Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

aurra
5. sep 2013

@praverita neviem ake su ostatne, tento sa nam aj dizajnovo pacil najviac, a neviem ci je robustny, v pohode sa s nim zmenistim do mini vytahu, ked ideme k mame, v zime s fusakmi som tiez nemala ziadny problem,

zuzi26
5. sep 2013

@praverita ja som uz svoj predala ale mali sme Sport, nam uplne stacil, nechceli sme vela investovat do surodeneckeho kocika. Vyhoda ze je super uzky a pritom pohodlny pre obe deti..super dlhy doublekit. Mladsie bolo v prenosnej taske do 4 mesiacov, potom sme ju nahradili len lodger fusakom a uplne stacilo. Akurat som si dokupila striesku pre doublekit. Keby som chcela investovat viac kupila by som explorer. Vibe je podstatne robustnejsi, mne sa aj dizajnovo menej paci.

garzonka
5. sep 2013

@praverita Ahoj!
Ja sa priznam, ze Vibe som si vyhliadla asi rok predtym nez som otehotnela 😀 Jednoducho sa mi pacil, najma farebna kombinacia (taka elegantna) a celkovy dizajn......a potom ked sme cakali babatko, tak som si ho sla obzriet aj nazivo. Ja som nizka, a prvy dojem bol ze je velky. Teda lepsie povedane vysoky (ked mal vystretu stiesku). Neskor mi to tak uz nepripadalo, zvykla som si.
Musim povedat ze manzel bol velmi nadseny uz aj kvoli kvalitnemu prevedeniu a najma loziskam v kolesach. Takze to bola jasna volba. Postupne ako som ho zacala pouzivat (od narodenia do 2,5 roka) som prichadzala na to, ake ma vychytavky a jazdilo sa mi s nim vynikajuco. Ked som ho predavala, bolo mi za nim smutno.
A jazda v zime? Ked sme este pouzivali cocoon, davala som synovi aj fusak, bolo mu teplucko, neskor dalsiu sezonu mal len fusak a zmestil sa v pohode, lezal pohodlne. Vibe ma plochu hlavnej sedacky dlhu cca 88 cm, na sirku to tiez bohato stacilo, jedine co sme trochu bojovali, boli popruhy na zapinanie - pri zababusenom dietati to tak tak stacilo (zdali sa byt kratke).

sophie1981
6. sep 2013

@praverita Ahoj, ja som bola od prvej chvile zamilovana do Sportu, kedze aj napriek tomu ze je surodenecky posobi nizko a "skromne"...ja som nizka, tak uplne vyhovoval. Prezila som niekolko zim s roznymi velkostami deti v nom a nestalo sa mi aby sa nezmestili.....ci s fusakom a overalom alebo ako male babatka s dekou a inymi zalezitostami... 😅 max. spokojnost. Mala som moznost oskusat si aj mountain buggy, kamoska ho ma doteraz a kebyze mam peniaze (kedze ten je podstatne drahsi, teda aspon pred 5 rokmi bol) tak si kupim ten...rozdiel medzi kocikmi je hlavne vo vahe...mountain buggy je asi fakt najlahsi kocik aky som kedy mala moznost oskusat...nevyhoda v tej starsej verzii bola ta, ze hlavne sedadlo sa nedalo sklopit do vodorovnej polohy, ale len tak na sikmo..netusim ako su na tom novsie verzie....ale ten kocik je uzasny... 😉 ...cize ja som uvazovala aj nad mountain ale financie by nas nepustili.

praverita
6. sep 2013

@sophie1981 ahoj,dakujem za info. Aky typ mountain buggy ma kamoska? +one mozny pre dve deticky alebo urban jungle? Mne sa +one paci,lebo obe deti sedia vyssie,ako u modelov PT a obe maju relat.dobry vyhlad. Ja jednoznacne potrebujem polohovanie oboch sedadiel-obidve moje deti su kocikovy spaci a tretie nebude ine. Vahovo som modely neporovnavala,aj ked som kdesi citala,ze mountain nie je taky kompaktny v zlozenom stave a ze skladanie chce tiez zvyk-prekladam ako:vobec nie jednoduche a user friendly. Musim zistit,kde by som MB mohla vidiet nazivo a uvidim.

