal v kute. Babetko som nosila v satke, elbo do 5 mesiacov odmietala kocik, strasne v nom plakala. A starsia chodila len tolko, aby sme sa vladali vratit spat. Ja velmi doporucam kupit si v bazare elasticku satku a na zimu aj kryt (inak, asi ti ho aj mozem predat, uz nam bude maly tuto zimu) a mas to najlacnejsie najpraktickejsie riesenie. 😉

lubika39
15. aug 2013

@ivoshka ahoj, záleží aké máš dieťa,či ti prejde aj samé alebo sa nie. Ja mám rozdiel 14 mesiacov a kocik mám icandy tandem a som maximálne spokojná. Vojde sa aj do malinkeho výťahu a staršia dcérka je rada, keď si môže posediet. Dá sa z nebo urobiť aj kocik pre jedno dieťa. A samozrejme je viac surodeneckych kočíkov,len treba zvážiť či ho naozaj využijete

anjelicek26
15. aug 2013

@lubika39 - my ho mame tiez a rozdiel tri roky. Vyuzivame ho denne. Velmi vela sme mimo domu a som rada, ze aj starsieho si mozem zapnut, o nejake bolenie noh mi nejde, ale aby mi niekde nezdrhol, nestratil sa, nezakecal 😝 To on totiz vie ukazkovo.

veronika_domenova
13. okt 2013

@ivoshka ahoj. ja mam rozdiel 25mesiacov a tiez som riesila surodenecky kocik. teraz ho vyuzivam hlavne, ked nemame tatina doma alebo mi treba do obchodu alebo sa jednoducho chceme niekam rychlejsie presunut. alebo napr. ked pojdeme do zoo, tak aby si mal kde sadnut, az bude unaveny. a nasla som kocik ktory sa zmesti do maleho vytahu. to bol aj moj plan. je to taka novinka. vola sa Jane twone. a vyhodou je, ze sa da z neho spravit aj obycajny kocik alebo nakliknes sportovu cast a mas surodenecky. inak prave rozmyslam, ze po novom roku by som ho aj predala lebo ten moj starsi uz bude o pol roka starsi a uz mi bude taky drahy kocik zbytocny drzat doma 🙂

bibinka68
20. nov 2013

@ivoshka
Ahoj, kocik urcite potrebovat budes - my mame medzi dievcatami 23 mesiacov - a vyuzila som ho. Tak ako pise ramzesa, ked bola sama, tak kocik bol nezaujimavy, ale potom zistila, ze aj ona sa chce viezt. Pozivali sme Marco Marathon, trojkolesovy s velkymi kolesami, so sedackami vedla seba a s fusakotaskou, presli sme s tym akykolvek teren aj plnonalození, lebo bol robeny pre aktivnych.

stepanka274
20. nov 2013

@zeytin ahoj, mala som medzi detičkami taký istý rozdiel ako ty, nemala som súrodenecký kočík, ale veru že by som ho ocenila, niekedy som bola zúfalá, malý napr. nevládal - lebo taký krpec ešte nieje super chodec, bez manželovej pomoci by som sa asi zbláznila. to je moja skúsenosť,

zeytin
autor
20. nov 2013

@stepanka274 Ďakujem ti za názor, ale moje deti medzičasom trošku vyrástli :D Ten príspevok som písala pred dvomi rokmi 😀 Nakoniec som si kúpila súrodnecký JANE TWiN z bazáru a veru, bol naozaj neoceniteľný !!!!! Odteraz každej mamine odporúčam, bez neho by som si nevedela predstaviť fungovanie 🙂 Najma v zime 🙂
Pekný deň 🙂

stepanka274
20. nov 2013

@zeytin prepáč, nevšimla som si dátum, len som zareagovala, (mne sa potom narodil ešte jeden drobec presne s takým istým rozdielom, necelých 15 mesiacov), ale nakoniec sme to zvládli 🙂

petra6484
9. jan 2014

Ahojte potrebujem poradit cakame druhe dietatko ma,I bude mat 2 roky ked sa druhe narodi a tiez zvazujem ci kupit surodenecky kocik nakolko je mali dost zivy no neviem ako sa dokazu deti do dvo h rokov zmenit ,

orien
18. mar 2014

@bamartinka Dá sa to kúpiť ku každému kočiaru? My máme Quinny speedi a nejako to neviem nájsť. Ako to vyzerá? Máš to niekde odfotené?
Ď.

