Výber prvého kočíka

luci219
25. mar 2024

Ahojte mamičky,

Som v 5. mesiaci tehotenstva a tak sa pomaly začínam obzerať po kočíku. Keďže to bude ale naše prvé bábo, tak vôbec neviem, podla čoho vyberať, preto si idem po radu. Samozrejme by som si chcela ísť kočíky pozrieť naživo do obchodov, no zaujímajú ma reálne skúsenosti.
Oplatí sa kupovať 3-kombinácia? Alebo radšej 2-kombinácia a dokúpiť samostatne vajíčko? Alebo ani tak? Radšej len vaničku, vajíčko a potom športový až neskôr? Lebo podľa toho čo čítam, tak tá športová časť v kombináciách niekedy nie je moc vyhovujúca... Čo sa vám v tomto najviac osvedčilo?
Čo sa týka ceny a značky... vidíte nejaký význam v tom, dať za kočík okolo 800-900€ alebo ste našli kvalitné kočíky aj za nejakú rozumnejšie cenu, tak do 400€? Kľudne poraďte aj značky, nech viem, čo asi pozerať.
Budem rada za každú radu a praktický postreh na základe skúseností. Pokojne poraďte aj konkrétne kočíky, s ktorými ste spokojné.

Ďakujem! 🙂

rebekah61
25. mar 2024

@luci219 Ahoj. Tak v prvom rade je dobre stanoviť si na čo kočík využiješ a čo je pre teba dôležité. Budes kočíkovať každý deň 3 hodiny po nerovnom teréne alebo sa s ním prejdes len po rovnom chodníku? Pre nás zohrávalo veľkú rolu to, aby kočík nevrzgal keď sme malého čičíkali. Mali sme Joolz a môžem ti povedať že kostra kočíka bola po 2 rokoch aktívneho využívania ako nová - a to som tomu kočíku dala naozaj zabrať. Pri druhom sme volili Cybex ale už by som do neho nešla.
Čo sa týka kombinácii - určite 2 kombinácia a vajíčko zvlášť. Tu zas odporúčam cybex vajíčko, tie sú jednoducho najlepšie.

mima1608
25. mar 2024

No my sme kúpili 3 kombi a bola to úplná blbosť. Využili sme len vaničku. To vajíčko bolo absolútne nevyhovujúce (odporúčam Cybex Aton M alebo ak budete veľa cestovať tak Cybex Cloud Z iSize pretože je polohovateľné), čiže ak by som išla znovu kupovať kočík, kúpim len vaničku a zvyšok zvlášť. Páči sa mi osobne Cybex Priam, ale nie, nedala by som zaň toľko peňazí, vaničku sme reálne využili necelých 7 mesiacov, takže by to bola aj zbytočná investícia. Nakoniec sme kúpili Kunert Master, keďže máme dievčatko a oni mali nádherný ružový kvetinový v ponuke (láska na prvý pohľad). Športový kočík som dlho dlho vyberala (ten z Kunertu bol proste nepraktické hovado). Chcela som niečo otočné v oboch smeroch, polohovateľné do úplného ľahu, skladné jednou rukou, veľký nákupný košík, predĺžená strieška do 20kg, nakoniec sme vybrali Eurocart Crox Pro a nemôžem si vynachváliť, je to relatívne neznáma značka, ale je to veľa muziky za nie tak veľa peňazí (kúpili sme v akcii za 250 eur).
Prajem šťastnú ruku pri výbere ☺️

banalu
25. mar 2024

Sla by som mozno do bazaroveho.
Ja som mala vysnivany thule urban glide, ale absolutne mi nepadol do ruky, skoro som sa rozrevala na predajni.
Nakoniec mam bugaboo chameleon, a nedam nan dopustit, rucku prehodim, sedadlo prehodim, strieska dlhociiizna, ze dietatu skoro nohy nevidno v sportiaku.
Svieti slnko dietatu do oci a nechce stihnut striesku, lebo ved chce pozerat po okoli? Nevadi prehodim rucku a je otocene... nemusim prehadzovat cele sedadlo - aj ked aj to mozem...
taktiez ak treba aby sli terenne kolesa prve lebo ved nasnezilo a chodniky neodpratane.. je to tank a prejde aj to.
Jedina nevyhoda je brzda na packu na rucke, ale ked na nu zavesis prvu tasku z ochodu lebo ved si kupila viac ako sa do spodneho kosa zmestilo tak si povies, preco to nemaju vsetky kociky 😂
Prehodit vanicku a sprotiak za 10 minut, ocenila som ked mala este v 10tich mesicoch spala prvy spnok vo vanicke, ale poobede si kludne sedela s rozhladom v sportovej casti.
A kto vymyslel slnecnu striesku na tento kocik, bravo 👌
Dokonca som s nim chodila behat 💪🤣

anjelicek26
25. mar 2024

My sme kúpili bugaboo fox5.. je to dosť veľká krava,ale manévruje sa uzasne a nie je ani ťažký,len mi v aute bude zaberať dosť miesta na dovolenke.. košík ma skvelý, vaničku priestrannú, polohovatelna dokonca vanička pre refluxove babo,prieduchy na leto, dlhé striešky, všetko sa dá stiahnuť a jednoducho oprat, vo funkčnosti není o com... prejde s tými kolesami každý terén a bude ho mat na dlho.. ale tak my sme zatiaľ boli vonku len prvý krat