sophie1981
6. sep 2013

@praverita ona ma urban jungle....ten +one som az teraz videla, ze take nieco existuje... 😀 ..on je vazne uplne lahky, ona ma v ciernom prevedeni, ten kocik ma tusim 7 rokov ale ta farba je stale cierna, napr. moj cerveny PT je na strieske uz taky s ruzovym nadychom a to ma 5 rokov dennno-denneho uzivania.....a nemam pocit zeby sa nejako zle skladal...nasukala ho tak isto rychlo do svojho kufra auta ako ja nas PT... 😅 ....
obzrela som si na nete aj ten +one ale nemam pocit, ze ak planujes deti nechavat spavat v kociku, ze v tomto to bude mozne nechat spat obe deti..oni tam sedia uplne vzpriamene...moj nazor je ze ak chces kocik pouzivat ako double, pohodlnejsi je PT...ja mam v albume fotky z nasho zivota s pt..mozes nakuknut, najdes tam aj fotku, kde mi decka obe spia..to mal syn rok + nejake drobne mesiacel, dcera necele 4 roky a v pohode sa to dalo..jasne ze to nieje ako doma v posteli alebo v kociku pre jedno dieta, ale oni velmi radi zaspavali takto a vydrzali spat dost dlho... 😅 ...prva zima ktoru som vyuzivala kocik ako double bola ta pred dvoma rokmi, tu pod tatrami sme mali do -30 stupnov a decka som naobliekala a napchala do fusakov v pohode obe, bez problemov som to aj odtisla po polnej ceste hore kopcom a cez les.... 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sophie1981/a...

praverita
6. sep 2013

@sophie1981 pekne fotecky,sophie,krasne detusky! +one sa nedaju polohovat obidve naraz,to je pravda.brala by som ho tak pre dve min.6-8m a starsie,to by slo pekne. A je vazne drahy! Uvidim,poobzeram sa,vyskusame,este mam cas.
Dakujem 🙂

niccolla
7. sep 2013

Ahoj, prosím nemáte tady některá zkušenosti s novými typy P&T, dot nebo navigator? Chtěla bych si koupit nový kočárek, a našla jsem, že se prodávají z těch starších typů už jen vibe2 a explorer, snad jsem hledala dobře.
A ještě by mě zajímalo, předběžně jsem si vybrala navigator, ale na jiné diskuzi psala jeho majitelka, že je strašně málo místa když je DK nahoře, pro nožky dole ležícího mimča, že ta horní sedačka, je moc nízko nad tou hlavní.
Tak zase nevím 😒 Na živo je bohužel u nás nikde nemají, to bych si jinak vybrala hned, ale takto jen přes internet, je to k ničemu.
Moc děkuji za odpověď.

kim_rossi_stuard
7. sep 2013

baby zhanam NAHRADNE KOLESO NA pHILL AND tEDS SPORT, NEPREDAVATE NIEKTORA NAHODOU? 😕 😕 😕 😕

dagmarkaaa
8. sep 2013

@kim_rossi_stuard myslíš celé kolo? nebo jen duši a pneumatiku? my nedávno koupili v cyklosportu duši a pneumatiku nemusí to být stejná značka ale celé to kolo nevim teda

kim_rossi_stuard
8. sep 2013

@dagmarkaaa tiez premyslam ze kupim v cyklo obchode 😉 ak bude pasovat 😉

ameliejulliette
9. sep 2013

Zdravím a prosím vás o pomoc a radu - kde vozíte na kočárku tašku, když máte naložené obě děti? Nemám osobní zkušenost, ale co mě napadá: Na madle musí přece překážet tomu spodnímu dítěti a v košíku taky, plus se k ní blbě dostává... Prosím, vyvraťte my tato podezření, kočárek se mi líbí, ale vozím s sebou tuny věcí a na batoh to nevidím 😉 Děkuji moc.

