Reklamácia kočíku. Ako mám postupovať?

lindda
13. aug 2007

Ahojte mam problem s reklamaciou kociku je tu niekto kto ma predajnu? alebo vie mi niekto poradit som fakt zufala dik

bashka
13. sep 2008

baby, len chcem napisat, ze mi tu striesku dali novu...so stranovym listom o tom, ako som vobec nemala narok na nu, lebo to je normalna vec, ze to vyprasivie, ze som mala chodit s plienkou, alebo uterakom na nej...hmmmmmmmmmmm

duracelko
16. sep 2008

my sme kupili kočík CAM Combi Family pred 3-mi mesiacmi - a strasne na nom vrzgaju kolieska. o kolieska sa starame aj sme ich premastili takym spreyom. chystame sa ho reklamovat . uvidim ako dopadneme .... moja osobna skusenost: kočík CAM uz nikdy viac!!!!!!

idris
6. mar 2011

Neviem či si to niekto prečíta, ale už začínam byť vytočená.

A čo sa vlastne deje ? Asi pred mesiacom nám pukla kostra na otočné kolieska. Dali sme to opraviť a ešte som pridala že mi kočiarik hrdzavie podotýkam že ho skladujem vo vnútri . Hrdza bola pretretá iba na viditeľných miestach takže ešte stále tam je !!!! Prešiel mesiac a kočík máme doma jasné tú plastovú kostru na otočné kolieska vymenili ale v záručnom liste napísali, že nad rámec reklamácie, že to bola vada z opotrebenia . Ako chápem že nemôžem čakať zázraky od kočíka ale toto mi neprišlo ako nad rámec.... Ale čo sa teraz deje, moja dcérka má 14 m a 11kg a kočík je zle vyvážený , podľa mňa, proste keby ju nechám sedieť ( a ja ho nedržím ) a ona sa začne hádzať alebo kývať tak sa ten kočiarik prevráti, a ešte sa mi začala centrálna brzda očuchávať o koliesko asi tam niečo puklo a to mala je 1 deň v kočíku po oprave !! V záručnom liste je písane že váha do 18 kg a to nákupy nosím v batohu na chrbte 😅

MOJA OTÁZKA ZNIE JE TO DôVOD NA REKLMÁCIU ? Ovládam predpisy ako reklamovať nevymýšľam si len tak vadu, ale tu som na vážkach. 😔

sisaha
7. mar 2011

@idris ak tam opäť niečo puklo a kočík je nestabilný, je to dovod na reklamaciu. S tou hrdzou by som to uz s predavajucim neriesila.., toto je vaznejsi problem. A kedze ide o druhu reklamaciu tej istej vady, ziadala by som aj vratenie penazi. Ale zalezi od predavajuceho, ci ti vymeni kocik, alebo vrati peniaze. Na toto mas narok az pri tretej reklamacii tej istej vady.

lindda
autor
15. júl 2011

@idris
mozem vediet o aky kocik ide?

susann83
12. aug 2011

Ahojte 🙂
Potrebovala by som poradit ohladom reklamacie kocika.
Kupili sme v obchode Pre deti v BA kocik Concord Neo 2010, este so starym tipom brzdy - taka co sa na nu stupa pri odbrzdovani. Po 3 mesiacoch sa uplne pokazila a nedala sa odbrzdit, tak sme sli reklamovat. Reklamaciu uznali, opravili. Este hned v ten den sa znova pokazil, na druhyden sme sli zas reklamovat, tentokrat vNR. Po ca tyzdni bola brzda opravana. Fungovala zas 3 masiace. Minuly piatok sme sli znova do BA reklamovat a ziadali sme peniaze naspat. Ze az ked uznaju reklamaciu. Vcera mi predavacka volala, ze brzde nebola pokazen, ze tam bol kamienok kvoli tomu sa zasekla... Ja sa pytam:
- v ten den som bola len vnakupnom centre, brzda ako tak fungovala, zasekla sa az v buse ked som sla domov
- co hlada kamienok v brzde, ked je to jeden celok kde nie je taka velka medzera kde by sa ten kamen prepchal
- ci si to len nevymysleli, aby nemuseli vratit peniaze, lebo teraz treti krat sme boli uz dost neprijemni, kedze aj predavacky su tam neochotne a nemile
Co robit aby mi teraz vratili peniaze, kupovali sme sportovy zvlast a podvozok bol pouzivany asi 5- 6 mesiacov, kedze asi mesiac som maleho len nosila
Vdaka za tipy

susann83
12. aug 2011

baby nikto????

sisaha
12. aug 2011

@susann83 no neviem, osemetna situacia. ja by som to prebrala a kedze je to kazovy vyrobok, tak sa ti to znova pokazi. urcite si vsak nechaj vyhotovit zaznam aj o tom tretom raze... A stvrty krat ked pojdes, tak sa sama pozri ci je tam niekde kamienok, pripadne si to odfot tak, aby na fotke bol datum aj hodina a potom to chodte reklamovat..

