Ktorý nosič je najlepší?

jannykuk
8. okt 2011

Ahojte maminy... poradte, ktorý nosič na trhu je najlepší ?

kuratko
8. okt 2011

ja doporucujem manducu

cervena_ciapocka
8. okt 2011

aj ja riešim práve túto otázku ... ja hľadám nosič len na krátke chvíľky niekde na nákupe a aby som mohla mať dieťa v horizontálnej polohe a zvažujem tento nosič http://www.e-baby.sk/product/nosic-deti-chicco-...

pukica
8. okt 2011

@jannykuk ja taktiez odporucam manducu,my sme ju vyuzili sice len kratko,ale pri druhom mimi ju urcite budem vyuzivat uz skvor,takze manduca alebo nosice rovnakeho typu,klokanky urcite nie,vraj su nezdrave 😒

kuratko
8. okt 2011

@cervena_ciapocka nosice tohto tipu niesu vobec dobre pre klby dietata, visia mu nozicky, zatazuje mu to chrbticu, je tam velky tlak na genitalie.. dieta ma v nosici sediet na siroko.

cervena_ciapocka
8. okt 2011

@kuratko nechcem ho nosiť vertikálne, ale horizontálne, a len na neodkladné prípady, max. 4 hod. týždenne.

katy1979
8. okt 2011

@cervena_ciapocka nechces radsej nejaku elasticku satku ci su aj rozne ine bez potreby viazania ak sa toho bojis.

cervena_ciapocka
8. okt 2011

@katy1979 no, aj to som myslela ... aj som takú našla na nete niekde, ale už neviem kde ... ale rada by som to videla naživo a takých obchodov je pramálo

katy1979
8. okt 2011

@cervena_ciapocka a odkial si? v blave uz su obchody ci sa robia stretnutia akurat som tu nejake videla na konovi ze kazdu stredu ci ja som kupovala aj manducu cez poradkynu nosenia. tych je po slovensku dost. ukaze vysvetli

cervena_ciapocka
8. okt 2011

@katy1979 východ

ikke
9. okt 2011

@cervena_ciapocka podla mna ta z toho chicco nosica bude velmi rychlo boliet chrbat, to dieta je tam doslova zavesene a velmi nizko, ziadne upevnenie okolo tvojho pasu, takze cela vaha visi na pleciach 😝
osobne mam vyskusane nosenie v manduce, satke a babybjorn-e a je to neporovnatelne, to posledne menovane bolo ako za trest.
ak chces nosit v horizontalnej polohe, skus satku
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ikke/album/a...
ale po 3. mesiaci uz vacsina deti nechce byt horizontalne nosena 😉
inak odporucam manducu alebo podobne ergonomicke nosice, su sice na vertikalne nosenie, ale deti sa v nich uplne v pohode vyspia. alebo kludne aj v satke mozes nosit vertikalne.
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ikke/album/a...
inak neviem, preco chces vlastne nosit horizontalne, ak kvoli kojeniu, to sa vraj da aj v manduce a satke, dokonca aj pri vertikalnom noseni (aj ked teda mne sa to nepodarilo, ale ani mi to nebolo velmi treba, ja som si radsej pri kojeni vzdy sadla 😅)

cervena_ciapocka
9. okt 2011

@ikke doma nechcem žiaden nosič, na to mi stačia ruky 🙂 malý má 2,5 mesiaca a nechce byť vo vertikálnej polohe, aj keď si odgrgne tak sa už zlostí. Nosič som chcela, len na to, ak potrebujeme niekam ísť a nemá ho kto postrážiť, napríklad do obchodu na chvíľku (ale nie na nosenie vonku). Zvažujem aj niečo také https://www.modrykonik.sk/bazar/satky-nosice-kl...
Lebo v kočíku nechce byť.