martan_i
10. sep 2013

@kim_rossi_stuard
Taky jsem scháněla kolo-teda plášť. jedna cesta je přes českého dovozce- Ags sport ve Vinoři. napsat jim mail, ale dlouho jim to trvá- já čekala 2 měsíce. další je web philandteds a nechat si to poslat -500 je jen poštovné ☹. nebo Amazon.com nebo amazon.de(nemecky ma levnější daň a poštovné)-takhle jsem koupila double kit,vyšel levnější než u nás.

niccolla
10. sep 2013

Ahoj, tak jsem přečetla celou diskuzi, a stále nevím. Máte tady některá dash? Našla jsem i nový sport, ale ty barvy mě silně odrazují, chci černý, šedý, abych do něj mohla dát své dosavadní doplňky z kočárku. Taky se mi líbí vibe 2, ale tam je zase šílená cena, protože chci nový kočárek.
A máte někdo dobrou zkušenost s navigatorem či dotem, nebo je ten DK nahoře tak nízko, že se to fakt nedá?

Děkuji za případné odpovědi.

dagmarkaaa
11. sep 2013

@niccolla já mám dash a ok až na tu brzdu v madle ta mě zlobí ale po 3 letech není se čemu divit, nezacházím s ním zrovna nejlíp.
@ameliejulliette na madlo fakt ne ale vleze se normál přebalovací taška i nožičky dospod do košíku... případně i spooousta jiných věcí, sice spodní dítko má míň pohodlíčka na nožičky ale to snad nevadí. Případně jde po svých 🙂
@kim_rossi_stuard určitě většinou cykloobchod bude tohle mít v nabídce taky jsem se divila... opiš si rozměry a kdyžtak ti objednají, ani to není tak drahé.

ameliejulliette
11. sep 2013

@dagmarkaaa @sophie1981 Děkuju vám za odpovědi. Dnes jsem viděla paní s miminkem ještě v "troubě" a tašku měla normálně na madle... ale později... pořád nevím. Ty batůžky zas ubírají kočárku tu hlavní výhodu, že je úzký 😅 No že dítě jde kdyžtak po svých, nic ve zlém, ale pobavilo mě to, na to si nemusím pořizovat dvojkočárek 😀 Asi teda Phil and Teds pro nás nebude to pravé, ještě si ho pořádně osahám a třeba se zamiluju 😉

sophie1981
11. sep 2013

@ameliejulliette ja som bezne chodievala na nakup, nalozila som ho do toho priestoru, kde ma dieta nozicky, ak bol plny, stale som tam dala mensie dieta, to si vylozilo nozky na ten nakup....teda oprelo si lytka a chodidla zvacsa vystrcili po stranach von... 😅 ...s takym klasika nakupom sa to dalo v pohode..ak bol nakup obrovksy, zvykla som aj dat tu hlavnu cas do polohy lezmo....tam som napchala teda riaden nakup...mensie dieta bolo hore v dk..no a dcera sedela tam, kde sa davaju nozky z hlavneho sedadla...na tu cestu z obchodu domov sa to dalo zvladnut...sla som sice velmi pomali, aby som ju niekde nestratila ale dalo sa.... 😀 😀 ..ona vlastne doteraz sada ked je leniva chodit na tu prednu cast..maly uz automaticky nozky roztiahne aby jej spravil priestor ked ju vidi, ze chce sadnut...(dufam, ze som tymto nepoburila nejake bezpecnostne maminky a neukamenuju ma... 😝 .....ale upozornujem, aj napriek tomuto stylu obcasneho vozeniamoje deti su zdrave, krasne, spokojne a zive. 😅 )..