susann83
12. aug 2011

@sisaha dakujem za odpoved. Dufam ze sa to nejak vyriesi, lebo kazdy druhy mesiac reklamovat sa mi uz nechce 😝

sisaha
12. aug 2011

@susann83 to verim, ale hadam uz ked to bude poslednykrat, tak to bude stat za to 🙂

nibiru
10. okt 2011

ahojte potrebovala by som poradit dna 14.9.2011 som dala reklamovat kocik v brendone zlozil sa mi aj s malou v nom.este stale sa mi neozvali viem ze oni odvazaju kociky na reklm.2x za mesiac ked sme ho odovzdavali mi, predavacka mi vravela ze reklamacie odvazaju az o tyzden vo stvrtok 21.9 kocik sme tam nechali s tym ze v nom malu vozit nemozem kedze sa to moze opakovat podla kalendara som to ratala a vo stvrtok 13.11 uplinie presne 30dni bol tam sviatok neviem ci sa rata aj to alebo nie ak nie znamena to ze ak mi zavolaju v piatok mozem ziadat peniaze spat bude to vlasne 31den ...popravde vobec nemam zaujem o ten kocik bojim sa ze sa to bude opakovat.mozno ho aj opravia ale ten strach tam je a bohuzial neviem si predctavit tam posadit malu a ani predat ho emozem ved co keby sa to niekomu stalo.dala som aj podnet na soi doslo mi vyjadrenie ze kocik daju testovat a poslu mi info len nevedia ovplivnit dobu testovania.

maggie2
10. okt 2011

@nibiru Ťaháš za kratší koniec, ber to tak ako Ti napísalo SOI, bohužiaľ

nibiru
10. okt 2011

oprava 13.10 bude 30dni @maggie2 volala som kolegini co robi na reklamacnom vravela ze kocik nemusim prevziat a mam pockat na to testovanie vraj ho prebrat nemusim aj rok a ked budem mat vysledky mam dojst aby sa nestalo ze oni mi ju neuzaju a soi nariadi aj stiahnutie vyrobku kedze v tom pripade by slo o nebezpecny vyrobok len som sa jej zabudla spytat ci to znamena ze ked vo stvrtok 13.10 bude 30den 14.10 uz mozem ziadat vratenie penazi kedze co som si pisala z jenou kockou kocik jej vratili z reklamacie minuli mesiac 14. z tej istej predajne.

maggie2
10. okt 2011

@nibiru žiadač peniaze späť môžeš, oni Ti nemusia vyhovieť.

nibiru
10. okt 2011

@maggie2 a ako to chcu riesit ked to bude 31den ved na to uz mas zo zakona narok nie?

maggie2
10. okt 2011

@nibiru môžu myslím predĺžiť lehotu vzhľadom na závažnosť či komplikáciu prípadu, neviem, každopádne oni si robia čo chcú

nibiru
10. okt 2011

@maggie2 to som nikde nenasla som pisala aj na pravaspotrebitela . no zajtra musim pozistovat v robote ako to robia oni len som tam dlho nebola asi pojdem po rady.

nibiru
14. okt 2011

no takze reklamacia neuznana vraj pi posielali list 3.10 ocom samozrejme vobec neviem dnes si asi podam postarku!dokonca na kociku ani nic neopravili taky aky som ho tam dala taky tam aj je pravdepodobne servis vykonal vyrobca tak na co by si skodili 3svedkovia ako sa sam zlozil nestacia !ide ma porazit...normalne som si mysllela ze kupim novy kocik nebude problem a aha ze ja som nekupila radcej daky pod ruku!

mitinka
14. okt 2011

@nibiru
Je treba kočík neprevzať a vrátiť... Oni skúšajú,ale keď sa im vráti spať je ich povinnosť dať ti ten istý tip len nový alebo ti vrátiť peniaze!Vobec nepozeraj na žiadny list,teba trápiť nemusí,proste ak ho máš v záručnej dobe pošli ho okamžite naspať!!Moja rada ako predavačky 😉

kaby
15. okt 2011

@nibiru Pokiaľ reklamacia nie je vybavena do 30 dni, mas zo zakona narok na vratenie penazi a to v plnej vyske (pokial prejavis zaujem). Po tejto lehote mas teda na vyber z 2 moznosti- prevziat kocik alebo peniaze. Ak by ti ich nechceli vratit, pohroz im obchodnou ispekciou.
SOI v tomto stadiu reagovala len na nebezpecnost vyrobku a s tym suvisiace testovanie, ale to tvoj problem nevyriesi. Vyrobky sa davaju testovat najma vtedy, ak zakaznik nie je spokojny s vybavenim reklamacie... Ale to je na dlhe lakte a hlavne na trovy zakaznika.... vykaslala by som sa na to, skor by som to vnimala ako krajne riesenie.
Ak by sa aj ukazalo, ze kocik je nebezpecny a ty by si zaplatila za testovanie, mozes vymahat tieto trovy od predajcu sudnou cestou, avsak to si treba rozmysliet. Sudy su u nas velmi velmi pomale a castokrat sa spravodlivosti nedomozes, resp. velmi tazkou cestou, plus nehovorim o dalsich sudnych trovach....
Vela stastia s vybavovanim

