KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

lulu107
19. aug 2009

nanika - blahoželám, blahoželám, blahoželám a s tým HCG si nerob hlavu aspoň bude prekvapko na UTZ 😀

zana - ani nerozmýšľaj nad príznakmi máš // a zajtra sa ti to potvrdí, ver tomu, čo si videla na teste 😉
A môžeš byť rada, že sa cítiš dobre 😉 neboj príznaky ešte prídu

lulu107
19. aug 2009

margaretka a čo sú to tie probiotika? Takže už teraz je rad na tebe s // 😀 a my sa potom pripojíme 😅

nikita880
19. aug 2009

nanika blahoželám a teším sa s tebou. stále vás tu sledujem.
lulu tá fotka embrií stála okolo 3,32 eur.
a ja už mám riadne tehotenské príznaky. môj celodenný program je: spím, jem, vraciam, spím, vraciam,spím... 🙂 takže sa cítim skutočne tehu. inak pri prvom dieťati som vracala 8 mesiacov, tak dúfam, že ma to nečaká aj teraz 🙂 áále šak všetko vydržím, len nech je drobček v poriadku

zana, zajtra držím palčeky, tfuj tfuj tfuj

mima11
19. aug 2009

Ahojte! No to je sila, ďalšia tehotná. Super, veľmi blahoželám!!! Len tak ďalej pokračovať!!!

lulu107
19. aug 2009

čaute dnes som bola u bylinkárky Kopáčovej, keď som jej povedala aký mám problém, hneď mi povedala aby som nebrala calibrum, pritom som jej nehovorila, že ho beriem povedala, že pre mňa je to dobre ale drobčeka to zabíja, pretože je tam sama umelina. Podľa nej calibrum spôsobuje potrat. Takže mám 3X denne piť nie achemilku ale ženský čaj a každý večer okrem obdobia keď mám mršku dávať si zábal z masti a múky /musí sa zohriať, nie zapražiť/. Ale asi niečo na tom bude pretože keď som zostala tehu, tak som si nebrala ani calibrum a začala som ho brať až v 3tt, črevná infekcie drobčekov začala ničiť a s calibrom som ich asi dorazila 😔

A teraz na KET som drobčekom ubližovala ešte nielen s calibrom ale aj s femibionom. Budem sa držať toho čo mi povedala, až kým mi nedajú drobčekov do bruška a potom mám jej zavolať ako mám ďalej postupovať, pomôže mi aby tam zostali 😉
A samozrejme, že mám zostať doma na rizikovom.

Kacarinka vybehni aj ty k nej som zvedavá, čo povie tebe 😉

lulu107
19. aug 2009

namiesto calibra pestrá strava, ovocie, zelenina

andriss23
19. aug 2009

lulu,ani Femibion sa nesmie?

kacarina
19. aug 2009

kuk, teraz sme sa vratili z BA, boli sme este v kine, na veceru so znamymi, na navsteve u rodiny atd atd atd 😅 ... Drabek teda velmi opaleny nie je, ale inak ok, porozpravali sme sa o tom Prednisone, zatial ziadne konkretne plany sme nedohodli, este potrebujem cas ... ale mozno taky november, uvidime ...

nanika blahozelam, myslim ze uz len z tych priznakov si jasna dvojciarka 😉 , nie je co riesit 😀

lulu, tete Kopacovej asi az buduci tyzden, tento uz nestiham ... a k tomu Calibru a podobnym: ja som v prvom tehu nebrala nic take, len samotnu kyselinu listovu a snazila som sa velmi davat pozor na pestru stravu, aby ostatne veci boli zabezpecene .. pri druhom tehu som uz brala Maternu, lebo mne prve tyzdne/mesiace byva dost zle a boli dni, kedy som dost malo zjedla ... a aj tak obe tehotenstva dopadli zle ... ale skôr sa priklanam k tomu, ze pokial mi vyslovene nieco v krvi/v tele nebude chybat, tak to asi nebudem brat pri dalsom pokuse, len listovku, tu musim... neviem, kazdy podla svojho, ale pamätam si nazor jedneho lekara, kt. kdesi ktosi napisal: ze nevidi dôvod brat taketo preparaty, ved predsa nezijeme v Afrike, kde su zeny podvyzivene, ze pokial zena naozaj dba na pestru stravu, malo by byt dostatok vsetkeho, co babo potrebuje ...