sophie1981
11. sep 2013

pri tomto kociku si treba uvedomit jednu velmi podstatnu vec ktoru som tu uz raz pisala....je to dvojkocik, ktory svojimi rozmermi patri mezi mensie monokociky, zmesti sa aj do toho najmensieho osobneho vytahu, je uzky, cize v pohode prejdete v mhd, vlaku, po zlozeni ho vtrepete aj do kufra Citroena C1.....takze ocakavat od neho plnohodnotny priestor pre obe deti na spanie v lahu, moznost mat priestor na velky nakup nalozeny spolu s detmi, velky priestor na sedenie, sediska v dostatocnych vyskach do cesty je uz asi fakt nemozne.....tak ako ma svoje vyhody velkostou a praktickostou ma aj nevyhody obmedzeniami v "loznom" priestore a pohodlim oboch deti.....(aj ked moje deti sa stale natahovali a natahuju o to mensie sedadlo vzadu)....zalezi na matke, co vyzaduje a ocakava od kocika, co je pre nu najpotrebnejsie...pre mna matku, ktora je zvacsa s detmi sama, nema k dispozicii vlastne auto a je odkazana na autobusy a vlaky, vybavovania po uradoch a nakupovanie s plnou posadkou, zaroven potrebu mat kocik dostatocne schopny prejst terenmi a snehom, dobre manevrovatelny jednou rukou, lebo v druhej mam bud psa alebo kolobezku je pt ten naj....aj napriek tomu, ze som sa stretla s dost vela odsudenim, ako mozem to ubohe dieta tam dole tak trapit, bez vyhladu, vankusika a bez perovania.......

ameliejulliette
11. sep 2013

@sophie1981 Díky moc. Takhle jsem už taky viděla na PT děti vozit a je to popravdě jedna z věcí, které se mi líbí 😉 Že by si nejstarší měl taky kam sednout 🙂 Když já furt nějak nevím, jak s tím spaním, oba kluci jsou zvyklí v kočárku spát a mladší je zatím vyloženě kočárkový, ale musí ležet... Než přibude sourozenec, vím, že povyroste a leccos se může změnit... 🙂

sophie1981
11. sep 2013

@ameliejulliette ty si poznas najlepsie svoje dieta a vies co potrebuje...moja dcera bola a doteraz je kocikova..je to strasne ma 4 roky, ale aj dnes rano ako videla ze prsi hned prve co, ze ona dnes ide v kociku aby nezmokla... 😅 ....do 2,5 roka mi spavala poobede v kociku, potom ako sa narodil syn si bez problemov zvykla na dk...

niccolla
11. sep 2013

@dagmarkaaa moc díky za odpověď, právě ta brzda v madle mě trochu odrazuje 😒 Pořád nevím jaký typ, na každém je něco co mi vadí, naštěstí mám ještě dost času, do ledna snad něco vyberu 🙂 Kdyby byly dva, tak vyberu snadněji, ale takto když už jich je tolik, a nebo kdybych je alespoň mohla vidět, to by se taky lépe vybíralo, ale podle fotek a videí je to nic moc ☹

aniska
12. sep 2013

kdyby nekdo poptaval, kamoska bude prodavat Sport cca za 300 e, vscetne plastenky, doublekitu a orig.vlozne tasky.

niccolla
15. sep 2013

Ahoj, prosím vás poradíte mi? Koupily byste ježděný Explorer s DK ze Sportu, obě pláštěnky + cocoon za 9000,–? Ještě tedy nevím jak dlouho je ježděný. Chtěla jsem ten Navigator, ale celý komplet by mě vyšel na skoro 17 000,–, což už je dost. A teď jsem zahlídla ten inzerát, tak jsem začala uvažovat, že bych možná jetý kočár i koupila, i když to moc nemusím, ale budeme ho používat tak rok, až rok a půl. Jen paní je zdaleka, takže nějaká prohlídka moc nehrozí. Sice jsem chtěla nový kočárek, ale tak možná nebude špatný i jetý. Jetšě jsem tedy žádný starší kočárek nekupovala, tak mám z toho trochu obavy.