zuzanockamt
9. okt 2011

@cervena_ciapocka ten chicco je hrozny, ked vidim ako je tam to dieta umiestnene 😝 ... radsej elasticku satku a dat ho do uväzu koliska

ikke
9. okt 2011

@cervena_ciapocka tento typ (ako ring-sling) je urcite lepsi nez to chicco. ale chce to asi vyskusat, ci ti to bude vyhovovat. posielam do IP nejake kontakty, co som nasla na vychode, skus im napisat, co by ti mohli dat vyskusat

tamoulik
9. okt 2011

Elasticku satku neodporucam, je realne do 6-7kg a aj tak sa stale uvolnuje. Ked tam pevnu satku na horizontalny uvaz. Na vertikalny najlepsia satka a

https://www.youtube.com/watch?v=anv3O_dfGaY
macka81
11. okt 2011

Najlepšia šatka/klokanka, ktorá je momentálne na trhu je Baby K´tan... má všetky dobré vlastnosti šatky, ale nie je komplikovaná na uväzovanie... navyše je dosť univerzálna, ponúka niekoľko polôh, môže sa používať od narodenia od cca 3,7 kg do 19 kg... Moja švagriná ju má a často využíva, aj doma aj vonku...
Video:

https://www.youtube.com/watch?v=zFNA34DSnbw


Zatiaľ je na predaj len v USA, ale do Vianoc už bude aj v Európe, dokonca aj na Slovensku.

mysiatko
11. okt 2011

my používame Liliputti od narodenia a sme s nim velmi spokojní, naša bambulka nechce byt v kociku takze na prechadzky chodime v nosici a spi v nom niekedy aj 5-6 hodin denne, pytala som sa aj pediatricky a je to v pohode

elinka27
11. okt 2011

ja od narodenia satkujem, mam elasticku satku, dve pevne a aj manducu.Podla toho kam potrebujem ist a co potrebujem robit.Pokial nemas chut satkovat, mne sa z nosicov najviac osvedcila manduca, ma novorod. vlozku, dobre sa da zafixovat hlavicka proti kyvaniu a dotiahnut podla potreby.S Liluputi nosicom som bola spokojna tiez, ale menej, vadil mi ten bedrovy pas, na Manduce sa mi zda pohodlnejsi, potom este sprostredkovane poznam Africky nosic, kde mi vadi napriklad to, ze ak potrebujes nosit mensie dieta, musis ho vypodlozit plienkou, a hlavicka sa neda pre velku kapucu dobre fixovat.Este ta chcem upozornit, ze dieta sa nosi vzdy jeho tvarou k nosicovi a nie inak, lebo ergonomicky nosic ma zarucit spravnu polohu dietatka, cize zaobleny chrbat, mierne podsadeny zadocek a tiez roztiahnutie noziciek pre spravne formovanie klbikov.Ak je v polohe inej, trpi chrbatik a chrbtove stavce.Kokanka je na nosenie absolutne nevhodna, pretoze dieta visi za genitalie a trpi chrbat, naviac je urcena na nosenie len vpredu.Viac tu www.nosmesa.eu.
Ak ma nietora z vas chut napisat recenziu na satku, alebo nosic privitam to.Napiste mi Ip 😉

janula12345
11. sep 2013

ja som po vyskusani viacerych klokaniek rozhodne najspokojnejsia s klokankou Pognae. da sa nosit aj v predu, aj na chrbte, aj maleho mozem otocit aj tvarou aj chrbtom a ma 3 rozne sposoby nosenia. je to taky aj sedak samostatny, aj nosic na jedno plece alebo aj na dve plecia. Hrozne dobra vec hlavne aj samostatny nosic, ktory mam stale doma a maleho si iba posadim a pridrzam rukou, a nemusim ho drzat na rukach kedze uz je tazky a tak rad sa nosi:( . odporucam, najdete na www.4family.sk

maickamf
18. feb 2014

Na trhu je novinka BABYMOOV a veľmi sa podobá Manduce, len cenovo je to výhodnejšie.My sme to kúpili a uvidíme

michaela6612
5. mar 2014

michaela6612 Ahojte, neviete mi niekto poradiť, kde sa dá kúpiť turistický nosič pre dieťa do 20kg Tatonka? Kamoška je veľmi spokojná, ale neviem nikde na nete nájsť obchod, ktorý by ich predával. Ďakujem. 🙂

tabitana
7. apr 2014

@maickamf ahoj no ako s tou Babymoov? oplati sa?

