Zakladate si na značkovom oblečení a topánkach?

otrivinkajanka
12. mar 2008

ahojte baby neviem ci tu uz bola tato tema,ale zaujimalo by ma ci si zakladate na znackovych veciach,topankach,teniskach ci uz pre seba alebo svoje dietatko pisem sem preto,lebo dcerke kupujem vylucne znackove tenisky a vsetci v rodine ma presviedcaju,ze zbytocne vyhadzujem peniaze,ze jej z toho vyrastie nozicka a podobne,lenze mne zalezi na tom,aby nemala plochu nozku a znackove tenisky su urcite lepsie,ako nejake cinske z trhu aj sebe radsej kupim znackove tenisky a vydrzia mi aj 4 roky na znackovom obleceni si nezakladam to kupujem aj v sekacoch,ale topanky su ina vec tak by ma zaujimal vas nazor dakujem

ninive211
19. mar 2014

@evaviki Tak já mám zimní bundu z CA za tehdy 1600 a nosím ji snad už 8.sezonu a pořád je pěkná a moderní...protože mám raději nadčasový styl než mít za každou cenu supermoderní věci, které jsou letos šíleně IN, ale příští rok budou samozřejmě totálně OUT 🙂 Hlavně žádná extravagance, jsem v tomto spíš konzerva.

eviku0
9. apr 2014

@ninive211 v tom s tebou souhlasím, držím si vlastní styl a můj nejextravagantnější kousek je žluté sako 🙂 mimochodem mám ho velmi ráda, kupovala jsem si ho v Mustangu a nyní mají v hatích velmi pěknou novou jarní kolekci.

sylvie2
18. apr 2014

@ninive211 tom máš svatou pravdu, byla jsem strašně zklamaná když jsem si koupila boty v deichmane a po mesice jsem měla úplně propadlou patu nebo když mi černé balerínky zbarvily nohy ... poučila jsem si a raději zajdu např.. do ECCA a připlatím si za kvalitu.

eviku0
25. apr 2014

to se už stalo i mně :/ Když chce člověk koupit boty za 5-6stovák tak je může při nejlepším po 2 měsících vyhodit ... ECCO je dobrá značka, dokonce je nyní nový obchod v hatích a obrovské slevy, je to výprodej se slevama na všechno kolem 70%

sylvie2
8. máj 2014

myslím, že nás bude více 🙂 dívala jsem se na stránky OC v hatích a překvapilo mě že tam chodí i taková Simona Krainová, tu bych v outletu nikdy nečekala, je nyní jejich "tváří", či jak to mám říct 🙂

marta088
11. máj 2014

na několika diskusích čtu všelijaké novinky z tohoto nákupního centra, ale sama jsem tam ještě nebyla, ale tak dívám budu tam muset zajít: P

eviku0
18. máj 2014

myslím, že nebudeš litovat, i když si člověk procestuje a zaplatí benzín, stále jsou ty ceny za oblečení tak lákavé, že jejich neprodraží ani ta cesta. Terranova je skoro v každém městě ale ve kterém z těch obchodů jsou krásné nové letní barevné kolekce, vše za nejnižší ceny, skoro za pusu;) v hatích ano 🙂

teenyel
18. máj 2014

Tak si procitam tu diskuzi, u obleceni nemam vyhranenou znacku, koupim co mi sedi. At je to F&F, NY, Comtessa nebo neco jineho. U kalhot pomerne rada nakupuji v NordBlancu, ale ne vzdy tam sezenu. Kolikrat jedine sedici kalhoty sezenu v MaxiHitu,tudiz uplne bez znacky. Jinak boty Deichmann,protoze nic moc jineho tu neni. Ale kvalita je hrozna,proti keckam od nike, ktery vydrzely aai 6 let se to neda srovnavat. Deichmannacky prochodim za pul roku. Jsem ale uchyl na boty na podpatku, takze jednomu kousku v Parizi za v prepoctu asi 4tis jsem proste neodolala a setrim si je na extra udalosti. A jeste ujizdim na kabelkach. Ne na mnozstvi, mam jich vsehovsudy asi 6 ruzne velkych, ale z toho 2 od Valentina,ktere zboznuji. A to vam povim, ze kvalita nesrovnatelna 😉 tu starsi mam 2,5 roku a neni na ni jedina znamka noseni. A to ji taham vzdy a vsude.