nibiru
15. okt 2011

@kaby tym ze oni list poslali 3.10 pre nich je reklamaci vybavena niekde sa zatulal a vcera som to na poste riesila tak sa nasiel a ja som ho prevzala ak by list poslali aj 30den stale je splnena zakonna podmnmienka .... to mi povedali na soi.

nnell25
21. nov 2011

Caute baby, potrebujem pomoct. Mame kocik Concord Fusion 2009. Ked sme nahodili sportovu cast tak sa nam prederavil potah na spodnej strane kde sa opierka polohuje. Na reklamacii okrem ineho co sme reklamovali nam to presili. Po asi dvoch mesiacoch sa to prederavilo znovu. Zasa sme to niesli na reklamaciu a zasa to presili ale inou latkou. Samozrejme sa to stalo po treti krat a tak sme to isli reklamovat s tym ze sme to trikrat reklamovali a asi nebude chyba v potahu ale v celej konstrukcii a pytame si naspat peniaze. Oni ho zasa presili a povedali nam ze reklamaciu zamietaju. Ale ja nechcem milionkrat presity kocik. Ako dosiahnem to aby mi konecne vratili ppeniaze a pochopili ze chyba neni v potahu ale v konstrukcii?

akova
19. jún 2012

ahojte vedeli by ste mi poradiť, dala som vyreklamovať kočík, jednalo sa o internetový obchod, tak po ňho poslali kuriéra dňa 21.5.2012. Stále nemam ešte odpoved, a za dva dni končí zakonná lehota 30 dní... Je to tak, že mám počítať deň, kedy kuriér prevzal odo mna kočík ako deň začatia reklamacie t.j. 21? Ešte kedže to bola reklamacia do 6 mesiacoch používania, berie sa to ako vyrobna vada... mam z toho aj nejake ine vyhody, napr. na vyber či iny kočík alebo vratenie penazi?

nibiru
11. júl 2012

@akova neviem ako si dopadla ale aj ja som mala vadu do 6m. ale podla servisu bol kocik ok ono totiž do tych 6m. možu tovar poslat vyrobcovy na reklamaciu

akova
18. júl 2012

@nibiru tak ako ty, kocik je vraj ok, ale po tel. dohovore sme sa dohodli na financnej kompenzacii, lebo som chcela dat na kocik urobit znalecky posudok. . . Viditelne nebol ok, ja som mala problem s vanickou nedrzala rovno ale bola sikmo. Kedze uz pouzivam sportiak tak sme to vyriesili tou kompenzaciou. Inak som zistila, ze uznana reklamacia pri kociku byva velmi zriedka, to sa tam musi nieci zlomit aby to uznali, a aj vtedy to hodia este na teba, ze si na vine. Mne naspat s kocikom neposlali madlo, stale ho este nemam a to kocik mam uz mesiac doma, tvrdia ze ho poslali 🙄 no otras.

vierushka
17. mar 2015

Ahojte, sice stara tema, ale skusim. Mal niekto prblem s prasknutou strieskou na kociari - s tym igelitovym okienkom myslim, lebo cele dopraskalo a s kociarom skoro vobec nechodim, myslite ze sa podari vyreklamovat ?

majka322
11. jan 2017

Ahojte, viete mi poradiť? V auguste sme kupili dvojkombináciu kočíka. Do konca decembra sme používali vaničku po nahodení športovej časti sme zistili že chýba madlo.Predajca sa vyjadril že tovar sme mali skontrolovať pri prevzatí a riešiť to vtedy a madlo mi vie objednať na moje náklady. Naozaj nie sú povinný nám madlo dodať? Ďakujem za odpoveď

daduska3
15. jan 2017

@majk322 nie, je to naozaj tvoja chyba, mala si si to skontrolovat.

majka322
15. jan 2017

Ďakujem za odpoveď. Nabudúce musím byť pozornejšia 😉

aidylb
24. júl 2020

@bashka ahoj, viem ze neaktualne, ale presne moj pripad. Lenze po mesiaci!!!! Ako si to vyriesila, ze to dali novu striesku? Ak sa pamatas. Inac nova strieska u nas nehra, lebo na viacerych miestach je vyblednuty, najma kde ma nohy-je vyblednuty.