bamartinka
18. mar 2014

Ahoj, predpokladam, ze myslis tu pridavnu stolicku... REVELO BUGGYPOD
http://www.babymarket.sk/sk/2645/1851/revelo-bu...

bamartinka
18. mar 2014

@orien vid link vyssie - je na stranke aj zoznam kocikov, ku ktorym to pasuje

mmmv1
26. máj 2014

Ponukam surodenecky kocik baby joger city select

zuzanacoci
3. jún 2014

@mmmv1 ešte je to aktuálne? Nejaké bližšie informácie?

aduska59
16. jún 2014

@zeytin

chcem sa opytat na jane twin, mali ste 4, ci 3 kolesovy? a aky rozdiel medzi detickami? boli ste s nim spokojna? a ako pisete hlavne v zime? dakujem!

zeytin
autor
16. jún 2014

@aduska59 Ahoj, mala som 4 kolesový, bol stabilnejší ako 3 kolesový. Medzi detičkami mám 16 mesiacov a bola som veľmi spokojná. Bez neho si neviem predstaviť fungovanie. Zmestil sa mi do každých dverí, aj manipulácia bola dobrá, bez pomoci som vedela nastúpiť do nízkopodlažného autobusu... 2 deti v kočíku sú 2 deti, takže vždy som tak trochu posilovala pri kočíkovaní :D Ale každý mi ho obdivoval, na ulici sa zastavovali ľudia a pýtali sa, že ako to mám dobre vyriešené 🙂 Deťom sa tam páčilo aj neskôr, keď som vaničku mladšej dcérky vymenila za športovú sedanku. Veľmi dobre mi tam spinkávali. Jedinú nevýhodu, ktorú mal bolo to, že keď som mala vaničku, tak sa mi predné sedadlo nedalo úplne sklopiť, keď tam spinkala dcérka, ale iba tak do polovičky. Ak budeš mať ešte otázky, kľudne napíš 🙂 V zime to bolo tiež fajn, staršia vpredu mala nánožník, aj manipulácia po snehu bola dobrá. Odporúčam 🙂

aduska59
16. jún 2014

@zeytin

a uz ho asi nemate? predali ste? pisala som mamickam tu na MK, ale zatial neodpisali ... tak cakam, my budeme mat rozdiel sice 25 mesiacov, ale mala rada sedi v kociku, tak preto ho zvazujem a malinke sa ma narodit v decembri, tak verim, ze budem spokojna 🙂 a malu mam v jane slalom pro, a som s nim max. spokojna 🙂 vanicku by som tam dala tu, co mam, a dakujem vam za rady a tipy!

zeytin
autor
16. jún 2014

@aduska59 Áno, už sme ho predali. My sme rozmýšľali podobne, tiež sme mali jane nomad pri staršej a potom som v bazári hľadala súrodenecký, aby sme mohli použiť našu vaničku aj autosedačku, tie sa tam dajú krásne nakliknúť. Prajem veľa šťastia 🙂

ktk
30. jún 2014

@zeytin Ahoj, nehnevaj sa, ale aký to bol kočík čo ste mali, nejak som sa stratila v texte a neviem to nájsť 😅 Máme doma BRIO GO a som veľmi spokojná, Brio však nemá žiadne spojky ani nič podobné aby som vedela spojiť dva kočíky ☹ Toto čo ste písali s Aduška59 sa mi celkom páčilo, že použiť svoju vaničku ... ĎAKUJEM