sylvie2
19. máj 2014

s deichmanem máš naprostou pravdu, boty nic moc a někdy za ně i dost ptají, na to že se za chvilku rozpadnou. Jak jsem již zmiňovala ráda chodím do Ecca, tam vím že za ty peníze dostanu kvalitu, která vydrží. Kabelky bych ráda viděla, Valentino to už je něco 🙂

teenyel
20. máj 2014

@sylvie2 jedna je takova hneda, jen na predlokti a ma zlatou kovanou pulkruhovou rukojet s hnedou kuzi a druha je cernobila tasticka pres rameno, takova obycejnejsi. Hodila bych ti odkaz nebyt vecne na mobilu. 🙂

sylvie2
21. máj 2014

teenyel @ tak snad se ti to jednou podaří když si najdeš čas, ale děkuji za popis, už mi po rozumu běhají všemožné představy 🙂 ta hnědá by se mi určitě velmi líbila. Mohu ještě takovou smělou otázku kolik tě stála a kde si ji koupila?

marlene
22. máj 2014

ja si radsej kupim drahsie a kvalitne veci,ako vela veci a lacnych. nastastie,mam rada klasiku ,takze nepotrebujem menit satnik kazdy rok. nech si vravi kto chce co chce,ale tasky,oblecenie a topanky ak su kvalitne tak je to citit.

libka1
22. máj 2014

znackove veci ma moc neberu, kupim si to co sa mi paci a neriesim ci je to znackove alebo nie... co sa tyka ale topanok tak sa mi osvedcilo kupovat tie drahsie (znackove). to je uplne iny pocit chodit v takych topankach alebo v nejakych lacnych kopytach... to iste plati aj pre veci ktore kupujem svojim detom...

kafedame
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ushuaia
22. máj 2014

@marlene presne spravny nazor...radsej ,,2 veci drahsie a kvalitnejsie,, ako plnu skrinu habov...tiez sa mi paci klasika, a najma tiez nemenim satnik kazdy rok a nemusim mat najnovsi znackovy hit sezony...

janefales
22. máj 2014

@kafedame no, je ale zajímavé, že Adidas doporučují i ortopedové jako nejlepší obuv

lenynka
22. máj 2014

@kafedame
@janefales

Taky jsem si pro syna oblíbila boty Adidas, hlavně na léto. Patu mají zpevněnou, jsou vzdušné a pohodlné. Syn má širokou nohu a skoro žádná bota mu nesedne, tyhle ano. A navíc se mi ještě teda nestalo, že bych je musela reklamovat, což je taky hodně velké plus 😉 Na jaře koupím Adidasky za 500Kč, a na podzim jsou pořád ještě funkční. Což považuji za malý zázrak, když vidím, co s nima vyvádí 😉

libka1
22. máj 2014

@janefales to pocujem prvykrat takuto informaciu o Adidas a priznam sa ze tomu ani moc neverim, si ma prekvapila...

meluela
22. máj 2014

@janefales myslis tu visacku ktoru tam dali z marketingovych dovodov a je na nej nejake vagne tvrdenie, ze ich odporuca nejaky sportovy lekar? Ja sama chodim takmer vylucne v jednych adidaskach ktore ked sa zoderu tak kupim nove lebo som na ne zvyknuta, ale dietatu do 3 rokov by som to nekupila, hlavne nie tu ich pochybnu neo ediciu z kozenky. A je to dost relativne s tymi znackami, lebo pri poslednych nakupoch detskej obuvi by sme aj usetrili kebyze kupime adidas ... no ale kvalitna kozena topanka pre dieta ktore este nema vyvinutu nozku stoji zial viac ...

marlene
22. máj 2014

svokra mala skor 4o rokov obchod s obuvou a je fakt odbornicka na topanky,hlavne na detske - dobre a kvalitne detske topanky ma elefant, potom primigi,naturino ,geox.zalezi na nohe dietata -su znacky ktore napr. ale vobec nie su vhodne na uzku nohu ,alebo naopak na siroku. ja napr.zo sportovych mam vynikajuce skusenosti s topankami ecco, mokasiny ara,geox a balerinky K&S ,clarks,alebo paul green.

