Cestovanie s dojčatami: Je správne brať ich na dovolenku?
Ahojte, viete mi prosim vysvetlit jednu vec, pretoze jej nerozumiem. Ja som s mojou malou cakala do 4 rokov, kym sme s nou sli na dovolenku lietadlom. Aj kvoli tomu, ze z dovolenky by sme nic moc nemali, aj kvoli jej bezpecnosti, aj kvoli tomu ze by si aj tak nic nepamatala ale hlavne kvoli ohladuplnosti k ostatnym. Vcera sme sa vratili z dovolenky s manzelom, bol to takmer 4h let. Cely let, od nastupu do lietadla az po vystupenie, tam neskutocne plakalo, doslova az škriekalo male, mozno 4 mesacne dieta. Nepomohli ani sluchadla s ANC, ani štuple do usi, bolo to na nevydrzanie. Matka s otcom nervozna a pasazieri vratane letusiek otraveni, nahnevani, tie pohlady, ked vystupovali nikdy nezabudnem a myslim, ze ani rodicia😀 viete mi teda prosim vysvetlit, preco su niektori rodicia takto sebecki a nevedia pockat? Ked som ja s manzelom vedela a nebola to katastrofa.. a komentare ze mozno cestuju za rodinou - da sa to vyriesit tym, ze prispejete na letenky a pridu za vami. Naozaj si nemyslim, ze je toto potrebné. Ja mam rada deti a sama mam vlastne, ale ta bezocivost druhych ma vytaca. A nie, nie je to o tom aby matka sedela doma, ale daju sa spoznavat okolite miesta, kde je klima, aj mikroby babatku viacmenej zname. Ale toto? Predstavuje to rizika jednak pre babo, a po druhe diskomfort pre spolucestujucich. Napiste mi svoje nazory, ale prosim slusne, nech to je normalna diskusia. Som otvorena aj inym nazorom😇 pekny den a vela pevnych nervov.
@anonym_autor a si predstav, že to dieťa bude vedľa teba na izbe 😆 ja ja ja jenom jaaaa
.
@anonym_646075 Ten pocit, že sa im to veĺmi pravdepodobne raz vráti aj s úrokmi- na nezaplatenie .
@katkazatka autorka pise o 4 mesacnom placucom babatku… nevychovani su castokrat aj dospeli ludia. A teraz co s tym urobime? Bud budeme akceptovat, ze v hromadnej doprave sa s tym mozme stretnut, alebo si zaplatme individualnu dopravu a dovolenkujme na opustenom ostrove 🤷♀️
Ale ako mas moznost vidiet tu, detom do urciteho veku zakaz lietat, nech su zavreti doma, u babky na zahrade…
Castokrat tu citat, deti nepatria do kaviarni, restaurcii, dokonca ani na svatbu nie… a mozem pokracovat. Zas sa netvarme, ze nie… ale psikovia mozu vsade
Moje deti sa vedia spravat, nikdy nikoho neobtazovali, v lietadle nebehaju, neplacu, nekricia. Nerobia to ani v restauraciach. Dokonca v kutich po sebe hracky upracu… teda uz len mladsi…ale zas nebudem sa tvarit, ze nikdy nezaplakali a nezakricali v nevhodnej situacii. Dieta nie je maly dospely… uci sa prave tou socializaciou
@anonym_ea1ffd "Castokrat tu citat, deti nepatria do kaviarni, restaurcii, dokonca ani na svatbu nie… a mozem pokracovat." A presne tak, mali by byt podniky, kam by mohli len dospeli, ja by som to uvitala. Naozaj nepotrebujem mat vsade deti. A aby si bola spokojna, tak neopomeniem ani psy, tiez sa nemusia pchat vsade. Pre uplnost uvediem, ze mam aj dieta, aj psa.
Ja mám rovnaký názor ako autorka
@mandzula no jasné, poprosím presný popis ako " sa snažiť" pri autistickom amoku o komfort pre cestujúcich na palube lietadla. Vďaka za odpoveď. 🫶💞
@anonym_c35603 tak ze ked viem ze to dietatu nerobi dobre, neberiem ho do lietadla. Pre dobro vsetkych
@abbey1 ved ty si oslovila prva mna 🤣🤣🤣 tak na teba reagujem. To je cielom diskusie nie? A cela sa nesie v uplnom inom duchu, ako ty popisujes. Bavime sa tu o malych detoch,konkretne o 4 mesacnych, ci batolatach a tie su ako prosim nevychovane?
@anonym_ea1ffd Škoda slov, keď reaguješ krížom krážom a nečítaš s porozumením.
Zapojila som sa do debaty reakciou na príspevok, v ktorom dotyčná vysvetľovala, ako more prospieva i deťom s postihnutím. Nereagovala som na príspevok o dojčati. I keď tam súhlasím s autorkou, že tak malé dieťa skutočne lietadlo k životu nepotrebuje. Väčšie dieťa už rodič zabaviť môže. Tak malé dojča určite nie je nevychované, to jeho rodičia sú neohľaduplní.
Tak, prosim, rozlišuje, komu a na čo reaguješ, aby si nevkladala človeku do úst niečo, čo tu nenapísal.

@anonym_autor a si predstav, že to dieťa bude vedľa teba na izbe 😆 ja ja ja jenom jaaaa
.