Manduca duo - skúsenosti

lednickajana
27. jún 2018

Ahojte,rada by som sa spytala ci nahodou nemate skusenost s novou Manducou duo.zvazujem ci si ju kupit,mam aj satku aj manducu,avsak manduca klasicka hoci je urcena pre novorodencov nieje podla mna uplne vhodna,a kym som uviazala satku tak mi to vzdy trvalo a niekedy som mala pocit ze je tam maly nakrivo,tak preto zvazujem kupit tuto novu.Mate s nou niektora skusenost?dakujem.

lindusss2016
27. jún 2018

No skusenosti s nou nemam, ale som si ju teraz vygooglila a pre krista pana, ona stoji 200€!!! Tak za tu cenu mozes mat uplne luxusny nosic, zarucene tisickrst lepsi nez akakolvek manduca, napr.Lenka alebo Sestrice a potom este asi stovka lacnejsich, ale stale ovela lepsich ako je Manduca

momoika
27. jún 2018

Nam je manduca široka, takže nepoužitelna. Vraj Rischino su lepšie. Nekupuj kadejaky lacny nosič.

olifcek
27. jún 2018

ja na manducu nedam dopustit. pouzivala som pri prvej, pouzivam i pri druhej. vylucne sa nosime, ziaden kociar... mala som aj rischono, po dvoch dnoch somsa ho zbavila... ale s duo skusenost nemam...

veronikastrickova
27. jún 2018

Skusala som Manducu a Kibi a Kibi je omnoho lepsi

momoika
27. jún 2018

@olifcek a nie je vam široka na nožicky? jeho to tlači nechcem tam ani za svet byt...😕

olifcek
27. jún 2018

@momoika ee, nie je...moja kamaratka ma rischino, ma chlapceka, tiez jej tam nechce byt...

olifcek
27. jún 2018

@veronikastrickova velka cast nosicov vychadza z manduci... 🙂

veronikastrickova
27. jún 2018

@olifcek tak je jasne ze vsetko vychadza z 1 vzoru a uz si vyrobca prisposobuje. Ale mam odskusane tieto 2 a rozdiel je v nich riadny. A mojmu synovy sa viac pacilo v Kibi.

olifcek
27. jún 2018

@veronikastrickova jasne, mozno bol nosic jemne inak nastaveny...a mozno nie...mne zase sofi odmietala rischino...ani ja som nebola spokojna... tak mam teraz dve manduci, na striedacku 🙂 esteze je moznost volby 😇

lindusss2016
27. jún 2018

@olifcek manduca patri k prvym vyrobcom ergo nosicov, ale dnes uz len na slovensku a v cesku najdes kooopec omnoho lepsich znaciek. Ja by som si na manducu nikdy nezvykla, za mna je tvrda ako plech, nepohodlna, vsade tlaci. Akykolvek satkovy nosic je podla mna lepsia volba, co sa tyka pohodlia a o dizajne ani nehovorim. Mozno si ty mala rishino zle nastavene, ale teda urcite je to ovela makksi, prijemnejsi nosic. Manduca vladla svetu niekolko rokov dozadu, ma vybudovane zname meno, preto ju stale mamicky kupuju. Bohuzial dnes je na trhu kopec fakov z ali a wishu a tak dost nicia meno tejto inak kvalitnej znacke. A teda mnoho zien o tom ani len netusi, ze nema doma manducu original. V kazdom pripade, ak tebe sedi, je to super, len mi proste neda nekomentovat, ked nejaka mamicka hlada radu: Pred kupou ergo nosica je vzdy najlepsie vyskusat co.najviac znaciek, kazda ma trosku iny strih a ine prevedenie, preto musi kazda mamicka zistit, co vyhovuje prave jej. To, ze niekto skusal 1-2 nosice a povie, ze ten, co ma doma, je super, nie je velmi objektivna rada.

olifcek
28. jún 2018

@lindusss2016 jj, tiez si myslim, ze treba skusit par. no mne manduca sedi... viem, ze sa predavaju fake, preto som stavila na istotu 🙂 no mala som rischino limitku zo satky... bol tazsi nez manduca a nie maksi nez manduca limitka, napr. 🙂 vadili mi aj popruhy, to, ake su nabopnale 😂 ale zrejme je to u mna uz o zvyku. prvu som nosila od jej 5mesiacov po 1.9r, potom uz len chodila, ziaden kociar, nic, ten sme predali, ked mala 5mesiacov... ked zacala chodit, tak sla do manduci oddychovat a nadojcit sa 🙂 nasu druhu nosim, len nosim od jej 4mesiacov 🙂
nic ma nikde netlaci, netazi...a to mam jednu limitku a jednu hnedu manducu, len uz novu generaciu... no ale iste, ze pre ,,satkarky,, je manduca tvrda, no mne pride suprer... skusala som i lenku, na chvilku... neviem no... vsetko ako manduca, len ine farebne prevedenie i msterial... 🙂 ved mi zanedlho zacne chodit i sofi a manduca bude na oddych a spanok, kde ked spinka, cez nu prehodim nejaku letnu satky, aby mala sukromie, tak je i jedno, ake farebne prevedenie mam, kedze to nevidiet a nezalezi mi na tom 🙂

katka253111
28. jún 2018

@lednickajana ja som extra velmi nenosila, lebo moje dieta sa nechcelo - max na polhodku, u nas vladol kocik a vela miesta v nom.. ale za mna bola manduca tiez moc tvrda... skus pohladat podporku nosenia v tvojom okoli a tam sa ti daju poskusat rozne nosice, ktory by ti sadol...urcite by som nekupovala macku vo vreci...poradia ti aj na fb v skupinke Nosime nase deti

lindusss2016
28. jún 2018

@olifcek ja tiez neznasam tie nafucane popruhy, lenze u nasich vyrobcov je dobre to, ze ti vedia usit nosic na mieru.