maickamf
7. apr 2014

@tabitana
ahoj, my používame Babymoov skoro každý deň (do obchodu, na miesta kde sa nedá s kočíkom alebo len tak po dvore) a malá je v ňom vééééééľmi spokojná, aj si tam podrieme🙂
v obchode som porovnávala babymoov s manducou a je to to isté, tiež má novorodeneckú vložku, má kapucňu aj pláštenku proti dažďu, dá sa nosiť vpredu, vzadu aj na boku, je do 18kg a veľmi dobre sa mi nosí a pochvaľuje si ho aj manžel.Malú v ňom ani necítim, žiadna záťaž, pekne je v ňom uložená a spokojne sa nesie 😉 doporučujem. Rozdiel v cene MANDUCA 119Euro
BABYMOOV 65Euro v tom obchode kde sme ho kupovali v PD

lucia_ma
30. sep 2014

@maickamf ahoj chcem sa spyta odkedy si zacala malu v tom nosit-teda ci uz mimco alb az neskor? a ci je vsetko v poriadku-ci si sa o tom napr nebavila s doktorkou ze ako to vplyva na vyvoj xrbatika a podobne?
ja som tiez za nosic ked treba urcite lepsie ako vo vajicku..a tiez si myslim ze manduca je predrazena..takze dakujeme ti radu 🙂

maickamf
30. sep 2014

@lucia_ma ahoj, mne to poradila kamoška a to už naša mala 4mesiace, ale je tam aj novorodenecká vložka pre malinké bábätká.v minulom čísle MAMA A JA bol perfektný článok o nosičoch, babymoov je ergonomický nosič, čiže nie je škodlivý pre dieťa.malej sa tam veľmi páči a sme stále v blízkom kontakte, nám to vyhovuje, lebo malá je taký môj cecok 😀 ja ho doporučujem

ejka91458
3. okt 2014

aj ja zhanam nieco na nosenie.je aj taka klokanka ktora sa moze pouzivat od narodenia?syncek ma 1 mesiac a velmi rad sa nosi a musi vsetko vidiet.

rozinka11
7. nov 2014

caute maminy, ja som si kúpila Lorelli Traveller Comfort, je pohodlný pre dieťatko aj pre maminu. Podla mňa sa to oplatí. Objednávala som si to z http://www.biboc.eu/produkty/193/lorelli-travel...
Ale veľmi sa mi páčili aj Chipolino ali latte... len som sa nakoniec rozhodla pre traveller.
http://www.biboc.eu/produkty/214/chipolino-latte
http://www.biboc.eu/produkty/215/chipolino-ali

qtinka46
30. nov 2014

ahoj @ejka91458 skus si pozriet Boba nosic 4G je k tomu aj vlozka pre novonarodene dietky,ma rovnake vlastnosti ako manduca ale je vyrazne za lepsiu cenu ;)

ejka91458
30. nov 2014

@qtinka46 uz sme nakoniec kupili stokke nosic.a je top.maximalna spokojnost.

linduska7878
6. dec 2014

@elinka27 Dobrý večer, zaujali ma vaše skúsenosti s nosením, chcem sa vás spýtať čo by ste povedala na babyšatku bezuzlová je porte mon bebe. Alebo gabbo šatka. Ak by ste mali čas ďakujem za odpoveď. Čakáme za mesiac bábätko a objednala som si je porte mon bebe pretože sa nemusí viazať. Pekný Mikulášsky večer.