No a k otázke,či sa "oplati" dráhy kočík.. asi aj hej.. dlhá záruka,dobrý zákaznícky servis,veľa doplnkov a na bazáre sa rýchlo a dobre predá...

tamta
25. mar 2024

Okrem vyssie spomenutého este rada z praxe, ktorú teraz registrujem u ostatných mamiciek - dostatočne veľkú vanicku nech ma ten kočík. Vela zien vyplakava po 3-4 mesiacoch, ze sa im uz dieťa nezmesti do vaničky a riešia športové kočíky pre nesediace dieťa, co fakt nie je vhodné.. Takže myslieť aj na toto...

timea301196
25. mar 2024

Mám priam ale ročník 2021 do toho by som išla znova... Do novšieho nie pretože sa dosť často kazí. Som v skupine maniačky... po prvom som mala Riko villa 3k nebol zlý ale nebolo to ono. Neľutujem priam. Mám aj vajíčko cloud i size Z mala ma 18 mesiacov a ešte je v ňom 🙂 za mňa top investícia. Jedine čo na ňom vytknem je krátka strieška na športovej časti ale mám limitku...mám aj ed golfáč ten bol moj vysnívaný pri synovi. Keby som mala priam už pri ňom ed nekupujem. No teraz mi je ho ľúto predať aj ked je to typicky mestský Kociar.... na dedinu nie...al budeš kukať priam určite nechoď do tých novších ja som zo začiatku ľutovala že som nekúpila 2022 ale ked vidím tie vady tak mi to nie je ľúto. Strašne sa to kazí za tie peniaze. 🙂

princezna_bosorka
29. mar 2024

@luci219 moja rada:
1. rozmysliet si, na co ho potrebujes (mestsky teren vs. horsky teren) a podla toho si vybrat - pre nas bolo rozhodujuce, aby bol vhodny do mesta (ziadny terenak), maly, skladny a lahko rozoberatelny. Mali sme Urban nomad a bol fajn.
2. prvy kocik nekupovat novy a nenechat sa nalakat na nijake moderne blbosti ako schodolez (myslim, ze niektore cybexy to maju) a nevyberat kocik podla farby a nepodstatnej vybavy ako napr. taska (dokupis hocijaku).

A ci vajicko extra alebo spolu s kocikom? budes sama s dietatom soferovat? ako casto ti hrozi, ze budes potrebovat spiace dieta v autosedacke prekladat na podvozok kocika? Podla toho sa zariad.

ps: dopredu nikdy nevies, ci bude tvoje dieta kocik milovat a spavat v nom hodiny alebo ci ho bude nenavidiet a teda travit v nom len nevyhnutny cas... Preto sa do neoplaca investovat vela.... Bazarovy kocik splni ucel a na par skrabancov sa mozes vykaslat. Hlavne si kocik vyskusajte s muzom obaja pred tym, nez ho kupite (kazdemu vadi ine, pre niekoho moze byt pruser vysoke/nizke madlo, pre ineho dlhy kocik, ktory sa tazko rozklada, lebo ho nedostanes do vytahu).

simona92101
2. apr 2024

@tamta tak ono zalezi od dietata,ci chce este v 6-7 mesiaci lezat vo vanicke alebo uz mrnci a chce sledovat okolie.mne napriklad dcera ked sa zacala pretacat tak nesmela byt vo vanicke a vobec nie bez dohladu,vypadla by.a aj ked nesedela,revala vo vanicke ako tur.v 5 mesiaci isla do sportaku, kedze mala reflux tak opierka nasikmo a priputana musela byt.a zrazu spokojne dieta,aj von sa dalo ist.dovtedy umrncana urevana

simona92101
2. apr 2024

@luci219 ja mam Moon relax edition na nafuk.kolesach,kupovany v akcii za 500e,dvojkombi a za mna naj kocik aky som kedy mala.odvozil dve deti,stale je v top stave,hlboka cast taka akurat,ziadne velke hovado.ma velky kosik,fakt tam vela vojde.sportova cast je prakticka,tiez ziadna velka opacha,da sa zlozit s konstrukciou.druhy sportak som kupovala az po druhom roku,dcera bola vysoka a rada spavala v kociku,kupila som Britax aby jej nohy neviseli