lednickajana
autor
28. jún 2018

Dakujem vam baby za rady,ja mam s manducou tiez dobre skusenosti len potrebujem nieco pre uplneho novorodenca kedze sa mi kazdym dnom narodi a doma mam dvoch drobcov-co znamena ze vela casu budeme vonku.manduca je super len si myslim ze trochu neskor,dovtedy asi satka alebo teda tato manduca duo...len ja nemam na satku trpezlivost,lebo uviazem skbrna chce papat,alebo sa pokaka,musim vybrat...cele sa mi to poposuva a uz ho tam neviem dobre dat,potom je v satke nakrivo atd....preto rozmyslam nad manducou duo lebo mi to pride jednoduchsie na manipulaciu.viete mj este prip.odporucit nenaku satku na leto-tenku aby malemu nebolo velmi teplo?mam satku elasticku od manducy ale veru moc som ju nevyuzila,lebo moja obaja boli uplakani.dakujem.

lindusss2016
28. jún 2018

@lednickajana na tento styl a zarucene jeden z najlepsich nosicov pre novorodenca je Storchenweige a teda ani 200€ nestoji. Myslim, ze v bazaroch sa da zohnat uz okolo 50€

lednickajana
autor
28. jún 2018

@lindusss2016 ahoj,pozerala som nosic ktory si mi odporucila a vyzera veru fajn.rada by som sa ta este spytala,nebude mu prilis horuco v lete?dakujem.

lindusss2016
28. jún 2018

@lednickajana no zima mu nebude, to je iste 😂 ale, tvoje telo ma max 37° a tym, ze sa potis, ochladzujes aj dieta. Ja som sice v lete novorodenca nemala (ale par mesacne ano, vlastne uz nosim tretie leto za sebou), ale vela mamiciek samozrejme rodi aj v lete a nosi od zaciatku, takze by som sa toho nebala. Ked si uz nosila, tak.vies, ze to babatko tam mas lahko pod kontrolou, takze keby nieco, vies rychlo reagovat. Ale ako hovorim, tym tvojim potenim by sa nemalo prehriat, co teda netusim, ako si novorodenci reguluju teplotu v kociku, kedze sami tuto schopnost este nemaju a v kociku tie teploty mozu dosahovat poriadne extremy

lednickajana
autor
28. jún 2018

@lindusss2016 dakujem pekne za info,uz som sa rozhodla kupim ho.velmi si mi pomohla,este raz vdaka.

lindusss2016
28. jún 2018

@lednickajana verim, ze budes spokojna. A teda spravne chapem,.ze babo sa estelen narodi? Lebo tento nosic je vhodny tak cca do roka, treba ratat a tym, ze ho bude treba menit. Ale ak chces pre novoska, ziaden nevydrzi dlhsie

lednickajana
autor
28. jún 2018

@lindusss2016 ano pre novorodeniatko zhanam,mam este dvoch synov-2roky a 4 roky,ale tych som nosila len chvilku v elastickej satke a potom po cca.2mesiacoch tym ze boli velki v manduce.obaja su zimni takze sme sa nenahlili ist vonku,len tym ze tento treti bude letny tak pojdeme hned do terenu,lebo co doma v lete s detmi.a manduca co mam ma sice novorodenecku vlozku ale furt som mala pocit ze mi maly vypadne a preto som si kupila satku...len ta satka bola pre mna utrpenie kym som ju naviazala atd...preto som zhanala nieco praktickejsie co vyzera ze tento nosic co si mi odporucila bude splnat.dakujem.

zeytin
28. jún 2018

@lednickajana Ja som mala aj liliputi, aj manducu, oba boli super, nosila som vsetky deti cc od 6 tyzdnov. Manducu mi odobril aj ortooed.

michaella94
28. jún 2018

@lednickajana pre novorodenc je naj satka ale ak chces nosic tak pozri storchenwiege alebo fidella babysize tie su od narodenia...potom je rischino ci mnduca ale maju novorodenecku vlozku a ako si zistila tam nenapolohujes dietatko uplne idealne...potom je tusim ta nova lenka 4ever ale to sa teraz riesilo ze sice udava od narodenia tak to nie je pravda....ak ale vydrzis a budes do cca 3 mesiacov viazat kedze satku mas potom by som sla d nosica od 3m ten aj dlhsie vydrzi aj je viac na vyber...a za tu cenu co by si dala za manducu najdes urcite lepsi satkovy nosic 🙂ak mas otazky kludne pis 🙂

lindusss2016
28. jún 2018

@lednickajana v elastickej sarke by ste sa v lete uvarili, tento nosic bude prijemny. A ked chces ist hned do terenu, odporucam poriadne zabezpecit hlavicku a nezabudni na krk, aby mu neprazilo. Ak ti.nevadi, ze budes za cudacku, vezmi si aj dazdnik 😀 velmi prijemny funkcny material na leto ma.znacka little-angel.sk, skus si kuknut, je to sice trosku drahsie, ale oplati sa, ja tam.kupujem obom detom, je to lepsie ako klasicka bavlna