zeytin
autor
30. jún 2014

@ktk Ahoj, mali sme kočík od JANE - Jane Twin Two... súrodenecký, resp. dvojičkovský. O spájaní kočíkov neviem, toto je normálny dvojkočík s tým, že som si tam naklikla svoju vaničku od JANE a vpredu som mala v športovej časti staršiu dcérku. Ak nájdem nejakú fotku, pošlem ako to vyzeralo 🙂

ktk
30. jún 2014

@zeytin DAKUJEM za odpoveď. Verím, že čosi nájdeme, nerada by som menila brio za niečo iné. Uvidíme, ešte máme čas. Len som chcela mať trošku prehľad. Prajeme veľa zdavíčka a nech sa darí 🙂

monika1308
16. júl 2014

Baby máte niektorá Icandy pear tandem? lebo to už je tretí kočík ktorý kupujem a dúfam že aj posledný. Prvý som kúpila Haberkorn Maxxi a nebola som spokojná. Druhý mám Dorjan danny sport ten je super až na to že je so sedením vedla seba a problém je v tom že s ním nemôžem do obchodu lebo je všade úzko. Tak kupujem i candy pear tandem a nechcem sa zas odzubkať. Dúfam že už budem spokojná. ☹

lenka777
16. júl 2014

My mame baby jogger city select ale uz ho predavame lebo mladsi syn sa uz nechce vozit v kociari ale bol fakt neocenitelny. Mam rozdiel 18 mesiacov a starsi sa este doteraz sem tam odviezol. Vyhodou je ze sedacky sa daju nakliknut v roznych smeroch, napr. Aj tak, ze deti na seba vidia. Ja len a len odporucam

jaja018
16. júl 2014

Mame rozdiel 17 mesiacov a surodenecky nemame a ani nam nechyba. Stal by v kute. Starsia chodi na odrazadle, bicykli a neviem com vsetkom a v kociku by mi nesedela ani za nic

mery333
16. júl 2014

Ja mám rozdiel medzi babami takmer 2 roky, ale bez súrodeneckého kočíka by som si to nevedela predstaviť. Je náš spoločník všade na cestách. Máme ho už druhý rok a má samozrejme aj striešku, či už proti dažďu, alebo slniečku. Výhodou je, že si podeň naložím veľa vecí, ktoré pri 2 deťoch potrebujem a nemusím nosiť v rukách. Či už nákup z obchodu, alebo keď ideme mimo domu. Tento rok sme boli na dovolenke a chodili sme hore-dole k bazénu a naspäť k ubytovaniu a poslúžil teda na 110% - na odvoz všetkých vecí, či unavených pasažierov. Ja si neviem tento typ kočíka vynachváliť. 🙂 🙂 🙂

milenka74
16. júl 2014

@monika1308 ja som mala baby jogger a bola som velmi spokojna a ten i candy som videla par krat nazivo a strasne mi pride nestabilny,sa to triaslo cele 😨 on vyzera dobre na obrazku.Ja by som si znova vybrala baby jopgger

monika1308
17. júl 2014

@milenka74 no aj nad baby jogger som uvažovala aj som ho pôvodne chcela ale financie nepustia 🙂

milenka74
19. júl 2014

@monika1308 a ten i canndy je lacnejsi?nechces radsej kupit starsi?ja som v nom vyvozila 4deti a teraz sa v nom vozia dalsie a ja som si teraz kupila babyjogger ale len pre 1dieta a kupila som po 1dietati,lebo tiez financie nepustili 😝 a som spokojna 🙂

milenka74
19. júl 2014

@monika1308 inak ja som nekupovala hlboku vanicku,len sportove a autosedacku aby som usetrila.

monika1308
19. júl 2014

@milenka74 tak v bazári som našla lacnejší tak som hu kúpila... zatial sa mi pozdáva, ešte som ho síce nevyskúšala. No pokial ani s Icandy nebudem spokojná tak ho predám ako predošlé a kúpim baby jogger samozrejme tiežz bazáru. ale aj v bazári ho predávajú dosť draho.