Kdo máte/měly jste Explorer, jste spokojené?
Díky

amabilis
15. sep 2013

@niccolla Jelikož je s DK od Sportu, tak bych ho brala. To je totiž docela dobrá kombinace. Jinak tohle je nesmrtelný kočárek, takže bych se toho nebála.

niccolla
15. sep 2013

@amabilis No právě, že jsem ho nejdříve zavrhla kvůli nepolohovacímu DK, takže s polohovacím by to nebylo špatné. Jen mě mrzí, že není černý, ale červený jak DK, tak ty vložky v kočárku. A cena myslíš, že je to dobrá? Paní tam píše málo ježděný, sem tam oděrka na konstrukci, a prý, že něco na tom DK zašívala. Ještě mi neodepsala, takže přesně nevím co.

amabilis
15. sep 2013

@niccolla Asi bych si nechala poslat pořádné fotky i těch vad. A jak dlouho, že ho má? To, že něco zašívala na DK mi přijde zvláštní. Já mám kočárek skoro tři roky a zašívat jsem tam nikdy nic nemusela. Jako trošku odřenou konstrukci to má taky a zespoda je odřený košík (ale to není sehora vidět a na funkci to nemá vliv - je to dané tím, že tu máme poměrně vysoké nájezdy na chodník, takže to pak odírám), ale jinak tam nic odřeného nemám. Jinak bych si hlavně zjistila, jestli to nemá prolomenou desku na hlavním sedátku. Jinak by k tomu měli být ještě adaptery a slída, která se používá jako krytka přes mimino v "troubě".
Jinak si ale myslím, že by mohla trošku slevit... Už jsem phila vyděla prodávat za míň. Ale zas na druhou stranu, pokud to nemá žádné extra vady, tak je to asi OK. Samotná pláštěnka stojí tisícovku, kokon si nepamatuju, ale taky je drahý a o kočárku nemluvím. Ale za tři roky starý kočárek bych devět litrů asi nedala (a ani nechtěla). Tak uvidíš, pořád lepší, než 17 tisíc a přitom to splní stejnou funkci. Jinak já mám červený kočárek. Dřív byl obvyklejší. Teď mi přijde, že každý kupuje phila černého, takže holt nepůjdeš s davem 🙂

niccolla
15. sep 2013

@amabilis Nevím jak dlouho ho má, zatím mi neodepsala, asi až večer. Ten zašívaný DK mě taky trochu zarazil. Je tam i ta slída a adaptéry na nasazení DK, pláštěnka na jedno dítě (ta mi přijde zbytečná), pláštěnka na dvě děti a ten cocoon.
Já právě chtěla černý kočár, nebo šedý, protože mám doplňky z dosavadního kočárku většinou do zelena.
Doufám, že tři roky starý nebude, to taky nedám tolik peněz, a ani takový nechci. Ještě jsem našla černý v záruce za 6500,-, ale jen kočár. A nebo potom o něco málo levnější, ale s originálním DK, a ten nechci, chci aby byl polohovací. A nový Dk od Sportu jsem nenašla, jen od Dashe na Slovensku za 2300,- bez pošty.
Vůbec nemám zkušenosti s kupováním starého kočárku, beru to podle sebe, že pokud by kočárku něco bylo, tak bych ho prodávala za tomu upravenou cenu, ale ne každý to tak dělá, že. Kdyby to bylo aspoň blíže, ale přes 350km se mi moc jet nechce. No vidím co paní napíše a co pošle za fotky.
Jinak moc děkuji za rady.

mary939
15. sep 2013

@niccolla ja tiez budem musiet na DK zasivat miesto, kde sa trie latka o konstrukciu. Neda sa to nijako ovplyvnit a uz som to videla na viacerych kocikoch tohto typu, ja mam malo pouzivany dash.

niccolla
15. sep 2013

@mary939 Díky za zkušenost 🙂