sylvie2
22. máj 2014

přesně jak říkáte baby, raději si připlatit. Také mám adidasy, na sport a vycházky jsou naprosto skvělé, jsou lehké a prodyšné, takže se ani nepotí noha. Kupovala jsem si je za necelou tisícovku na hatích v outletu. Kožené boty zas jedině v eccu, jinde už žádné nekoupím.

veva45
22. máj 2014

Pokial ide o topanky tak velni si na tom zakladam..... a aj veci.... ale hlavne topanky....

yanni
23. máj 2014

Spravne a dobre topanky su dolezite ako pre deti tak aj pre dospelych. Spravna velkost, sirka, klenba atd. je pre kazdu nohu dolezita. Nohy nas nosia cely zivot, tak si ich nenicme nejakymi pofidernymi cinanmi. Nas stredny ma siroku nohu a vysoku klenbu, tomu pasuju len primigi. Krpcekovi, 4 roky, zatial pasuju aj Superfit ale tiez ma dost siroku nohu a aj vysoku klenbu, cize väcsie cisla bude mat asi aj on uz len primigi. Najstarsi ma uzku a dlhu nohu, tomu kupujem len superfit. Maju viac parov a v tychto chodia aj na ihrisko. Ziadne extra adidasy a pod. Adidas, nike atd. je sportova obuv na rozne sporty. Sice dostat aj vychadzkovu ale nemaju dobre tvarovanu klenbu a o podrazke pomlcim. My vela sportujeme, ja aj muz mame okrem inych znaciek aj adidasy bezecke boty ale tie sa nosia vylucne na behanie. Deti behaju tiez, maju bezecku/sportovu obuv vyrabanu cisto v Nemecku, na SK asi neznamej znacky ale su super aj na uzku aj na siroku nohu. Ale ako som uz hore napisala, tieto topanky obuvaju vylucne na beh a inak maju na nohach len superfitky a primigi.

Ja pre seba mam rozne, napr. Ecco, Gabor, Tamaris, Rieker, muz ma rad Bata, Salamander etc.

Co sa oblecenia tyka, to je rozne. Pre deti nemam rada strasne kanarikove, potlacene vselijakymi monstrami veci, nohavice co uz v obchode vyzeraju ako keby boli nosene 5 ludmi, je to teraz sice in ale ja preferujem peknu klasiku, najlepsie jednofarebne alebo farby pekne skonbinovane, napr. tricka. Kupujem, objednavam kde co pekne najdem. Nemecko je zial nie velmi "mile" k detom, tu mame len C&A, H&M, Zara, benetton... Najradsej mam veci z Okaidi, Next, Mothercare, M&S. V Next objednavam, prave vcera som posielala objednavku, ostatok kupujeme kde sa da vo svete. Muz nosi zo Saudskej Arabii, pokupila som uz v Taliansku, Parizi, na Malte, vo Svedsku atd. Tu v DE kupim akurat tak v Benettone a vcera som bola patrat po nejakych rifliach pre vsetkych troch, tak strach a hroza, kedze cchem take klasiky. Nakoniec na mi podarilo po hodinovom vyberani kupit v C&A a najstarsiemu som objednala v Next. Cena rovnaka, pekne klasicke rifle ale tam mali aspon jeho velkost, co sa o C&A neda povedat. Spodne pradlo kupujem obycove biele tielka v Next a boxerky vylucne Bio Cotton v C&A, s tymi mam najlepsiu skusenost. Stale farby, velkosti sedia, a nevytahaju sa ani po 100 praniach. Teraz som na skusku objedlala boxerky v Next, som zvedava ake budu.

So sa mna a muza tyka, ja na seba rada z M&S, hlavne spodne pradlo. Ostatok mi je jedno, kde co pekne uvidim. Muz Businesskosele Seidenstiker, Etherna a Olymp, obleky M&S, Hugo Boss, ostatok rozne: Hugo Boss a Calvin Klein spodne pradlo, ponozky, tricka, levis rifle, Nenetton, Tommy Hilfiger atd. Ja mam pre mna osobne este rada svetriky a polokosele lacoste. Radsej dam trosku viac za nejaku vec ale vydrzi a je kvalitna, predsa to my dospelaci nosime dlhsie ako deti co vyrastu z nohavic za dva mesiace.