tolko moje dnesne polnocne litanie 😀 dobru noc vam vsetkym (idem radsej spat, lebo uz tusim zniem ako Macko Usko 😀 )

lulu107
19. aug 2009

ide o to že ak mi lekár nenaordinuje podľa vyšetrenia /napr. podľa zrážanlivosti krvi/ tak nie je dobre ak si ordinujem sama vitamíny v tabletkách, v tom vyš. by doki zistil, že mi niečo chýba 😉

adriss - mne zakázala všetky tabletkové vitamíny aj calibrum aj femibion a keď zostanem tehu, tak potom mi povie čo mám ďalej robiť. Povedala mi že jej mám veriť, že ona to robí viac než 23r./tuším/ a chodí tam dosť veľa žien 😉 nič sa nestane keď to vyskúšam, vitamínky budem papať v strave, zajtra si pekne všetko naštudujem, určite týmto spôsobom nemám čo pokaziť 😉

lulu107
19. aug 2009

kacarinka - ty si pred tým brala aj prednison? prednison sa berie aby sa nevylúčil plod?

kacarina
20. aug 2009

ahoj lulu, tusim sme mali nocnu smenu 😎

ja som Prednison este nikdy nebrala... ano, berie sa to na nieco take, väcsinou ho predpisu imunologovia po absolvovanych imuno vysetreniach, ked sa zisti, ze zena tvori nejake protilatky (napr. na plod, na spermie, na placentu, vselico ine ...) a to v podstate spôsobuje potrat .. ja som na imuno nebola, ale dr. usudil, ze vsetko pravdepodobne smeruje tam, kedze vsetky ostatne testy sme mali ok ... ja mam sice z Prednisonu dost takeho strasiaka, ale ked to musi byt .. nastastie tieto nase davky su este jedny z najnizsich, to by malo byt v pohode (ono to dost robi neplechu a ma to neziaduce ucinky skôr pri vysokych davkach), tak dufam, ze to zvladnem bez väcsich problemov ...

PS: a mimochodom, Dr. nie je nejak extra opaleny teda 😀

tinka76
20. aug 2009

Nanika - supeeeeeer , dalsia tehulka 🙂

Zani - aj ty sa dnes pridas!!!!!!! 😀

Uz sa neviem docakt toho oktobra, ..., aj ja chceeeeeeem 😉

kacarina
20. aug 2009

Tinka a ja zas chcem zazit ten pocit ako ty teraz, ze uz to chces 😅 .. kazda mame tie svoje mety 😵

lyndus
20. aug 2009

margareta, citala som ze mas pozitivny test, ak som to spravne pochopila, ja len ze kajanske korenie a alchemilkovi caj sa uzivaju len do potvrdenia tehu, potom uz nie, lebo moc prekrvuju maternicu a moze to sposobit neplechu... takze ak uz mas // tak ich vysad radsej 😉

jangyn
20. aug 2009

Ahojte dievčatá, ubehli už mesiace, čo som si neotvorila túto stránku. Asi k tomu dopomohli tie negatívne výsledky a potrebovala som opäť pauzu. Ale vidím, že som sa sem dostala v pravej chvíli, môžeš mi dať lulu kontakt na p. Kopáčovú? Odkiaľ je? Viem, že bola raz v Reflexe, až teda ide o tú istú osobu. Možno by nám mohla ozaj pomôcť. Takže alchemilkový čaj, ktorý mám práve pred sebou na stole ani nemusím dopiť, však? Dám si radšej ten ženský čaj.

lyndus
20. aug 2009

teda dufam, ze som to spravne pochopila 😀 drzim mocno palceky 😉

nanika
20. aug 2009

Baby, ja som bola na prednisone predchadzajuce tehu a predstavte si, ze toto tehu uz ani nebolo treba, upravilo sa to same, takze ja tie imuno testy odporucam vsetkymi desiatimi 🙂 Blbe ale je, ze este stale spinim...

lyndus
20. aug 2009

jangyn pokial este niesi tehu, kludne mozes alchemilku, ale ked budes tehu, potom uz nie... sposobuje stahy maternice a to babatku nerobi dobre 😉

lyndus
20. aug 2009

Všeobecnou radou je, že nastávajúce mamičky by nemali piť bylinky ovplyvňujúce činnosť svaloviny maternice, spôsobujú prekrvenie orgánov panvy alebo tie, ktoré majú silné preháňajúce účinky.
Z tohto dôvodu sa v tehotenstve neodporúča užívanie nasledujúcich byliniek:

A
alchemilka končistolaločná
aloe vera – vyvoláva prekrvenie orgánov panvy a tým aj potrat, preháňavý účinok
archangelika lekárska - vyhýbať sa pravidelným alebo väčším dávkam
...a je ich tam este vela, je to na http://www.ekoporadna.sk/poradca-ekospotrebitel...

jangyn
20. aug 2009

Lyndus vďaka 🙂

jangyn
20. aug 2009

Inak už som zistila adresu, tel. číslo a zajtra k nej idem. 😀

lulu107
20. aug 2009

tinka pridám sa k tebe aj ja chcemmmmm veľmi veľmi aspoň jedno 😵

kacarinka - tak dnes som bola pozrieť pre zmenu Drábeka ja, trošku sme si pokecali 😉
Vybasovala som lieky a predstav si, že som dostala aj Prednison a pritom som nebola ani na mimune, ani som si ich nepýtala. Začala som brať 1 tabletku denne od dnes až pokiaľ nezačnem brať estrofém, tak ju znížim na polovicu.

Ozaj Prednison sa berie iba kým mi nevložia drobčekov, že?

lyndus a margaretka - ešte k tej achemilke, pije sa nie do tehu, ale pokiaľ nesú vložený drobčekovia v brušku, to isté platí napr. u ženského čaju 😉

nanika - určite sa to špinenie ukľudní, len musíš veľa odpočívať a musíš byť v kľude

lulu107
20. aug 2009

jangyn- pozerám, že už som tu neskoro už si si našla aj kontakt. Keď pôjdete smerom z Piešťan tak za Lidlom do ľava a stále rovno je to až pri poli. Aspoň viem, že mi nemám všeličo ordinovať, niekedy to viac ublíži než pomôže.
Tak zajtra napíš čo a ako si pochodila u p. Kopáčovej, príjma ľudí od 17h 😉

nikita880
20. aug 2009

ahojky, lulu ja prednison beriem aj teraz a ževraj ho budem brať až do 12 týždňa. od vloženia drobčekov beriem polovičnú dávku, t.j. 2,5 mg denne.

lulu107
20. aug 2009

mne dal polovičnú dávku od 1 dňa keď začnem s estrofemom a od dnes beriem tabletku, ale dik za info. pre istotu sa opýtam keď pôjdem na UTZ že či ho mám užívať ďalej aj po vložením, vlastne aj v lekárskej správe ktorú dostaneš z KET by malo byť napísané, že sa ma užívať.

A ako sa máš, už ti báva lepšie? Dúfam, že mi prednison pomôže sa už sa to teraz podarí 😉

nikita880
20. aug 2009

lulu ja verím že ti to tentokrát vyjde, stále vás tu sledujem a držím palčeky. vraciam stále a nič mi nechutí 🙂 ale som veľmi šťastná, neviem sa dočkať ultrazvuku. ale aj sa bojím a veľmi.

kacarina
21. aug 2009

lulu, s tym prednisonom je to tak, ako pise nikitka, davkovanie ako ty, ale brat sa vraj bude az do 12tt v pripade uspesneho KETu ... dva dni nic ine nerobim, len studujem na nete info o prednisone, vyzera to tak, ze tieto nase minimalne davky su v pohode, inak ho ludia s vaznymi imuno problemami (rozne ekzemy, po transplantaciach atd.) bravaju v "konskych" davkach a velmi dlhu dobu a ti mavaju tie neziaduce ucinky. Takze uz sa ho az tak neobavam, z toho co som citala, väcsina zien s nim uspesne otehotnela a vynosila, tak verim tomu, ze to bude to prave orechove, co potrebujeme 😵

zana11
21. aug 2009

ahojte babulky, tak včerajšia krv bola pozitívna - HCG 927. 😀 Takže teraz nekonečne dlho čakať na ultrazvuk 😉 Nebojte, všetkým nám to vyjde-je tu dobrý výrus 🙂
Prečo vy beriete prednison a ja nie? 😒 Kedy ho predpisujú?

kacarina
21. aug 2009

zana, to je vyborna spravicka, blahozelam! 😉 😵

a k prednisonu kuk vyssie, pisala som o nom (vcera 06.05) 😉

mima11
21. aug 2009

Ahojte!

Zana, veľká gratulácia!!! Ani neviete, ako ma to teší, ako to tu pozitívne vychádza a je to tu teraz naozaj plodné obdobie. Ja nemám stále mršku, mešká mi, to je ale u mňa normálne, tak sa neviem dočkať, kedy už aj ja budem papať estrofem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre