Dávať bábätku von čiapku?

vivien11
9. júl 2011

mam trojtyzdnove babatko davat mu na von ciapku alebo nie . a babušit alebo nie? ja jej davam body s kratkym rukavom a nohavice. dakujem za radu. 🙂 🙂

abbey1
9. júl 2011

Tým malým drobčekom je rovnako teplo ako nám.ja osobne som vždy mala a aj mám problém,ako obliecť deti,ale veľmi sa snažím,aby som ich nebabušila,radšej vezmem svetrík,dlhé gate so sebou a ak mám pocit,že je dieťatku chladno-tak oblečiem.Čiapočku by som nedávala ak nie je veterno.ja ani moje deti neznesieme čiapku na hlave ani na slniečku,a aj v chlade bojujú.

lucia.kl
9. júl 2011

ja som mojim divčatám dávala len body alebo šaty, ako píše abbey1 radšej so sebou ak by bola zima ako naobliekať a dieťa sa prehreje, ak by bolo malej zima, určite sa ozve... a čiapočku som dávala len ak fúkal vietor, inak nie, sú po mne, tiež čiapku neznášam... a vo vaničke ani nefúka a je tam aj teplo...

siusinocka
9. júl 2011

pokiaľ nefúka a dietatko máš v kočíku tak by som čiapku nedávala - pokiaľ nemáš také zadné okienko - proste aby nebol prievan v kočíku... a niektoré maminky u nás dávajú len bodinka a nožičky prekrývajú len plienočkou.. je horúco, ked sa spotí a prefúkne, tak prechladne...

stanislavao
9. júl 2011

babetka nemaju termoregulaciu, ako dospely, alebo ako vacsie deti, ale v tychto horucavach body tenke a nozicky staci prekryt plienkou a tiez si myslim, ze ak je v zavetri, netreba ciapocku, ale zasa na druhej strane, ak nahodou pride do prievanu, alebo ho ofukne, moze rychlo prechladnut. treba na to vavat velky pozor a ked ho vyberate z kocara, dajte ciapocku taku tenku. a pozor aj na ocka a prievan = babatka velmi rychlo chytia zapal spojiviek a dost casto to konci azprefukovanim slznych kanalikov, co je bolestivy zakrok. cize pozor na prievan.

tosomja
9. júl 2011

Dávala som tenučkú čiapočku, krátke body a nožky na priamom slnku prekryla plienkou 🙂 Netreba babušiť, aby sa neprehrialo 🙂

mathildica168
9. júl 2011

ja nedavam ciapocku teraz ked je tak horuco. ale ked fuka vietor samozrejme davam

zuzkat1
9. júl 2011

malemu babenu je teplo ako aj tebe, netreba dlhe gate.... ak sa ti zda ze je chladnejsie (co teraz asi nehrozi) tak len prekry plienkou...popripade kvoli slnku tiez mozes... v kociku ciapka nie ale ked vyberies z kocika tak treba nejaky klobucik proti slnku.... a v kociku ak je vietor tak tiez daj...

olifcek
9. júl 2011

ciapku bych urcite davala.. ja davam i dnes a to i s krytom na uska... kryt postupne vysadzujem, ale i to len ak vietor nefuka... ciapku treba, ci uz vietor fuka, nech nenafuci do usiek a ci slnko svieti, nech nechyti upal. ale oblecko bych volila nejake opalovacky, ci kratasky, tielko, alebo len v plienocke x;o)

hajanka
9. júl 2011

opalovacky, alebo kr. body, pripadne prekryt plienkou, ciapocku v kociku v tomto horku netreba. Mimo kocika staci satka cez uska.

zuzana581
9. júl 2011

Keď bývali takéto teplá, dávala som len bodyčko a tenké ponožky. Mala som vždy so sebou aj nohavice a čiapku, ale tú som dávala len ak som deti vybrala z kočíka a fúkalo (aj mierne).

pingu1
10. júl 2011

cim viac ho budes babusit, tym to bude horsie. tu v usa chodia deti v kratkych rukavoch ked je 14 stupnov. ja sa trasiem a oni su v pohode. nebabusit, mna babusili a teraz som zmrznuta jak cencul

vejinka
10. júl 2011

ja by som tenucku ciapocku na uska urcite dala.nieje to pol rocne dieta ktore ma termoregulaciu takmer zrelu.ziadne otuzovanie nieje na mieste ak sa tu bavime o babatku.treba pocuvat aj svoje svedomie matky nielen baby na konovi.ja mam 9 m. drobca a vzdy ma na hlave aspom klobucik alebo piratku.a ked fuka a nie zrovna vela staci sa mi pozriet von oknom na pohupujuce sa listy na stromoch a vzdy nieco na tie uska dam. Takze opatrnosti nieje nikdy dost.

traktor
10. júl 2011

..ked sme chodili von a bolo tak ako bolo napriklad vcera, neskutocne teplo, nepohol sa ani listok..tak som nedavala ani cipocku, mal body / kosielku s kratkym rukavom, plienku, .a cez spiace dietatko som dala este latkovu plienocku../alebo mal na sebe opalovacky/..ale..v kociku som mala vzdy tenku ciapocku, ponozticky..a zalezalo, ako na tom babo je..ak sa mi zdalo, ze ciapocku treba dat, tak som ju dala..kazda mama to myslim rozpozna..inak ja nie som velmi za babusenie..vidim mamicky, ktore aj v takom teple daju na dieta viac vrstiev, prikryju ho po usi, daju aj nanoznik..aby im ich chrobacik nedajboze nezamrzol..a potom riesia bud potnicky alebo ich dieta je vecne chore.takze vsetko v normalnej miere..

azarijka
10. júl 2011

ja suhlasim s pingu1 cim sa viac oblieka tym horsie. nam sa mala narodila v novembri a v byte sme mali 22stup a v spalni 19stup... a obliekala som jej body s dlhym alebo kratkym rukavom a teplaciky. Teraz v lete jej davam len tielko alebo body s krat. rukavom na nozicky vacsinou nic. Ciapocku tiez velmi nedavam iba ked je na slnku tak klobucik.
a to ze babo nema este vyvinutu termoregulaciu je pravda ale v lete skor hrozi prehriate ako nachladnutie 😉

evickapooh
10. júl 2011

Uplne suhlasim s vejinka-tenucku ciapocku by som dala ,hlavne ked ma maly 3 tyzdne!ale v kocaru NIE ked je teplo a bezvetrie...a vobec nesuhlasim s pingu1-ze v 14 C kratke rukavy!-mozno tie deti vyzeraju byt v pohode...ale ze na 2 den maju soplicky alebo horucku..tak o tom uz nevies...nie kazde dieta mozes takto otuzovat...niektore deti sa potia viac ...je im teplo ,ine su zas citlivejsie na chlad,resp. zmeny teploty.takze to je individualne , ako to vejinka pisala otuzovanie nieje na mieste ak sa tu bavime o babatku!

desmodka
10. júl 2011

podla mna by si si ju mala odsledovat co jej vyhovuje, napr. moj maly neznasal teplo - reval ako nepricetny kamaratkina mala ta to mala na salame... radsej menej obliect a prip. dat plienku cez nozicky... odsleduj aku ma termoregulaciu a uvidis