Co sa oblecenia

eviku0
23. máj 2014

baby a kde nakupujete značkové oblečení? Vysloveně v obchodech daných značek nebo v nákupních centrech na internetu? abych se vyjádřila k těm botám, pojmem to tak legračně, z kvalitních a značkových nesmrdí nohy: D k tomu aby člověk vydržel celý den na nohou potřebuje dobré boty

yanni
23. máj 2014

@eviku0 k tym botam: nejak extra znackove nemusia byt, musia byt len kvalitne. Neviem ako to je v Cechach ale co som postrehla, Slovaci si velmi zakladaju hlavne na Adidas, Nike a pod. To su v mojich koncinach ziadne extra znacky. Skor radove sportove oblecenie a obuv. My napr. adidas bezne ako normalne oblecenie nenosime, len na sport. Podobne ako som uz vyssie napisala, boty, sportove len a len na sport. Ja by som detom na bezne nosenie do skoly, skolky, na ihrisko Adidas a pod nedala obut. Je to len "plast". Nasi maju len kozene a robustne. V lete sandalky ale tiez robustne. Spevnene spice, hlavne Superfitky su na ich zakopavanie, okopavanie, captanie super 😀

Aoblecenie kupujem ako kedy. Nohavice chalanom kupujem väcsinou v obchode, to musim vidiet, sirku dlzku atd. Niekedy to siju tak cudne a teraz s tymi ich strihmi ze slim, skinny atd, to je hroza. Zvysok kupujem ako mam cas. Ked sme niekde na cestach tak rada vbehne do Next, Okaidi, GAP, Mothercare, kedze napr. Okaidi je moja oblubena znacka, a tyto vsetci vyrobcovia v Nemecku nemaju obchody. Ale inak casto objednavam online. bud priamo v ich online shopoch alebo aj cez onlineshopy vyslovene venovane detom. Mam dve take oblubene nemecke, dodavaju rychlo a dostat tam vsetko mozne, aj hracky, knizky atd.

marlene
24. máj 2014

@eviku0 ,ja kupujem pre seba oblecenie v obchodoch-ja si musim vyskusat a ohmatat latku -viem presne z ktorej znacky mi co sedi . vela mi nosi muz z USA,on tam ide pravidelne 1-2 krat do roka len na nakupy -hilfiger a ralph lauren su tam asi o 1/3 lacnejsie ako u nas (rakusko) a nakupuje aj pre deti ,pre deti teda hlavne pre dceru nakupujem casto aj online . topanky kupujem len u svokry .

eviku0
26. máj 2014

marlene u tchýně? Ona je vyrábí nebo má nějaký obchod? yanni o těch střizích mi ani neříkej, připadám si jako kdybych byla z jiné planety a měla nevím jak tlusté nohy, hlavně lýtka, ty skiny jsou fakt strašně strašně úzké, normálně jsem měla depku z toho že mám hnusné nohy: D ale pak mě to prošlo.

horana
26. máj 2014

Absolutne nie, mam rada pekne oblecko co mi sedi, navyse za priazdnivu cenu, ale gro zalub a priorit mam inde 😵
Ked sa mi vsak nieco zapaci aj znackove tak si normalne doprajem, len je to o tom ze samotna znacka je pre mna nic, len udaj na stitku (taka co je volne viditelna na oblecku take by som nenosila - snobstvo a sedlakov kombinovane s tym ze robit reklamu im nebudem, nie som chodiaci putac 😉 )

modrofuzik11
26. máj 2014

vobec nie. myslim, ze podstata je inde, nie v znacke. znackou si niektori ludia kompenzuji nizsie sebavedomie a status... 😉

atinkaa
26. máj 2014

pytas sa ci si zakladam - nezakladam, podla oblecenia neposudzujem ani ho dla znaciek nekupujem
co sa tyka kvality to je ine...dieta i dospelak si zasluzi mat nozky vpohode, mame ich len dve a maju sluzit cely zivot 😉
ale i tu znacky striedame